Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  penıs kalınlastırma ameliyatı öncesi sonrası

  1 ziyaretçi

  penıs kalınlastırma ameliyatı öncesi sonrası Ne90'dan bulabilirsiniz

  PENİS KALINLAŞTIRMA AMELİYATI ÖNCESİ SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

  Ameliyatı öncesi gerekli muayene ve tahliller yapılmadır. Ardından tıbbi geçmişinizi detaylı, gerekli bilgileri içerecek şekilde doktora iletilmeli. Uygun bulunduğunuz takdirde, muayene ve tetkiklerin hemen ardından ameliyat tarihi verilmeyecektir. Yapmanız ve yapmamanız gerekenler hakkında bilgilendirileceksiniz. Bahsi geçen listeye dikkat etmelisiniz. Yoksa ameliyat esnasında veya sonrasında çeşitli ek sorunlar gelişebilir. Bu yaşanırsa, ek tedavi gerekebilir. Özetle ameliyat öncesi ve penis büyütme ameliyatı sonrası nelere dikkat etmelisiniz, sürece uyum sağlamalı ve en iyi şekilde atlatmalısınız.

  Penis büyütme ameliyatı Öncesi

  Tetkik

  Cerrahi girişimlerin hepsindeki gibi penis büyütme operasyonuna da kan tahlili ve tetkik gerekir. Tetkikler, penis büyütme ameliyatından önce hastanın güncel sağlık bilgisini kontrol etmek amaçlı gereklidir. Operasyonu önleyen bir durum olma ihtimalini hasta bu tetkiklerde görebilecektir. Böyle bir ihtimal varsa, operasyon ertelenebilir veyahut yapılmamak üzere iptal edilebilir. Tetkikler bir de anestezi risk durumunu kontrol etmeye yarar. Hastanın, anestezi geçmişi ve daha önce ameliyat olup olmadığı hakkında bir inceleme yapılır. Sağlık geçmişiniz ameliyatı riske atmamak açısından önem taşır.

  Kan Tahlilleri

  Sağlık durumunu incelemek ve sorun tespit etmek için yapılan standart tahlillerdir. Çıkan sonuçlara göre ameliyat olup olmayacağınıza karar verilir.

  İdrar Tahlilleri

  İdrar tahlilleri de standart tahliller arasındadır. Kan tahlilinden elde edilemeyen sağlık sorunlarını tespit etmeye yarar.

  Sedasyon Denetimi

  Sedasyon ilaçları, penis büyütme ameliyatlarında  genel, lokal anestezilerin yerine kullanılabilir. Sedasyon ilaçları anestezi ilaç grubuna mensuptur. Anestezik etkiyi tam olarak vermez, Sedasyon denetimi, hastanun sedasyın ilaca yönelik tepkisini belirler. Alerji ve hassasiyet ameliyatın seyrini değiştirebilir. 

  Yukarıda anlatılanların haricinde, penis büyütme için yapılacak önemli unsurlar şu şekildedir;

  Penis Büyütme Ameliyatı Sonrasında Nelere Dikkat Edilir?

  Ameliyat sonrası süreci 3 yoldan özetleyebiliriz. Süreçler ayrıdır ve bu süreçlerde yapılanlar birbirleriyle tamamiyle farklıdır. Bu ameliyat sonrasında yaşanabilecek, dikkat edilmesi gereken  hususları şu şekilde sıralayabilriz

  Ameliyat Günü

  Ağrı Sızı Hakkında

  Ağrı sızı bir çok ameliyatta olduğu gibi  bu ameliyat sonrasında  da yaşanabilir. Anesteezi ve sedasyon ilaçları etki kaybederkeni ilk 24 saat ağrınız çok kuvvetli şekilde olabilir. İlk 24 saatte bu sebep ile hastanede kalacaksınız ve ilaçlarınız verilecek.. Operasyon bittikten 24 saat sonra, ağrılarınız hafifler. Basit ağrı kesicilerle dahi kesebileceğiniz bir ağrı halini alır. Birkaç güne ağrılarınız tamamiyle yok olacak.

  Hareketlenme

  Genel anestezi geçtikten sonra yürümeye başlamanız gerekmektedir.

  İlk iki haftaca kısa yürümeli ve mümkün mertebe bedeninizi çok yormayınız. Ani hareketler sorun  yaratabilir.

  Pansuman

  5-7 gün boyunca, penisiniz alçıya alınacaktır. Sargı, tuvalet yapmanıza engel olmaz.

  Pansuman ve doktor muayenelerinizi aksatmadan, ajandanıza uyarak  yaptırmalısınız.

  Beslenme

  İlk günler katı tüketmemeniz gerekmektedir.

  İkinci günün sonu, aşama aşama, azar azar katı gıda alın.

  İlk haftayı atlattığınızda, normal beslenmeye dönebilirsiniz.

  Özel diyetlere sahipseniz, diyetininiz ile konuyu konuşup 15 gün sonraya erteleyebilirsiniz.

  Yukarıda bahsedilen ana konulara ek olarak penis büyütme ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar aşağıda sıralanmıştır; 

  Yazı kaynağı : www.estetikport.com

  Penis Büyütme Ameliyatı Öncesi Ve Sonrası

  Penis Büyütme Ameliyatı Öncesi Ve Sonrası

  Ameliyat öncesinde gerekli muayene ve tahliller doktor tarafından yapılmalıdır. Ardından tıbbi geçmişinizi detaylı, gerekli bilgilere yer verilecek şekilde doktora iletilmelidir. Uygun bulunduğunuz takdirde, muayene ve tetkiklerin hemen sonrasında ameliyat tarihi verilmeyecektir. Yapmanız ve dikkat etmeniz gereken konular hakkında bilgilendirileceksiniz. Bahsi geçen listelere son derece dikkat etmeniz gerekmektedir. Yoksa ameliyat sırasında ya da sonrasında çeşitli ek problemler gelişebilir. Bunun yaşanması durumunda ise ek tedavi gerekli olur. Kısaca penis büyütme ameliyatı öncesi ve sonrası nelere dikkat etmelisiniz, sürece uyum sağlamalı ve en iyi biçimde atlatmalısınız. Ameliyat öncesinde kendinizi fiziksel ve zihinsel olarak hazırlamanız gerekmektedir. Ameliyat sonrasında penisiniz 5-7 gün boyunca alçıya alınır. Sargı, tuvalet yapmanızı engellemez. İlk haftayı atlattığınızda rahatça normal beslenmeye dönebilirsiniz.

  Penis Büyütme Ameliyat Öncesi

  Penis büyütme ameliyatı öncesi ve sonrası son derece önemlidir. Ağrı ve sızı pek çok ameliyatta olduğu gibi bu ameliyat sonrasında da yaşanabilir.

  Tetkik: Cerrahi girişimlerin bütününde olduğu gibi penis büyütme operasyonunda da kan tahlili ve tetkikler gerekir.

  Kan Tahlilleri: Sağlık durumunu incelemek ve herhangi bir sorun tespit etmek için yapılan klasik tahlillerdir. Çıkan sonuçlara göre ameliyat olup olmayacağınıza karar verilir.

  İdrar Tahlilleri: İdrar tahlilleri de klasik tahliller arasında yer alır. Kan tahlilinden elde edilmeyen sağlık problemlerini tespit etmeye yardımcı olur.

  Sedasyon Denetimi: Sedasyon ilaçları, penis büyütme ameliyatlarında genel, lokal anestezilerin yerine kullanılır. Sedasyon ilaçları anestezi ilaç grubuna dahildir. Anestezik etkiyi tam olarak sağlamaz, sedasyon denetimi, hastanın sedasyon ilaca yönelik tepkisini belirler.

  Yukarıda bahsedilenlerin haricinde, penis büyütme için yapılacak olan önemli unsurlar şunlardır;

  7 gün öncesinden her türlü yorucu aktivitelerden uzak durmalısınız.

  Yazı kaynağı : www.hakkiperk.com

  Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Öncesi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Öncesi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Penis kalınlaştırma ameliyatından önce muayene ve tahlilleriniz yapılarak detaylı sağlık geçmişiniz hakkında gerekli bilgileri hekiminize iletmeniz gerekmektedir. Kullandığınız ilaçlar, zararlı alışkanlıklarınız, mevcut hastalıklarınız gibi detaylı araştırmalar yapılmaktadır.

  Penis kalınlaştırma operasyonu için uygun bir adaysanız ameliyat için tarih sunulacaktır. Tarih muayene ve tetkiklerden hemen sonra yapılmamaktadır. Ameliyat öncesi süreçte yapmanız ve yapmamanız gerekenler hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Söz konusu listeye ram riayet etmeniz çok önemlidir. Aksi halde ameliyat esnasında ya da sonrasında çeşitli ek sorunlar gelişebilir. Bu tür koşullarda ek tedavilere ihtiyaç duyulabilir.

  Özetle penis kalınlaştırma ameliyatı öncesi ve sonrası nelere dikkat etmeniz gerekiyorsa uyum göstererek süreci en iyi şekilde atlatmalısınız.

  Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Ameliyat öncesinde birden çok tetkik ve tahlil yapılacaktır. Çıkan sonuçlar uygunsa, uygunluğa göre ameliyat planlaması gerçekleştirilecektir.

  Ameliyat öncesinde yürütülen tahlillerin dışında ameliyata katılacak bireylerin nelere dikkat etmesi konusunda adı geçen tedbirleri alması için uzman hekim tarafından bilgilendirilmesi yapılacaktır.

  Risk ve yan etki kapsamında mümkün mertebe sorun içermeyen bir ameliyat için dikkat edilmesi gerekenler uymak çok önemlidir. Aklınıza takılan tüm konuları doktorunuzla konuşabilir, hem fiziksel hem de zihinsel olarak ameliyata hazır olabilirsiniz. 

  Tüm cerrahi girişimlerde olduğu gibi penis kalınlaştırma operasyonu öncesinde yapılması gereken tetkik ve tahliller vardır. Bu tetkiklere göre penis kalınlaştırma ameliyatına girecek hastaların güncel sağlık durumları kontrol edilir.

  Operasyona engel olabilecek ya da olmayacak herhangi bir sorun varsa hastaya iletilir. Ameliyatı olumsuz çerçevede etkileyebilecek bir problem varsa yapılan tetkiklerde ortaya çıkacaktır. Bu durumda operasyon ertelenebilir ya da yapılmayacak üzere iptal edilir.

  Tetkiklerde kontrol edilen bir diğer durum da anestezi risk durumudur. Hastanın anestezi geçmişi var mı, daha önce ameliyat oldu mu gibi çeşitli incelemelerde yapılır.

  Bu nedenle sağlık geçmişiniz, kullandığınız ilaçlar, genetik ya da sonradan olan hastalıklarınız gibi tüm şikayetlerinizi saklamadan hekiminize belirtmelisiniz. Aksi durumda operasyonu riske atabilirsiniz.

  Bireyin mevcut sağlık durumunu incelemek, sorun varsa tespit etmek için yürütülen standart tahlillerdir. Kısa sürede çıkan bu sonuçlar baz alınarak ameliyat olup olmayacağınız kararlaştırılacaktır. 

  Tetkik ve kan tahlillerinize ek olarak yürütülen standart prosedürler ve kontrollerden biri de idrar tahlillerinizdir. Kan tahlillerinden elde edilemeyecek sağlık verileriniz idrar tahlilleriyle tamamlanacaktır. 

  Penis kalınlaştırma ameliyatlarında genel anestezi, lokal anestezi ilaçları dışında sedasyon etkili ilaçlar da kullanılabilir. Sedasyon ilaçları anestezi ilaç grubundadır. Tam anestezi etkisi oluşturmaz.

  Sedasyon denetimiyle hastanın sedasyon ilaçlara vereceği tepkimeler belirlenir. Hastanın bir alerjisi – hassasiyeti varsa ona göre plan yapılır.

  Yukarıda anılan denetimlerden başla aşağıda sıralanan; penis kalınlaştırma ameliyatı öncesi dikkat edilecekler şu şekildedir;

  Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Penis kalınlaştırma işlemlerinden sonraki süreçleri 3 ana grupta toplayabiliriz. Her bir süreçte dikkat edilmesi gerekenler vardır. Her dönem ayrı özen istemektedir. Bu süreçleri olabildiğince hızlı ve sancısız geçirmeniz için önerilenlere uymalısınız. Ana başlıklarla ilerleyecek olursak;

  Ameliyat Günü

  Ağrı – Sızılar için

  Hareketlenme

  Pansuman

  Beslenme

  Yukarıda anılan ana başlıklar dışında penis kalınlaştırma ameliyatı sonrası dikkat etmeniz gereken maddeler aşağıda sunulmuştur;

  Kaynakça:

  https://www.medicalnewstoday.com/articles/penis-enlargement-surgery#procedure

  https://www.news-medical.net/health/Does-Cosmetic-Penis-Enlargement-Surgery-Work-Is-It-Dangerous.aspx

  Yazı kaynağı : tayfunturkaslan.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap