Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  randevu.nvi.gov.tr pasaport ücreti 2022

  1 ziyaretçi

  randevu.nvi.gov.tr pasaport ücreti 2022 Ne90'dan bulabilirsiniz

  Pasaport Hizmetleri

  • T.C. kimlik kartı, nüfus cüzdanı veya geçici kimlik belgesi,

  • Son altı ayda çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf,

  • Çalışan kamu görevlileri, ihracatçılar ve avukatlar için hususi damgalı pasaport talep formu,

  • “Emeklilik veya çekilme nedenleri ile görevinden ayrılanlar için bir defaya mahsus kadro durumunu gösterir elektronik veya ıslak imzalı resmi yazı (Bu belgeyi kişiler son görev yaptıkları kurumlarından almaları gerekmektedir.)”

  • Birinci derece kadro ile emekliliğe hak kazanmış olan belediye başkanları için; Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığından alınan durumlarını gösterir resmi yazı,

  • Yasal temsilcilerin başvuru merkezinde hazır bulunmamaları halinde; kısıtlı veya ergin olmayan kişiler için muvafakatname,

  • Ebeveynlerinin hakkından dolayı hususi damgalı pasaport alacak çocuklar için; "Öğrenci Belgesi" (Sistemde öğrencilik durumunun doğrulanması halinde belge talep edilmeyecektir. Ayrıca ergin olmayan çocukların öğrenci olmamaları halinde 18 yaşına kadar hususi damgalı pasaport verilir.)

  • Ebeveynlerinin hakkından dolayı hususi damgalı pasaport alacak engelli ergin çocuklar için "Sağlık Kurulu Raporu"

  • Eski pasaport (Daha önceden alınmış ve iptali yapılmamış pasaportların başvuruda getirilmesi gerekmektedir.)

  • Başvuru öncesinde pasaport defter bedelinin ödenmesi (Ödeme bilgileri sistem üzerinden görüntülendiğinden başvuru esnasında ayrıca makbuz/dekont talep edilmemektedir. Hususi damgalı pasaportlar harçtan muaftır.)

  Yazı kaynağı : www.nvi.gov.tr

  Pasaport Ücretleri 2022: Pasaport Cüzdan ve Harç Ücreti Ne Kadar?

  Pasaport Ücretleri 2022: Pasaport Cüzdan ve Harç Ücreti Ne Kadar?

  Uluslararası kimlik belgesi yerine geçen pasaportların bordo, gri ve yeşil gibi çeşitleri bulunur. Pasaport almak için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne başvurmak gerekir. Ancak pasaport çıkarmak için bazı evraklar ve harçların yatırılması gerekir. 2022 yılında pasaport ücretleri geçerli olduğu süreye bağlı olarak değişir. Pasaportlar 6 aylık, 1 yıllık, 2 yıllık, 3 yıllık ve 4-10 yıllık olacak şekilde çıkarılır.

  Pasaport Ücretleri 2022

     Süre           Harç          Defter            Toplam        

  Öğrenci Pasaport Ücreti 2022

  Öğrenci pasaportu çıkarırken harç bedeli ödenmemektedir. Defter bedeli ödemesi yeterli olacaktır. 2022 yılı itibariyle pasaport defter bedeli 225,00 TL’dir. 25 yaşından büyük öğrenciler ise bordo pasaport harç bedeli ve defter bedeline tabi tutulmaktadır.

  Pasaport Yenileme

  Pasaport yenileme işlemi için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden randevu alınması gerekir. Alo 199 çağrı merkezinden veya https://randevu.nvi.gov.tr/ üzerinden randevu alınabilir.

  Pasaport Yenileme İşlemi için Gerekli Evraklar

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Pasaport Başvuru Randevusu

  2022 Pasaport Ücreti | Global Yurtdışı Eğitim

  2022 Pasaport Ücreti | Global Yurtdışı Eğitim

  Güncel 2022 Pasaport Ücreti ve Pasaport Cüzdan Bedeli

  Güncel 2022 pasaport ücreti ve pasaport cüzdan bedeli açıklandı!

  Her yıl güncellenen pasaport harç ve defter bedeli bu yıl beklenenin üzerinde bir artış ile net rakamlarına ulaştı.

  Eğitim alacak kişiler başta olmak üzere yurtdışına bir sebeple seyahat edecek olanları yakından ilgilendiren 2022 güncel pasaport harç ve defter bedelleri ne oldu? sorusunun yanıtını bu yazımızda sizlerle paylaşıyor olacağız.

  Geçtiğimiz sene 180 TL olan pasaport cüzdan bedeli, bu sene %25 oranında zamlanarak 225 TL olarak belirlendi.

  Harç bedelleri pasaport sürenize göre değişmektedir. Bu yıl %36,20 oranında artan pasaport harç bedeli bir önceki yıl ile kıyaslandığında 6 aylık pasaport için 227,20 TL’ den 309,40 TL’ ye çıkarken, 10 yıllık pasaport alacak olanlar içi 1.265,40 TL ‘den 1.478,30 TL’ ye yükselmiştir.

  Yukarıdaki bilgilerden de anlaşılacağı üzere, bu artışlarla birlikte 2021 yılında toplam 407,20 TL ödeyerek sahip olabildiğiniz 6 aylık pasaport ücreti, 2022 yılında 534,40 TL’ ye ulaşmıştır. Aynı şekilde 1.265,40 TL olan 10 yıllık pasaport ücreti ise 2022 yılında 1.730,30TL olarak güncellenmiştir.

  Yazının devamında Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen 2022 pasaport ücretleri tablosu detaylarını bulabilirsiniz.

  2022 Güncel Pasaport Harç ve Pasaport Cüzdan Bedeli


  *** Yeşil Pasaport ve Gri Pasaport başvurularında harç bedeli ödenmemektedir.

  2021 pasaport harç ve defter bedellerini görüntülemek için burayıtıklayınız.

  Öğrencilerde sıklıkla gördüğümüz pasaportlar arasında yer alan yeşil pasaport (Hususi pasaport) ve öğrenci pasaportu (harçsız pasaport) başvurusunda bulunanlar harç bedelinden muaf tutulmaktadır. Bu sayede sadece defter bedeli (cüzdan ücreti) ödeyerek belirtilen pasaportlardan birine sahip olabilmektedir.

  Kimler yeşil pasaport başvurusunda bulunabilir?, hangi evraklar gereklidir? vb. cevapları içinbu linkitıklayabilir, detaylandırdığımız 2022 Yeşil pasaport ücretleri yazımızda konuyla ilgili birçok sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

  Yalnızca defter bedeli ödeyerek sahip olabileceğiniz diğer bir pasaport türü olan, öğrenci pasaportu kimler için uygun olduğuyla ilgili detaylı bilgiye ise 2022 pasaport ücretleri yazımızı inceleyerek ulaşabilirsiniz. Bunun için linki tıklamanız yeterlidir.

  Dilerseniz gri pasaport, siyah pasaport ve geçici pasaport ’un da yer aldığı tüm pasaport çeşitlerine yer verdiğimiz pasaport hakkında her şey yazımınız için burayıtıklayarak kapsamlı bilgiye ulaşabilirsiniz.


  Pasaport için Gerekli Belgeler Nelerdir?


  Pasaport Başvurusunu Nereden Yapabilirim?

  Pasaport başvurusu E-devlet veya T.C Nüfus & Vatandaşlık işleri Genel müdürlüğü web sayfası https://randevu.nvi.gov.tr/ aracılığıyla randevu alınarak yapılabilmektedir.

  Pasaport Ücreti Nereye ve Nasıl Ödenir?

  Bordo Pasaport, Yeşil Pasaport veya Gri pasaport başvurusunda bulunacak olan kişiler; Pasaport harç bedeli ve cüzdan bedelini PTT şubelerine, gelir iadesi başkanlığına ait internet sitesi üzerinden kredi kartı ya da banka kartıyla ve Anlaşmalı bankaları aracılığıyla yapabilmektedir.

  Pasaport harç ve defter bedeli ödeme işleminin nasıl yapılabileceği ile ilgili tüm bilgilerebu linküzerinden anlaşmalı bankalar kısmından ulaşabilirsiniz.

  Pasaport Teslim Süresi Nedir?

  Pasaport teslim süresi belirli şehir merkezlerine 1 iş günü içerisinde ilçe merkezlerine ise en fazla 4 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. Pasaportlar başvuran kişinin belirttiği adrese PTT aracılığıyla teslim edilmektedir.

  ** Yukarıda yer alan yazı bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Pasaport ihtiyacı olanlar 02 Nisan 2018 tarihi itibariyle İlçe Nüfus Müdürlüklerinde veya İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünden randevu alınarak bizzat yapılabilmektedir.

  Yazı kaynağı : www.global-yurtdisiegitim.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap