Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  redmi note 8 fastboot nasıl kapatılır

  1 ziyaretçi

  redmi note 8 fastboot nasıl kapatılır Ne90'dan bulabilirsiniz

  Xiaomi Telefonlarda FastBoot Mod Nasıl Kapatılır

  Xiaomi Telefonlarda FastBoot Mod Nasıl Kapatılır

  Dünya genelinde fiyat/performans canavarı teknoloji markaları listesinde en üst sıralarda yer alan markalardan biri olan Xiaomi’nin akıllı telefonlarında Fast Boot Mode’u kapatmak istediğinizde yapmanız gerekenleri sizler için derledik.

  Öncelikli olarak Fast Boot Mod’u nedir, ne işe yarar bilgi vermek isteriz.

  FastBoot mod ne demek ve ne işe yarar?

  FastBoot modu, cihazınıza Android işletim sistemini yeniden yüklemek istediğinizde size Android mimarisini yeniden kurmanıza imkan sağlayan bir platformdur. FastBoot modu açıkken diğer Android işletim sistemini kullanan markalarda olduğu gibi Xiaomi cihazınızda da, Xiaomi tarafından yayımlanmış olan Android işletim sisteminin cihaza uygun versiyonunu ürün üzerine yükleyebilirsiniz. Resmi sürümün yanı sıra geliştiricilere açılan bazı Beta versiyonları da kullanıcılar tarafından ürünlere FastBoot modu üzerinden yüklenebiliyor.

  Her markanın FastBoot moduna giriş yöntemi farklı tuş kombinasyonlarıyla sağlanmaktadır. Xiaomi ürünlerde genelde ürün kapalı durumdayken, Ses Açma ve Power tuşuna basılarak açılan alt menüler üzerinden Fast Boot ekranı seçilir ve ürün FastBoot mimarisine açılır. FastBoot modunu aktif kullanabilmek için ürünün data kablosu üzerinden bir bilgisayara bağlı olması gerekmektedir.

  Pek çok markada olduğu gibi Xiaomi’de de güç tuşuna uzunca basmak FastBoot Moddan çıkmak yeterli olmaktadır. Ancak bunun yanında bazı ürünlerde fastboot mod içersindeki menüde ses artırma ve azaltma tuşları ile hareket edilebilir ve Reboot System Now seçeneği üzerinden de cihaz yeniden başlatılarak FastBoot modu kapatılmış olur. Nadir olarak da olsa arka kapağı sökülebilen ve pili yerinden çıkarılabilen ürünlerde pil devre dışı bırakılarak FastBoot modu kapatılmış olur.

  4

  Yazı kaynağı : teknodestek.com.tr

  Sistem ve Ağ Uzmanlığı

  Sistem ve Ağ Uzmanlığı

  Merhabalar, bu yazımızda Xiaomi telefon modellerinde Fastboot Mod kapatma konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

  Konumuza başlamadan önce Xiaomi Fastboot Mod nedir, ne işe yarar bununla ilgili olarak yeni başlayan kullanıcılar için bilgi vereceğiz daha sonra Xiaomi Fastboot Mod kapatma işleminin nasıl yapıldığına dair anlatımıza geçeğiz.

  XİAOMİ FASTBOOT MOD NEDİR

  Android işletim sistemli cihazlarınızda, Android işletim sistemini yeniden kurmak için geliştirilmiş bir alt yapı mimarisidir. Biraz daha anlaşılır bir dilden yazmak gerekirse, USB aracılığı ile bilgisayar sayesinde Android cihazların dosya sistemine yazmayı sağlayan komut olarak nitelendirilmektedir. Genel olarak telefonlarda yaşanan problemler, hataları düzenlemek için servise gitmeden evinizde halledebileceğiniz bir yapıdır.

  XİAOMİ FASTBOOT MODA GİRME

  Bu moda giriş yapabilmek için telefonun mevcut fiziksel tuşlarını kullanmak suretiyle giriş yapabilirsiniz. Bunun için telefonun sesini açma tuşu + güç tuşu yardımını kullanarak Xiaomi Fastboot Mod girmek için kullanılmaktadır.

  Genel olarak telefonu kapalı konuma alın ve telefonun üzerinde bulunan sesi açma tuşu + güç tuşu birlikte basarak ekrana Logo gelene kadar basılı tutulur ve Logo geldiğinde basma işlemini bitirerek girebilirsiniz.

  XİAOMİ FASTBOOT MOD’DAN NASIL ÇIKILIR

  Şimdi buraya kadar Xiaomi Fastboot Mod nedir, Xiaomi Fastboot Moda nasıl girilir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuza sıra geldiğinde bu moddan çıkma işleminin nasıl yapılır, nasıl yapılmış hakkında bilgi vereceğiz.

  Xiaomi Fastboot Mod çıkmak aslında oldukça basittir. Bu modu kapatmak, sonlandırmak için GÜÇ TUŞU uzun süre basılı tuttuğunuzda bu modülden çıkmış oluyoruz.

  TAVSİYE VİDEO;

  Bunun dışında telefonun üzerinde yer alan sesi kısma tuşu ile Reboot System Now menüsü üzerine geldiğinizde güç tuşuna basın, telefon yeniden başlayarak bu mod üzerinden çıkmış olacaksınız.

  Bu konumuzda Xiaomi Fastboot Mod kapatmak hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzda ilk önce ne, nedir sonrasında bu modu kullananlar için nasıl devre dışı bırakılır bunu anlatmaya çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için yorumlar sekmesini kullanabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

  Yazı kaynağı : ademocut.com

  Fastboot ne demek? Fastboot Nasıl Kapatılır?

  Fastboot ne demek? Fastboot Nasıl Kapatılır?

  Bu yazının devamında fastboot ne demek, fastboot moddan nasıl çıkılır ve fastboot modu ne işe yarar Xiaomi fastboot nedir , gibi sorularınıza cevaplar bulacaksınız.

  İlk sürümü 23 Eylül 2008’de yayınlanan ve günümüze kadar kullanım oranı her geçen gün artan Android işletim sistemi, gerek kullanıcı arayüzünün basit ve işlevsel olmasıyla gerekse sağladığı ileri düzey özelleştirme olanaklarıyla birçok üretici firmanın ve son kullanıcının ilk tercihi haline geldi. Ayrıca bu işletim sisteminin açık kaynak kodlu olması ve temelde lisans ücretinin bulunmaması birçok marka tarafından tercih edilmesine sebep oldu. Birden fazla marka ve çok çeşitli cihazlarda çalışmak üzere tasarlandığı için Android tarafında birçok sorun yaşanabilmekte.

  Son kullanıcıların özellikle sürüm yükseltmeleri, güvenlik güncellemeleri veya fabrika ayarlarına geri dönme işlemi sonrasında bazı problemler yaşamakta. Bu problemlerin başında Fastboot gelmekte ve son kullanıcı için beklenmedik bir durum oluşturmakta. Eğer telefonunuz Fastboot moduna girmiş ise yazının devamında fastboot nasıl kapatılır öğrenebilirsiniz.

  Fastboot ne demek ve ne işe yarar?

  Fastboot modu; temel olarak cihazınıza Android işletim sistemini yeniden yüklemenize ve kök dosyalara erişmeye olanak sağlayan bir ortamdır. Fastboot mod üzerinden cihazınıza xiaomi gibi üretici firma tarafından yayınlanan resmi Android sürümlerini ya da bağımsız geliştiriciler tarafından yayınlanan farklı özelliklere sahip özelleştirilmiş Android sürümlerini yükleyebilir kök dosyalarda değişiklik yapabilirsiniz.

  Fastboot mode nedir nasıl kullanılır?

  Fastboot mod üzerinden işlem yapmak için öncelikle bootloader kilidini açmanız gerekmektedir.
  Bootloader kilidi açma hakkında detaylı bilgileri yakında çeşitli markalar için fastboot xiaomi, fastboot oneplus şeklinde ayrı ayrı paylaşacağız. Özelllikle Xiaomi, Redmi ve POCO marka telefon kullanan kişilerin bootloader kilitlerini her ihtimale karşı açık tutmaları önemlidir çünkü Xiaomi fastboot ekranına çok sık düşebilen bir yazılıma sahiptir. Telefonunuzu kaçak yöntemlerle satın aldıysanız ve üzerinde imei değişimi yapıldıysa %90 oranında bootloader’iniz açıktır ve bu fastboot ekranına yazılımsal hatalardan dolayı girdiyseniz sizin için kurtarıcı olacaktır.

  Fastboot moduna herhangi bir sebepten girmişseniz ve geleneksel olan tuş kombinasyonları ile çıkamıyorsanız, fast boot modu üzerinden komutlar kullanarak telefonunuza gerekli müdahaleleri yapabilirsiniz. Bunun için kullandığınız telefonun markasına ait driverları ve ADB dosyalarını indirmeli ve bilgisayara kurmalısınız. ADB kurulumu ve fastboot driverlarını indirip kurduktan sonra adb komutlarını kullanarak telefonunuza işlem yapabilirsiniz. Bu seçeneği aşağıda bulunan diğer metodlardan fayda görmediğiniz zaman uygulamalısınız. Telefonunuzda kurulu işletim sisteminde bir problem oluşmadığı taktirde ADB arayüzünden “adb reboot” komutunu yürüttüğünüzde telefonununuz normal olarak açılacaktır. Eğer bu komuttan sonra da fastboot moduna giriyorsanız telefonun marka ve modeline ait fabrika yazılımını yüklemelisiniz.

  Fastboot mod nasıl açılır?

  Fastboot nedir sorusuna gereken cevapları verdiğimize göre bu modun açılma kombinasyonu kullandığınız cihazın marka ve modeline göre işlem değişiklik göstermektedir. Ancak aşağıdaki adımlar pek çok Android cihazda işe yaracaktır;

  • Cihazınızı tamamen kapatın ve usb kablosunun takılı olmadığından emin olun.
  • Güç tuşuna ve ses artırma tuşuna aynanda basın ve fastboot mod ekranı gelene kadar tuşlara basmaya devam edin.

  Fastboot moddan nasıl çıkılır?

  Pek çok cihazda güç tuşuna uzunca basmak fastboot moddan çıkmak için yeterlidir.
  Bunun yanında bazı cihazlarda fastboot mod içersindeki menüde ses artırma ve azaltma tuşları ile hareket edebilir ve power off seçeneği üzerine gelip güç tuşuyla bunu onaylayarak fastboot moddan çıkabilirsiniz.

  Cihaz açılmıyor ve yalnızca fastboot moda giriyorsa…

  Böyle bir durumda yukarıda anlattığım ADB ile fast boot mode çıkma yöntemini kullanabilirsiniz. Gerekli dosyaları indirdikten ve bilgisayarınıza kurduktan sonra telefonu USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayıp platform-tools klasör yolunun olduğu adres çubuğuna “cmd” yazıp enter tuşuna basmalısınız. Bunu yaptıktan sonra adb komutlarını uygulayabilirsiniz.

  Açılan komut ekranında “adb devices” komutunu uyguladığınızda telefonunuzun göründüğünden emin olun ve “adb reboot” komutunu yürütün. Ayrıca ADB kullanarak unutulan ekran kilidi şifrelerini kırmakta mümkün.Telefon şifresi nasıl kırılır merak ediyorsanız hazırladığımız rehberi okuyabilirsiniz. Eğer yardıma ihtiyacınız olursa aşağıda yorum kısmına takıldığınız adımı yazabilir yada forum sitemizi ziyaret ederek yardım isteyebilirsiniz. Mutlaka yardımcı olacak birisi çıkacaktır.

  Xiaomi fastboot modunda kaldı

  Son zamanlarda düşük fiyat politikası sebebiyle ülkemizde çok fazla satış yapan Xiaomi, yazılım noktasında bazı problemler yaşatabilmekte. Kullanıcıların geri dönüşleri arasında telefonun kendisini fastboot moda alması ve açılmaması gibi bildirimler yapılmakta. Xiaomi fastboot modundan çıkmak için farklı bir hamle yapmanıza gerek yoktur. Yukarıda anlatmış olduğumuz yöntemle fastboottan çıkış yapabilirsiniz. Eğer bu yöntemle çıkış yapamıyorsanız yorumlarda bize geri dönüş yapmanız durumunda daha karışık yöntemle sizlere yardımcı olmaya çalışırız.

  Yazı kaynağı : turkdevs.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Anonim 1 Ay önce
  0

  Telefon kendini fasboot moduna aldı güç düğmesi ile ses açma düğmesine aynı anda basıp telefonu fasboot modundan çıkardık ama ses kısma tuşu çalışmıyor ne yapabilirim

  Yorum yap