Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ortaöğretim polislik başvuruları 2022

  1 ziyaretçi

  ortaöğretim polislik başvuruları 2022 Ne90'dan bulabilirsiniz

  2022 Lise Mezunu Polislik Başvuru Aşamaları

  2022 Lise Mezunu Polislik Başvuru Aşamaları

  Polis Adayları,bu yazımızda sizlere 2022 Lise Mezunu Polislik Başvuru Aşamaları hakkında bilgiler vereceğiz.

  2022 Lise Mezunu Polislik Başvuru Aşamaları

  Polis Meslek Yüksek Okuluna alımlar Yükseöğretim Kurumlar Sınavından sonra yapılmaktadır.

  Ön Aşama: Polislik alımları için internet üzerinden Ön Başvuru işlemi yapılır. Alım ilanı yayınladığı zaman verilen tarihler arasında E-Devlet şifresi ile internet ortamında başvuru esnasında ilgili haneler doldurularak başvuru işlemi gerçekleştirilir. Başvurular internet ortamında belirtilen tarihler arasında yapılacak olup, şahsen veya posta yolu ile yapılmayacaktır.

  İkinci Aşama: Polis Akademisi tarafından yayınlanan ilana başvuru yapan adaylar, şahsen başvuruların alınması ve ön sağlık kontrollerinin yapılması için Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi olan https://pau.edu.tr açıklanacaktır. Evrak teslimleri ve ön sağlık kontrolleri için mesai saatleri içerisinde Polis Okulunda hazır halde bulunulur.

  Üçüncü Aşama: Yazılı sınavı geçen adaylar bir sonraki aşama olan Fiziki Yeterlilik Aşamasına alınır. Adaylar Polis Akademisi tarafından parkurlara alınır.

  Dördüncü Aşama: Bu aşamada ise diğer bütün aşamaları başarılı bir şekilde tamamlayan adaylar sözlü mülakata alınacaktır. Bu mülakatta adaylar genel kültür ve genel yetenek soruları olan bir kavanozdan kendilerine soru çekip bu soruları cevaplayacaktır.

  Son Aşama: Polis Akademisi başarılı olan adayları kendi resmi sitesinde yayınlayacaktır.

  a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

  b) Lise ve dengi okul mezunu olmak,

  c) Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan  Yükseköğretim Kurumları Sınavı TYT puan türünden en az (250.000) ham taban puan ve üzeri puan alanlar, şehit ve vazife malulü olanların eş ve çocuklarından iseYükseköğretim Kurumları Sınavı TYT puan türünden en az (200.000) ham taban puan ve üzeri puan almış olmak. (NOT: Emniyet Teşkilatında çalışan veya Emniyet Teşkilatından emekli olanların eş ve çocukları bu kapsamda yer almamaktadır.)

  ç) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibarıyla  26 yaşından gün almamış olmak,

  d) Bayanlar için 162 cm. erkekler için 167 cm. den kısa boylu olmamak, beden kitle indeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak,

  e) Sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak,

  f) Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idarî yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak.

  g) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, adayın kendisinin ve evli ise eşinin;

  1) Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,

  2) Affa uğramış veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak.

  ğ) Geçici kayıt tarihi itibarıyla herhangi bir siyasî partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak.

  h) Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

  ı) Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

  i) Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak.

  j) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

  k) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak.

  Yazı kaynağı : buradanogren.com

  Lise Polislik Başvuruları Sona Eriyor! Kadın - Erkek 2.500 PMYO Kontenjanı

  Lise Polislik Başvuruları Sona Eriyor! Kadın - Erkek 2.500 PMYO Kontenjanı

  Emniyet Genel Müdürlüğü “EGM” namına olmak üzere Polis Akademisi Başkanlığı PA’da 2022 yılı lise mezunu polis alımı başvuruları PMYO kapsamında tamamlanıyor. Polislik başvurusu için şartlar nelerdir? Kimler lise polis alımı başvurusu yapabilir? İşte polis alımı başvuru süreci ve tüm detaylar.

  2.500 Lise PMYO polis alımı

  2022 yılı Polis Meslek Yüksek Okulu “PMYO” polis alımları için 2.500 kontenjan bulunuyor. Bunlardan 500 kontenjan kadın adaylar için olurken, 2000 kontenjan erkek adaylar için açıklandı. İşte sürece dair şartlar ve süreç:

  Polis alımı başvuru genel şartları

  2022 PMYO polislik başvurusu için adayların T.C. vatandaşı olması gerekiyor. Ayıca; Lise ve dengi okul mezunu olma, kadınlarda 162 cm. erkeklerde 167 cm. den kısa boylu olmamak, sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşıması gerekiyor. Herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak, silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak da gerekmektedir.

  Kaç yaş adaylar polis alımına başvurabilir?

  Başvuru için 1 Ekim 2022 tarihinde 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak tarihinde 26 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir. 1 Ocak 1997 - 1 Ekim 2004 arası doğanlar başvurabilir.

  2022 YKS şartı nasıl uygulanacak?

  Sınav şartı olarak da 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS’den TYT puan türünden en az 250.000 ham taban puan alanlar başvurabilecek. Öte yandan şehit ve vazife malulü olanların eş ve çocuklarından TYT puan türünden en az 200.000 ham taban puan alanlar başvurabilmektedir.

  2022 PMYO polis alımı başvuru tarihleri

  2022 PMYO lise 2.500 polis alımı için online başvurular Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinde yer alan Aday İşlemleri Sistemi “AİS” başvuru ekranı üzerinden 5 Ağustos 2022 tarihi dahil olmak üzere yapılabilecektir. İşte tüm detayları bulabileceğiniz başvuru kılavuzu ve başvuru ekranı:

  Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/pmyo-kilavuz.pdf

  Başvuru ekranı.

  Polis alımı başvuru rehberi TIKLAYINIZ.

  Yazı kaynağı : isilanlarikariyer.com

  2022 Yılı 13 Bin Polis Alımı Başvurusu Sona Eriyor! Başvuru Ücreti Nedir?

  2022 Yılı 13 Bin Polis Alımı Başvurusu Sona Eriyor! Başvuru Ücreti Nedir?

  Polis Alımı başvuruları bitiyor. Binlerce adayın merakla beklediği 29. Dönem POMEM başvuruları sona eriyor. Geçtiğimiz günlerde Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan Polis alımı ilanına göre 29. Dönem POMEM kapsamında istihdam edilmek üzere 13 bin Erkek Kadın polis alımı yapılıyor. Başvurularına geçtiğimiz haftalarda başlamış olan adaylar için başvurularda artık sona geldik. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar bu haberi inceleyebilirler.

  13 Bin Polis Alımı Yapılıyor!

  Polis Akademisi Başkanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilan ile Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden 13 bin polis alınacak. Buna göre, 

  olmak üzere toplamda 13 bin polis alınacak.

  Başvurular Sona Eriyor!

  Polis Alımı için başvurular 14 Kasım 2022 tarihi ile başlamıştı. Artık sona eren başvurular için adaylar başvurularını en geç 25 Kasım 2022 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını Polis Akademisi Başkanlığı sistemi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecekler. Başvuru yapabilmek için ve kılavuza ulaşabilmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Kimler Başvuru Yapabiliyor?

  Polis olma hayali ile başvuru yapacak adayların bazı nitelikleri sağlıyor olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda, Genel şartlar dışında KPSS, Yaş şartları aranacak.

  Buna göre adaylardan,

  KPSS Şartı Olarak, Ön Lisans mezunları için 2022 yılı KPSSP93 puan türünden en az 65, Lisans için 2021 veya 2022 yılında yapılan KPSS'den P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gereklidir. ( Şehir ve Vazife Malulu çocuk ve eşlerinden ise Lisans için 48 puan ve Ön isans için 52 Puan almış olmak ),

  Yaş Şartı olarak 30 yaşından büyük olmamak,

  gibi nitelikler aranacak. Tüm başvuru şartların aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

  İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/polis-alimi/29-donem-pomem-13-bin-polis-alimi-kilavuzu-kpss-ve-basvuru-sartlari-h43088.html

  Başvuru Ücreti Nedir ve Yatırma tarihi:

  POMEM Giriş Yönetmeliğinin 7’nci maddesinin 3’üncü fıkrasında yer alan “…Ön başvurusu alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılır.” hükmüne istinaden 29. Dönem POMEM Giriş Sınavı aşamalarına katılmaya hak kazanan adaylar belirlendikten sonra sınav ücreti yatırılması için sınav ücret ve hesap bilgileri www.pa.edu.tr adresinden duyurulacaktır.

  Yazı kaynağı : www.isinolsa.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap