Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  orta gelirliye konut kredisi hangi banka veriyor

  1 ziyaretçi

  orta gelirliye konut kredisi hangi banka veriyor Ne90'dan bulabilirsiniz

  Konut kredisi hesaplama 0.69 (15 yıl ve 10 yıl) Ziraat Bankası, Vakıfbank ev kredisi... Yeni Evim orta gelirliye konut kredisi hesaplama!

  Konut kredisi hesaplama 0.69 (15 yıl ve 10 yıl) Ziraat Bankası, Vakıfbank ev kredisi... Yeni Evim orta gelirliye konut kredisi hesaplama!

  Konut kredisi hesaplama 0.69 (15 yıl ve 10 yıl) Ziraat Bankası, Vakıfbank ev kredisi... Yeni Evim orta gelirliye konut kredisi hesaplama!

  Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi hesaplama yüzde 0,69 faiz oranları müjdesinin verilmesinin adından sıklıkla kullanılmaya başlandı. Orta gelirliye konut müjdesi kapsamında verilecek konut kredisi desteği kapsamında hesaplamalar gerçekleştiriliyor. Peki, projenin şartları neler, hangi tutara ne kadar aylık taksit ödemesi olacak? İşte detaylar...

  Orta gelirliye konut desteği kapsamında uygun fiyatlı kredi desteği sağlanacak. Kampanyaya ilişkin şartlar ve diğer detaylar belli oldu. Konuya ilişkin Bakan Nebati'nin açıklamaları şöyle; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızla birlikte çalışarak, gelir düzeyi ve konut fiyatlarının genel seyri açısından ülkemizi 3 bölgede ele aldık. Programımız kapsamında İstanbul 1. Bölge; Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Mersin ve Muğla 2. bölge, diğer tüm illerimiz de 3. bölge olarak belirlenmiştir.Programımız çerçevesinde bankalarımız ve katılım finans kurumlarımız tarafından sağlanacak finansman tutarları: 1. Bölge olan İstanbul’da en çok 5 milyon TL, 2. Bölgedeki illerimizde en çok 3 milyon TL, 3. Bölgedeki illerimiz için ise en çok 2 milyon TL’dir.

  Programımız kapsamında sağlanacak finansman sıfır konutlara yöneliktir. Programdan yararlanabilmek için hanehalkı toplam gelirini dikkate almaktayız. Programdan yararlanacak kişilerin halihazırda bir konutunun olmaması ve son 1 yıl içinde konut alacağı ilde konut satışı yapmamış olması gerekmektedir. Ayrıca, 1. Bölge (İstanbul) ve 2. bölgelerdeki (Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Mersin, Muğla) illerimizde konut almak isteyen vatandaşımızın, son bir yılda bu illerde ikamet etmiş olması şartı aranacaktır. 3. Bölgedeki illerimizdeyse ikamet şartı aranmayacaktır. Alınan konutlar 5 yıl boyunca satılamayacaktır. Finansman Programının Özellikleri• Tüm bölgelerde asgari peşinat oranı yüzde 10 olarak belirlenmiştir. Azami 15 sene vade ile sağlanacak finansmanlarda faiz/kar payı oranları %0,69’dan başlayan oranlarla uygulanacaktır.

  KONUT KREDİSİ HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

  Ziraat Bankası’nın “konut kredisi hesaplama” bölümüne girebilir buradan farklı seçeneklerden sadece konut kredisi olanı seçebilir, ardından çekmek istediğiniz kredi tutarını girebilir, kullanmak istediğiniz vade sayısını işaretleyebilir ve son olarak da faiz oranını seçerek kredinizi hesaplayabilirsiniz. Haberin devamında 500 bin TL, 1 milyon TL, 750 bin TL ve 2 milyon TL'nin aylık tutarlarını bulabilirsiniz...

  ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ HESAPLAMA İÇİN TIKLAYINIZ…

  KONUT KREDİSİ HESAPLAMA 0.69 15 YIL

  500.000 TL 15 yıl vadeli konut kredisini %0,69 faiz oran ile aylık taksit 4.859,43 TL, toplam geri ödeme 874.697,78 TL.

  750.000 TL 15 yıl vadeli konut kredisini %0,69 faiz oranı ile aylık taksit 7.289,15 TL, toplam geri ödeme 1.312.046,67 TL.

  1.000.000 TL 15 yıl vadeli konut kredisini %0,69 faiz oranı ile aylık taksit 9.718,86 TL toplam geri ödeme 1.749.395,57 TL.

  2.000.000 15 yıl vadeli konut kredisini %0,69 faiz oranı ile aylık taksit 19.437,73 TL toplam geri ödeme 3.498.791,13 TL

  500 BİN TL YÜZDE 0,69 KONUT KREDİSİ HESAPLAMA 120 AY (10 YIL)  750 BİN TL YÜZDE 0,69 KONUT KREDİSİ HESAPLAMA 120 AY


  1 MİLYON TL YÜZDE 0,69 KONUT KREDİSİ HESAPLAMA 120 AY

   

  2 MİLYON TL YÜZDE 0,69 KONUT KREDİSİ HESAPLAMA 120 AY

   

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  0,69 faizli krediyi kimler çekebilir? Orta Gelir Konut kampanyasında 0,69 konut kredisi veren bankalar

  0,69 faizli krediyi kimler çekebilir? Orta Gelir Konut kampanyasında 0,69 konut kredisi veren bankalar

  0,69 konut kredisi veren bankalar hangileri? Orta Gelirli Konut kampanyası kapsamında 0,69 faizli krediyi kimlerin çekebileceği merak ediliyor. ‘Yeni Evim’ kampanyasıyla orta gelir grubundaki vatandaşlar da uygun kredi faiz oranıyla ev sahibi olabilecek. Yüzde 1’in altında olacak faiz oranının yanı sıra 15 yıl vade olacak. Peki, 0,69 faizli konut kredisi kimler alabilir? 0,69 konut kredisi veren bankalar hangileri?

  0,69 KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

  0,69 konut kredisi verecek bankaların hangisi olacağı henüz açıklanmadı. Konuyla ilgili bankalardan açıklama geldiği takdirde haberimizden öğrenebilirsiniz.

  KİMLER 0,69 FAİZLİ KONUT KREDİSİ ÇEKEBİLİR?

  Konut satışı üç bölgeye ayrılacak:

  İstanbul 1.bölgede evler 5 milyon lira olacak.

  Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Mersin, Muğla 2. Bölgede evler 3 milyon lira olacak.

  Üçüncü bölgede ise tüm iller yer alacak ve 2 milyon lira olacak.

  Bir konutunun olmaması ve son bir senede konut satışı yapmaması gerekmektedir. Hane halkı toplam geliri baz alınmaktadır. 1. ve 2. bölgedeki illerde ikamet şartı aranmaktadır.

  Tüm bölgelerde asgari peşinat tutarı yüzde 10 olmaktadır.

  Azami 15 sene vade uygulanacak.

  Kredi faiz oranları 0,69’dan başlayan oranlarla uygulanacaktır. İlk 3 sene için taksit tutarları önemli ölçüde aşağı çekilecektir.

  3 farklı aşamadaki konutlar için kredi kullanılabilecek. Tamamlanmış, belirli bir oranda tamamlanmış ve yapımına başlanacak konutlar için kredi kullanılabilir.

  0,69 FAİZ BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

  Projeye başvurular 16 Ocak’ta yapılabilecek. Vatandaşlar kendilerine uygun evi seçtikten sonra bankalara başvurarak kredilerini çekebilecek.

  Yazı kaynağı : www.turkiyegazetesi.com.tr

  Orta Gelirliye Konut Projesi'nde şarlar neler? Orta Gelirliye Konut Kredisi'nden kimler yararlanabilir?

  Orta Gelirliye Konut Projesi'nde şarlar neler? Orta Gelirliye Konut Kredisi'nden kimler yararlanabilir?

  İki bakanlığın ortak çalışması sonucu ortaya çıkan "Yeni Evim Konut Finansman Programı" kampanyasıyla, 81 ilde, ilk kez ev sahibi olmak isteyen orta gelirli ilk evini alacak vatandaşların piyasa koşullarına göre çok daha uygun vade yapısıyla konut sahibi olması hedefleniyor. Projeden 16 Ocak'tan itibaren yararlanılabilecek.

  İlk 3 yıl devlet katkısıyla ödeme kolaylığı ve kredi vadesi boyunca hane halkı geliriyle uyumlu ödeme imkanlarıyla sunulacak finansman modeliyle ilk etapta 100 bin ailenin tamamının birinci el olacak yeni evlerine kavuşması amaçlanıyor.

  Bu kapsamda, yüzde 0,69’dan başlayan vade farkı, 15 yıl vadeli, yüzde 10 peşinat, hane gelirinin yüzde 40'ını geçmeyecek taksit oranı ve ilk 3 yıl ödeme kolaylığı sağlanacak.

  Peki, kimleri kapsayacak, şartlar neler, taksitler ne kadar olacak? İşte detaylar...

  Yeni Evim kampanyası hangi illeri kapsayacak, kaç konut kampanya kapsamında olacak? 

  Kampanya 81 ilde geçerli olacak, ilk etapta 100 bin konutun satışı planlanıyor.

  Konut kredisi için peşinat ödenecek mi?

  Konut bedelinin %10'u peşin alınacak, dileyen daha fazla da ödeyebilecek.

  Kampanyaya ikinci el evler dahil olacak mı?

  Kampanyada sıfır evler olacak, Emlak Konut Genel Müdürlüğü'nün ürettiği projeler: GYODER, İNDER, KONUTDER, İMKON ile Türkiye Müteahhitleri Birliği'ne bağlı olan şirketlerin projeleri ve 81 ilin tamamındaki firmaların ürettiği büyük ve küçük ölçekli tüm konut projeleri; teknik ve mali kriterleri karşıladıkları
  takdirde bu sürece dâhil olacaklar.

  0,69 Konut kredisi için ödeme planı nasıl olacak?

  0,69'dan başlayan vade farkı ile 15 yıl vadeli, hane gelirinin %40'ını geçmeyecek taksit bedelleri belirlenecek.

  Projede yaş sınırı olacak mı?

  18 yaş üstü, bankalar tarafından kredi alması uygun görülen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kampanyadan yararlanabilecek.

  İstanbul'da oturan Ankara'dan ev alabilecek mi?

  İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Mersin, Muğla'da konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarda 1 yıl o ilde ikamet etme şartı aranacak. Diğer illerde bu şart geçerli olmayacak.

  Hanede eşlerden birinin konutu olması halinde başvuru yapılabiliyor mu?

  Eşlerden birinin üzerinde konut varsa yararlanamayacak. Hanede 18 yaşını geçmiş, SGK kaydı bulunan genç ise hanede ev varsa bile başvuruda bulunabilecek.

  0,69 konut kredisiyle alınan evler satılabilecek mi?

  Ölüm, boşanma gibi mücbir sebepler dışında 5 yıl boyunca satılamayacak. Yine son 1 yıl içinde konut satışı yapan da projeden faydalanamayacak.

  Daha önce ev alıp satan biri, şu anda evi yoksa kampanyadan yararlanabilir mi?

  Kampanyadan yararlanacak kişinin son bir yıl içinde konut satmamış olması gerekiyor.

  Proje ne zaman başlayacak?

  16 Ocak itibarıyla projeye başvurular alınacak.

  Başvurular nasıl olacak?

  Konut almak isteyen bulduğu daireyle banka veya katılım bankalarına başvuracak. Banka hem projenin hem de kişinin kriterlere uygunluğunu denetleyecek, uygun olan projeler için kredi tahsis edecek.

  Başvuru ücreti olacak mı?

  Herhangi bir başvuru ücreti alınmayacak.

  Yapımı devam eden konut kampanya kapsamına dahil mi?

  81 ilde bitmiş konutlar, belirli bır oranda tamamlanmış ve devam eden konutlar ile bankalarla garantörlük sözleşmesini imzalamış yeni başlayacak projeler kampanyaya dahil olacak.

  TOKİ kampanyalarında olduğu gibi bu kampanyada da kura çekilişi olacak mı?

  16 Ocak itibarıyla konut üreticisinden konutunu bulan vatandaşlar kurasız konut kredisi alma hakkı elde edebilecek.

  Babadan-dededen ev kalan bir vatandaş kampanyadan faydalanabilecek mi?

  Verasetle ev sahibi olan vatandaşlar başvuru yapabilecek.

  Yazı kaynağı : www.trthaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap