Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sinif rehberlik faaliyetleri 1 dönem sonu çalişma raporu

  1 ziyaretçi

  sinif rehberlik faaliyetleri 1 dönem sonu çalişma raporu Ne90'dan bulabilirsiniz

  Sınıf Rehberlik Çalışmaları 1.Dönem Sonu Faaliyet Raporu | 2022-2023

  Sınıf rehber öğretmenleri içindir.

  2020 MEB-Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmeliği; Sınıf rehber öğretmeninin görevleri Madde 23; ı) Sınıfıyla ilgili yürüttüğü rehberlik çalışmalarına ilişkin raporu her dönem sonunda eğitim kurumu müdürüne sunar.

  maddesi gereğince her dönem sonunda sınıf rehber öğretmenlerinin, sınıflarıyla birlikte dönem boyunca gerçekleştirdikleri rehberlik çalışmalarına ilişkin raporu okul müdürüne sunmaları gerekmektedir. Bu kapsamda sınıf öğretmenlerimiz için dönem sonu faaliyet raporu hazırladık.

  Bu faaliyet raporu tüm kademelere (okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise) uygundur.

  Bu faaliyet raporunun hazırlanmasından sınıf rehber öğretmeni, değerlendirilmesinden okul müdürü sorumludur. Rehber öğretmen/psikolojik danışmanların bu faaliyet raporunda müşavirlik dışında görev ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

  Yazı kaynağı : terapotikakademi.com

  Sınıf Rehberlik Çalışmaları 1. Dönem Sonu Faaliyet Rapor Örnekleri

  Sınıf Rehberlik Çalışmaları 1. Dönem Sonu Faaliyet Rapor Örnekleri

  Sınıf Rehberlik Çalışmaları 1. Dönem Sonu Faaliyet Rapor Örnekleri

  9, 10, 11 ve 12. sınıflar için Örnek Sınıf rehberlik çalışmaları 1. dönem faaliyet raporuna linklerden ulaşabilirsiniz.

  9. sınıf   

  10. sınıf  

  11. sınıf   

  12. sınıf

  Yazı kaynağı : kamanfenlisesi.meb.k12.tr

  2. Sınıf Rehberlik 1. Dönem Faaliyet Raporu

  4. Sınıf 1. Dönem Rehberlik Faaliyet Raporu -2023

  1. Dönem Sonu Sınıf Rehberlik Faaliyet Raporu

  1. Dönem Sonu Sınıf Rehberlik Faaliyet Raporu

  1. DÖNEM SONU SINIF REHBERLİK FAALİYET RAPORU

  "1. dönem sonunda Sınıf Rehberlik faaliyet raporu okul idaresine verilecek mi?" şeklinde düşünen meslektaşlarımız, bilgi edinme ihtiyacı duymaktadır. Bu amaçla Dergi p.Dr. ekibi olarak konuyu araştırıp sizlerle paylaşıyoruz.

  Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki, Milli Eğitim Bakanlığı Psikolojik Danışma ve Rehberlik Hizmetleri kapsamında 2019-2020 yılından itibaren e-Rehberliğe geçilmiştir ve birçok çalışma dijital ortama işlenmektedir. Diğer yandan "aylık faaliyet raporu" uygulaması kesin olarak yoktur çünkü Yeni RPD Hizmetleri Yönetmeliğinde ve hiçbir mevzuatta aylık rapordan söz edilmemektedir. İnternette "aylık rapor" olarak belirtilen bazı dökümanlar vardır fakat bunların okullarda kullanılması zorunlu ve gerekli değildir. 

  Bunun dışında 14 Ağustos 2020 tarihli Yeni  Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmeliğinin "Diğer Görevler" isimli bölümünde ve "Sınıf Rehber Öğretmeninin görevleri" başlığında 23/ı maddesinde şöyle denilmektedir: "ı) Sınıfıyla ilgili yürüttüğü rehberlik çalışmalarına ilişkin raporu her dönem sonunda eğitim kurumu müdürüne sunar" 

  Bu anlamda sınıf öğretmenleri, dönem sonu Rehberlik faaliyet raporunu okul müdürüne ve idareye sunmak durumundadır. Dönem sonu raporları Psikolojik Danışman'a değil okul müdürüne (veya görevlendirdiği müdür yardımcısına) verilmektedir.

  Dönem sonu Rehberlik Faaliyet raporu konusunda 2 farklı rapor formatını ekte sunuyoruz. İstediğinizi seçip idarenizle paylaşabilir ve onları bilgilendirebilirsiniz. 

  DÖNEM SONU REHBERLİK FAALİYET RAPORU - 1

  DÖNEM SONU REHBERLİK FAALİYET RAPORU - 2

  donem-sonu.jpeg

  14 Ağustos 2020 tarihli Yeni Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmeliğine ulaşmak için buraya tıklayınız

  Yazı kaynağı : www.dergipdr.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap