Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  rüyada ölümcül hastalığa yakalanmak

  1 ziyaretçi

  rüyada ölümcül hastalığa yakalanmak Ne90'dan bulabilirsiniz

  Rüyada Kendini Hasta Görmek Nedir? Kendini Hastanede Çok Hasta Görmek - Rüya Tabirleri

  Rüyada Kendini Hasta Görmek Nedir? Kendini Hastanede Çok Hasta Görmek - Rüya Tabirleri

  Hastalık hiçbir insanın istemeyeceği en kötü ve en zorlu durumlardan biridir. Ancak ne yazık ki her insan mutlaka bazı hastalıkları ile mücadele etmek zorunda kalabiliyor. Peki, rüyada kendini hasta görmek nedir? Kendini hastanede çok hasta görmek ile ilgili rüya yorumlarını derledik.

  Bazı rüyalarda insanlar kendisini farklı sebeplerden dolayı hasta görebiliyor. Elbette diğer pek çok rüyada olduğu gibi bu rüyanın da belli bir manası bulunur. Bu anlamı öğrenebilmek için ise rüya alemlerin yorumlarını inceleyebilir ve okuyabilirsiniz.

  Rüyada Kendini Hasta Görmek

  Rüyada kendini hasta görmek rüya sahibinin ya da çevresinden birinin şifa bulacağı üzerine yorumlanır. Sağlıklı insanlar adına ise bu rüyayı gören kişiler için, bazı küçük hastalıklar yaşanabileceği üzerine rivayet edilmektedir. Baş rüya alimlerine göre ise rüya sahibinin iç dünyasında yaşadığı bazı sorunlar ve sıkıntıları anlatır. Bu sıkıntılar nedeniyle yaşanan bazı olaylar üzerinde vicdan azabı çekebileceği yönünde delalet eder.

  Rüyada Kendini Hastanede Çok Hasta Görmek

  Rüyada kendini hastanede çok hasta görmek rüya sahibinin yaptığı bazı hatalar nedeniyle pişman olduğuna yorumlanır. Bu konuda vicdan azabı çektiğini ve yaptığı hataları düzeltmek istediğine delalet eder. Bazı rüya alimleri ise kişinin yaşadığı birtakım hastalıkları anlatır. Bu hastalıklar nedeniyle kişinin bir süre zorluk çekeceği ancak sorunlarını kendi mücadelesi ile çözüme kavuşturacağı yönünde rivayet edilir.

  Rüyada Ağır Hasta Olduğunu Görmek

  Rüyada ağır hasta olduğunu görmek aksine kişinin sağlıklı bir yaşam sürdüğünü ve sürdüreceği üzerine rivayet edilir. Aynı zamanda rüya sahibi için huzur ve mutluluk şeklinde ifade edilir. Ailesiyle beraber herhangi bir maddi problem yaşamadan mutlu bir yaşam sürdüreceğini işaret etmektedir.

  Rüyada Hasta Olan Bir Kimse Görmek

  Rüyada hasta olan bir kimse görmek eğer rüyada görülen kişi tanınan biriyse, gerçek yaşamda bazı zorluklar ile mücadele etmek zorunda kalacağına yorulur. Eğer rüyada hasta olan kişi tanımıyor ise, o vakit rüya sahibinin kendi hayatında tanınmış popüler biri olduğuna, etrafına yardım ettiğini ve bu sebepten dolayı sevilen bir kişi olduğuna işaret eder.

  Rüyada Hasta Olan Birinin İyileştiğini Görmek

  Rüyada hasta olan birinin iyileştiğini görmek rüya sahibinin tüm sıkıntı ve sorunlarından en yakın zamanda kurtulacağı üzerine yorumlanır. Mutlu ve huzurlu bir yaşam elde edeceği, müjdeli bir haber alacağı ve bu haberin ailesini de çok sevindireceğini delalet eder. Maddi açıdan sorunlarını çözerken, aynı zamanda iş hayatında önemli başarılara uzanacağına rivayet edilir.

  Rüyada Hasta Olup İyileştiğini Görmek

  Rüyada hasta olup iyileştiğini görmek rüya sahibinin yaşadığı bazı problemlerin üstesinden kendi başına geleceğine yorumlanır. Ancak tabii bunu yaparken ailesinden destek alacağını ve maddi manevi onların desteği eşliğinde sorunlarını kaldıracağına delalet eder. Yakın zamanda güzel bir haber alacağına bu haberin iş hayatı veya aile hayatı içerisinden olabileceğini delalet eder.

  Rüyada Hasta Olduğunu Öğrenip Ağladığını Görmek

  Rüyada hasta olduğunu öğrenip ağladığını görmek rüya sahibinin sağlık konusunda herhangi bir şüpheye düşmemesi gerektiğini anlatır. Aksine sağlıklı bir yaşam sürdürdüğüne ve bundan sonra da sürdüreceği üzerine rivayet edilir. Sağlıklı bir yaşam için eğer düzenli beslenir ve spor yapar ise herhangi bir sorun kalmayacağına delalet eder.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Rüyada Hastalık Görmek

  Rüyada Hastalık Görmek

  Hasta olduğunuzu gördüyseniz, geçici bir hastalığa yakalanacaksınız. Yakın bir akrabanızla tartışabilirsiniz. Ani kararlar almamaya özen gösterin. Kişinin tam tersi iyi olduğunu açıklar. Ama bazen olduğu gibi de çıkabilir. Rüyada hasta veya hastalik görmek iyi degil dir. Çünkü dinde fesada isarettir. Hasta olup kisa zamanda iyiles tigini gören, hasta ise iyilesir. Hastaligi geçip hemen evinden disariya çiktigini gören vefat eder.

  Bir kisiyi hasta görmek, Rüya sahibi için hayirli degildir. Rüyasinda basinin agridigini görmek, çok günahkar olduguna, gözlerinin hasta oldugunu veya gözlerine ilaç damlattigini görmek, hayra ve iyilige, kulaginda agri oldugunu görmek, zarara ugrayacagina, dilinde agri oldugunu görmek, ya lan söyleyerek günaha girecegine, disinin agridigini görmek, kötü bir haberle karsilasacagina, yanlarinda agri oldugunu görmek, gönül kirikligina delalet eder. Hastalik görmek fesada delalet eder. Bazi tabircilere göre ; rü yada hastaliginin uzadigini gören, kiyamet gününde Allahu Teala (C.C.) Hazretleri ne fena bir halde kavusur, Ibni Sirin e göre ; bir agri duymaksizin hasta oldugunu gören o sene vefat eder. Hasta olup da sonunda iyilestigini gören iyilesir. Cabir ül Magribi ye gö re ; Zayif ve hasta oldugunu görmek dînî vecibeleri yerine getir mekte kusur islemek demektir. Üzerinde kul hakki varsa sahibine vermek gerekir. Zayif olan bir kimsenin rüyada kendisini sisman lamis görmesi hayra delalet eder.

  Bir yerinin sistigini görmek mu sibettir. Bas agrisi çektigini görmek çok günah isledigine, itibar ve söhretinin noksanligina, gözlerindeki hastalik ise rizkta noksan liga ve kedere delalet eder. Kulaginda agri duyan zarara ugrar. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen hastalik aynliga isaret eder. Bir kimse rüyada kendisinin hasta oldugunu görse, o sene içinde o kimsenin vücudu sihhatli, dindarligi ise zayiflar. Bir kimse rüyada haniminin hasta oldugunu görse, o kimsenin haniminin vücudunun sihhatte ve dininin noksan olmasina isaret eder.

  Atesli hastaliklar devlet baskani tarafindan gelecek üzüntüye, gücünün yetmiyecegi nafakaya, muhtelif hastaliklar, azaba ve ibadetlerde tembellik etmeye isaret eder. Hasta olan çocugun sifa bulmasi, onun ölümüdür. Bazi tabirciler, rüyada hasta oldugunu gören kimse, düsmanim kahreder. Güzel bir sekilde yasar ve büyük bir mala erisir, ömrü uzun ve sevince isarettir, dediler. Sikinti içerisinde olan bir kimse hasta oldugunu görse, sikintidan kurtanr. Diger kimseler için issizlige, zenginler için de ihtiyaca isaret eder. Yolculuk halinde bulunan hasta kimse, ihtiyaçli ve sehvetli oldugunu görse, arzu ettigi sey güçlesir. Bir kimse rüyada tanidigi bir kimsenin hasta oldugunu görse, o kimse hastalanir. Tanimadigi bir kimsenin hasta oldugunu görse, rüyayi gören hastala nir ve mal elde eder. Hastalik, tevbe, dua, niyaz ve ask hastaligidir. Hastalik ask olarak yorumlanmistir. Bazi tabirciler, hasta oldugunu gören kimse sihhat bulur. Bir kimse rüyada iki oglunun da hasta oldugunu görse, o kimsenin gözleri hastalanir. Baska birisiyle düsmanligi olan bir kimse kendisinin hasta oldugunu görse, düsmani kendisine galip gelir. Rüyada babasinin hasta oldugunu gören kimsenin, basi agrir. Bir kimsenin rüyada hasta oldugunu görmesi, o sahsin batil ve bozuk seylerle ugrastigina isaret eder. Bazi tabirciler, rüyada hastaliginin uzadigini ve günahlardan temizlenmis bil hasta oldugunu gören kimse, ölür ve güzel bir halle Allah (C.C.) a kavusur, dediler. Bazi tabirciler, hastalik o hastaligin derecesine göre rüya sahibine isabet edecek üzüntü ve kederdir, dediler. Bazi tabirciler de, o kimse bir seyden korkar ve o sene içinde arzusunun meydana gelmesini ümid ve arzu eder, dediler. Bir kimse devlet baskaninin hastaligini görse, dininin bozulduguna isaret eder, eger böyle olmazsa, o sene içerisinde ölür. Devlet baskaninin hastaligi, düsünce eksikligine veya maglup olmasina delildir. Alimlerin hastaligi dince zayifliktir.

  Ögretmen ve muallimin hastaligi çocuklarin ondan aynimasidir. Küçük çocugun hastaligi, üzüntüye ve anne babasi için de keder ve sikintiya isaret eder. Ölmesi arzu edilen kimsenin hastaligi üzüntü ve kederden kurtulmaktir. Halka görülen salgin hastalik, kitlik, pahalilik ve geçimlerin durgunluguna, isaret eder. Birisine rüyada bir adamin hastaligindan sikayet edilmesi o kimseye o adam tarafindan yönelecek üzüntü ve sikintiya isaret eder. Rüyada görülen hastalik aynliga isaret eder. Bir kimse rüyada kendisinin hasta oldugunu görse, o sene içinde o kimsenin vücudu sihhatli, dindarligi ise zayiflar. Bir kimse rüyada haniminin hasta oldugunu görse, o kimsenin haniminin vücudunun sihhatte ve dininin noksan olmasina isaret eder. Atesli hastaliklar devlet baskani tarafindan gelecek üzüntüye, gücünün yetmiyecegi nafakaya, muhtelif hastaliklar, azaba ve ibadetlerde tembellik etmeye isaret eder. Hasta olan çocugun sifa bulmasi, onun ölümüdür. Bazi tabirciler, rüyada hasta oldugunu gören kimse, düsmanim kahreder. Güzel bir sekilde yasar ve büyük bir mala erisir, ömrü uzun ve sevince isarettir, dediler. Sikinti içerisinde olan bir kimse hasta oldugunu görse, sikintidan kurtanr. Diger kimseler için issizlige, zenginler için de ihtiyaca isaret eder. Yolculuk halinde bulunan hasta kimse, ihtiyaçli ve sehvetli oldugunu görse, arzu ettigi sey güçlesir. Bir kimse rüyada tanidigi bir kimsenin hasta oldugunu görse, o kimse hastalanir. Tanimadigi bir kimsenin hasta oldugunu görse, rüyayi gören hastala nir ve mal elde eder. Hastalik, tevbe, dua, niyaz ve ask hastaligidir. Hastalik ask olarak yorumlanmistir. Bazi tabirciler, hasta oldugunu gören kimse sihhat bulur. Bir kimse rüyada iki oglunun da hasta oldugunu görse, o kimsenin gözleri hastalanir. Baska birisiyle düsmanligi olan bir kimse kendisinin hasta oldugunu görse, düsmani kendisine galip gelir. Rüyada babasinin hasta oldugunu gören kimsenin, basi agrir. Bir kimsenin rüyada hasta oldugunu görmesi, o sahsin batil ve bozuk seylerle ugrastigina isaret eder. Bazi tabirciler, rüyada hastaliginin uzadigini ve günahlardan temizlenmis bil hasta oldugunu gören kimse, ölür ve güzel bir halle Allah (C.C.) a kavusur, dediler. Bazi tabirciler, hastalik o hastaligin derecesine göre rüya sahibine isabet edecek üzüntü ve kederdir, dediler. Bazi tabirciler de, o kimse bir seyden korkar ve o sene içinde arzusunun meydana gelmesini ümid ve arzu eder, dediler. Bir kimse devlet baskaninin hastaligini görse, dininin bozulduguna isaret eder, eger böyle olmazsa, o sene içerisinde ölür. Devlet baskaninin hastaligi, düsünce eksikligine veya maglup olmasina delildir. Alimlerin hastaligi dince zayifliktir. Ögretmen ve muallimin hastaligi çocuklarin ondan aynimasidir. Küçük çocugun hastaligi, üzüntüye ve anne babasi için de keder ve sikintiya isaret eder. Ölmesi arzu edilen kimsenin hastaligi üzüntü ve kederden kurtulmaktir. Halka görülen salgin hastalik, kitlik, pahalilik ve geçimlerin durgunluguna, isaret eder. Birisine rüyada bir adamin hastaligindan sikayet edilmesi o kimseye o adam tarafindan yönelecek üzüntü ve sikintiya isaret eder.

  Yazı kaynağı : www.diyadinnet.com

  Rüyada hastalık görmek nasıl yorumlanır? Rüyada başkasının hasta olduğunu görmek ne demektir?

  Rüyada hastalık görmek nasıl yorumlanır? Rüyada başkasının hasta olduğunu görmek ne demektir?

  Rüyada hastalık görmek, görüldüğü duruma ve kişiye göre farklı şekillerde tabir edilir. Rüyada hasta olduğunu gören kişi, sağlığının yerinde olduğu ve herhangi bir hastalığı varsa iyileşeceğinin habercisi olarak görülür. Rüyada görülen hastalık sanıldığının aksine olumlu ve güzel işlerin gerçekleşeceğine delalet eder. Ancak kişilerin ne şekilde ve kimleri hasta olarak gördüğü dikkate alınarak rüyayı doğru şekilde yorumlamak çok önemlidir. Hasta olmadığı halde rüyada sağlıklı birini hasta görmek ile hasta binin rüyada hasta görmek farklı şekillerde yorumlanmaktadır. 

  Rüyayı gören kişinin kendisinin ya da çevresinde bulunan bir yakınının içinde bulunduğu hastalık durumundan kurtularak sağlığına kavuşacağı anlamına gelmektedir. Hastalık genellikle tersiyle yorumlanarak kişilerin sıhhat bulacağı rivayet edilir.

  Ayrıca rüyada kendini hasta olarak gören kişi, kötülüklerden ve üzüntüden kurtularak düşmanlarının kahrolacağının habercisidir.

  Rüyada hasta olmak psikolojik olarak da kişilerin iç dünyasında sorunlarının olduğu, vicdan azabı çektiği ve sorunlarını kafaya çok taktığı anlamına gelmektedir. 

  Kişinin rüyasında annesini hasta olarak görmesi aile içinde birtakım olumsuzlukların yanacağının habercisidir. Birbiri ardına yaşanan kötü olayların kişilerin yıpranmasına neden olacağına delalet eder. Rüyada annesini hasta halde görerek başında ağlamak ise, ailenin bir üyesi yüzünden yaşanacak sıkıntılı günlerin habercisi olarak yorumlanmaktadır.

  Rüyada babasını hasta olarak görmek hayırlı olmayan rüyalar arasındadır. Anne ve babalar ailelerin başında ailenin birliğini ve beraberliğini sağladığı için rüyada anne yada babanın hasta olarak görülmesi ailenin birliğine zeval geleceği anlamına gelmektedir. Eğer kişinin babası hasta ise rüya da hasta olarak görmesi ise iyileşeceğinin habercisi olarak aktarılmaktadır.

  Rüyada ateşli hastalık gören kişiler, bir işlerini halletme durumunda herhangi bir memuriyette yaşayacakları sıkıntıların habercisi olarak kabul edilir. Devlet tarafından yaşanacak büyük bir sıkıntının uyarıcısıdır. 

  Kendinin değil de başka birinin hasta olduğunu görmek, uzun süredir beklenen haberin geleceği ve kişiyi sevindireceğinin işaretidir. Rüyada bir kimsenin hasta olduğunu görmek sağlık ve sıhhatle yorumlanmaktadır.

  Rüyasında gözünün bozulduğunu gören kişi, yapılan hatalardan dolayı çok kederli günler geçireceği, yapılan planların aksayacağına, iş yerindeki performansının takdirle karşılanacağına iyi işlerin üstesinden geleceğine, yapılan çalışmaların büyük başarı elde edeceğinin habercisidir.

  Rüyada hasta bir kadın görmek, kişinin sürekli olarak sabrını sınayan ve işlerini zorlaştıran kişilerin etrafında olmasına işarettir. Kişinin çevresindeki bencil ve anlayışsız insanların varlığının habercisidir. Rüyada görülen hasta kadının ölmesi ise, çözülmeyen işlerin nihayete ermesinin ve hayırlı olayların habercisi olarak kabul edilir.

  Rüyada görülen hasta bebek, gerçek hayatta sağlık ve afiyeti ifade eder. Rüyada gördüğü bebeğin hastalıktan kurtulup şifa bulduğunu görmek ise tüm sıkıntılardan kurtulmaya ve işlerin zaman içerisinde yoluna gireceğine, mevcut durumdan dahi iyi yerlere gelmeye delalet eder.

  Kişinin rüyasında kendi çocuğunu hasta görmesi, içinde bulunduğu sıkıntılı sürecin nihayete ereceği ve müjdeli bir haber alacağının habercisidir. Bir anne rüyasında çocuklarını hasta olarak görüyorsa maddi sıkıntıların geçeceği, bolluk ve bereketin olduğu günlerin geleceğine haberdardır. Bir kimse rüyasında kızını rüyasında hasta olarak görüyorsa; anne ve kız arasında yaşanan gerginliğin sona ermesi ve annenin kızına destek olacağı anlamına gelirken itibarın ve maddi durumun artacağının habercisi olarak kabul edilir. Bir kimse rüyasında oğlunu rüyasında hasta olarak görüyorsa; bolluk ve berekete işarettir.

  NABLUSİ: Rüyada hasta olduğunu gören kimse, düşmanını kahreder. Ömrü uzun, hayatı güzel, malı çok olur. Üzüntü, sıkıntı içindeki adamın rüyada hasta olduğunu görmesi, üzüntüden ve sıkıntıdan kurtulmaya delâlet eder. Rüyada tanıdığı bir adamın hasta olduğunu görmek, o zatın hasta olacağına işarettir. Rüyada halkta görülen veba gibi salgın hastalıklar, kıtlık, pahalılık ve geçimlerin durgunluğuna, günah ve nifaka delâlet eder. Rüyada babasının hasta olduğunu görenin, başı ağrır. Zira baş, baba mevkiindedir.

  KİRMANİ: Rüyasında hastalandığını görmek sağlığın iyi olduğunu anlatır. Pek nadir hastalık rüyası olduğu gibi çıkar. Hasta olarak yattığını gören yola gidecek demektir. Rüyasında hastalandığını görmek sağlığın iyi olduğunu anlatır. Pek nadir hastalık rüyası olduğu gibi çıkar. Hasta olarak yattığını gören yola gidecek demektir. Rüyasında hastalandığını gören kişinin telaşlanmasına gerek yoktur. Böyle bir rüya sağlığının iyi olduğunu anlatır. Pek ender olarak hastalık rüyası olduğu gibi çıkar. Hasta olarak yatakta yattığını gören bir yola gider. Rüyasında hastalandığını gören kişinin telaşlanmasına gerek yoktur. Böyle bir rüya sağlığının iyi olduğunu anlatır. Pek ender olarak hastalık rüyası olduğu gibi çıkar. Hasta olarak yatakta yattığını gören bir yola gider.

  EBU SAİD'ÜL VAAZ: Rüyada kendini hasta olduğunu gören kimse düşmanını kahreder. Ömrü uzun, hayatı güzel, malı çok olur. Üzüntü ve sıkıntı içinde olan kişi rüyasında kendi hatsa olarak görürse üzüntü ve sıkıntıdan kurtulacağı anlamına gelmektedir. 

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap