Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  pomem basvuru sonuclari ne zaman aciklanacak

  1 ziyaretçi

  pomem basvuru sonuclari ne zaman aciklanacak Ne90'dan bulabilirsiniz

  POMEM Başvuru Sonuçları Haberleri - Son Dakika POMEM Başvuru Sonuçları Hakkında Güncel Haber ve Bilgiler

  29. Dönem POMEM Ön Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

  29. Dönem POMEM Ön Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

  29. dönem POMEM ön başvuru sonuçları için heyecanlı bekleyiş başladı.

  29. Dönem POMEM ile 13 bin polis alımı ön başvuru süreci 14 Kasım 2022 tarihi itibariyle Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi sayfasından başladı.

  Peki 29. Dönem POMEM ön başvuru sonuçları için tarih açıklandı mı? Detaylar bu haberimizde…

  15 BİN POLİS ALIMI DUYURUSU MÜJDESİ BEKLENİYORDU

  15 bin polis alımı bekleyen adayların önce 12 bin kontenjan duyurusuyla karşılaştığı daha sonra kontenjanın güncellenmesiyle ön lisans erkek adaylarının kontenjanında azalmaya gidildiği görülen 29. Dönem POMEM için başvurular 25 Kasım 2022 tarihine kadar sürüyor.

  13 BİN POLİS ALIMI BAŞVURULARI E-DEVLET ŞİFRELERİYLE YAPILIYOR

  13 bin polis alımı için başvurular İçişleri Bakanlığı Polis Akademisi Başkanlığıresmi internet sayfası olan www.pa.edu.tr adresinden e-Devlet şifreleriyle yapılıyor. Başvuru yapmak isteyen adaylarda aranacak şartlar da resmi duyuruyla netleşti.

  29. DÖNEM POMEM ÖN BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TARİH BELLİ DEĞİL

  29. Dönem POMEM ön başvuru sonuçları için tarih duyurusu geldiği anda siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşacağız. Genellikle sonuç duyuruları başvuru sürecinin sona ermesinden sonraki hafta ya da ilk 10 gün içerisinde geliyor. Bekçi alımı, subay alımları, özel sektör iş haberleri ve daha yeni haberleri takipte kalabilmek için Kariyer Bankası mobil uygulamasını indirmeyi unutmayın.

  iOS uygulamamız çok yakında markette olacak. Android uygulamamızı Google Play’den ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.

  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kariyer_bankasi

  29. DÖNEM POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZLERİ ÖĞRENCİ ADAYLIĞINA BAŞVURMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR
  a)    T.C. vatandaşı olmak,
  b) Lisans, önlisans mezunu veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, 
  c) KPSS’de Bakanlıkça belirlenecek taban puan veya üzerinde puan almış olmak, (Lisans mezunları için 2021 veya 2022 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (60,00), önlisans mezunları için 2022 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (65,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.) 
  ç) Şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları için POMEM Giriş yönetmeliğinin 8’inci maddesinin (c) bendinde belirlenen puanın en az % 80’ini almış olmak, (Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocuklarından lisans mezunları için 2021 veya 2022 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden en az  (48,00),  önlisans mezunları için 2022 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (52,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.)
  Lisans mezunu olan adaylar önlisans üzerinden başvuruda bulunamazlar. Bu şekilde başvuruda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

  d) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1993 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak), 
  e) Kadınlar için 162 cm, erkekler için 167 cm’den kısa boylu olmamak, BMİ (beden kitle endeksi), 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak,
  f) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,
  g) Sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak, 
  ğ) 26.09.2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, adayın;
  1) Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,
  2) Affa uğramış veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak,
  h) Genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idarî yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak,
  ı) Geçici kayıt tarihi itibarıyla herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmadığına dair yazılı beyan sunmak,
  i) Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,
  j) Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,
  k) Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,
  l) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

  UYARI: ŞEHİT VEYA VAZİFE MALULÜ OLANLARIN, EŞ VEYA ÇOCUKLARI SINAV ÜCRETİ YATIRMAYACAKTIR.

  UYARI: ADAY BELİRLEME ÖN BAŞVURULARI İNTERNET ÜZERİNDEN BAŞVURU ÜCRETİ YATIRILMADAN YAPILACAKTIR.

  UYARI: POMEM Giriş Yönetmeliğinin 7’nci maddesinin 3’üncü fıkrasında yer alan “…Ön başvurusu alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılır.” hükmüne istinaden 29. Dönem POMEM Giriş Sınavı aşamalarına katılmaya hak kazanan adaylar belirlendikten sonra sınav ücreti yatırılması için sınav ücret ve hesap bilgileri www.pa.edu.tr adresinden duyurulacaktır.
  Adaylar hangi tarihte ve nerede başvuru ve sınava katılacaklarını www.pa.edu.tr internet adresinden öğreneceklerdir. Ayrıca adaylara posta yoluyla veya değişik iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet ilanı tebligat niteliğindedir. Adayların sınav tarihleri kesinleşip internet üzerinden ilan edildikten sonra değiştirilemez. İnternet ilanının takip edilmemesi sebebiyle şahsen başvuru ve sınavlara katılamamaktan doğan sorumluluk adaylara aittir.

  UYARI: Şahsen Başvuru ve Sınav Merkezlerine adayların alımı sırasında yanlarında cep telefonu, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlar; kulaklık, her türlü elektronik/mekanik cihazla ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi, ses kayıt cihazı vb. araçlar, her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar veya değişik benzeri hiçbir elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

  Başvuru Kılavuzunu İndirmek İçin Tıklayınız.

  Yazı kaynağı : kariyerbankasi.net

  POMEM MÜLAKAT SONUÇLARI SORGULAMA 2022: 28. dönem POMEM sonuç tarihi ne zaman? - Son Dakika Haberleri Milliyet

  POMEM MÜLAKAT SONUÇLARI SORGULAMA 2022: 28. dönem POMEM sonuç tarihi ne zaman? - Son Dakika Haberleri Milliyet

  PA, 10 bin POMEM alımı için başvuru sürecini tamamladı ve sınav aşamaları gerçekleşti. 28. Dönem olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerine lisans mezunu (6.400) erkek, (1.600) kadın, ön lisans mezunu (1.600) erkek, (400) kadın aday olmak üzere toplam (10.000) alım yapılacak. Adayların sınav yeri ve tarihleri ise mart ayında duyurulmuştu. POMEM mülakat sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

  POMEM MÜLAKAT SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANDI?

  Polis Meslek Eğitim Merkezlerine yapılacak 10 bin personel alımı için mülakat sınav yeri ve tarihleri 2 Mart tarihinde www.pa.edu.tr adresinden bildirilmişti. Ancak henüz sınav sonuçları açıklanmadı.

  Geçtiğimiz 27. dönem POMEM'de ise sınav yeri ve tarihleri 13 Temmuz 2021'de duyurulmuştu. Sonuçlar ise 2 Kasım'da açıklanmıştı.

  POMEM ŞARTLARI

  a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

  b) Ön lisans, lisans mezunları ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilen Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir, (Yabancı Ülkeden alınan ön lisans, lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

  c) KPSS’de Bakanlıkça belirlenecek taban puan veya üzerinde puan almış olmak, (Lisans mezunları için 2020 veya 2021 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (60,00), önlisans mezunları için 2020 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (65,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.)

  ç) Şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları için POMEM Giriş yönetmeliğinin 8’inci maddesinin (c) bendinde belirlenen puanın en az % 80’ini almış olmak, (Şehit veya vazife malulü eş veya çocukları: Emniyet Teşkilatı, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, TSK personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları ile 12/4/1991 tarihli ve 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21’inci maddesinin 1’inci fıkrasının (h) ve (j) bentleri kapsamında olanların eş veya çocuklarından lisans mezunları için 2020 veya 2021 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden en az (48,00), ön lisans mezunları için 2020 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (52,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.)

  Lisans mezunu olan adaylar ön lisans üzerinden başvuruda bulunamazlar. Bu şekilde başvuruda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

  d) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak, (01 Ocak 1992 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak)

  e) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

  f) Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, Söz konusu yönetmeliğin ilgili maddelerinde POMEM’lere alınacak öğrencilerin boy ve kilo şartları aşağıda belirtilmiş, diğer hususlar için Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğini inceleyiniz.

  (Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, bayan öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğu olacaktır.)

  (Polis Okullarına alınacak erkek ve bayan öğrencilerin 18.00 BMI -27.00 BMI aralığında Beden Kitle İndeksi olacaktır.)

  g) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, adayın kendisinin ve evli ise eşinin;

  1) Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkum olmamak,

  2) Affa uğramış veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkum olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak,

  ğ) Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adli veya idari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak,

  h) Geçici kayıt tarihi itibarıyla herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye olmadığına dair beyanı sunmak,

  ı) Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

  i) Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,

  j) Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, polis eğitim kurumlarından, çıkarılmamış olmak,

  k) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Pomem Başvuru Sonuçları

  29. d�nem POMEM s�nav� ne zaman? POMEM polis al�m� �n ba�vuru sonu�lar� ne zaman a��klan�r?

  29. Dönem POMEM Polis Alımı Ön Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

  29. Dönem POMEM Polis Alımı Ön Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

  Android için >>> TIKLAYIN

  İOS için >>> TIKLAYIN

  Huawei için >>> TIKLAYIN

  Finans7.com  | Ankara

  Yazı kaynağı : www.finans7.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap