Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  son dakika kpss iptal edildi 2022

  1 ziyaretçi

  son dakika kpss iptal edildi 2022 Ne90'dan bulabilirsiniz

  KPSS sınavı iptal mi edilecek? Yine aynı skandal... Sorular yine aynı çıktı!

  Kpss 2022 Haberleri - Son Dakika Kpss 2022 Hakkında Güncel Haber ve Bilgiler

  KPSS’de yine 'aynı soru' iddiası

  KPSS’de yine 'aynı soru' iddiası

  EĞİTİM SERVİSİ - ÖSYM’nin soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarını adayların erişimine açmasının ardından tekrarlanan KPSS’deki soruların bir kısmının, başka yayınevlerinin yayınladıkları sorularla aynı olduğu iddiaları gelmeye başladı. Kimi aday Twitter’dan bu soruları paylaşırken kimi de cevapların şifreli olduğunu iddia etti. Konu sosyal medyada tüm gün tartışılırken bazı adaylar da soruların sadece benzerlik taşıdığını belirterek şaibe iddialarıyla dezenformasyon yapıldığını söyledi.

  ÖSYM’ye çağrı

  CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya da konuyu gündeme taşıdı. Paylaştığı videoyla “Bu sorulara ÖSYM’nin ve ilgili kurulların yanıt vermesi lazım. 2., 31., 32., 52., 57. ve 60. soru herhangi bir yayınevinin sorularıyla aynı mıdır, değil midir?” diyen Kaya, adaylardan da tespit ettikleri soruları paylaşmalarını istedi.

  İptal edilen KPSS’ye yönelik Devlet Denetleme Kurulu’na, “Raporunuz ne oldu? Ankara Cumhuriyet Savcılığı suç duyurusunda bulunmuştu. Soruşturmanın neticesi nedir?” diye seslenen Kaya, ÖSYM Başkanı’na “Sen göreve geldikten sonra bu soruları kimlerle ve nasıl hazırladın? Bir kez daha gençlerimizin umudu çalınmasın istiyoruz. Yetkilileri sorumlu davranmaya ve göreve davet ediyoruz” dedi. ÖSYM’den konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  KPSS 2022 iptal edildi! ÖSYM Başkanı KPSS oturumlarının iptal edildiğini duyurdu...

  KPSS 2022 iptal edildi! ÖSYM Başkanı KPSS oturumlarının iptal edildiğini duyurdu...

  KPSS 2022 iptal edildi! ÖSYM Başkanı KPSS oturumlarının iptal edildiğini duyurdu...

  Devlet Denetleme Kurulu, KPSS sorularının sızdırıldığı iddiaları hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Tüm bu gelişmelerin ardından yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy'dan son dakika açıklama geldi.

  Devlet Denetleme Kurulu (DDK), 2022-KPSS Lisans oturumundaki bazı sorulara ilişkin iddialar konusunda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan konuyla ilgili açıklama gelmişti ve ''Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz.'' cümlelerini belirtmişti. 2022-KPSS lisans oturumundaki bazı soruların, bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğu iddiasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iddiaların incelenmesi için dün DDK'ya talimat vermişti.

  KPSS SINAVI İPTAL EDİLDİ

  ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, 31 Temmuz'da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiğini açıkladı.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap