Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  regaip namazinda kadir suresi yerine ne okunabilir

  1 ziyaretçi

  regaip namazinda kadir suresi yerine ne okunabilir Ne90'dan bulabilirsiniz

  KADİR SURESİ OKUNUŞU VE ANLAMI || Regaip Kandili Kadir Suresi duası Türkçe, Arapça okunuşu ve fazileti

  KADİR SURESİ OKUNUŞU VE ANLAMI || Regaip Kandili Kadir Suresi duası Türkçe, Arapça okunuşu ve fazileti

  Kadir Suresi Konusu

  Kadir Suresi, ismini Kadir Gecesi’nden alır. Surenin konusu Kadir Gecesi’dir. Bir hadisi şerifte “Kadir Gecesi’ni Ramazan’ın son on günü içinde arayınız!” buyrulur. Buna göre ayetlerde; bin aydan daha hayırlı olan bu mübarek geceden, Müslümanlar için taşıdığı rahmet ve bereketten bahsedilir.

  Kadir Suresi Anlamı ve Önemi

  İmam Malik’e aktarılan bir rivayete göre, “Hz. Muhammed’e ümmetinin ömrü gösterilmiş ancak Resulullah bu ömrü önceki ümmetlerinkine kıyasla kısa bulmuş. Ümmetinin amelde kısa ömür ile diğerlerininkine yetişemeyeceğini düşünmüş. Bunun üzerine Cenab-ı Hakk Kadir Gecesi’ni vermiştir.” (Muvatta)

  Kadir Suresi de Müslümanlara bir nimet olarak verilen Kadir Gecesi’ni işlediği için sureler arasında farklı bir öneme sahiptir.

  Kadir Suresi Kaç Ayet ve Sayfa? Ne Zaman İndirilmiştir?

  Kur’an-ı Kerim’in 97. suresi olan Kadir Suresi, toplamda 5 ayet-i kerimeden oluşur. Sure’nin Mekke devrinde; Abese Suresi’nden önce, Şems Suresi’nden de önce indirildiği bilinmektedir.

  Kadir Suresi Kaçıncı Sayfa ve Cüz İçerisinde Yer Alıyor?

  Kadir Suresi, Kur’an-ı Kerim’in 30. cüzünde yer alır. Toplamda 30 kelimeden oluşan Kadir Suresi’nin sayfa numarası ise 598 olarak belirtilir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Regaip namazı Kadir Suresi ile nasıl kılınır?

  Regaip namazı Kadir Suresi ile nasıl kılınır?

  Regaip Kandili gecesinde Kadir Suresi ile birlikte Hacet Namazı kılınır. 12 rekat olan Hacet namazı , Regaip gecesinde saat 20.00 ile 21.00 arasında kılınır.

  Regaip Kandili gecesinde Peygamberimiz Hazreti Muhammed , Kadir Suresi ile hacet namazı ve tesbih namazı kılmıştır. 12 rekat olan Regaip Namazı saati akşam ile yatsı namazı arasıdır.

  Regaib Kandili gecesi oruçlu olarak karşılanmalı ve hacet ya da tesbih namazı kılınmalıdır. Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed Regaib gecesinde iki tür namaz kılardı. Bunlardan biri tesbih namazı diğeri ise hacet namazıydı. Regaib gecesi kazâsı olanın hiç değilse bir günlük kazâ namazı kılması, çok iyi olur.

  REGAİB NAMAZI SAAT KAÇTA KILINIR?
  Regaip Kandili gecesinde kılınan hacet namazı akşam namazı ile yatsı namazı arasında kılınır. Eğer oruçluysanız , orucunuzu açtıktan sonra bu namazı kılabilirsiniz.

  REGAİP KANDİLİ HACET NAMAZI KILINIŞI

  Regaip Kandili gecesini ibâdetle geçirmenin sevabı pek çoktur. Bu gecede kılınacak Hacet namazı 12 rek'attir. Bu namazın kılınışı sırasında Kadir Suresi okunur ve şöyle kılınır;

  -Hacet namazı 2 rek'atte bir selâm verilerek kılınır.
  -Fâtiha-i şerîfe'den sonra her rek'atte 3 Kadir Süresi 12 İhlâs-ı şerîf okunur.
  -Namazdan sonra 7 Salât-ı Ümmiye okunup secdeye varılır.

  -Salât-ı Ümmiye:

  "Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedinin-nebiyyil-ümmiyyi ve alâ âlihî ve sahbihî ve sellim"

  -Secdede 70 defa: "Sübbûhun kuddûsün rabbünâ ve rabbül-melâiketi ver-rûh" okunur.
  -Secdeden kalkıp 1 defa: "Rabbiğfir verham ve tecâvez ammâ ta'lem. İnneke entel-eazzül-ekrem" okunur.
  -Tekrar secdeye varılıp yine 70 defa "Sübbûhun kuddûsün rabbünâ ve rabbül-melâiketi ver-rûh" okunur.
  -Secdeden kalkıp duâ yapılır.
  -Duâda Hz. Allâh'a c.c şu şekilde de ilticâ etmelidir: "Allâhümme bârik lenâ recebe ve şa'bân. Ve bellığnâ ramazân"

  KADİR SURESİ
  Bismillahirrahmânirrahîm.
  1- İnna enzelnahü fiy leyletilkadr
  2- Ve ma edrake ma leyletülkadr
  3- Leyletülkadri hayrüm min elfi şehr
  4- Tenezzelülmelaiketü verruhu fiyha biizni rabbihim min külli emr
  5- Selamün hiye hatta matle'ılfecr

  Kadir suresi anlamı
  Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
  1- Biz o (Kur'ân)nu Kadir gecesinde indirdik.
  2- Kadir gecesinin ne olduğunu sen nereden bileceksin?
  3- Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır.
  4- Melekler ve Ruh (Cebrail veya Ruh adındaki melek) o gece Rablerinin izniyle, her iş için inerler.
  5- O gece, tanyeri ağarıncaya kadar süren bir selâmettir.

  KANDİL GECESİ NAMAZI VE ZİKİRLER
  Regaib Kandili gecesinin ihyâsı, yatsı namazıyla sabah namazını camide cemaatle kılmakla olur. İnsan sabahlara kadar, akşamlara kadar ibadet etmiş gibi sevab kazanır. Bir başka ihyâ şekli zikirdir. Regaib Kandilinde "Lâ ilâe illallah", "Allahümme salli alâ seyyidinâ muhammedin ve alâ âli seyyidinâ muhammed", "Estağfirullah", "Sübhànallah", "Elhamdülillâh", "Allahu ekber", "Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm", "Allah" zikirlerini çekmek büyük sevaptır.

  REGAİP KANDİLİ ÖNEMİ
  Perşembeyi cumaya bağlayan gece, Regaib gecesidir. Her cuma gecesi de kıymetlidir. Bu iki kıymetli gece bir araya gelince, daha kıymetli oluyor. Allahü teâlâ bu gecede müminlere ihsanlar, ikramlar yapar. Bu geceye hürmet edenleri affeder. Bu gece yapılan dua red olmaz ve namaz, oruç, sadaka gibi ibadetlere, sayısız sevablar verilir.

  REGAİB GECESİNİN ÖNEMİNE DAİR HADİSLER
  Şu beş gecede yapılan dua geri çevrilmez: Regaib Gecesi, Şaban'ın 15. gecesi, cuma gecesi, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gecesi. [İbni Asakir]

  Receb ayının ilk Cuma gecesini [Regaib gecesini] ihya edene, kabir azabı yapılmaz. Duaları kabul edilir.

  NİHAT HATİPOĞLU KANDİL DUASI  REGAİP KANDİLİNDE DİLEKLERİN KABULU İÇİN DUA
  İhsan gecesi olarak bilinen Regaib Kandili gecesinde alimler bolca dua edilmesini öneriyor. Peki Regaib kandilinde hangi dualar okunmalıdır? İşte kandil duaları;

  Bismillahirrahmanirrahim
  Allahümme Salli âlâ Seyyidina Muhammedin ve âlâ Âli seyyidina Muhammed

  Ya Rabbi!
  Acizlikten, üzüntüden, tasadan, kederden, Korkaklıktan, kabir azabından, cehennem ateşinden sana sığınırız. Bizleri kötülükten ve kötülerin şerrinden emin eyle ya Rabbi!

  Bize karşı düşmanlık duygularıyla oturup kalkanların kalblerini yumuşatmak
  murad ediyorsan, bize ve gönüllüler hareketine karşı onların kalblerini yumuşat ve sinelerini daim bir sevgiyle doldur!

  Ey kalbleri evirip çeviren Sultanlar Sultanı!
  Bizim kalblerimizi de, onların kalblerini de sevdiğin ve hoşnut olduğun
  güzelliklere çevir! Ya Rabbi!

  Sen bizlere bizi aşan istidat ve kabiliyetler ver
  ve lutfedeceğin bu kabiliyetleri
  senin rızan yolunda kullanmayı
  bizlere nasip eyle ya Rabbi!

  Sen bizlere peygamberleri donattığın sıfatları lutfet lakin biz lutfedeceğin bu sıfatları tefahur vesilesi yapmayalım ve hep kendimizi sıfır görelim ya Rabbi!

  Cümlemize vicdan genişliği lutfet
  Kalplerimize inşirah bahşet
  Bizleri kollektif şuura sahip kullarından kıl
  Ve bizleri müttakilere rehber eyle ya Rabbi!

  Ey yüceler yücesi olan Allahım
  Biz ümmeti Muhammedin dağınıklığını gider
  Bize ve ülkemize birlik ve dirlik ver
  Bütün dünyaya da huzur ve barış nasibeyle..
  Kalplerimizi birbirene ısındır ve
  Bizleri birbirimize sevdir
  Dünyanın dört bir tarafında hizmet eden kardeşlerimizi
  Bizlerle beraber ihlas-ı etemme muvaffak kıl ya Rabbi!

  REGAİB KANDİLİ DUALARI
  Regaib Kandili gecesinde yapılan dua red olmaz ve namaz, oruç, sadaka gibi ibadetlere, sayısız sevaplar verilir. Regaib Kandili için okuyabileceğiniz bir diğer dua da şöyledir;

  Bismillahi'r-rahmani'r-rahîm

  Ey bizleri varlığa erdiren , var olmadaki sonsuz zevki gönüllerimize duyuran güzeller güzeli rabbimiz! Sana sonsuz hamd ü senalar olsun. Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa'ya sonsuz salât ü selam olsun. İçinde bulunduğumuz şu mübarek Regaib Kandili münasebetiyle bu gecenin senin katındaki kutsiliğini de vesile edinerek dergâh-ı ilahînin önünde ellerimizi açıp yalvarıyoruz:

  YA İLAHE'L-ALEMİN!

  Bize verdiğin isteme duygusu ve istenenleri vereceğin inancıyla engin rahmetinin kapısına dayanıyor, şu mübarek Regaib gecesinde bir kere daha hâlimizi arz etmek istiyoruz.

  EY ÇARESİZLER ÇARESİ!

  Senin dualara icabet etme mecburiyetin yoktur; Ama bizim ona ihtiyacımız hissettiklerimizden de çoktur. Bütün dileklerimizi kabul buyur. Ve bunları kabulünü vicdanlarımıza duyur; Yalnızlıkla tir tir titreyen kalblerimizi iman ve itminanla doyur.

  EY KORUYUP KOLLAYAN ALLAHIM!

  Önümüzdeki şu upuzun hayat yolculuğunda, bizi kendi idrak ve ihsaslarımızın darlığıyla başbaşa bırakma; Akıllarımızı inhiraf ve sürçmelerden, Nefislerimizi cismânîliğin baskılarından, Gönüllerimizi de hevâ ve heveslerin öldürücü oklarından sıyanet eyle ya Rabbi..
  Biz kullarını; ilimde kibir ve gururdan, İbadette riya ve gafletten ve duygularına renk attıran ülfetten koru ya Rabbi!

  Senin yolunda yürüyor gibi görünüp senden uzaklaşmak, kurbet atmosferinde iç içe firkat yaşamak, hep rızadan söz edip gazap arkasından koşmak ne acıdır! Sen bizi kazanç yolu sanılan bu tür haybet vadilerinde ömür tüketmekten muhafaza buyur ya Rabbi.

  EY GÜNAHLARI BAĞIŞLAYAN!

  Şu mübarek gece hürmetine bizleri bağışla, inayetine ihtiyacımız açık, çaresizliğimiz her halimizden belli; Bizleri yara-bere almadan ötelerdeki güzelliklere ancak sen ulaştırabilir ve bu güne kadar elli defa çatlamış ve kırılmış ruh dünyamızı da ancak sen tamir edebilirsin. İçimizi sana döküyor, kusurlarımızı sana açıyor ve bizlere yeniden iyi insan olma yollarını göstermeni diliyoruz ya Rabbi!

  EY KENDİSİNE YÜKSELEN ELLERİ BOŞ ÇEVİRMEYEN!

  Bir süre ayrı düştükten sonra dönüp sana gelenleri kovmayacağını vadediyorsun. Sana yönelenlere hep “gelin, gelin” diyorsun. Ey Rab! Bütün kusur ve hatalarımızla beraber müsaade buyur “biz de geldik” diyelim. Geldik ve şu mübarek gecede sana, yolların amansızlığını, nefis, şeytan ve hevânın imansızlığını, bizim de dermansızlığımızı şikayet ediyoruz. Bilhassa, her zaman hatalara açık duran, günahlara meyyal bulunan ve ululuğuna karşı hep saygısız davranan, serkeş nefsimizi sana şikayet ediyoruz. Sen bizleri nefsin ve şeytanın şerrinden muhafaza buyur ya Rabbi!

  Bizleri büyük-küçük hatalardan, günahlardan ve emirlerine karşı isyan kokan tavır ve davranışlardan arındır Ya Rabbi

  Lisanlarımızı yalandan, gıybetten, senin sevmediğin, hoşnut olmadığın bütün kirli sözlerden temizle ya Rabbi!

  Kalblerimizi gösterişten ve iki yüzlülükten muhafaza buyur ya Rabbi!
  Her hal ve tavrımızı rızan istikametinde eyle ya Rabbi!
  Niyetlerimizi ihlaslı kıl ya Rabbi!
  Ve bize lütfettiğin bütün şeylerde de bereket ihsan eyle ya Rabbi!

  EY HER DUADA BULUNANA İCABET EDEN ULULUK TAHTININ SULTANI!

  Şu mübarek Regaib gecesinde binler, yüz binler senin karşında divan durarak, ellerimizi sana açıyor ve külliyet kesbetmiş niyaz edalı soluklarımızla, kullarına her zaman açık bulunan, hiç olmazsa aralık duran rahmet desenli kapının tokmağına inleyerek dokunuyor ve "biz geldik" diyoruz. Herkesi ve her şeyi görüp gözettiğine, her sese ve herkese merhamet ettiğine gönülden inanarak senden uzaklığımızı geçici dahi olsa görmüyor, günahlarımızı af çağlayanların içinde tasavvur ediyor, senin afv u safhına bakıyor ve ümitlerimizi ona bağlıyoruz ya Rabbi!

  YA İLAHEL ALEMİN!

  Mescitlerimizde Kur'an okunuyor, minarelerimizden dinin temeli ezanlar yükseliyor; Ve biz mabetlerimizde, mescitlerimizde bülbülü hoş eda nağmeler dinlemeye erdik, sen bu nağmeleri kesip bizi inkisara itme ya Rabbi.

  Hazret-i Muhammed'i güldüren, Kur'an'ın manasını güldüren, Eslâfı, ervahı, eşbahı güldüren bu manzarayı makûs edip bütün bu gülenleri şu mübarek gece hürmetine ağlatma ya Rabbi.

  EY RAB!

  Ellerimiz-ağızlarımız, gözlerimiz-kulaklarımız, dillerimiz-dudaklarımız yaratılış gayelerinden fersah fersah uzak ve âdeta nankörlüğe kilitli; Eller yasak meyvelerde, ağızlar harama açık duruyor; Gözler başkalarının kusur müfettişi.. Yalan revaçta, hıyanet sıradan bir şey, hak ve adaletin ismi var sadece; Vefa Kafdağı'nın arkasında, ahde hürmet unutulup da bir köşede kalmış; Buna karşılık haksızlık firavunları utandıracak dorukta.

  Makam sevgisi, şöhret hissi, rahat etme düşüncesi, boyunlarımızda âdeta çelikten bir kement; Her biri birer çukur olan bu duygulardan bir türlü kurtulamıyor ve özümüzle bütünleşip kendimiz olamıyoruz. N'olur bu durumdan bizleri kurtar ya Rabbi!

  ALLAH'IM!

  Dünya ve ukbâ kazancı adına ne ciddî bir hesap ne de tutarlı bir plâna sahibiz. Kazançlar kuşağında sürekli kaybediyoruz; Kaybederken de muhtemel daha kötü durumlarla teselli olmaya çalışıyoruz. Zamanı suçlama, şartlara lânetler yağdırma da ayrı bir avunma yolu. Bütün bunlara rağmen ya Rabb!, Bizi bize bırakmaman en büyük dileğimiz. Kendimiz edip kendimiz bulsak da, Rahmetin, istihkaklarımıza lütuf televvünlü haklar bahşedecek genişlikte. Sen bizlere lütfunla muamelede bulun ya Rabbi!

  EY KAİNATIN SULTANI!

  Dua edenlere cevap veren sen, Izdırapları dindirip ihtiyaçları gideren sen, Devrilenleri kaldırıp doğrultan sen, Çatlayıp kırılanları sarıp-sarmalayıp tedavi eden de sensin! Verdiklerin vereceklerinin referansı; diliyor ve dileniyoruz, bize yakınlığını duyur ve benliğimizde sana karşı yaklaşma heyecanları uyar ya Rabbi!

  ALLAH'IM!

  Elimizden tut, dostlarının yüzüne baktığın gibi bize de rahmetinle teveccühte bulun.. İç dünyamızı varlığının ziyasıyla nurlandır ve bizi sensizliğin zulmetlerinden, zindanlarından halâs eyle ve eşiğine baş koymuş kapının şu sadık kullarını yalnız bırakma. Senden kalblerimize ışık, iradelerimize güç, düşüncelerimize istikamet, niyetlerimize de ihlas istiyoruz. Bizleri iç dünyamızla yeniden inşa ederek ruhlarımıza ahsen-i takvîm sırrını duyur ya Rabbi!

  EY RAHMETİ GAZABININ ÖNÜNDE BULUNAN

  Amellerimizdeki eksikliklere ve sözlerimizdeki kırık-döküklüğe değil, hakkındaki hüsn-ü zannımıza ve rahmetine bağladığımız recâmıza göre muamele et ve bizim dualarımıza da icabet buyur;

  Bizi haybet ve hüsrana uğratma!

  EY KORUYUP KOLLAYAN YÜCELER YÜCESİ!

  Bilerek ya da bilmeyerek işlediğimiz günahlardan dolayı bize azap etme.. Şu aciz kullarına, gazabının önüne geçmiş o engin rahmetinle ve fazlınla Muâmele eyle.. Bizi dünyevî afet ve rezaletlerden, Ahiret azabından, Kalbleri fenalığa esir düşmüş kötü insanların şerlerinden, Fâcir kimselerin komplolarından, Düzenbazların hîle ve tecavüzlerinden, Bozguncuların kırıp dökmelerinden ve bütün despotların zulmünden sen bizleri ve ülkemizi muhafaza buyur ya Rabbi!

  Ya Rabbi bize dünya da ve ahirette iyilikler lutfeyle , bizleri cehennem azabından azad eyle...
  Ya Rabbi bizi, anne ve babamızı, ve bütün inananları büyük buluşma ve duruşma gününde sen mağfiret eyle...

  Ya Rabbi ülkemize ve islam alemine birlik ve düzen bütün dünyaya da huzur ve barış nasibeyle

  EY YAPILAN DUALARA CEVAP VEREN ALLAH'IM!

  Sana itaat edilir Sen karşılığını veririsin; Sana isyan edilir, sen bağışlar ve affedersin, darda kalanlara icabet edersin, zararı sıkıntıyı ortadan kaldırırsın. Hastalara şifa, dertlilere deva verirsin. Günahları bağışlar, tövbeleri kabul edersin. Sen bizlerin dualarını kabul buyur ya Rabbi!

  YA İLAHEL ALEMİN!

  Bu gece okunan Kur'an'dan, getirilen salat ü selamlardan, terennüm edilen mevlid-i şeriften ilahi ve kasidelerden hasıl olan sevaplardan başta Peygamberimiz Efendimiz Hazret-i Muhammed (SAS) olmak bütün enbiya ve murseline dine diyanete hizmet etmiş insanlara , bütün eş dost akraba arkadaş ve arkadaşlarımıza , tüm yakınlarımıza ve büyüklerimize , gazi ve şehitlerimize, bu ülke için hizmet vermiş devlet adamlarımıza, Armağan ediyoruz sen onların ruhlarını da hissedar eyle ya Rabbi!

  EY YÜCELER YÜCESİ!

  Efendimiz Hazret-i Muhammed'e, Muallâ aile efradına ve bütün Ashab-ı Güzînine Salât u selam ederek ve şu mübarek Regaib gecesini vesile edinerek bunları senden dileniyoruz; dualarımızı kabul buyur ya Rabbi!..

  Amin amin amin
  Velhamdü Lillahi Rabbil Alemine'l-fatiha

  Yazı kaynağı : www.internethaber.com

  Kadir Suresi yerine hangi sure okunur? Kandil namazlarında okunan Kadir Suresi yerine okunacak sureler

  Kadir Suresi yerine hangi sure okunur? Kandil namazlarında okunan Kadir Suresi yerine okunacak sureler

  Kadir Suresi yerine hangi sureler okunabilir sorusu, bu akşam Regaip Kandili namazı kılacak vatandaşların merakla araştırdığı bir konu oldu. Müslümanlar için her sure önemli bir yere sahip olsa da Kadir Suresi bunların en başında gelir. Peki, Kadir Suresi yerine hangi sureler okunabilir?

  KADİR SURESİ YERİNE HANGİ SURELER OKUNABİLİR?

  KADİR SURESİNİN KONUSU NEDİR?

  Kur'an-ı Kerim'in Kadir gecesinde indiği apaçık vurgulanmıştır. Kadir gecesinin bin aydan daha hayırlı bir gece olduğu belirtilip, tan yeri ağarıncaya kadar süren bir selamet olduğundan bahsedilmiştir.

  KADİR SURESİ NUZÜL

  Kadir Suresi, Mushaf'ta doksan yedinci sırada yer almıştır. İniş sırasına göre bakıldığında ise yirmi beşinci sure olma özelliğini taşır. Abese suresinden sonra, Şems suresinden önce nazil olmuştur. Müfessirlerin çoğu ise Mekke devrinde indiğini belirtmektedir.

  Kadir Suresi Okunuşu - Kadir Suresi Arapça Oku, Türkçe Anlamı, Meali Ve Fazileti

  KADİR SURESİ FAZİLETİ

  Kadir gecesinin bin aydan daha hayırlı bir gece olduğu geçmişten günümüze kadar akıllarda hep bir yer edinmiştir. Kur'an-ı Kerim'de geçen bu ayetler nedeniyle Kadir gecesinde eller semaya yükselir ve dualar edilir.

  Kadir Suresinde yer alan ayetlerde, Kadir gecesinin bin aydan daha hayırlı olup onda Allah'ın (C.C) izniyle meleklerin ardarda indiği ve bundan dolayı fecrin doğuşuna kadar bütün geceyi mânevî bir huzur ortamının (selâm) kapladığı belirtilir. Bundan dolayı İslam alemi bu geceyi en verimli şekilde değerlendirmek için bolca ibadet etmektedir.

  Bir hadis kaynağında yer alan bilgide, "Kadr sûresini okuyan bir kimseye ramazanda oruç tutup Kadir gecesini ihyâ eden kişi kadar ecir verilir" meâlinde bir hadis rivayet edilmiştir. (Zemahşerî, IV, 273; Beyzâvî, II, 611) Ancak bu rivayet sahih hadis kitaplarında yer bulmamıştır.

  KADİR SURESİ ARAPÇA OKUNUŞU

  Bismillahirrahmânirrahîm.

  1- İnna enzelnahü fiy leyletilkadr

  2- Ve ma edrake ma leyletülkadr

  3- Leyletülkadri hayrüm min elfi şehr

  4- Tenezzelülmelaiketü verruhu fiyha biizni rabbihim min külli emr

  5- Selamün hiye hatta matle'ılfecr

  KADİR SURESİ TÜRKÇE ANLAMI

  Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.

  1- Biz o (Kur'ân)nu Kadir gecesinde indirdik.

  2- Kadir gecesinin ne olduğunu sen nereden bileceksin?

  3- Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır.

  4- Melekler ve Ruh (Cebrail veya Ruh adındaki melek) o gece Rablerinin izniyle, her iş için inerler.

  5- O gece, tanyeri ağarıncaya kadar süren bir selâmettir.

  Yazı kaynağı : www.superhaber.tv

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap