Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu ne demek

  1 ziyaretçi

  paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu ne demek Ne90'dan bulabilirsiniz

  (Çözüm) Android Paketin Ayrıştırılmasında Bir Sorun Oluştu 2022

  Paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu hatasıyla karşılaşıyorsanız, bu makalede sorunu çözmek için işe yarayan yöntemleri topladım. Bu yöntemler sayesinde hatayı kesin olarak çözebileceksin.

  Paketin Ayrıştırılmasında Bir Sorun Oluştu Hatası Nedir?

  Paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu hatası, cihazımıza bir APK dosyası yüklerken karşımıza çıkan hatadır. Bu hatanın nedeni eksik veya hatalı indirilmiş apk dosyası, sistem uyumsuzluğu veya cihazınızdaki güvenlik ayarları olabilir.

  Paketin Ayrıştırılmasında Bir Sorun Oluştu Çözümü

  paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu çözümü

  Android telefonlar günümüzde en popüler cihazlardan biridir. Ayrıca Android işletim sisteminin açık kaynaklı olması da, bu işletim sisteminin bu kadar tercih edilmesine neden olmuştur. Her işletim sisteminde olduğu gibi, Android işletim sisteminde ve onu kullanan cihazlarda da bazı sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Bunlardan biri de paket ayrıştırılmasında bir sorun oluştu hatasıdır. Aşağıdaki yöntemleri kullanarak bu hatayı ortadan kaldırabilir ve cihazınıza istediğiniz gibi APK dosyası kurabilirsiniz.

  Anti Virüs Uygulamalarını Devre Dışı bırakın

  anti virüs uygulamanızı kapatın

  Eğer Android cihazınız için bir anti virüs programı kullanıyorsanız, uygulama yüklerken bunu engelleyebilir. Bu da hata almanıza neden olacaktır. O yüzden uygulamayı yüklemeden önce anti virüs programınızı devre dışı bırakmanız gerekir. Devre dışı bıraktıktan sonra, uygulamayı tekrardan kurmayı deneyebilirsiniz.

  Uygulamanın Desteklediği Sürümü Kontrol Edin

  uygulamanın desteklediği sürümü kontrol edin

  Yüklemeye çalıştığınız uygulamanın veya oyunun, Android sürümünüz ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Uygulamayı indirdiğiniz sitede, minimum hangi Android sürümüyle uyumlu olduğu yazacaktır. Eğer Android sisteminiz gereksinimleri karşılamıyorsa, hata almanız normaldir. Bu durumda yeni bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Varsa yeni güncellemeyi yapın.

  Google Play Store Verilerini Silin

  google play store uygulamasının verilerini silin

  Eğer uygulamayı Google Play Store üzerinden indirdiğinizde böyle bir hata alıyorsanız, bu yöntemi deneyebilirsiniz. Ancak dış kaynaktan indirip kurulum yapmaya çalışıyorsanız bu yöntemi geçebilirsiniz.

  Uygulamayı Başka Siteden İndirin

  apk dosyasını başka siteden indirin

  Bu hataların büyük bir bölümü, bozuk APK dosyalarından kaynaklanmaktadır. Eğer indirdiğiniz APK dosyası bozuk ise, paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu hatası alırsınız. Bu yüzden, indirdiğiniz APK dosyasını silin. Daha sonra aynı uygulamayı veya oyunu başka bir site üzerinden indirin. Ancak indirmeden önce birebir aynı dosya olup olmadığını da kontrol edin. 

  APK Editor Kullanın

  apk editör uygulamasını kullanın

  Uygulama telefonunuzdaki güvenlik ayarlarıyla ve sürüm ile uyumlu değilse paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu hatası alabilirsiniz. Bu durumda APK Editor adlı bir uygulamayı kullanarak, hata veren APK dosyası üzerinde bazı değişiklikler yapabiliyoruz. SDK sürümü üzerinde değişiklik yaparak problemi çözebiliyoruz.

  Bunu daha önce bir konumda anlatmıştım. Bu yüzden tekrar anlatmayacağım. Burayatıklayarak konuya gidebilir ve detaylı resimli anlatıma ulaşabilirsiniz. 

  Takıldığınız bir yer olursa, yorumlardan bana ulaşabilirsiniz. Eğer bu yöntemlerle problem çözülmediyse yorumlardan belirtin alternatif yöntemler paylaşabilirim.

  Yazı kaynağı : hatausta.com

  Android'de 'Pakette ayrıştırmada bir sorun oluştu' hatası nasıl düzeltilir?

  Android şu ana kadar yaşı gelmiş en iyi mobil işletim sistemidir. IOS kadar güvenlidir, uygulamalarının güvenilirliğini, güvenliğini ve kalitesini hızla artırır ve yaratıcı uygulama geliştiricileri ve telefon kullanıcılarına açık kaynak özgürlüğü sunar. Android'in neden bu kadar popüler olmasının tüm nedenleri.

  Ancak, sorunları olmadan değil. Alçak gönüllü ayrıştırma hatası, yayınlanmasından bu yana Android kullanıcılarını destekledi. Bir uygulamayı yüklerken gerçekleşir ve neredeyse rastgele görünebilir. Bir ayrıştırma hatası, Android, kaynak dosyayı işleyemediğinde ve bozuk bir dosya, bozuk indirme, uyumsuzluk veya dosyada yetkisiz değişiklikler gibi çeşitli nedenlerden dolayı gerçekleşebilir. Ayrıca telefonun kendisinde en yaygın sorun olan bir izin konusu da olabilir.

  Neden olduğuna bakılmaksızın, nasıl düzeltileceğini burada bulabilirsiniz.

  Android'de 'Paketin ayrıştırılmasıyla ilgili bir sorun oluştu' hatası düzeltildi

  Öncelikle telefonunuzun dosyayı yükleyebileceğinden emin olalım. Android Marshmallow'u kullanıyorum, sürümünüz farklıysa, menü listelerinize, burada listelenenlere benzer bir şey için bakın. Hatmi, menü konumlandırma ve adlandırma dahil olmak üzere birçok değişiklik getirdi.

  Çoğu durumda, Bilinmeyen kaynakların etkinleştirilmesi sorunu ele almak için yeterlidir. Uygulamayı başarıyla yükledikten sonra bu ayarı devre dışı bırakmak iyi bir fikir olabilir. Kötü amaçlı yazılımın cihazınıza ulaşabileceği yollardan biridir. Eğer yapmadıysa, bu adımlardan birini deneyin. Her birini deneyin ve uygulamayı yüklemeyi deneyin. Düzgün kurulursa, bir sonraki devam etmeye gerek yoktur.

  Usb hata ayıklamasını etkinleştir

  USB hata ayıklama temel olarak uygulama geliştiricilerine yöneliktir, ancak bazı sebeplerden dolayı, birkaç Android kullanıcısı hataların giderilmesini yalnızca hata ayıklamayı etkinleştirdiğini söylemiştir. Önceki adımlardan hiçbiri sizin için çalışmamışsa denemeye değer.

  USB hata ayıklama işlemi sizin için işe yaramazsa, APK manifest dosyasının kontrol edilmesinin dışında, yapılması gereken çok az şey vardır. Maalesef, uygulamanın o sürümünü Android'inizin geçerli sürümüne yükleyemediğiniz anlamına gelir. Umarım buna rağmen olmaz.

  'Paketi ayrıştırmada bir sorun oluştu' ile ilgili başka bir yol biliyor musunuz? Eğer varsa, bize haber verin!

  Yazı kaynağı : tr.geekmarkt.com

  Android Paket Ayrıştırma Hatası

  Android Paket Ayrıştırma Hatası

  25 Ocak 2018 uzmanim.net güncellemesi

  30 Haziran 2017 uzmanim.net güncellemesi

  26 Aralık 2016 uzmanim.net güncellemesi

  Çözümler tekrar ana sayfada

  08 Eylül 2016 uzmanim.net kural ihlali yapan kullanıcılar ve yaptırımlar

  Yazı kaynağı : uzmanim.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap