Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sözleşmeli öğretmen atama kontenjanları

  1 ziyaretçi

  sözleşmeli öğretmen atama kontenjanları Ne90'dan bulabilirsiniz

  MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı branş dağılımı, atama kontenjanları ve başvuru şartları 2022

  MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı branş dağılımı, atama kontenjanları ve başvuru şartları 2022

  MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı branş dağılımı, atama kontenjanları ve başvuru şartları 2022

  MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen branş dağılımı ile ilgili detaylar belli oldu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer başvuru şartları ve branş dağılımına ilişkin bilgilerin atama kılavuzunda paylaşıldığını duyurdu. İşte 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı başvuru şartları, branş dağılımı ve kontenjanları…

  Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmen olarak görev almak isteyen adayların beklediği duyuru geldi. Adaylarda aranan başvuru şartları ile branş dağılımına ilişkin detaylar kılavuzda paylaşıldı. İşte tüm bilgiler…

  MEB 20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALIMI BRANŞ DAĞILIMI VE KONTENJANLARI

  Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kanal 7'de katıldığı canlı yayın programında 20 bin öğretmen atamasına ilişkin branş bazında kontenjan dağılımını açıkladı.

  Bu kapsamda en fazla atama yapılacak ilk 5 branş sırasıyla; 7 bin 503 kontenjanla okul öncesi öğretmenliği, 2 bin 223 kontenjanla sınıf öğretmenliği, 1.250 kontenjanla özel eğitim öğretmenliği, 1.218 kontenjanla din kültürü ve ahlâk bilgisi ve 1.004 kontenjanla ilköğretim matematik öğretmenliği oldu.

  Bunun yanı sıra 288 beden eğitimi, 193 Arapça, 202 coğrafya, 480 fen bilimleri, 306 fizik, 177 felsefe, 450 İngilizce, 232 kimya, 467 rehberlik, 351 sosyal bilgiler, 345 tarih, 616 Türk dili ve edebiyatı ve 552 Türkçe öğretmeni de alım yapılacak bazı alanlar oldular.

  KONTENJANLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

  20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

  657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

  2. Türk vatandaşı olmak (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları için Türk vatandaşı olma şartı aranmayacaktır.),

  3. Mezun olunan yükseköğretim programı, öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararına göre atama yapılacak alana uygun olmak,

  4. Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olanların ihtiyacı karşılamadığı alanlara atanacaklar hariç olmak üzere, Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programını ya da Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programından birini başarıyla tamamlamış olmak,

  5. Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yüksek öğrenimlerinin ve/veya pedagojik formasyon belgelerinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği kabul edilmiş olmak,

  6. 2021 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında atanacağı alan için puan türleri (KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120) itibarıyla 50 ve üzerinde puan almış olmak,

  7. Devlet memurluğundan veya öğretmenlik mesleğinden çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak,

  8. Bakanlığımıza 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak atanan; ancak ataması iptal edilenler ile sözleşmeli öğretmen olarak çalışmakta iken sözleşmeleri feshedilenler bakımından, başvuru tarihinin son günü itibarıyla bir yıl bekleme süresini tamamlamış olmak,

  9. Diğer kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmakta iken sözleşmesi feshedilenler bakımından, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinde sayılan istisnalar hariç olmak üzere fesih tarihinden itibaren bir yıl bekleme süresini tamamlamış olmak,

  10. Halen Bakanlığımızda veya herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak çalışmıyor olmak, şartları aranacaktır.

  MEB 20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI ÖN BAŞVURU NE ZAMAN?

  Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 20 bin sözleşmeli öğretmen atama takvimine göre adayların ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihlerinin 18-26 Temmuz 2022 tarihleri arasında alınacağını söyledi.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  20 bin sözleşmeli öğretmen atama kontenjanları 2022: MEB sözleşmeli öğretmen atama başvuruları ne zaman?

  20 bin sözleşmeli öğretmen atama kontenjanları 2022: MEB sözleşmeli öğretmen atama başvuruları ne zaman?

  Sözleşmeli öğretmen atama takvimi ile kontenjan bilgileri adayların gündeminde yer alıyor. Eğitim fakültesi mezunu binlerce öğretmen adayı kontenjan ve taban puanlara göre 20 bin öğretmen ataması başvurularını gerçekleştirecek. Atama işlemleri, “Ön Başvuru” ve “Tercih Başvurusu” olmak üzere iki aşamada tamamlanacak. Takvime göre ön başvurular 18-26 Temmuz tarihlerinde alınacak.

  ÖĞRETMEN ATAMASI BRANŞ DAĞILIMI AÇIKLANDI

  Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı canlı yayın programında 20 bin öğretmen atamasına ilişkin branş bazında kontenjan dağılımını açıkladı.
  Bu kapsamda en fazla atama yapılacak ilk 5 branş sırasıyla 7 bin 503 kontenjanla okul öncesi öğretmenliği, 2 bin 223 kontenjanla sınıf öğretmenliği, 1.250 kontenjanla özel eğitim öğretmenliği, 1.218 kontenjanla din kültürü ve ahlâk bilgisi ve 1.004 kontenjanla ilköğretim matematik öğretmenliği oldu.

  ÖĞRETMEN ATAMASI BRANŞ DAĞILIMI İÇİN TIKLAYINIZ

  ÖĞRETMEN ATAMASI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

  Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 20 bin sözleşmeli öğretmen atama takvimine göre adayların ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihlerinin 18-26 Temmuz 2022 tarihleri arasında alınacağını söyledi. 

  Atamalar için ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri 18-26 Temmuz'da alınacak.

  Sözlü sınavlar 1-13 Ağustos'ta yapılacak, sonuçlar 16 Ağustos'ta ilan edilecek.

  Adaylar atama tercihlerini 27-31 Ağustos'ta yapabilecek, sonuçlar 1 Eylül'de duyurulacak.

  29 Temmuz'da adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezlerinin ilan edileceğini bildiren Özer, atama takvimine ilişkin şu bilgileri paylaştı: 

  Sözlü sınavlar 1-13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek, sonuçları ise 16 Ağustos 2022'de açıklanacak.

  17-18 Ağustos 2022 tarihleri arasında sözlü sınav sonuçlarına itirazlar alınacak ve bu itirazlar, 22 Ağustos sonuçlandırılacak.

  ATAMA TAKVİMİ İÇİN TIKLAYINIZ

  Atama tercihleri 27-31 Ağustos tarihleri arasında alınacak. 

  Atama sonuçları ise 1 Eylül 2022'de açıklanacak.

  Bu takvime göre yapılacak atama işleminde 2021 KPSS puanı ile başvuru alınacak.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Tercih Edilebilecek Okulların Listesi

  20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Tercih Edilebilecek Okulların Listesi

  20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Tercih Edilebilecek Okulların Listesi

  20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Tercih Edilebilecek Okulların Listesi

  Öğretmen adaylarının heyecanla beklediği süreç geldi. MEB personel genel müdürlüğü tarafından Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarına sözleşmeli öğretmen alım için tercih süreci başladı.

  Öğretmen adayları sözleşmeli öğretmenlik başvuru ekranından giriş yaparak oluşan atama puanına göre tercih edilebilecek okullar arasından tercih işlemlerini yapabilecekler. Atama sonuçları ise puan üstünlüğü baz alınarak 1 Eylül tarihinde açıklanacak.

  Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Tercih Edilebilecek Okullar Listesi belli oldu mu?

  Sözleşmeli öğretmen atamaları için başvuru yapacak öğretmen adaylarına hangi okulların açılacağı merak ediliyor. Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Tercih Edilebilecek Okullar Listesi'nin önümüzdeki saatlerde Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından açıklanması beklenmektedir. Konuyla ilgili bir açıklama yapıldığı an siz değerli okuyucularımız ile paylaşılacaktır.

  Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Tercih Edilebilecek Okullar Listesi (yayınlandığı an linkimiz aktif olacaktır)

  Kaynak: mebpersonel.com

  Yazı kaynağı : www.ogretmenx.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap