Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  selamün kavlen min rabbin rahim vemtazül yevme eyyühel mücrimun anlamı

  1 ziyaretçi

  selamün kavlen min rabbin rahim vemtazül yevme eyyühel mücrimun anlamı Ne90'dan bulabilirsiniz

  Selamün kavlen min rabbir rahim zikri ve anlamı! Selamün kavlen duası neden okunur?

  Selamün kavlen min rabbir rahim zikri ve anlamı! Selamün kavlen duası neden okunur?

  Yasin Suresindeki 58. ayet-i kerimesinde geçen 'Selamün kavlen min rabbir rahim'in anlamı ve hikmeti...

  Allah (c.c)'un kelamı olan Kuran-ı Kerim'de 'Kuranın kalbi' olarak nitelendirilen Yasin Suresinde nice hikmetler saklıdır. Gündelik yaşantı içerisinde genelde kabir rahatlığı için ölünün ardından okunan Yasin Suresi, o kişinin günahların bağışlanması niyetine okunabilmektedir. Sıkıntılı ve musibet ile karşı karşıya kalındığı zamanlarda okunan ayet-i kerimelerden birisi ise Yasin Suresindeki 58. ayettir. ''Selamun Kavlen Mir Rabbin Rahim'' yani Türkçede ki mealinin karşılığı "Çok merhametli olan Allahtan bir söz olarak kendilerine Selâm vardır" ayeti Müslüman kimselere  bir nevi teselli vermektedir.

  İLİŞKİLİ HABERSubhanallahi ve bihamdihi zikrinin fazileti! Kısa günlük zikir: Subhanallahi ve bihamdihi

  SELAMUN KAVLEN MİN RABBİR RAHİM NE DEMEK?

  ANLAMI: Engin merhamet sahibi rabden gelen söz şu olacak: “Selâm size!”

  SELAMÜN KAVLEN NEDEN OKUNUR?

  Bela ya da musibet karşısında okunabilen bu ayet ile Allah (c.c)'un izni ile sıkıntıdan kurtulma ve zarar görmeme umulur. Ayrıca, Allah (c.c.)'dan sağlık, sıhhat istemek ve afiyet dilemek maksadıyla bu dua okunabilir. Oldukça faziletli bir ayet olduğu bilinen bu ayeti gündelik hayatımızda okumayı alışkanlık haline getirebiliriz.

  Yasin Suresinin 58. ayetinde okunan Selamun kavlen ayetinin namaz haricinde 3 defadan çok tekrarlamanın dini bakımdan sıkıntı teşkil etmediği bilinmektedir.

  İLİŞKİLİ HABERSeyyidül İstiğfar duası nedir? Seyyidül istiğfar duası okunuşu ve faziletleri

  Yazı kaynağı : www.yasemin.com

  Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim Ne Demek? Arapça Olan Cümlenin Türkçe Anlamı

  Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim Ne Demek? Arapça Olan Cümlenin Türkçe Anlamı

  Müslümanlar tarafından bolca okunan surelerden biriside Yasin Suresidir. Yasin Suresi Mekke döneminde indirilmiş olup, 83 ayetten meydana gelmektedir.

   "Selamün kavlen min rabbin rahim" Ne Demek? 

   Bu ayet Yasin Suresinin 58. ayetidir. "Çok merhametli olan Allahtan bir söz olarak (kendilerine) Selam (vardır)." demektir.

   Arapça Olan Cümlenin Türkçe Anlamı

   Kuran-ı Kerimde yer alan bu ayetin anlamı merhametli olan Yaradan, bir söz olarak kendilerine selam vardır, anlamına gelmektedir. Müslümanlar bu ayeti bir bela bir musibet ile karşılaştıklarında Allaha (c.c.) sığınmak için okurlar.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim anlamı ve fazileti nedir? Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim kaç defa okunmalı?

  Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim anlamı ve fazileti nedir? Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim kaç defa okunmalı?

  Duaların kabul edilmesi ve Allah'ın rızasını kazanmak için ibadetlerin yerine getirilmesinden ziyade bol bol dua edilmesi gerekir. Peygamber Efendimiz (s.a.s) ve din alimlerin nasihatlerine göre bazı duaları kalpten okumak ve bu duaları okurken Allah rızasını gözetmek çok faziletlidir. Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim duası da her gün okunması tavsiye edilen, okunduğunda tüm duaların kabul edileceği rivayet edilen en kıymetli dualardan biridir. 

  Reddedilmeyecek bir dua - İsmi Azam duası nasıl okunur? İsmi Azam duası faziletleri nelerdir?

  Yasin Suresi 58. ayetinde yer alan Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim duası 'merhametli olan Rab katından onlara selam vardır' anlamına gelmektedir. 

  Allah'ın rızasını kazanmak ve günahların affedilmesi için Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim duasının her gün defaatle okunması tavsiye edilir. Bazı İslam alimlerinin aktardıklarına göre Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim duasını okumayı alışkanlık haline getiren bir kimsenin hatim sevabı kazandığı belirtilmektedir. 

  Kuran-ı Kerim'in kalbi olarak kabul edilen Yasin suresinde yer alan Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim duasını okuyan kişi, kötülüklerden muhafaza olur, dostlarıyla muhabbeti artar ve işlerinin yoluna girmesine vesile olur. 

  Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim duası, manevi olarak ruhunu doyurmak isteyen kişilerin bol bol okuması tavsiye edilir. Böylece kişinin huzuru artar ve ruhsal dinginliğe ulaşır. 

  Bu duayı sürekli okumayı alışkanlık haline getiren kişilerin sıkıntılardan kurtulur ve içi huzurla dolar. Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim duası, işlerin yoluna girer, sağlık, sıhhat ve afiyete kavuşur.

  Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim Arapçası

  En faziletli dualardan biri olan Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim, farklı alimlerin yorumlarına göre gün içindeki okunmasına göre farklılık gösterir. Ancak Selamun Kavlen Mir Rabbi Rahim duasının 1479 defa okunması genel bir görüştür. Sayı her ne olursa bu duanın faziletlerinden istifade edebilmek için her gün düzenli olarak okunması tavsiye edilir...

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap