Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sizce iyi bir kitap hangi özelliklere sahip olmalıdır

  1 ziyaretçi

  sizce iyi bir kitap hangi özelliklere sahip olmalıdır Ne90'dan bulabilirsiniz

  Sizce İyi Bir Kitap Hangi Özelliğe Sahip Olmalı

  Sizce İyi Bir Kitap Hangi Özelliğe Sahip Olmalı

  Sizce İyi Bir Kitap Hangi Özelliğe Sahip Olmalı;

  Kitaplar bizlerin dünyaya açılan pencerelerdir.  Kitap okuyan insan hayata farklı pencerelerden bakar, hayal dünyası gelişir, ufku açılır.

  Kitap okumak insanı başka insanların önüne geçirir.

  Evet okumak güzel bir şeyde peki ne okumalıyız. Okuyacağımız kitabın özellikleri ne olmalıdır, isterseniz ona bakalım.

  Aslında kişiden kişiye göre değişen bir durumdur. Nasıl herkesin zevk anlayışı farklı ise kitap zevkleri de farklıdır. Biz isterseniz genel geçer özelliklere bakalım.

  İyi bir okuyucu olmak kadar seçici okuyucu olmakta önemlidir. Edebi değeri olan eserleri okumak insanı geliştirecektir. Ayrıca bir kitabı okurken amacınızın olması gerekir. İyi bir okuyucu ne istediğini bilir. Ona göre kitap seçer.

  Kitap her zaman hayatınızın önemli bir yerinde olacak. Kitap ekmek gibi su gibi hayati olmalı.

  Yazı kaynağı : egitimdedegerler.com

  Sizce İyi Bir Kitap Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

  İyi Bir Kitap Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

  İyi Bir Kitap Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

  momo çıkıyo reklamda ve buda benim içime korku salıyo eğer daha düzgün reklamlar çıkarsa sevinrim

  hatta reklamın adını söyleyeyim

  Zip Me Up Halloween

  Yazı kaynağı : turkceodevim.com

  Sizce iyi bir kitap hangi özelliklere sahip olmalıdır?

  Sizce iyi bir kitap hangi özelliklere sahip olmalıdır

  İyi Bir Kitap Hangi Özelliklere Sahip Olmalı

  İyi Bir Kitap Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

  İyi Bir Kitap Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

  Kitaplar aslında birer öğretmendir. İçeriğindeki her konu, olay, karakter bizlere birer örnek, ders çıkarmamız gereken bir yol göstericidir. Ancak herkesin ilgi duyduğu konu farklıdır. Konular farklı olsa dahi, iyi bir kitabın özellikleri genel olarak aynıdır.

  Kitapla karşılaşma anı, yani ilk izlenim ya da ön yargılarımızdan kurtulabilmek adına önemlidir. Kitabın cildi, kapağı, kapağındaki görselin ilgi çekiciliği, yazılarının okuyucuyu boğmayacak boyutta ve yazı tipinde olması ilk izlenimi etkilemektedir.

  Kitabı açıp okumaya başladığımızda ise, konunun daha önce okuduğumuz kitaplara benzememesi, farklı ve sürükleyici olması gerekmektedir. Günümüz Türkçesine uygun, sade ve akıcı bir dile sahip olmalıdır. Tek düze kelimeler değil, unuttuğumuz, kullanmadığımız kelimeleri dahi hatırlatacak bir yazı dili olmalıdır. Yazı dilinin coşkusu ve anlatım tarzı ile bizi etkilemelidir. Yazı akışında atlamalar olmamalıdır. Okuyucunun kafasını karıştıracak zaman geçişleri beyni gereksiz yere yorabilir.

  Karakter seçimi ise, kitabın etkileyici anlatımını destekler nitelikte olmalıdır. Karakterler konuşurken, yazar karakterlerin duygu ve düşüncelerini aktarırken, bizlerde karakterlerle birlikte o anı yaşamalıyız. Karakter ile birlikte gülmeli, sinirlenmeli, heyecanlanmalı veya ağlamalıyız. Kitap öğreticiliği ile bize empati kurma becerisini kazandırmalıdır.

  Kitaptaki betimlemeler de kitaptan etkilenebilmenin ve kitabın sürükleyiciliğinin artmasındaki en önemli etkenlerdir. Bir yeri tarif ederken etkili betimlemeler yapabilmelidir. Betimlemeler hayal dünyamızın gelişmesine yardımcı olur. Bu nedenle karakter ile birlikte girdiğimiz ortamın özellikleri sanki kendi gözümüz ile görüyor hissine kapılmalıyız.

  Yazı kaynağı : www.dershane.tv

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap