Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  pekmez zeytinyağı karabiber karışımı faydaları

  1 ziyaretçi

  pekmez zeytinyağı karabiber karışımı faydaları Ne90'dan bulabilirsiniz

  Pekmez ve zeytinya�� ile gelen �ifa... Mucizevi kar���m: Faydalar� saymakla bitmiyor

  Pekmezin içine karabiber koyup yemenin faydaları

  Pekmezin içine karabiber koyup yemenin faydaları

  Sağlığa faydaları saymakla bitmeyen pekmez; üzüm, dut, şeker kamışı ve keçiboynuzu gibi besinlerin ezildikten sonra çıkan suları kaynatılarak elde ediliyor.

  Pekmezin, ne zaman ve kim tarafından keşfedildiği henüz bilinmese de ilk kez Anadolu topraklarında yapıldığı söyleniyor.

  Kahvaltı sofralarımızın vazgeçilmezlerinden olan yoğun kıvamdaki pekmez, boğaz enfeksiyonları bakımından oldukça güçlü bir besin olarak öne çıkıyor.

  Uzmanlar, vitamin ve mineral değeri oldukça yüksek olan pekmezin içine tereyağı ve karabiber koyulduğunda faydalarının iki katına çıktığını belirtiyor.

  Peki, Pekmezin içine karabiber koyup yemenin faydaları nelerdir? İşte pekmezin içine tereyağı ve karaviber koyup yemenin faydaları...

  Pekmezin içine karabiber koyup yemenin faydaları #1

  Mevsim fark etmeksizin öksürüğe maruz kalabiliyoruz. Gün içerisinde çalışırken gelip geçmek bilmeyen, uyurken uykudan uyandıran öksürüklere çoğu zaman ilaçlar da fayda etmez.

  İşte pekmez karabiber karışımı, özellikle soğuk havalarda iyice artış gösteren hatta ciğerleri sökecek kadar şiddetlenen kuru öksürükten kurtulmanızı sağlar.

  Uzmanlar yutkunma, nefes alma ve kuru öksürük gibi rahatsızlıklarda pekmezin karabiber ile kaynatılıp tüketilmesini tavsiye eder. Pekmezli karabiber karışımı, boğazları bakterilerden arındırarak sinüs yollarının açılmasını destekler.

  Pekmez karabiber kürünün tarifi:

  Yazı kaynağı : www.ensonhaber.com

  Pekmez tereyağı karabiber karışımının faydaları nelerdir? öksürük için pekmezli şurup

  Pekmez tereyağı karabiber karışımının faydaları nelerdir? öksürük için pekmezli şurup

  Geçmeyen öksürüğü bile bu 3 malzemeli karışım şıp diye keser. Öksürük için pekmezli şurup - Tereyağlı pekmezli öksürük şurubu aslında yüzyıllardır Anadolunun bir çok bölgesinde kullanılan çok etkili bir şifa kaynağı. Gerçek anlamda tam bir harika karışım. Geçmeyen öksürüğü bile şıp diye kesiyor. Balgam söktürüyor. Bağışıklığı güçlendiriyor. Mideyi ve sindirimi rahatlatıyor. Hem şifa hem zindelik için, sabah akşam 1 kaşık için.

  Tereyağlı pekmez tarifi

  Malzemeler

  Tereyağlı pekmez karabiber karışımı nasıl yapılır?

  Keçiboynuzu ya da üzüm fark etmez bir su bardağı pekmeze yarım çay bardağı içe suyu da katarak bir cezvede kısık ateşte kaynatınız. Daha sonra tereyağını içine katınız. Katı hale gelen bu karışımı ılık halde sabah akşam olmak üzere birer yemek kaşığı tüketiniz. Karışım boğazın yumuşamasını sağlamanın yanı sıra mikroplarında sayısını azaltarak iltihabı önler. Aynı zamanda bu karışım sadece boğaza değil tüm vücuda fayda sağlar. Yemek borusu, mide ve bağırsaklardaki zararlı toksinleri idrar yolu ile atmanıza yardımcı olur. 

  Pekmez ile tereyağı karışımı neye iyi gelir?

  Pekmez ve tereyağı karışımı boğazın yumuşamasını sağlamanın yanı sıra mikroplarında sayısını azaltarak iltihabı önler. Karışım sadece boğaza değil tüm vücuda fayda sağlar.Yemek borusu, mide ve bağırsaklarıdaki zararlı toksinleri idrar yolu ile atmanıza yardımcı olur

  Karabiberli pekmez neye iyi gelir?

  Uzmanlar yutkunma, nefes alma ve kuru öksürük gibi rahatsızlıklarda pekmezin karabiber ile kaynatılıp tüketilmesini tavsiye eder. Pekmezli karabiber karışımı, boğazları bakterilerden arındırarak sinüs yollarının açılmasını destekler.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Öksürük İçin Birebir (Zeytinyağı Ve Keçi Boynuzu Pekmezi)

  Öksürük İçin Birebir (Zeytinyağı Ve Keçi Boynuzu Pekmezi)

  En sevilen mutfak ve ev ürünlerinde kaçırılmayacak fırsatlar için tıklayın

  4 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

  9 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 800.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

  Yazı kaynağı : www.nefisyemektarifleri.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap