Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı istanbul

  1 ziyaretçi

  sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı istanbul Ne90'dan bulabilirsiniz

  İstanbul Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf İlanları Başvuru Sistemi

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü

  T.C.

  İSTANBUL VALİLİĞİ

  BAŞAKŞEHİR KAYMAKAMLIĞI

  Başakşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı

  Gökhan YOĞURTÇU

  Vakıf Müdürü

  0 (212) 487 35 55

  0 (212) 487 06 26

  E mail: [email protected]

  Başak Mahallesi Kanuni Sultan Süleyman Caddesi No:16 5. Etap

  Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıflarının Kuruluş Amacı
  (3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu Kanunu ile Kurulan İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları)

  Fakru zaruret İçerisinde ve muhtaç durumda bulunan vatandaşlar ile gerektiğinde her ne surette olursa olsun Türkiye’ye kabul edilmiş veya gelmiş kişilere yardım etmek, Sosyal adaleti pekiştirici tedbirler alarak gelir dağılımının adilane bir şekilde tevzi edilmesini sağlamak, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı teşvik etmektir.

  SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI FAALİYETLERİ:

  Fakru zaruret içinde ve muhtaç durumda bulunan, kanunla kurulu sosyal güvenlik kuruluşlarına tabi olmayan ve bu kuruluşlardan aylık gelir almayan vatandaşlar ile geçici olarak küçük bir yardım veya eğitim ve öğretim imkanları sağlanması halinde topluma faydalı hale getirilecek, üretken duruma geçirilebilecek kişiler bu kanun kapsamı içindedir. Ancak Sosyal Güvenlik kuruluşlarına tabi olan ve bu kuruluşlardan aylık ve gelir alan özürlülerin, tedavi giderleri ile fonksiyon kazandırıcı ortopedik ve diğer yardımcı araç ve gereçlerin kurumlarca karşılanmayan kısmı, ayrıca İlçe Sosyal Hizmetler Merkezi ile Afet ve Acil Durum Müdürlüğü amaçları doğrultusundaki talepleri de faaliyetlerimiz kapsamındadır.

  Doğruluk, eşitlik ve objektiflik kriterlerine bağlı kalarak, muhtaç ve özürlü vatandaşlarımızın yakacak, yiyecek, giyecek, eşya ve tedavi giderleri ile fonksiyon kazandırıcı, ortopedik ve diğer yardımcı araç ve gereç ihtiyaçlarını, maddi yardım ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

  Şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz vakıf yetkilileri tarafından evlerinde ziyaret edilerek ihtiyaç duydukları maddi ve manevi destek sağlanmaktadır.

  Ramazan Ayı ve Dini Bayramlarda yoksul ailelere gıda, giyecek ve nakdi yardımlar yapılmaktadır.

  Vakfımızca kendi kaynaklarından yapılan yardımlar yanında Aile ve Sosyal Politialar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü Fonu’ndan gönderilen nakdi yardımlar yoksul vatandaşlarımıza ulaştırılmakta ayrıca isteyen hayırseverler adına bağışları yoksullara dağıtılmaktadır.

  Doğal afetlerde zarara uğrayan, mahsur kalan vatandaşlarımıza derhal yardım ulaştırılmaktadır.

  Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfının görevleri:


  3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanununun amacına uygun çalışmalar yapmak ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakdi ve ayni yardımda bulunmak üzere her il ve ilçede kurulmuştur.
  Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünün taşradaki faaliyetleri ilde vali, ilçede kaymakam başkanlığında oluşturulmuş Sosyal Yardımlaşma  ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yürütülmektedir. Böylece vakıflar, devlet ile ihtiyaç sahipleri arasında sosyal yardımların doğrudan ve en kısa sürede vatandaşa ulaştırılması açısından köprü görevi görmektedir.


  Vakfın karar organları “Vakıf Mütevelli Heyeti”dir. İl ve İlçelerdeki tüm yardım programları, mütevelli heyetlerinin kararlarıyla yürürlüğe girmektedir.

  Yazı kaynağı : www.basaksehir.gov.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap