Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  orta gelirli konut projesi başvuru nasıl yapılır

  1 ziyaretçi

  orta gelirli konut projesi başvuru nasıl yapılır Ne90'dan bulabilirsiniz

  TOKİ 2023 Orta Gelir Konut Kampanyası'na nasıl başvuru yapılır? TOKİ 2023 Orta Gelir Konut Kampanyası'nın şartları neler?

  TOKİ 2023 Orta Gelir Konut Kampanyası'na nasıl başvuru yapılır? TOKİ 2023 Orta Gelir Konut Kampanyası'nın şartları neler?

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın ortak çalışması sonucu ortaya çıkan “Yeni Konut Finansman Modeliyle Yeni Evim” kampanyasına başvurular başladı. Yurttaşlar, başvuruların nasıl yapılacağını ve başvuru şartlarını araştırıyor. İşte ayrıntılar...

  TOKİ 2023 ORTA GELİR KONUT KAMPANYASI'NA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

  TOKİ 2023 Orta Gelir Konut Kampanyası'na katılmak için gerekli şartları karşılayan yurttaşlar, satın almak istediği daireyi bularak banka veya katılım bankalarına başvuru yapabilecek. Yapılan başvuruların ardından bankalar, kişinin ve konutun uygunluğunu denetleyecek.

  TOKİ 2023 ORTA GELİR KONUT KAMPANYASI'NIN ŞARTLARI NELER?

  Kampanyadan, 18 yaş üstü, bankalar tarafından kredi alması uygun görülen her T.C. vatandaşı faydalanabilecek. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Mersin ve Muğla şehirleri için başvuru yapan yurttaşlarda bir yıl o ilde ikamet etme şartı aranacak. 

  KAMPANYA HANGI İLLERİ KAPSAYACAK, KAÇ KONUT KAMPANYA KAPSAMINDA OLACAK?

  Kampanya 81 ilde geçerli olacak. İlk etapta 100 bin konutun kredi paketinden faydalanması öngörülüyor.

  PEŞİNAT ÖDENECEK Mİ?

  Konut bedelinin en az %10’u peşin alınacak. Daha az finansman kullanmak isteyen vatandaşlarımız isterse peşinat oranını arttırabilecek.

  KAMPANYAYA İKİNCİ EL EVLER DAHİL OLACAK MI?

  Kampanya yeni konutları kapsayacak, 2. el konutları kapsamayacak. Emlak Konut GYO’nun ürettiği projeler; GYODER, İNDER, KONUTDER, İMKON ile Türkiye Müteahhitleri Birliği’ne bağlı olan şirketlerin projeleri ve 81 ilin tamamındaki firmaların ürettiği büyük ve küçük ölçekli tüm konut projeleri; teknik ve mali kriterleri karşıladıkları takdirde bu sürece dahil olabilecek.

  ÖDEME PLANI NASIL OLACAK?

  Finansman tutarı 2 Milyon TL’ye kadar 0,69, 2 ile 4 Milyon TL arası için 0,79 ve 4 ile 5 Milyon TL arası 0,99 faiz/kar payı ile 15 yıl vadeli olacak. Konut satış bedelinin %5’i kadar tutar yüklenici firma katkısı olarak ilk azami 3. yıla kadar ödeme planına yansıtılacak. Ayrıca ilk üç yılda (finansman kolaylık dönemi) finansman taksitlerinin hane gelirinin %30’unu geçen kısmı için katkı sağlanacak. Sağlanan katkılar son 8 yılda finansman taksitleriyle birlikte geri ödenecek.

  Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

  YENİ EVİM'E BAŞVURU: Orta gelirli konut başvurusu nasıl yapılır? Ev bulma- kredi alma süreci...

  YENİ EVİM'E BAŞVURU: Orta gelirli konut başvurusu nasıl yapılır? Ev bulma- kredi alma süreci...

  Orta gelir grubunun ev sahibi olması için Hazine ve Maliye Bakanlığı-Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın ortak projesi "Yeni Evim" tanıtıldı.

  Yeni Evim konut kampanyası başvuruları 16 Ocak Pazartesi itibarıyla başlıyor.

  İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Muğla olmak üzere toplam 5 bölgede düşük faiz ve ödeme kolaylığı ile ev sahibi olunması sağlanacak.

  0.69 olarak açıklanan kredi faizinin akabinde ev almak isteyen vatandaşlar, "başvuru ve kredi alma" hakkında detayları merak ediyor.

  Peki Yeni Evim başvurusu nasıl yapılır? Düşük faizli ev kredisi nasıl alınır? İşte sürece dair ayrıntılar...

  "Yeni Evim" kredisi için nasıl ev bulunur?

  Konut üreticileri kriterler uygun yapılan konut projelerini web sitesinde ilan eder.

  Konut almak isteyenler daireyi bulur ve finans kuruluşlarına başvurur.

  Emlak Konut GYO’nun ürettiği projeler; GYODER, İNDER, KONUTDER, İMKON ile Türkiye Müteahhitleri Birliği’ne bağlı olan şirketlerin projeleri ve 81 ilin tamamındaki firmaların ürettiği büyük ve küçük ölçekli tüm konut projeleri; teknik ve mali kriterleri karşıladıkları takdirde bu sürece dâhil olabilecektir.

  Orta gelirli konut başvurusu nasıl yapılır?

  Finans kuruluşu hem projenin hem de kişinin kriterlere uygunluğunu denetler.

  Uygun olan projeler için krediyi tahsis eder. Kişiler mevcut bankacılık teamülleri çerçevesindeki ödeme gücü kriterlerine tabi olacaktır.

  Kampanyaya Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Emlak Katılım, Vakıf Katılım, Ziraat Katılım aracılığıyla başvurulabilecek.

  Yazı kaynağı : www.ensonhaber.com

  YENİ EVİM KONUT KREDİSİ BAŞVURU | 2023 Orta gelirliye konut projesi başvuru sayfası: TOKİ Orta gelirliye konut kredisi başvuru şartları ve ödeme planı

  YENİ EVİM KONUT KREDİSİ BAŞVURU | 2023 Orta gelirliye konut projesi başvuru sayfası: TOKİ Orta gelirliye konut kredisi başvuru şartları ve ödeme planı

  Ev 5 yıl satılamayacak

  15 yıl vade olacak

  Taksitler hane gelirinin yüzde 40'ını geçmeyecek

  Konut kredisinde faiz oranı yüzde 0,69'dan başlayacak

  15 yıl vade ile 5 milyon TL'ye kadar kredi

  Süreç 16 Ocak'ta kurulacak web sitesinden takip edilecek

  İlk etapta 100 bin aile sadece birkaç ayda ev sahibi yapılacak

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap