Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sivasspor galatasaray var konuşmaları

  1 ziyaretçi

  sivasspor galatasaray var konuşmaları Ne90'dan bulabilirsiniz

  Sivasspor-Galatasaray maçının VAR konuşmaları ortaya çıktı

  Sivasspor-Galatasaray maçının VAR konuşmaları ortaya çıktı

  Hakem tartışmaları bir kez daha Türk futbolunun ana gündem maddesi oldu. Demir Grup Sivasspor'un Galatasaray karşısında gol değeri kazanmayan pozisyonu büyük tartışma yarattı.

  Hürriyet'in haberine göre Sivasspor-Galatasaray maçında anlaşılamayan iptal kararının arkasındaki konuşma ortaya çıktı.

  "SEN GOLÜ İPTAL ET"

  Maçın 49. dakikasında Sivas golü attıktan sonra Özgüç Türkalp maçın hakemini görüntüyü izlemeye çağırdı. Erkan Özdamar faul için mi, ofsayt için mi çağrıldığını bilmeden ekrana yöneldi. Türkalp pozisyonunu ofsayt olduğunu söylüyor ama Özdamar pozisyonu o netlikte görmüyordu. İki hakemin pozisyonu değerlendirmesi uzadıkça uzadı. Tam 5 dakika 4 saniyeyi buldu. Sürenin uzaması ikisini de sıkıntıya sokunca Özgüç Türkalp, "Ofsayt, sen golü iptal et, ben görüntüyü ekrana vereceğim" dedi.

  "EKRANA VERECEĞİM"

  Hürriyet'teki habere göre Türkalp "Ekrana vereceğim" dediği görüntüyü ekrana getiremedi. Çünkü pozisyonda ofsayt yoktu ve Türkalp VAR operatörüne Galatasaray savunma oyuncusunun kaleye en yakın bölümünü değil daha başka bir uzvunu işaretletmişti. Yani VAR prosedürünü alt üst etmiş, "Ekrana getireceğim" dediği ofsayt görüntüsünü getirememiş, bir golü yok yere iptal etmişti.

  ERKAN ÖZDAMAR KİMDİR?

  1988’de Ankara’da dünyaya gelen Erkan Özdamar, Başkent Üniversitesi Spor Bilimleri bölümünden mezun olurken yüksek lisansını da aynı üniversitede yaptı. Dans eğitmenliği yapan Özdamar, uluslararası Spor ve Dans Eğitmenliği sertifikalarına sahip. Ankara bölgesi hakemlerinden Erkan Özdamar, 2020- 21 sezonunda Süper Lig’de düdük çalmaya başladı. TFF’nin 23 Aralık’ta açıkladığı listede FIFA kokartı takmaya hak kazanan hakemler arasında yer aldı.

  Odatv.com

  Yazı kaynağı : www.odatv4.com

  Sivasspor-Galatasaray maçının VAR konuşmaları

  Sivasspor Galatasaray maçındaki VAR konuşması ortaya çıktı! Sen golü verme... - Aspor

  Sivasspor Galatasaray maçındaki VAR konuşması ortaya çıktı! Sen golü verme... - Aspor

  İptal kararının arkasında bu konuşma yatıyor

  Tam 5 dakika 4 saniyeyi bulan değerlendirmenin ardından Özdamar ikna olmamasına rağmen Türkalp'in yorumunu doğru kabul edip golü iptal etti.

  Yazı kaynağı : www.aspor.com.tr

  Sivasspor-Galatasaray maçının VAR konuşmaları ortaya çıktı: "Sen golü iptal et"

  Sivasspor-Galatasaray maçının VAR konuşmaları ortaya çıktı:

  Süper Lig'in 16. haftasına Sivasspor-Galatasaray maçında yaşanan pozisyon damga vurdu. Sivasspor'un attığı gol 5 dakikalık bir VAR incelemesinin ardından iptal edildi. Bu karar sosyal medyada ve televizyonlarda en çok tartışılan konulardan birisi oldu.

  Sivasspor-Galatasaray maçının VAR konuşmaları ortaya çıktı

  Spor Arena'nın haberine göre, Sivasspor-Galatasaray maçının VAR konuşmaları ortaya çıktı. 49. dakikada Sivasspor golü attıktan sonra, VAR'da görev yapan Özgüç Türkalp maçın hakemi Erkan Özdamar'ı görüntüyü izlemeye çağırdı. Özdamar neden çağrıldığını bilmeden ekrana yöneldi.

  Erkan Özdamar ile VAR Özgüç Türkalp arasında geçen konuşma

  Türkalp pozisyonun ofsayt olduğunu söyledi ama Özdamar pozisyonu o netlikte görmedi ve inceleme 5 dakika 4 saniye sürdü. Daha sonra VAR'da görev yapan Özgüç Türkalp, süre uzadığı için "Ofsayt. Sen golü iptal et, ben görüntüyü ekrana vereceğim" dedi. Bunun üzerine Erkan Özdamar, Sivasspor'un golünü iptal etti.

  Yazı kaynağı : www.yenisafak.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap