Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sağlık bakanlığı temizlik personeli ne zaman işe başlar

  1 ziyaretçi

  sağlık bakanlığı temizlik personeli ne zaman işe başlar Ne90'dan bulabilirsiniz

  Sağlık Bakanlığı 11.317 İşçi Alımı İşe Başlama-İstenen Belgeler Açıklandı!

  Sağlık Bakanlığı 11.317 İşçi Alımı İşe Başlama-İstenen Belgeler Açıklandı!

  Sağlık Bakanlığı işçi alımı yapıyor. Bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kontenjanlarda olmak üzere 11 bin 317 kişilik kadro için Kura işlemleri yapıldı. Buna göre Kura sonucuna göre adayarın sonuçları açıklandı. Peki Sağlık Bakanlığına başvuru yapıp Kura da ismi geçen adaylar şimdi ne yapacak? Göreve ne zaman başlayacak? İşe başlama belgeleri nelerdir?  İşin Olsa ekibi olarak tüm bunlar hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

  Sağlık Bakanlığı 11 Bin 317 İşçi Alımı Yapıyor!

  Bakanlık hastanelerde ve sağlk merkezlerindeki eksikliği karşılamak üzere 81 şehir için İşçi personel alımı yapıyor. Yapılan Kura sonucuna göre sağlık bakanlığı,

  kadrolarında 11 bin 317 şçi ataması yapılacak.

  Kura Sonuçları Açıklandı!

  Sağlık Bakanlığı tarafndan 27 Aralık 2022 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre Kura işlemleri 28 Aralık 2022 ve 29 Aralık 2022 tarihlerinde Şehirler İkiye bölünerek gerçekleştirildi. En son  sonuçlar 29 Aralık 2022 tarih isaat 22:00 itibari ile duyuruldu. Adaylar kura sonıuçlarına Elektronik ortamda T.C. kimlik bilgileri ile ulaştılar.

  28 Aralık 2022 Kura Sonuç Listesi Burada

  29 Aralık 2022 Kura Sonuç Listesi Burada

  Kura Sonrası Adaylardan Hangi Belgeler İstenecek?

  Kura da ASİL listede adı geçen adaylar Sağlık Bakanlığından gelecek duyuru ile Belirtilen tarihler arasında belgeleri teslim etmeleri gerekmektedir.

  Belge teslim Tarihi Açıklandı!

  Sürekli işçi asıl olarak yerleşenlerin göreve başlama taleplerini içeren başvuruları 02- 20 Ocak 2023 tarihleri arasında Ek-1 de belirtilen belgelerle birlikte asıl olarak yerleşmeye hak kazandıkları il sağlık müdürlüklerince alınacaktır. Başvurular, şahsen yapılacak olup posta, kargo veya kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

  Başvuruların incelenmesi ve değerlendirilmesine ait işlemler; il sağlık müdürlükleri bünyesinde personel hizmetlerinden sorumlu başkanın başkanlığında yeterli sayıda personelin katılımı ile kurulacak komisyonlar tarafından 21-31 Ocak 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

  ADAYLAR SAĞLIK BAKANLIĞINDAN GELECEK DUYURUDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İNSTAGRAMA KATILDI! SENDE KATIL

  İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

  Göreve Başlama İşlemleri İçin gerekli Belgeler Nelerdir?

  Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinin ihtiyacını karşılamak üzere 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında sürekli işçi statüsünde görev yapacak personel alımı kurası sonucunda atanmaya hak kazananlardan istenecek evraklar;

  1-Açıktan Atama Başvuru Formu, (Tükenmez veya dolma kalemle, silinti, kazıntı olmayacak şekilde doldurularak imzalanacaktır.)

  2-Askerlikle ilişiği olmadığına dair belge. (Erkek hak sahipleri için e-Devlet Kapısından alınan askerlik durum belgesi kabul edilecektir.)

  3-Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığına dair sağlık raporu (tek hekim raporu da kabul edilecektir.)

  4-Mal Bildirimi Formu. (El yazısı ile doldurulup imzalanarak kapalı zarf içinde teslim edilecektir.)

  5-Öğrenim durumuna ait belgenin aslı veya noter onaylı sureti.

  6-e-Devlet internet adresinden (https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-kayit-belgesisorgulama) alınacak Sosyal Güvenlik Kayıt Belgesi. Bu belgenin incelenmesi neticesinde, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı aldığı tespit edilenlerin atamaları yapılmayacaktır.

  • Adaylardan istenen belgelerin suretlerinin verilmesi halinde, asılları adaylarca ib

  Göreve Başlama Duyurusu ve Başvuru Formaları:

  Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyuru

  Yerleşenlerden İstenen Belgeler - Başvuru Şartları (Ek-1)

  Açıktan Atama Başvuru Formu

  Mal Bildirim Formu

  Meslek, Öğrenim Durumu ve Özel Şartlar

  TÜM GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

  İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

  Android Uygulama için >>>> BURAYA

  Yazı kaynağı : www.isinolsa.com

  Sağlık Bakanlığı İŞKUR alımı işe başlama tarihi ne zaman?

  Sağlık Bakanlığı İŞKUR alımı işe başlama tarihi ne zaman?

  Sağlık Bakanlığı çeşitli branşlarda 10 bin sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. İş başvurusunda bulunanlar kura çekimlerine odaklandı. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı kuralarında isimleri çıkanlar ne zaman iş başı yapacak?

  Sağlık Bakanlığı İŞKUR alımı işe başlama tarihi ne zaman?

  Sağlık Bakanlığı 10 bin sözleşmeli işçi alımı yapılacağını duyurmuş başvuru süreci ise 21 Mart'ta sona ermişti. İşe alınacak olan adaylar ise kura çekimi sonucunda belli olacak. İŞKUR personel alımı kura çekimi 6 Nisan Çarşamba günü saat 09.00'da başladı. Kura çekimleri 7 Nisan Perşembe günü tamamlanacak. Kura çekilişi illerin trafik koduna göre sıralı şekilde, her bir il ve meslek için ayrı ayrı yapılacaktır.

  Kura sonuçları tam liste ise ilerleyen saatlerde açıklanacak. Listelere erişim sağlandığında haberlerimizde yer vereceğiz.

  6 Nisan 2022 (Çarşamba) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:

  Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir. (Kura çekilişi saat 09:30’da Adana ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Kırşehir ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

  7 Nisan 2022 (Perşembe) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:

  Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce. (Kura çekilişi saat 09:30’da Kocaeli ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Düzce ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

  Sağlık Bakanlığı 10 bin personel alımı kuralarının ardından işe başlama tarihi ve iş başvuru sırasında istenilen belgelerin açıklanması bekleniyor.

  10 bin işçi alımı hangi kadrolarda yapılacak?

  Her aday ilan edilen kadrolardan yalnızca bir iş yeri (çalıştırılacağı il) ve bir mesleğe başvuru yapabilecek. İlanda işçi alımına ilişkin kadroların meslek ve kadro sayısını ise şu şekilde sıralandı:

  Temizlik görevlisi 4032, güvenlik görevlisi (silahsız) 1452, klinik destek elemanı (hastane) 1844, şoför 465, elektrikçi 642, boyacı 245, marangoz 106, ısıtma ve sıhhi tesisatçı 537, bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elemanı 435, biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı 242, toplam 10000.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Sağlık Bakanlığı 2023 sürekli ve sözleşmeli personel alımı kadro dağılımı (branş ve kontenjanlar)

  Sağlık Bakanlığı 2023 sürekli ve sözleşmeli personel alımı kadro dağılımı (branş ve kontenjanlar)

  Sağlık Bakanlığı 2023 sürekli ve sözleşmeli personel alımı kadro dağılımı (branş ve kontenjanlar)

  Sağlık Bakanlığı sürekli ve sözleşmeli personel alımıyla ilgili başvuru kılavuzunu yayınlamasıyla birlikte pek çok detay araştırma konusu oldu. Sürekli işçi alımı başvuruları geçtiğimiz 28 Kasım itibarıyla başlarken 2 Aralık'ta sona erdi. Sözleşmeli personel alımı başvuruları ise geçtiğimiz 30 Kasım tarihinde başladı ve 5 Aralık tarihinde sona erdi. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı kadro dağılımı (branş ve kontenjanlar) nasıl? İşte detaylar…

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 1183 sözleşmeli personel ve 30 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı ile toplamda 31 bin 183 sözleşmeli personel ve 11 bin 317’si sürekli işçi alınacağını duyurdu. ÖSYM, Sağlık Bakanlığı personel alımı için tercih kılavuzunun yayımlandığını duyurdu. Ayrıca Sağlık Bakanlığı 31 bin 183 sözleşmeli personel alımı ilanına yönelik detaylar Resmi Gazete’de de yayınlandı. 

  SAĞLIK BAKANLIĞI 31 BİN 183 SÖZLEŞMELİ ALIMI KADRO DAĞILIMI

  En çok alım Hemşire, Tıbbi Sekreter ve Sağlık Teknikeri kadrolarına yapılacak. Bunların dışında alım Biyolog 27 (Lisans), Çocuk Gelişimcisi 98 (Lisans), Dil ve Konuşma Terapisti 41 (Lisans), Diyetisyen 245 (Lisans), Ebe 1470 (Lisans), Fizyoterapist 490 (Lisans), Hemşire 4998 (Lisans), Hemşire 833 (Ortaöğretim), İş ve Uğraşı Terapisti (Ergoterapist) 28 (Lisans), Odyolog 25 (Lisans), Perfüzyonist 25 (Lisans), Psikolog 245 (Lisans), Sağlık Fizikçisi 32 (Lisans), Sağlık Teknisyeni Anestezi 79 (Ortaöğretim), Sağlık Teknisyeni Çevre Sağlığı 15 (Ortaöğretim), Sağlık Teknisyeni İlk ve Acil Yardım 520 (Ortaöğretim), Sağlık Teknisyeni Laboratuvar 69 (Ortaöğretim), Sağlık Teknisyeni Röntgen (Ortaöğretim) 89, Sağlık Teknikeri Adli Tıp 23 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Ağız Diş Sağlığı 304 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Ameliyat 147 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Anestezi 460 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Çevre Sağlığı 83 (Ön Lisans) kadrolarına bin 183 kişi sözleşmeli personel ve 30 bin sağlık personeli alımı yapılacak.

  SAĞLIK BAKANLIĞI 11 BİN 317 SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI KADRO DAĞILIMI

  İlana göre, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 5 bin 80 temizlik görevlisi, 3 bin 559 güvenlik görevlisi (silahsız), 791 klinik destek elemanı, 604 hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi, 275 elektrikçi, 188 boyacı, 121 marangoz, 284 ısıtma ve sıhhi tesisatçı, 261 bilgisayar sistem kurulum, bakım, onarım ve arıza giderme elemanı, 154 biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı olmak üzere toplam 11 bin 317 sürekli işçi alınacak.

  11 BİN 317 SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN!

  31 BİN 183 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN!

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap