Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  pekmez tereyağı karabiber karışımı nasıl yapılır

  1 ziyaretçi

  pekmez tereyağı karabiber karışımı nasıl yapılır Ne90'dan bulabilirsiniz

  Pekmez, tereyağ ve karabiber üçlüsü adeta şifa iksiri. Karışım bakın hangi hastalıklara savaş açıyor

  Pekmez, tereyağ ve karabiber üçlüsü adeta şifa iksiri. Karışım bakın hangi hastalıklara savaş açıyor

  Mutfaklarımızdan eksik etmediğimi pekmez, tereyağ ve karabiber üçlüsü şifa saçıyor. Bu üçlü birleşerek faydalarını 2’ye katlıyor.

  Pekmez, depresyon ve strese iyi geliyor. En önemli faydalarından biri de kansere savaş açıyor. Pekmez, romatizma rahatsızlığına da iyi geliyor.

  PEKMEZ - TEREYAĞI VE KARABİBER KARIŞIMI

  Bir su bardağı pekmeze yarım çay bardağı içme suyu katın ve bir cezvede kısık ateşte kaynatın. Kaynamaya başlayan karışıma tereyağını ekleyin. Katı hale gelen bu karışımı ılık halde sabah akşam olmak üzere birer yemek kaşığı tüketin.

  MALZEMELER

  1 yemek kaşığı tereyağı

  1 su bardağı pekmez

  Yarım çay kaşığı karabiber

  FAYDALARI

  Tüm vücudu virüslerden koruyor.

  Karışım boğazın yumuşamasını sağlar.

  İltihabı önler.

  Yemek borusu, mide ve bağırsaklardaki zararlı toksinleri idrar yolu ile atmanıza yardımcı olur.

  Kansere savaş açar.

  Yazı kaynağı : www.yenicaggazetesi.com.tr

  Pekmez tereyağı karabiber karışımının faydaları nelerdir? öksürük için pekmezli şurup

  Pekmez tereyağı karabiber karışımının faydaları nelerdir? öksürük için pekmezli şurup

  Geçmeyen öksürüğü bile bu 3 malzemeli karışım şıp diye keser. Öksürük için pekmezli şurup - Tereyağlı pekmezli öksürük şurubu aslında yüzyıllardır Anadolunun bir çok bölgesinde kullanılan çok etkili bir şifa kaynağı. Gerçek anlamda tam bir harika karışım. Geçmeyen öksürüğü bile şıp diye kesiyor. Balgam söktürüyor. Bağışıklığı güçlendiriyor. Mideyi ve sindirimi rahatlatıyor. Hem şifa hem zindelik için, sabah akşam 1 kaşık için.

  Tereyağlı pekmez tarifi

  Malzemeler

  Tereyağlı pekmez karabiber karışımı nasıl yapılır?

  Keçiboynuzu ya da üzüm fark etmez bir su bardağı pekmeze yarım çay bardağı içe suyu da katarak bir cezvede kısık ateşte kaynatınız. Daha sonra tereyağını içine katınız. Katı hale gelen bu karışımı ılık halde sabah akşam olmak üzere birer yemek kaşığı tüketiniz. Karışım boğazın yumuşamasını sağlamanın yanı sıra mikroplarında sayısını azaltarak iltihabı önler. Aynı zamanda bu karışım sadece boğaza değil tüm vücuda fayda sağlar. Yemek borusu, mide ve bağırsaklardaki zararlı toksinleri idrar yolu ile atmanıza yardımcı olur. 

  Pekmez ile tereyağı karışımı neye iyi gelir?

  Pekmez ve tereyağı karışımı boğazın yumuşamasını sağlamanın yanı sıra mikroplarında sayısını azaltarak iltihabı önler. Karışım sadece boğaza değil tüm vücuda fayda sağlar.Yemek borusu, mide ve bağırsaklarıdaki zararlı toksinleri idrar yolu ile atmanıza yardımcı olur

  Karabiberli pekmez neye iyi gelir?

  Uzmanlar yutkunma, nefes alma ve kuru öksürük gibi rahatsızlıklarda pekmezin karabiber ile kaynatılıp tüketilmesini tavsiye eder. Pekmezli karabiber karışımı, boğazları bakterilerden arındırarak sinüs yollarının açılmasını destekler.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Pekmezli Şurup ( Öksürük İçin)

  Pekmezli Şurup ( Öksürük İçin)

  Merhabalar,

  Bu tarif bizim çocuklar küçükken nezle sonrası kalan öksürüklerinde yada salgın hastalıklarda bağışıklıklarını güçlendirmek için yaptığım  bir tarif ( hoş öksürükte hala yapıyorum aynen şimdi olduğu gibi :)))). Hadi başlayalım.

  1 cezveye pekmezi ve tereyağı koyun. Kısık ateşte karıştırarak tereyağı pekmez içinde eritin. Yağ pekmez içinde eridikten hemen sonra  ( pekmezi fokur fokur kaynatmamalısınız) cezveyi tezgaha alın pekmezi 1 çay bardağına döküp pekmezin sıcağının biraz çıkmasını bekleyin..pekmezin üstüne 1 tatlı  kaşığı  limon suyunu ekleyin ve hepsini karıştırın…ılınmış ama sıcağa yakın içmeye hazır pekmezi çocuğunuza yudum yudum  içirin…. bu karışımı çocuğunuza sabah akşam taze taze hazırlamalısınız..”sabah bolca yapayım da akşamda içsin” olmaz..karışım taze taze hazırlanmalı…karışıma öksürüğün durumuna göre 2-3 gün devam edebilirsiniz..karışım limon eklenmeden sade pekmez+tereyağ olarak da hazırlanıp kullanılabilir…

  Bu karışım çocukların boğazını, göğsünü dolayısı ile öksürüklerini yumuşatır.Bağışıklıklarını güçlendirir ılık pekmez boğazda ki mikropları temizler bronşları rahatlatır öksürüğün daha hızlı bir şekilde geçmesine yardımcı olur……..pekmezi içer içmez hemen üstüne su İÇİLMEMELİDİR…sıvı bir şeyler içmek için  20-30  dakika kadar beklenmelidir.. öksürük tedavisi için kullanılan pekmez içildikten sonra üzerine herhangi bir sıvı,su içilmemelidir..eğer içilirse pekmezin  etkisini azalır…….

  NOT :  Bir de çocuğunuz 4-5  yaş ve üstü ise yine öksürük için gece uyumadan önce ayak tabanlarına viks sürüp çorap giydirip yatırabilirsiniz.Bu tabanlara sürülen viks gece öksürüklerini hafifletir,rahatlatır …… unutmayın!!!! viks  çocuğun göğsüne değil ayak tabanlarına sürülmelidir……. Yine gripte çocuğunuzun yatağının baş ucuna yada çocuğun başının tam yan tarafına bir sandalye üstüne 1 kuru soğanı 6-8 parçaya bölüp tabak içinde koyabilir çocuğunuzu soğan konulmuş odada  uyutabilirsiniz. Soğan odada ki mikropları kırar. . birde çocuğunuza nane limon yapacaksanız cezveye nane,limon parçası ve su ekleyerek nane limonu kaynatın kaynayan nane limonu cezvede dinlendirin..ılınan nane limonu bardağa süzerek alın üstüne sıkılmış limon ekleyip çocuğa öyle verin..sıkılmış limonu cezveye ekleyip kaynatmayın ..limonu sıkarak ılınmış nane limonun üstüne ekleyin..C vitamini kaynatılırsa etkisini kaybeder…

  Ben bu doğal tedavileri ” küçük küçük ortaya karışık” yazmış olsam da siz şunu aklınızdan hiç bir zaman çıkartmamalısınız her zaman hekiminizin verdiği tedavi şekli ve ilaçlar önceliğiniz olmalı….”little little in to the middle” :))))) kulakların çınlasın Cem Yılmaz :))))

  Hoşça kalın

  Pekmezli Şurup ( Öksürük İçin) Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

  Yazı kaynağı : www.nefisyemektarifleri.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap