Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ptt 180. yıl dönümü devlet posta desteği ekşi

  1 ziyaretçi

  ptt 180. yıl dönümü devlet posta desteği ekşi Ne90'dan bulabilirsiniz

  Dolandırıcılar bu kez de 'PTT 180. yıl dönümü devlet posta desteği' mesajı ile ağa düşürüyor

  PTT 180. yıl dönümü devlet posta desteği gerçek mi?

  ptt'den pandemi özel alışveriş çeki dağıtılıyor

  PTT 180. yıl dönümü devlet posta desteği doğru mu, PTT 180. yılına özel hediye çeki 2000 TL devlet posta desteği nedir?

  PTT 180. yıl dönümü devlet posta desteği doğru mu, PTT 180. yılına özel hediye çeki 2000 TL devlet posta desteği nedir?

  PTT 180. yıl dönümü devlet posta desteği için yapılan aramalar arttı. PTT 180. yıl 2 bin TL hediye çeki hediyesinin doğru olup olmadığı sorgulanıyor. Peki, PTT 180. yıl dönümü devlet posta desteği doğru mu?

  PTT 180. yıl dönümü devlet posta desteği doğru mu?

  PTT ile hiçbir bağlantısı olmayan "PTT 180. yıl 2 bin TL hediye çeki", anlık mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla yayılmaya başladı. Linke tıklanmasının akabinde 20 kişi ile paylaşılması halinde hediye kazanma şansının yakalanacağının belirtildiği oltalama sistemi, belirli aşama ilerlemenin ardından cihazlara virüs bulaşmasına neden olabiliyor.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  PTT 180. yıl 2 bin TL hediye çeki nedir, doğru mu, dolandırıcı mı?

  PTT 180. yıl 2 bin TL hediye çeki nedir, doğru mu, dolandırıcı mı?

  PTT 180. yıl 2 bin TL hediye çeki nedir, doğru mu, dolandırıcı mı?

  Cep telefonlarındaki anlık mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla gönderilen "PTT 180. yıl 2 bin TL hediye çeki" linki, pek çok kullanıcı tarafından araştırma konusu oldu. Telefonlarına gelen mesajın doğruluğu internet üzerinden sorgulanıyor. İşte konuyla ilgili detaylar…

  PTT 180. yıl 2 bin TL hediye çeki hediyesi doğru mu, dolandırıcılık mı merak ediliyor. Sabah saatlerinden itibaren binlerce vatandaşın cep telefonuna PTT'den gönderildiği ileri sürülen bir mesaj geldi. Söz konusu mesajda, 2000 TL olarak hediye çeki verildiği ve bu mesajı 20 kişiye gönderen herkese ödeme yapılacağı ileri sürüldü.

  PTT 180. YIL 2 BİN TL HEDİYE ÇEKİ NEDİR?

  Daha önce farklı kurumların isimlerini kullanarak "hediye" dağıttığını ileri süren dolandırıcıların yeni yöntemi PTT oldu. PTT ile hiçbir bağlantısı olmayan "PTT 180. yıl 2 bin TL hediye çeki", anlık mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla yayılmaya başlanınca, doğruluk ve gerçeklik durumu internet üzerinden sorgulanmaya başlandı. Linke tıklanmasının akabinde belirli aşama ilerlemenin ardından cihazlara virüs bulaşmasına neden olabiliyor.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  PTT 180. Yıl dönümü Devlet Posta Desteği Dolandırıcılığı

  PTT 180. Yıl dönümü Devlet Posta Desteği adı altında pek çok WhatsApp mesajı gönderildiği haberleri hızla yayılmaya devam ediyor. Okurlarımızdan gelen linkleri sizler için inceledik ve bu dolandırıcılığı bu haberde afişe ediyoruz! Lütfen her bölümü dikkatle okuyun!

  Daha önce A101 hediye çeki dolandırıcılığı ve Trendyol hediye çeki dolandırıcılığı ile ilgili çok önemli içerikler paylaşmıştık. Binlerce insanın dolandırılmasına engel olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu haberimizde de PTT 180. Yıl dönümü Devlet Posta Desteği adı altında yapılan dolandırıcılığın detaylarına bakacağız.

  PTT 180. Yıl dönümü Devlet Posta Desteği Dolandırıcılığına Dikkat!

  Özellikle WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamaları ve sosyal medya siteleri üzerinden hızla yayılan PTT 180. Yıl dönümü Devlet Posta Desteği linkleri oldukça tehlikeli.

  Bu linke sizin için ulaştık ve diğer içeriklerimizde olduğu gibi kurban taklidi yaparak tıkladık. Aslında bu linklere sizler tıkladığınızda olabilecekleri göstermek için bilerek tıklıyoruz. Hem dolandırıcılığı daha net görün diye hem de bu konuda bilgi sahibi olarak sonraki dolandırıcılık yöntemlerine karşı temkinli olun diye…

  Hazırsanız başlayalım…

  PTT 180. Yıl dönümü Devlet Posta Desteği WhatsApp

  WhatsApp üzerinden gelen mesaja tıklıyoruz. Karşımıza böyle bir sayfa geliyor:

  Sayfada gördüğünüz üzere tasarım üzerinde çalışılmış. Bu tasarımın amacı sizi hikayeye inandırmak. Hikaye ise PTT 180. kuruluş yıl dönümünde 2000 TL dağıtıyor yalanı. Bu tamamen yalan ve dolandırıcılık. Bu tür tuzaklara düşerek hem paranızdan olursunuz hem kişisel bilgileriniz kötü niyetli kişilerin eline geçer. En kötü ihtimalle zararlı reklamlara tıklayabilirsiniz.

  Ekrandaki soru PTT‘yi biliyor musunuz? Evet, biliyoruz. Herhangi bir şıkkı işaretlesek de bizi sonraki soruya yönlendiriyor. Bir seçeneğe tıklıyoruz:

  Kaç yaşında olduğumuzu soruyor. Bunu da işaretliyoruz rastgele.

  PTT hakkında ne düşündüğümüzü soruyor. Buna da herhangi bir şıkka işaret koyuyoruz.

  PTT 180. Yıl dönümü Devlet Posta Desteği dolandırıcılığının son sorusu ise kadın mısın erkek misin sorusu. Fark eder mi? Yine de işaretliyoruz herhangi bir seçeneği. Bizi şöyle bir sayfaya atıyor:

  Bu sayfada cevabımızı doğruladığını iddia ediyor. Tabii ki böyle bir doğrulama yok.

  Sözde doğrulamadan sonra tabii ki de bir şeyler kazanıyoruz. Hediye çekilişi kazandık. Bunun için 3 kere kutu açıyoruz ve kutuların içinden çıkana razı geliyoruz. (Güya)

  İlk kutuda bir şey çıkmadı. Tüh, neyse 2 deneme hakkımız daha var…

  2. denemede 2000 lira kazanıyorum. Bugün şanslı günümde olmalıyım. (Tabii ki böyle bir şey yok)

  Sözde 2000 lirayı almak için bu sayfayı WhatsApp üzerinden arkadaşlarıma göndermem gerekiyormuş. Bu yalana inanan çok kişi var. Bu yüzden PTT 180. Yıl dönümü Devlet Posta Desteği adlı bu içeriği yayınlıyoruz. Lütfen bu mesajları WhatsApp ve diğer siteler üzerinden dağıtmayın. Kendi tanıdıklarınızın dolandırılmasına yardımcı oluyorsunuz!

  Resimdeki tuzağa düşmüş gibi yapıyoruz ve Devam Et butonuna tıklıyoruz.

  Bize onay vermedi. WhatsApp üzerinden paylaşım yapmaya zorluyor. Acaba paylaşım yapıp yapmadığımı nereden biliyor? WhatsApp‘ıma erişebiliyorsa bu paylaşımı neden kendisi yapmıyor? Eğer erişemiyor ise paylaşım yaptığımı nereden anlıyor? Sorular, sorular, sorular… Bizde bunlara düşecek göz var mı?

  WhatsApp butonuna tıkladığımızda uygulamayı açmak isteyen bir açılır pencere beliriyor. Buna onay verirsek bizi WhatsApp uygulamasına yönlendiriyor. Fakat biz sürekli iptal ve WhatsApp butonuna tıklamaya devam ediyoruz. Çünkü WhatsApp butonuna tıklandıkça gönderildi zannediyorlar. Çünkü WhatsApp’a da herhangi bir şeye de erişimleri yok. Tamamen kurmaca.

  Sürekli olarak iptal ve WhatsApp butonlarına tıklamaya devam ettiğimiz için yüklenme durumu %85 oldu. Biraz daha boş tıklıyoruz. Kimseye mesaj göndermiyoruz. Burası önemli!

  Ve en sonunda ödülü hak ettik. Ne güzel değil mi? 2 dakikada 2000 TL. İnsanları tam olarak bu şekilde umutlandırıyorlar.

  PTT 180. Yıl dönümü Devlet Posta Desteği

  Bu ve benzeri mesajlar aldığınızda itibar etmemeli ve bu mesajları kimseye göndermemelisiniz. Kimse size durduk yere para vermez. Hele ki böyle resmi kurumlar.

  Bu gibi durumlarda mesajı size gönderen kişiyi uyarın. Size gönderdiyse başkalarına da göndermiştir. Başka insanların tehlikeye atılmasını istemeyiz. Bu yüzden bu tür haberleri ilk elden yapmaya devam edeceğiz.

  Daha önce yazmış olduğumuz güvenlik içeriklerine de göz atmanızda fayda var. Buradaki bilgiler sayesinde dijital dünyada daha güvenli internet deneyimi yaşayabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : webdeyazilim.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap