Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  osmaniye toki kura çekilişi ne zaman

  1 ziyaretçi

  osmaniye toki kura çekilişi ne zaman Ne90'dan bulabilirsiniz

  Osmaniye TOKİ Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Osmaniye TOKİ Sonuç Sorgulama Ekranı, İsim Listesi - Yeni Şafak

  Osmaniye TOKİ Sosyal Konut ve Arsa Kura Çekimi Duyurusu 2022 İsim Listesi Sonuçları Ne Zaman?

  Osmaniye TOKİ Sosyal Konut ve Arsa Kura Çekimi Duyurusu 2022 İsim Listesi Sonuçları Ne Zaman?

  TOKİ Osmaniye Kura Çekimi Duyurusu. TOKİ konut arsa ve işyeri Kura Sonuçları İsim Listesi Ne Zaman Açıklanacak?

  TOKİ 250 bin sosyal konut ve 1 milyon arsa başvurusunda sona gelindi. Başvuruda sona gelinmesi ile birlikte konut ve arsaya başvuru yapanlar kura çekiminin ne zaman yapılacağını, kura sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladı. Biz de finans7.com olarak bu yazımızda kura çekimi hakkında son bilgilere ve başvuruya ilişkin detaylara yer verdik.

  TOKİ'DEN KURA DUYURUSU

  TOKİ'den konut kurası hakkında yapılan son dakika açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

  "Hak Sahibi Belirleme Kurası" noter huzurunda; İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

  1) Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Gazilere (Kıbrıs, Kore) konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
  2) "En Az %40 Engelli Vatandaşlara" konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
  3) Emekli Vatandaşlara konut sayısının %20'isi kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
  4) Genç Vatandaşlara konut sayısının %20'i kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
  5) Diğer Konut Alıcı Adayları için İdaremizin genel uygulamalarında olduğu üzere kura ile hak sahipleri belirlenecektir.

  Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra İdarenin internet sayfasında açıklanacaktır.

  Kurada, hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden itibaren 5 (beş) iş günü sonrasında Başvuru yapılan Bankanın yetkili Şubeleri ve ATM'lerinden geri alabilecektir.

  EV FİYATI NE KADAR?

  İstanbul, Bursa, Antalya ve İzmir'de 3+1'ler en düşük 950 bin lira olacak aylık taksiti 3 bin 562 lira olacak. İstanbul, Bursa, İzmir ve Antalya'da 2+1'ler en düşük 679 bin lira olacak. Diğer iller 2+1 608 bin TL'den başlayan fiytat ve 2280 TL'den başlayan taksitlerle olacak. Diğer iller için 3+1'ler 850 bin liradan başlayan fiyat ve 3187 TL'den başlayan taksitlerle satılacak.

  ARSA FİYATI NE KADAR?

  MÜSTAKİL ARSA : Yüzölçümü planlama durumuna göre yaklaşık 350 m2 ile 500 m2 arasında değişen, 1 adet en fazla Brüt 150,00 m2 konut yapmaya müsait arsa. 30 ila 500 metrekarelik müstakil parsel arsanın fiyatı 192 bin 500 TL'den başlıyor. Taksit miktarı ise 1604 TL.

  MÜŞTEREK ARSA: Yüzölçümü değişiklik gösteren, plan yapılaşma koşullarına göre toplu yapı yapmaya müsait, birden fazla hissedarı olan arsa. Hisseli parsellerin fiyatı 112 bin 500 TL'den başlıyor. Taksitleri ise 937 TL'den başlayacak. 

  KURA SONRASI PEŞİNAT

  Kura çekiminden sonra ev ve arsa için peşinat ödemesi olacak. Peşinat ev fiyatının yüzde 10'u kadar olacak.  Kadın erkek TOKİ'ye başvuru yapanlarla bilgi alış verişi için Facebook grubumuza TIKLA KATIL

  KURA ÇEKİMİ DUYURUSU

  Osmaniye kura çekimi hakkında yapılan açıklamada Kasım ayı itibarıyla kuraların başlayacağına yer verildi. Ancak net bir tarih verilmedi. TOKİ Osmaniye kura çekimi başladığında , sonuçları ve isim listesi belli olduğunda haberdar olmak için finans7 uygulamamızı aşağıdaki linklerden ücretsiz indirin:

  Android için >>> TIKLAYIN

  İOS için >>>TIKLAYIN

  Huawei için >>>TIKLAYIN

  Finans7.com  | Ankara

  Yazı kaynağı : www.finans7.com

  toki osmaniye kura sonuçları 2019

  toki osmaniye kura sonuçları 2019

  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Osmaniye Toprakkale projesi için kura heyecanı başladı. Projede toplam 300 adet konuta yer veriliyor.

  Başvuruların 19 Nisan 2019 olarak belirlendiği Osmaniye TOKİ projesinde 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon konut tipleri mevcut.

  Kura çekilişi yarın gerçekleştirilecek olan Toprakkale TOKİ projesindeki 2+1 konutların alanı 75 metrekare, 3+1 konutların alanı 110 metrekare olarak belirlendi.

  En düşük peşinat bedelinin 16 bin 600 TL, en yüksek peşinat bedelinin 40 bin 800 TL olarak belirlendiği projeden 120 ay, 180 ay ve 240 ay vadeyle konut sahibi olunabiliyor.

  TOKİ Osmaniye Toprakkale kura sonuçları açıklandığında Türkiye'nin ilk ve tek emlak haberleri sitesi Emlakkulisi.com'da yer alacak. Projede en düşük aylık taksit bedeli 475 TL, en yüksek aylık taksit bedeli ie 1.568 TL.

  TOKİ Osmaniye Toprakkale...

  Yazı kaynağı : emlakkulisi.com

  TOKİ Osmaniye Yeşilyurt kura çekilişi ne zaman

  TOKİ Osmaniye Yeşilyurt kura çekilişi ne zaman

  TOKİ Osmaniye Yeşilyurt 2. Etap'ta 447 TL'den başlayan taksitlerle konut sahibi olunabiliyor. Projede daire teslimlerinin sözleşme imzalama döneminden itiribaren 36 ay içerisinde gerçekleşmesi planlanıyor.


  Dairelerin 100,10 metrekarelik 2+1 ve 125,26 metrekarelik 3+1 şeklinde dizayn edildiği TOKİ Osmaniye Yeşilyurt 2. Etap'ta 7 bin 153 TL peşinatla ödeme yapabilmek mümkün.


  TOKİ Osmaniye Yeşilyurt Evleri fiyatları 71 bin 531 TL 'den başlıyor, 125 bin 973 TL'ye kadar ulaşıyor. Projede yüzde 10, yüzde 15 veya yüzde 25 peşinatta, kalan kısım 96, 108 veya 120 ay vadelendiriliyor.


  TOKİ Osmaniye Yeşilyurt Konutları kurası ne zaman?

  Toplam 256 adet dairenin kurayla satışa sunulacağı Osmaniye Yeşilyurt TOKİ Konutları kurası bugün çekilecek. Projede asil ve yedek hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini 25 Mayıs'tan sonra geri alabilecek. 


  Satış duyurusu için 

  Yazı kaynağı : emlakkulisi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap