Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sağlık bakanlığı görevde yükselme sınavı başvuru

  1 ziyaretçi

  sağlık bakanlığı görevde yükselme sınavı başvuru Ne90'dan bulabilirsiniz

  Sağlık Bakanlığı Personeli 2023 Yılı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Duyurusu


  Sağlık Bakanlığı Personeli 2023 Yılı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı başvuruları 02 - 11 Ocak 2023 tarihleri arasında (11 Ocak 2023 saat 18.00‘e kadar) Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden alınacaktır.

  Not: Her aday 2023 Yılı Görevde Yükselme Sınavı ve Unvan Değişikliği sınavlarından yalnızca birisi için başvuruda bulunabilecektir.  Yazı kaynağı : www.saglik.gov.tr

  Sağlık Bakanlığı 2023 Yılı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Duyurusu

  Sağlık Bakanlığı 2023 Yılı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Duyurusu

  Şimdi oturum açın, her yorumda isim ve e.posta yazma zahmetinden kurtulun. Oturum açmak için bir hesabınız yoksa, oluşturmak için buraya tıklayın.

  Yorum yazarak Memur Postası Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Memur Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Memur Postası editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Memur Postası değil haberi geçen ajanstır.

  Yazı kaynağı : www.memurpostasi.com

  Görevde Yükselme Sınav Duyurusu ve Kadrolar Yayınlandı

  Sağlık Bakanlığı, görevde yükselme sınavı 19 Nisan’da « YURT Sendikaları Konfederasyonu

  Sağlık Bakanlığı, görevde yükselme sınavı 19 Nisan’da « YURT Sendikaları Konfederasyonu

  YURT– Sendikaları Konfederasyonu YURT – Sağlık Sen olarak 15 Mart 2019 Resmi Yazı ile  Sağlık Bakanlığından görevde yükselme ve unvan değişikliği talep ettik ve görüşmeler sonucunda 2 bin kişilik görevde yükselme, 2 bin kişilik de unvan değişikliği olmak üzere toplamda 4 bin kadronun  Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği sınavın açılmasını gerçekleştirdik.

  YURT – Sendikaları Konfederasyonu YURT – Sağlık Sen olarak;  “19 Nisan 2020 tarihlerinde yapılacak olan Sağlık Bakanlığı Personeli Merkez ve Taşra Teşkilatı Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği Yazılı Sınavına girecek kardeşlerimizin geleceği açısından çok önemli. Bu yüzden sınavına girecek olanların heyecanlarını, umutlarını paylaşıyoruz. Sınav öncesi ve sınav esnasında, her türlü endişe ve kaygıdan uzak olarak, kendinizden emin, olumlu bir bakış açısıyla, motivasyonunuzu yüksek tutarak sınava girmenizi temenni ediyor ve şimdiden başarılar diliyoruz.

  YURT SENDİKALARI  OLARAK GÖREVDE YÜKSELME SINAVLARINA HAZIRLIK OLARAK; ONLİNE SORU BANKASI VE EĞİTİM KONULARINI SUNU VE ÖZET ŞEKLİNDE YURT – AKADEMİ SAYFASINI TAKİP EDİNİZ.

  SINAV BAŞVURUSU : 3 – 14 Şubat 2020
  SINAV ÜCRETİ YATIRMA : 16-27 Mart 2020
  SINAV TARİHİ : 19 Nisan 2020
  SINAV SONUÇLARININ AÇIKLANMASI : 30 Nisan 2020

  Sağlık Bakanlığı merkez, taşra ve döner sermaye teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine tabi olarak görev yapmakta olan personel için 17.04.2014 tarihli ve 28975 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Sağlık Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği” hükümleri doğrultusunda Görevde Yükselme Sınavı yapılacaktır. Yazılı sınav Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecektir.

  Görevde yükselme yazılı sınavı için başvurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet adresindeki Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinde yer alan başvuru ekranından 03-14 Şubat 2020 tarihleri arasında, adayların başvurduğu ve öğrenim durumu itibarıyla atanacağı kadro unvanını ihraz ettiğini belgeleyen diploma, çıkış/mezuniyet belgesi veya geçici mezuniyet belgesi ile başvurulan kadrolara göre istenilen diğer belgeler de eklenerek elektronik ortamda yapılacaktır.

  Şef kadrosu için;
  En az 2 (iki) yıllık yüksekokul mezunu olmak

  Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosu için;
  En az ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunu olmak, Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı en az 120 saat süreli bilgisayar kullanım belgesine sahip olmak veya okulların bilgisayar bölümünden mezun olmak ya da okullardan iki dönem bilgisayar eğitimi aldığını belgelemek,

  Memur kadrosu için;
  En az ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunu olmak,

  Şoför kadrosu için;
  En az ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunu olmak, B, C, D, E tip sürücü belgesinden birine sahip olmak,

  Yazılı sınava katılacak olan adaylar, 140 TL (yüz kırk Türk Lirası) olan sınav ücretini 16-27 Mart 2020 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesinin Sınav Hizmetleri web sitesi üzerinden kredi/banka kartı vasıtası ile (sınav adı belirtilerek) yatırdıktan sonra kendilerinden istenen diğer bilgileri elektronik ortamda kodlayıp onaylayacaklardır.

  YAZILI SINAV
  19 Nisan 2020 tarihinde tek oturum halinde, çoktan seçmeli 5 (beş) seçenekli 50 (elli) sorudan oluşan test usulünde yapılacaktır.

  Yazılı sınavda 100 (yüz) tam puan üzerinden en az 60 (altmış) puan alan adaylar başarılı sayılacaktır.

  Yazılı sınav soruları 20 Nisan 2020 tarihinde Anadolu Üniversitesi’nin Sınav Hizmetleri web sitesi üzerinden ilan edilerek adayların erişimine açılacaktır.

  Yazılı sınav uygulamasına ve yazılı sınav sorularına yönelik itirazların değerlendirme sonuçları 30 Nisan 2020 tarihinde Anadolu Üniversitesi’nin Sınav Hizmetleri web sitesi üzerinden ilan edilecektir.

  Başvuru Yapmak için TIKLAYINIZ

  YURT Sendikaları
  Basın Bürosu

  Yazı kaynağı : www.yurtsendikalari.org

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap