Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sgk gelen evrak dosyasına kaldırılmış ne demek

  1 ziyaretçi

  sgk gelen evrak dosyasına kaldırılmış ne demek Ne90'dan bulabilirsiniz

  Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Ne Demek?

  Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Ne Demek?

  SGK’da işlemleri gerçekleştirirken gelen evrak dosyasına kaldırılmış kelimesi karşımıza çıkabilmektedir. Bu aslında memur zimmetinde olan evrağın dosyaya kaldırıldığı anlamını taşımaktadır. Genel anlamda açıklayacak olursak aslında her dosya için yapılan bir işlemdir. İşlemleri yapılan veya tamamlanan evrak olarak dosya kaldırma işlemi yapılmaktadır. Ancak buradaki asıl nokta, evrağın genel anlamda dosya kaldırılmış olması işlemi tamamlandığı anlamına gelmediğidir. Evrak ile ilgili olarak ek işlemler gerektirebilir. Bununla ilgili herhangi bir işlem duyduğunuzda SGK ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

  Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Uyarısı Nedir?

  SGK ile ilgili bir işlem yaparken farklı uyarılar karşımıza gelebilir. Bu uyarılarla ilgili SGK’yı arayarak ve ya giderek bilgi almak çok daha sağlıklı olacaktır. Sonuç itibariyle sizlere verilmiş olan uyarılar ile ilgili bazen evrak dosyasına kaldırılmış uyarısı karşımıza çıkar. Bu evrağın işleminin tamamlandığı anlamına gelmez. Tamamlanmamış ya da eksik evrak durumları da olabilir. Bu yüzden bilgi almak ve buna göre hareket etmek daha sağlıklı olmaktadır.

  SGK Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Ne Demek?

  Gelen evrak dosyasına kaldırılmış genel anlamda bu evraklarla ilgili işlem yapılmış anlamına gelmektedir. Bütün dosyalar memuriyet sürecine bağlı olarak kalıplaşmış kelimeler ile anlatılır. Bu sayede bir memurun değişmesi veya farklı bir durum atanması durumunda da işlem düzende devam edebilir.

  Dys Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış İfadesi

  Evrakların işlemleriyle ilgili olarak yine aynı mantıkla gelen tüm evrakların dosyalar içerisinde zimmetlenmesi ve buna göre düzenlenmesi anlamı taşımaktadır. Hangi işlemi yaparsanız yapın kesinlikle bu tip durumlarda kurumla bağlantı kurmak önemlidir.

  Ek olarak Moneygram Ptt’de Var Mı? başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

  SGK Gelen Evrak Beklemede Ne Demek?

  SGK’da elbette ki tek bir durum söz konusu değildir. Gelen evrak kayıtlı, gelen evrak beklemede gibi uyarılarla karşı karşıya gelebiliriz. Bu tip bir durumda gelen evrağın memura henüz havale edilmediği anlamı taşımaktadır. Yani memura teslim edilmemiş beklemeye alınmıştır. Ancak az önce de bahsettiğimiz gibi bu uyarı ile  beraber de size tavsiyemiz SGK kurumu ile bağlantı kurarak bilgi almanız olacaktır. Ancak bu sayede daha sağlıklı sonuçlar alma şansınız olur.

  Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Maaş (Asgari Ücret) 2022 başlıklı makalemizde 3 çocuğu olan ev hanımına maaş, ev hanımlarına 1500 TL maaş ve ev hanımlarına 823 TL maaş hakkında bilgiler verilmektedir.

  Yazı kaynağı : www.serbestpiyasa.net

  SGK Evrak - Memurlar.Net - Forum

  Merhaba SGK atama i�in 24 Ocakta ba�vurdum.�u an SGK dys evrak takipte "Gelen Evrak Dosyas�na Kald�r�lm��" ibaresi yazmakta bu ne anlama gelmekte?

  Yazı kaynağı : forum.memurlar.net

  Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Ne Demek?

  Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Ne Demek?

  Sosyal güvenlik kurumu SGK ve doküman yönetim sistemi DYS gelen evrak dosyasına kaldırılmış ne demek? SGK’ ya vermiş olduğunuz evraklar ile ilgili yapılan işlemler tamamlanmış ise evrak üzerinde gelen evrak dosyasına kaldırılmış ifadesi yer alır. 

  Ancak bu tamamen işlemlerin bittiği anlamına gelmeyebilir. Daha sonra yapılması gereken başka işlemler varsa da evrak üzerine bu açıklama yazılmış olabilir. Gelen evrak dosyasına kaldırılmış ne demek sorusunun cevabı bu şekilde verilebilir.

  Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış İfadesi Hangi Kurumlarda Kullanılır?

  Sosyal Güvenlik Kurumunda memur zimmetinde olan resmi evrakların dosyaya kaldırılması gelen evrak dosyasına kaldırılmış olarak nitelendirilmektedir. İşlemleri yapılan ve tamamlanan evraklar için dosyaya kaldırma işlemi yapılmaktadır. Bu aslında her dosya için yapılan bir işlemdir.

  SGK ile ilgili yapılan işlemlerde bazen evrak dosyasına kaldırılmış ifadesi karşımıza çıkabilir. Ancak bu işlemin tamamlandığı anlamına gelmez bazı durumlarda tamamlanmamış ya da eksik evraklar da olabilir. Evrak dosyasına kaldırılmış uyarısı ile karşılaşanlar daha sağlıklı hareket etmek için en yakın SGK’ ya giderek ya da arayarak detaylı bilgi almalıdırlar.

  SGK’da Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Ne Demek?

  e-Devlet üzerinden SGK da bulunan dosyaların takibi yapıldığında bir çok tabirle karşılaşılabilir. Bunlardan biri de gelen evrak dosyasına kaldırılmış ibaresidir. Bu gibi durumlarla karşılaşanlar için SGK gelen evrak dosyasına kaldırılmış ne demek konusu ise merak konusu olmuştur. Bu kişiler detaylı bilgi almak için SGK ile iletişime geçmelidirler.

  Bu tabir genel olarak bu evrakla ilgili işlem yapıldığı ve işlem yapılan dosyanın kaldırıldığı anlamına gelir. Memurun değişmesi durumunda işlemin düzenle devam edebilmesi için bütün soysalar kalıplaşmış kelimelerle anlatılır.

  DYS Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış

  Bilindiği gibi Sosyal Güvenlik Kurumu tüm evrak işlemlerinde Doküman Yönetim Sistemi’ne geçiş yapmıştır. Bu sistemde evraklarınızın hepsi taranarak elektronik ortama aktarılıyor. Evrakların kaybolması ya da zarar görmesi de bu şekilde engellenmiş oluyor. DYS ile DYS gelen evrak dosyasına kaldırılmış ibaresi bulunan dosyaların durumu ve aşağıdaki bilgilere ulaşılabilir:

  Vergi dairesi maaş hesabına bloke koyabilir mi? merak ediyorsanız ilgili konumuzu okuyabilirsiniz.

  kaynak:

  https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/

  Yazı kaynağı : www.ifhaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap