Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sözleşmeli öğretmenlik açılan okullar

  1 ziyaretçi

  sözleşmeli öğretmenlik açılan okullar Ne90'dan bulabilirsiniz

  20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Tercih Edilebilecek Okulların Listesi

  20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Tercih Edilebilecek Okulların Listesi

  20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Tercih Edilebilecek Okulların Listesi

  20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Tercih Edilebilecek Okulların Listesi

  Öğretmen adaylarının heyecanla beklediği süreç geldi. MEB personel genel müdürlüğü tarafından Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarına sözleşmeli öğretmen alım için tercih süreci başladı.

  Öğretmen adayları sözleşmeli öğretmenlik başvuru ekranından giriş yaparak oluşan atama puanına göre tercih edilebilecek okullar arasından tercih işlemlerini yapabilecekler. Atama sonuçları ise puan üstünlüğü baz alınarak 1 Eylül tarihinde açıklanacak.

  Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Tercih Edilebilecek Okullar Listesi belli oldu mu?

  Sözleşmeli öğretmen atamaları için başvuru yapacak öğretmen adaylarına hangi okulların açılacağı merak ediliyor. Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Tercih Edilebilecek Okullar Listesi'nin önümüzdeki saatlerde Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından açıklanması beklenmektedir. Konuyla ilgili bir açıklama yapıldığı an siz değerli okuyucularımız ile paylaşılacaktır.

  Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Tercih Edilebilecek Okullar Listesi (yayınlandığı an linkimiz aktif olacaktır)

  Kaynak: mebpersonel.com

  Yazı kaynağı : www.ogretmenx.com

  Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihi ekranı e-Devlet: MEB 2022 sözleşmeli öğretmenlik atama tercihi nasıl yapılır, başladı mı?

  Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihi ekranı e-Devlet: MEB 2022 sözleşmeli öğretmenlik atama tercihi nasıl yapılır, başladı mı?

  ATAMA TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

  1. Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 40 (kırk) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.

  2. Kurum tercih başvuruları kişisel e-devlet kullanıcı adı ve şifre kullanmak suretiyle e-devlet sistemi üzerinden alınacak olup adaylar tercih başvurularını onaylatmak üzere herhangi bir ilçe veya il millî eğitim müdürlüğüne gitmeyeceklerdir.

  3. Adayların tercih başvurularına ilişkin kayıtlarını Ek-4 Takvim'de belirlenen tarihin son günü saat 16.00'ya kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir.

  4. Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.

  5. Adaylar tercih dışı seçenek olarak; "Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum." "Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum." seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir.

  6. Tercihlerine atanamayan adaylardan "Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum." seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

  7. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan; bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgi teknolojileri bölümü mezunları ile yönetim bilişim sistemleri bölüm mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir.

  8. Ön Başvuru aşamasında hangi alana başvuru yapılmışsa Tercih Başvurusu aşamasında o alanda tercih yapılabilecektir.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  2022 öğretmen atama kontenjanları (illere göre) ve sözleşmeli öğretmenlik tercih yerleri listesi!

  2022 öğretmen atama kontenjanları (illere göre) ve sözleşmeli öğretmenlik tercih yerleri listesi!

  Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları başladı. Sözlü sınavdan 60 ve üstü puan alan adaylar, tercih başvuruları kişisel e-devlet kullanıcı adı ve şifre kullanmak suretiyle e-devlet sistemi üzerinden yapabilecek. Adaylar en fazla 40 tane eğitim kurumunu tercih edebilecek. Ayrıca, 40 eğitim kurumunu tercih edenler tercih dışı seçenek olarak, “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum” ve “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum” seçeneklerinden birini işaretleyebilecek. Söz konusu tercihlerin atamaları ise 1 Eylül'de gerçekleşecek. İşte sözleşmeli öğretmenlik tercih yerleri listesi ve 2022 öğretmen atama kontenjanları…

  ÖĞRETMEN ATAMA KONTENJANLARI, BRANŞ DAĞILIMI, TABAN PUANLARI

  Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, daha önce yaptığı açıklamada 20 bin öğretmen atamasına ilişkin branş bazında kontenjan dağılımını açıklamıştı.

  Bu kapsamda en fazla atama yapılacak ilk 5 branş sırasıyla 7 bin 503 kontenjanla okul öncesi öğretmenliği, 2 bin 223 kontenjanla sınıf öğretmenliği, 1.250 kontenjanla özel eğitim öğretmenliği, 1.218 kontenjanla din kültürü ve ahlâk bilgisi ve 1.004 kontenjanla ilköğretim matematik öğretmenliği oldu.

  Öğretmen ataması branş dağılımı, taban puan ve kontenjanları listesi http://www.meb.gov.tr/ üzerinde yer alan atama kılavuzundaki bilgiler ile de öğrenilecek.

  ÖĞRETMEN ATAMASI BRANŞ DAĞILIMI VE KONTENJANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap