Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sosyal yardimlasma ve dayanişma vakfı başvuru formu

  1 ziyaretçi

  sosyal yardimlasma ve dayanişma vakfı başvuru formu Ne90'dan bulabilirsiniz

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf İlanları Başvuru Sistemi

  Seyhan E-Vakıf: Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Otomasyonu

  * Hanedeki kişi başına düşen aylık gelir asgari ücretin 1/3 ünden az olması gereklidir.

  * Başvuru sahibinin sağlık güvencesi yoksa önce gelir testi yaptırılıp 60/c1 (Yeşilkart) açtırılmalıdır.

  Yazı kaynağı : www.seyhansydv.gov.tr

  Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı Başvurusu Yapma

  Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı Başvurusu Yapma

  Sosyal yardımlaşma para yardımı talebinde bulunacak vatandaşların kapısını çaldığı ilk yerlerden biridir. Fakat vatandaşlar sosyal yardım parası almak için nasıl bir yol izlemesi gerektiğini çoğu zaman bilmez.

  İşte tamda bu noktada biz devreye giriyoruz. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı para yardımı yaptığı zamanlarda neler yapmanız gerekiyor, nelere dikkat etmeniz gerekiyor tek tek anlatacağız.

  Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı Alma Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  Sosyal yardımlaşmadan para yardımı alabilmek için öncelikle temel şartları yerine getirmeniz gerekir. Bunlardan biri ikamet adresinizin doğruluğu. Çeşitli sebeplerden dolayı eğer adres değiştirmişseniz mutlaka öncelikle nüfus dairesinden adresinizi düzeltip sonra da sosyal yardımlaşma vakıflarını haberdar etmelisiniz. Aksi takdirde sosyal yardımlaşma vakfı ekipleri o adreste ikamet etmediğinizi tespit ederse dosyanızda ki bütün yardımları iptal edecektir. Siz başvuru yaptığım sosyal yardımlaşma para yardımı ne zaman hesabıma yatacak diye beklerken yardımlarınızın hepsi iptal edilebilir.

  Sosyal yardımlaşma vakfı para yardımı yapacağı kişilerin evlerini ziyaret ederek muhtaç olup olmadığını tespit etmek adına evinizi ziyaret edecektir. Bu ziyaretler öncesi yada bazı özel durumlardan dolayı vakıf tarafından aranabilirsiniz. Örneğin şuan ülkemizde adres güncellemeleri yapılıyor ve bir çok vatandaşın adresi değişti. Vakıf görevlileri evinizi ziyaret etmeden önce adresinizi teyit etmek adına sizi arayabilir. Eğer size ulaşamazsa ve mevcut adresinizi de yanlış olduğundan dolayı hane ziyaretinizi gerçekleştiremeyebilir ve bu yüzden yeşil kart yardım parası başvurunuzda ret edilebilir.

  Sosyal yardımlaşma para yardımı 2020 yılında epeyce arttı. Sosyal yardımlaşma vakıfları çeşitli yardım başlıkları altından nakdi yardımlar dağıtmaktadır. Bu yüzden vakıflara başvuru epeyce arttı. Yardım almak isteyen bazı kişiler evlerine incelemeye gelen ekiplere yanlış beyanlarla kandırmaya çalışmaktadır. Bizce böyle bir şeye yeltenmeyin. Çünkü vakıf görevlisi banka hesapları ve gizli ziynet eşyalarınız hariç üstünüzü kayıtlı her şeyi bilmektedir. Yanlış beyanlarınız başvurunuzun iptal edilmesine hatta varsa yardımlarınızın kesilmesine sebep olabilir.

  Siz yukarıdaki işlemleri yaptıktan bekleyeceksiniz. Vakıf mütevelli heyeti yardım başvurunuzu değerlendirecek ve bir karara varacaktır.

  Yukarı da sizlere sosyal yardımlaşma para yardımı başvurunuzu yapmanızdan vakıf mütevelli heyetinin yardım yapılıp yapılmaması kararına kadar yapmanız gerekeni anlattık.

  Şimdi gelelim sonuca. Vakıf mütevelli heyeti başvurunuzu olumlu değerlendirip para yardımı yaptıysa ne mutlu. Ama sosyal yardım parası başvurunuz ret edilirse yapabileceğiniz bir kaç adım daha var.

  Öncelikle şunu söylemek gerekir ki vakıflar yardım başvurularını ince eleyip sık dokuyor. Yani yardımınızı ret etmişse mutlaka bir sebebi vardır. Ama siz yine de bu kararın doğru olduğuna inanmıyorsanız şimdi anlatacağım yolları deneyebilirsiniz.

  1- Dilekçe

  Eğer vakıf yardım parası için dilekçe ile başvurmayıp sadece sözlü olarak başvurduysanız ve ekipler de evinize gelmediyse dilekçe yazarak evinize gelinmesini ve yardım verilmesini talep edebilirsiniz.

  2-Açık Kapı

  Sosyal yardımlaşma yardım parası başvurunuzu ret ettiyse başvurabileceğiniz 2. yol ise Açık Kapıdır. Açık Kapılar Valilikler bünyesinde vatandaşların her türlü yardım ve taleplerini dinlemek üzere kurulmuş birimlerdir. İster internet üzerinden isterse bizzat giderek başvuru yapabilirsiniz. İnternet üzerinden açık kapı başvurusu yapmak için burayı tıklayabilirsiniz.

  3-Cimer

  Fon yardım parası başvurunuzu ret ettiyse, kaymakamlıktan yardım parası alamadıysanız ve sosyal hizmetler yardım parası almayı hak ettiğinizi düşündüğünüz halde yardım alamadığınızı düşünüyorsanız başvuru olarak elinizde son bir koz kaldı demektir. O da CİMER. Yani Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi.

  Bütün yolları denediniz ve haklı olduğunuz anlaşıldı ve hesabınıza para yattı diyelim. Bu durumda aklınıza bir iki soru takılmaması neredeyse imkansız. Bu sorular şunlar olacak:

  Nakdi Para Yardımı Kaç Ayda Bir Alınır ?

  Nakdi para yardım kaç ayda bir alınır sorusu aslında kendi içinde bile çelişkiler barındırıyor. Çünkü isminden de anlaşılacağı gibi bir yardımdır maaş değil. Dolayısıyla verilecek olan bu yeşil kart yardım parasının süresi ve miktarı yine sosyal yardımlaşma vakıfları tarafından ihtiyacınıza ve vakıfların kaynaklarına göre belirlenecektir.

  Vakıf Yardım Parası Sorgulama

  Vakıf yardım parası sorgulama işlemleri için aslında başvurabileceğiniz bir iki yöntem bulunmaktadır.

  Yeşil kart yardım parası sorgulama işlemleri için kullanabileceğiniz pratik bir yöntem. Buraya tıklayarak ilgili ekrana ulaşabilirsiniz.

  Sosyal hizmetler yardım parası başvurusu yapan kişilerinde kullanabileceği bu hat üzerinden sosyal yardımlaşma eğitim parası sorgulama işlemlerini , aylık yardım parası başvurularınızı ve sosyal yardım öğrenci parası başvurularınızı sorgulayabilirsiniz.

  Yukarı da ki sorgulama yöntemleri ile aile sosyal yardım paraları ne zaman yatacak öğrenebilirsiniz.

  Yeşil kartlılara para yardımı olarak neler veriliyor adlı yazımızı mutlaka buraya tıklayarak okumanızı tavsiye ediyoruz.

  Aklınıza takılan soruları mutlaka yorum kısmında bizimle paylaşın.

  Yazı kaynağı : www.sosyalyardimlar.com

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı

  AĞLI

  SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI

  HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

  AĞLI

  SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI

  HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

  NOT: Yukarıda belirtilen hizmetlerden faydalanılmak üzere başvurulması için 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik Kanunun ilgili hükümlerini taşıyor olmak gerekmektedir. Başvuran eşlerden herhangi birinin Sosyal Güvenlik Kurumuna tabi olması halinde kişinin yardım alabilmesi için aile içi ortalama kişi başı gelirin muhtaçlık sınırının altında olması gerekmektedir. Ancak, sosyal güvenlik kuruluşlarına tabi olan ve bu kuruluşlardan aylık ve gelir alan engelliler, tedavi giderleri ile fonksiyon kazandırıcı ortopedik ve diğer yardımcı araç ve gereçlerin kurumlarca karşılanamayan kısmı için engelli ihtiyaç yardımı almak üzere başvurabilirler.

  Başvuru esnasında yukarıda belirtilen belgelerin dışında belge istenmesi, eksiksiz belge ile başvuru yapılmasına rağmen hizmetin belirtilen sürede tamamlanmaması veya yukarıdaki tabloda bazı hizmetlerin bulunmadığının tespiti durumunda ilk müracaat yerine ya da ikinci müracaat yerine başvurunuz.

  İlk Müracaat Yeri         : Çağrı Uğur TÜMER                                                            İkinci Müracaat Yeri     : Tuğba GENÇ

  Unvan                             : Vakıf Müdürü                                                                      Unvan                               : Kaymakam / Vakıf Başkanı

  Adres                              : Hükümet Konağı / Ağlı/Kastamonu                                  Adres                                 : Hükümet Konağı / Ağlı/Kastamonu

  Tel                                  : 0 366 737 13 95                                                                       Tel                                      : 0 366 737 13 82

  Fax                                 : 0 366 737 13 95                                                                         

  e-Posta                           : [email protected]                                                                 

  Yazı kaynağı : www.agli.gov.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap