Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ptt 2215 tl yardım başvurusu nasıl yapılır

  1 ziyaretçi

  ptt 2215 tl yardım başvurusu nasıl yapılır Ne90'dan bulabilirsiniz

  PTT'den gençlere 2215 TL yardım veriliyor! Yaşa göre kimlik kartıyla alabilirsiniz

  PTT'den gençlere 2215 TL yardım veriliyor! Yaşa göre kimlik kartıyla alabilirsiniz

  PTT, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilere her ay düzenli yardım ödemesi yapıyor. 2023’te geçim zorluğu çeken gençler başvuru yapmaları durumunda 2215 TL’ye varan ödeme alabiliyor. Doğrudan PTT hesabınızdan kimlik kartı ile birlikte ödemeden yararlanabilirsiniz. Başvuru şartları ve ödeme tarihleri belli oldu.

  Gençlik bakanlığı ve PTT işbirliğiyle 18-26 yaş arası gençlere yardım veriliyor. Ödemeler PTT den başvuru yapan gençlere sağlanıyor. Kimlik kartı ile birlikte PTT şubelerine gitmek ödeme almak için yeterli oluyor. Herhangi bir şart yok sadece o en yakın PTT şubesine giderek başvuru yapmanız yeterli. Peki, başvuru şartları neler? Kimler PTT den yardım alabilir? PTT 2215 TL destek ile ilgili merak edilenler haberimizde…

  ptt-genclere-odeme-1.jpg

  PTT YENİ YARDIM KALEMİ AÇTI

  PTT bu defa da gençlik ve Spor bakanlığı ile işbirliği yaptı. Acil nakit ihtiyacı olan yardıma muhtaç olan ve geçinmekte güçlük çeken gençlere yönelik yeni bir yardım kalemi açıldı. Başvuru koşullarına uygun olan 18 ila 26 yaş arası gençler başvuru yapmaları halinde PTT eden 2215 TL sosyal destek ödemesi alabiliyor. Bu ödeme tamamen karşılıksız ve geri ödemesiz yapılıyor. Ödeme için başvuru şartları da bakanlık tarafından açıklandı. Türk Vatandaşı olan gençler sadece bu ödemeden faydalanabiliyor.

  ptt-genclere-odeme-2.jpg

  PTT SOSYAL YARDIM BAŞVURU ŞARTLARI

  Gençlik bakanlığı ve PTT aracılığıyla yapılacak olan 2215 TL’lik sosyal yardım ödemesi için şartlar açıklandı. Ödeme almak isteyenlerin yerine getirmesi gereken şartlar şu şekilde:

  Öncelikle yardım alacak kişi Türk vatandaşı olmalıdır. Aksi takdirde Türk vatandaşı olmayanlar, ya da ikinci bir devlet uyruğu olan gençler bu yardımdan faydalanamazlar.

  İkamet adresleri Türkiye sınırları içinde olmalıdırlar.

  Yardım alacak olan gencin 18 ve 26 yaş aralığında olmalı.

  Aynı zamanda aynı evde yaşayan kamu çalışanı veya özel sandıklara mensup çalışan olursa bu kişi yardım parasından faydalanamamaktadır.

  Aynı zamanda devlet yurtlarında yaşayanlar, çocuk bakımevlerinde yaşayanlar askerler bu yardım parasından faydalanamazlar.

  Hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması.

  ptt-genclere-odeme-3.jpg

  BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?

  Söz konusu yardım ödemesi ile ilgili olarak gençlik Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden detaylı bilgilendirme yapıldı. Gençler başvuru işlemlerini e-devlet üzerinden yaparak ödeme alabiliyor. Başvurular T.C kimlik numarasına göre kabul ediliyor. Son başvuru tarihi ise 31 Ocak 2023 olarak belirlendi.

  Yazı kaynağı : www.tum-haberler.com

  Gençleri geçim derdine sokmayan yardım yapılacak! PTT 2215 TL ödüyor: Yaş aralığına dikkat!

  Aile Bakanlığı’ndan gençlere son dakika müjdesi! 2023’te PTT’den hesabınıza para yatacak! Hemen hesabınızı kontrol edin!

  Aile Bakanlığı’ndan gençlere son dakika müjdesi! 2023’te PTT’den hesabınıza para yatacak! Hemen hesabınızı kontrol edin!

  Gençler büyük müjde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan geldi. Bakanlığın desteği ile 2215 lira gençlerin hesabına yatırılacak. Ayrıca ödemeler PTT üzerinden nakit olarak da alınabilecek. 18-26 yaş arası gençler için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yeni bir hibe geldi. 2023 yılının başında gençlik yardımı kampanyası başlatıldı. Başvuru koşullarını sağlayan ve başvuran gençlere ekonomik olarak rahatlatacak ödemeler yapılacak.

  Önceki günlerde duyurusu yapılan kampanyaya ilgi oldukça yüksekken, 18-26 yaş arasındaki gençler kampanyanın şartlarını ve nasıl başvuru yapacağını merak ediyor. Kampanyanın dahil olabilmek için bazı şartların olduğu, şartların başlangıcından itibaren 18-26 yaş arası ücret ödeneceği açıklandı. 18-26 yaş arası gençlerin kampanya fonlarından faydalanabilmesi için hangi şartları sağlaması gerekiyor?

  Peki, gençlere ne kadar ödeme yapılacak? Ödeme almanın koşulları nelerdir? İşte detaylar...
   

  Yazı kaynağı : emlakkulisi.com

  Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardım Parası

  Yurt İçi Kuru Gıda Yardımları - T.C. Vakıflar Genel Müdürlüğü

  YURT İÇİ KURU GIDA YARDIMI HİZMETİ

  Vakfiyelerde yer alan hayır şartlarının yerine getirilmesi amacıyla Genel Müdürlüğümüzce 81 il merkezinde kuru gıda yardımı verilmektedir.

  Kuru Gıda Yardımından Yaralanabilecekler:

  1.    Sosyal güvencesi bulunmayan veya hane geliri net asgari ücret miktarından fazla olmayanlar,
  2.    7/1976 tarihli ve 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun gereğince aylık alanlar.

  Başvuru:

  Kuru gıda yardımı hizmetinden yararlanmak isteyen muhtaç kişiler aşağıda yer alan "Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu"nu doldurmak suretiyle Bölge Müdürlüklerine şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabilirler. Yurtiçi kuru yardımı hizmetine başvuruda, çalışabilecek durumda olan 18-65 yaş arasındaki kişilerden Türkiye İş Kurumu iş başvurusu kaydı istenir.

  Bölge Müdürlüğünce yapılan değerlendirmede durumu uygun olanlar kuru gıda hizmetinden yararlandırılır.

  Kuru gıda yardımı hizmetine yapılan başvurular sınırlı sayıdaki kontenjanlar nispetinde değerlendirilmekte olup başvuru yapılması hizmetin hemen başlatılacağı anlamına gelmemektedir.

  Kuru gıda yardımından yararlananların ölümü, muhtaçlığının ortadan kalkması veya bakım altına alınması, bilgi verilmeksizin 3 ay paketin teslim alınmaması halinde hizmete son verilir. Yurtiçi kuru gıda yardımı hizmetinden yararlanma süresi aralıksız 5 yıl ile sınırlıdır. 5 yılın sonunda hizmetten yararlanılmaya devam edilmek isteniyorsa yeniden başvuru yapılabilir.

  Kuru Gıda Yardım Paketleri:

  Kuru gıda yardım paketi 15 kalem gıda ürününden oluşmaktadır.

  3 adet kuru gıda koli tipi bulunmaktadır: A tipi (14 kg) 1-2 kişilik aileler, B tipi (21,5 kg) 3-4 kişilik aileler ve C tipi (28,5 kg) 5 ve üzeri kişilik aileler için hazırlanmaktadır. 

  -BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ SORUMLULUK ALANINDAKİ İLLER VE İLETİŞİM BİLGİLERİ

  - Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu

  - Vakıflar Genel Müdürlüğü Hayır Hizmetlerinden Yararlanmak İsteyenler için Aydınlatma Metni için tıklayınız.

  - Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti için Sağlık Verisinin İşlenmesine ve Kullanılmasına Dair Açık Rıza Beyanı için tıklayınız.

  Yazı kaynağı : www.vgm.gov.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap