Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  perdelerin beyaz olması için ne yapmamız lazım

  1 ziyaretçi

  perdelerin beyaz olması için ne yapmamız lazım Ne90'dan bulabilirsiniz

  Tül Perde Nasıl Beyazlatılır ?

  tül perde beyazlatma

  Evlerimizin dekorasyonlarını taçlandırdığımız beyaz tül perde modellerimiz hep beyaz kalsın isteriz ama bu bembeyaz tül perde nasıl beyazlatılır bunu iyi bilmemiz gerekir. Çünkü evimizi bu denli ferah gösteren beyaz perdeler gri rengini almaya başladıkça bulunduğu ortama bir buhran katacaktır. Evlerde bulunan birçok perde de her zaman olduğu gibi zamanla ilk günkü beyazlığını kaybederek grileşmeye ve sararmaya başlayacak ve kullanıcılar için istenilen beyazlığı kaybedecektir.

  Perdeler için dışarının kiri veya tozu başta olmak üzere onların rengini grileştiren veya sarartan birden fazla etken varken onlarla başa çıkmak sizce mümkün müdür? Buna mümkün cevabını verebilmek oldukça basittir fakat bunun için nasıl bir uygulama gereklidir ilk olarak bunu bilmemiz gereklidir.

  Tül Perde Beyazlatma

  Tül perde beyazlatması için ilk akla gelen teknik tabi ki de makinede deterjan ile birlikte yıkamaktır. Fakat çok fazla deterjan kullanmadan da bu işlemi gerçekleştirebilmenin mümkün olduğunu biliyor muydunuz?

  Tül Perde Kaç Derecede Yıkanır?

  Tül perdelerimizi beyazlatmak için o kadar çok çaba sarf etmenin ilk ve temel yolu tabi ki de onları makinede yıkamaktır. Peki bu tül perde kaç derecede yıkanır ? Bu konuya açıklık getirilmek gerekirse tül perdeler daha temiz olması ve tozların giderilmesi için 30 derecelik kısa bir programda ön yıkma yapılarak yıkanmaktadır. Derecesi çok yüksek bir programda yıkadığınız da sıcak su tül perdelerin fazlaca kırışmasına ve çabuk yıpranmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden narin yıkma olarak adlandırdığımız 30 derecelik program perdeler için ideal bir programdır.

  Yazı kaynağı : www.armoniperde.com.tr

  En Basit Tül Perde Beyazlatma Yolları

  En Basit Tül Perde Beyazlatma Yolları

  Evde Tül Perde Nasıl Temizlenir?

  Odaya girdiğinizde içinizi ferahlatan tertemiz ve bembeyaz tüllere bakmak ister misiniz? Evin ışığını en doğru şekilde yansıtması ve iç mekanda ferah bir koku sağlanması için tüllerin sık sık yıkanması önerilir.

  Çamaşır Makinesi Temizleme Püf Noktaları – En Kolay 5 Etkili Yöntem

  Tül Perde Nasıl Beyazlatılır?

  Koltuk Nasıl Silinir, Temizlenir? 5 Doğal Tavsiye

  Şayet iç mekanda sigara içiyorsanız; tüllerin sararması ve kokması beklenen bir durumdur. Ancak zaman zaman perde beyazlatma işlemini uygularsanız; hem odadaki kötü görünümü ortadan kaldırmış olursunuz hem de genel perde temizliği yapıldığı için iç mekandaki rahatsız edici kokuları da gidermiş olursunuz.

  Bu yazımızda evinize ferahlık getirmesi için en pratik tül perde beyazlatma yöntemlerini önereceğiz. Yapısını bozmadan, dokusuna zarar vermeden tül perdeleri nasıl beyazlatılır diyenler için en kolay ve etkili yöntemleri bir araya getirdik.

  Sizlere tavsiye edeceğimiz tül perde beyazlatma yöntemleri sayesinde sigara dumanından ve kirden sararan tülleri ilk günkü gibi bembeyaz görebilirsiniz. Tül perdeleri beyazlatmak için ne yapmalı diyenler bu sayfada aradığı yanıtları bulacak!

  Stor Perde Nasıl Yıkanır? Evde Kolay Temizleme İpuçları

  Tül Perde Beyazlatmanın En Basit 5 Yolu

  1) Bulaşık Makinesi Tableti

  2) Toz Şeker

  3) Beyaz Sirke

  4) Karbonat

  5) Kaya Tuzu

  Evdeki 5 Malzeme ile Beyaz Ayakkabı Temizliği

  Aspiratör Filtresi Temizlemenin En Pratik 3 Yolu

  Fayans Aralarını Temizlemenin En Kolay 5 Yolu

  Ütü Kireci Temizlemenin En Pratik 5 Yöntemi

  Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkar? 7 Pratik Adımda Lekeleri Yok Edin!

  Yazı kaynağı : www.nefisyemektarifleri.com

  Tül Perde Nasıl Temizlenir, Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir? - Yemek.com

  Tül Perde Nasıl Temizlenir, Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir? - Yemek.com

  Bembeyaz tül perdeler alıyor, misler gibi asıp evinizin havasını bir anda değiştiriyor, odalarınıza ferahlık katıyorsunuz.

  Ama bu ne kadar böyle sürüyor?

  Dışarıdan gelen kirden tutun evde oluşan toza kadar tül perdelerin üzerine yapışıp kalan, onların rengini grileştiren ya da sarartan o kadar çok etken var ki...

  "E haydi yıkayayım o zaman." diye düşünüp çamaşır makinesine atmak da yetmiyor bazen. Çamaşır makinesinden çıkan tül perde, eski beyazlığında olmuyor hiç.

  Ama pes ediyor muyuz? Tabii ki hayır.

  Hemen her mutfakta bulunan tek bir malzemeyle tül perdelerimizi eski, bembeyaz hallerine yeniden kavuşturuyoruz.

  Üstelik altenatif yolları da öğrenmeden geçmiyoruz.

  Buyursunlar...

  Şaşırtıcı olsa da: Tül perdeleri toz şeker ile beyazlatma

  Evet, yanlış okumadınız. Tül perdeleri beyazlatmaktan ve toz şekerden söz ediyoruz. Hemen her evde bulunan toz şeker, şaşırtıcı olsa da tül perdeleri beyazlatmanın en pratik ve en bilinen yöntemlerinden biri aslında.

  Peki, şekeri nasıl kullanacağız?

  Tül perdeleri her zaman yaptığınız şekilde ve her zaman yıkadığınız ayarlarda çamaşır makinenize yerleştirin. Üzerlerine 2 tatlı kaşığı kadar (tepeleme) toz şeker eklemeyi de unutmayın.

  Yalnız dikkat, toz şekeri çamaşır makinesinin deterjan bölümlerinden birine koymuyor, doğrudan tül perdelerin üzerine ilave ediyorsunuz. Ardından makinenizi çalıştırıyorsunuz.

  Tül perdeleriniz makineden çıktığında eskisinden çok daha beyaz oluyor.

  Son olarak, aklınızda soru işareti kalmasın, perdelerde yapışkanlık gibi bir durum olmuyor, şeker eridiği için makinenin giderlerini de tıkamıyor.

  Farklı alternatifler isteyenlere: Tül perde nasıl temizlenir?

  Eğer evinizde toz şeker bulunmuyorsa ya da daha farklı alternatifler de öğrenmek istiyorsanız yaklaşın böyle. Tül perdelerinizi temizlemek ve beyazlatmak için kullanabileceğiniz diğer yöntemleri de açıklıyoruz!

  Sirke: Alternatiflerimizin ilk sırasına tabii ki onu koyacaktık, zira kendisi evi köşe bucak temizleme konusunda en usta isimlerden biri, bildiğiniz gibi. İşte bu temizlikteki hünerlerini tül perdeleri beyazlatmada da konuşturuyor, deterjan gözüne ekleyeceğiniz bir ölçü sirkeyle tül perdeleriniz bembeyaz oluyor. Üstelik sadece beyaz olmakla da kalmıyor, aynı zamanda yumuşacık oluyor. Bu sirke bize daha ne yapsın?

  Kaya tuzu: Tül perdeleri beyazlatmak için kullanabileceğiniz diğer bir doğal malzeme de kaya tuzu. Ancak bu kez kaya tuzu yıkama aşamasında kullanılmıyor, öncesinde kullanılıyor. Eğer vaktiniz varsa tüllerinizi bir gece önceden içinde kaya tuzu bulunan suya koyuyor, tuzlu suyun içinde bir gece boyunca bekletip ertesi gün her zamanki gibi yıkama işlemini gerçekleştiriyorsunuz.

  Biraz uğraştırıcı gibi gözükse de kaya tuzu da bir türlü tam olarak beyazlamayan inatçı tüllerle baş etmede oldukça etkili oluyor. Tek bir perde için yaklaşık 4 yemek kaşığı kadar kaya tuzu kullanmanız gerektiğini de söylemeden geçmeyelim.

  Bulaşık makinesi tableti: Son zamanlarda tül perdeleri beyazlatmak için kullanılan en yaygın malzemelerden biri de bulaşık makinesi tableti. En az toz şeker kadar şaşırtıcı olsa da tül perdeleri makineye yerleştirdikten sonra üzerine konulan bir bulaşık makinesi tableti, perdeleri her zamankinden daha beyaz yapma konusunda oldukça iddialı etkiler gösteriyor.

  Yalnız dikkat, burada da tablet, tıpkı şekerde olduğu gibi bulaşık makinesinin deterjan gözüne değil, doğrudan perdelerin üzerine konuyor, baştan söyleyelim.

  Bu hatalardan kaçınmakta fayda var: Tül perdeleri yıkarken dikkat edilmesi gerekenler

  Yazı kaynağı : yemek.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap