Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sozlesmeli ogretmenlik tercih kilavuzu

  1 ziyaretçi

  sozlesmeli ogretmenlik tercih kilavuzu Ne90'dan bulabilirsiniz

  Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Tercihi

  15 bin öğretmen atama takvimi, branş ve kontenjan kılavuzu burada!

  Duyurular

  Sözleşmeli öğretmen tercih kılavuzu yayınlandı mı? Sözleşmeli öğretmen tercih yerleri listesi 2022

  Sözleşmeli öğretmen tercih kılavuzu yayınlandı mı? Sözleşmeli öğretmen tercih yerleri listesi 2022

  Sözleşmeli öğretmen tercih kılavuzu yayınlandı mı? Sözleşmeli öğretmen tercih yerleri listesi 2022

  20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için artık sayılı günler kaldı. Mülakat sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte tercih yapabilecek adaylar belli oldu. Peki, sözleşmeli öğretmen tercih kılavuzu yayınlandı mı? Adayların tercihlerini yapacakları sözleşmeli öğretmen tercih yerleri listesi belli oldu mu?

  Binlerce adayın katılımı ile gerçekleşen KPSS sınavının ardından sonuçlar açıklanmış ardından sözlü sınavlar gerçekleşmişti. Sözlü sınava ilişkin sonuçların da duyurulmasıyla birlikte sıralamalar elde edildi.   Peki, tercihler hangi tarihlerde alınacak ve atamalar ne zaman olacak?

  SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI AÇIKLANDI

  MEB'den yapılan açıklamada "Millî Eğitim Bakanlığınca 20 bin öğretmen alımına ilişkin yapılan sözlü sınav sonuçları açıklandı.  Sözlü sınav sonuçlarına e- Devlet sistemi üzerinden ulaşılabilir." ifadeleri kullanıldı.

  E-DEVLET MÜLAKAT SONUCU SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN TERCİH KILAVUZU 2022 YAYINLANDI MI?

  Adayların tercihlerinde kullanacakları kılavuz için gözler MEB'den gelecek açıklamaya çevrildi. Atama tercihlerinin 27 Ağustos'ta başlayacağı göz önüne alınırsa tercih kılavuzunun da en geç 27 Ağustos'ta yayınlanacağı söylenebilir. Kılavuz içerisinde sözleşmeli öğretmen tercih yerleri listesi de paylaşılacak.

  SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMA TERCİHLERİ NE ZAMAN?

  20 bin öğretmenin ataması 1 Eylül'de yapılacak. Öğretmenlerin atama tercihleri ise 27 Ağustos-31 Ağustos tarihleri arasında alınacak.

  MEB 20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALIMI BRANŞ DAĞILIMI VE KONTENJANLARI

  Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kanal 7'de katıldığı canlı yayın programında 20 bin öğretmen atamasına ilişkin branş bazında kontenjan dağılımını açıkladı.

  Bu kapsamda en fazla atama yapılacak ilk 5 branş sırasıyla; 7 bin 503 kontenjanla okul öncesi öğretmenliği, 2 bin 223 kontenjanla sınıf öğretmenliği, 1.250 kontenjanla özel eğitim öğretmenliği, 1.218 kontenjanla din kültürü ve ahlâk bilgisi ve 1.004 kontenjanla ilköğretim matematik öğretmenliği oldu.

  Bunun yanı sıra 288 beden eğitimi, 193 Arapça, 202 coğrafya, 480 fen bilimleri, 306 fizik, 177 felsefe, 450 İngilizce, 232 kimya, 467 rehberlik, 351 sosyal bilgiler, 345 tarih, 616 Türk dili ve edebiyatı ve 552 Türkçe öğretmeni de alım yapılacak bazı alanlar oldular.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvurusu nasıl yapılır e-Devlet ? Sözleşmeli öğretmenlik tercih kılavuzu 2021!

  Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvurusu nasıl yapılır e-Devlet ? Sözleşmeli öğretmenlik tercih kılavuzu 2021!

  Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvurusu nasıl yapılır e-Devlet ? Sözleşmeli öğretmenlik tercih kılavuzu 2021!

  Sözleşmeli öğretmenlik atamaları öğretmen adaylarının gündeminde yer alıyor. Adayların beklediği açıklama Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıldı. Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu yapacak olan adaylar tercihlerini 29 Ağustos- 2 Eylül 2021 tarihleri arasında yapabilecekler. Peki, e-Devlet sözleşmeli öğretmenlik tercih başvurusu nasıl yapılır? İşte sözleşmeli öğretmenlik tercih kılavuzu..

  Sözleşmeli öğretmenlik atamaları öğretmen adayları tarafından yoğun ilgi görüyor. 29 Ağustos ve 2 Eylül tarihleri aralığında alınacak olan sözleşmeli öğretmen başvuruları için geri sayım başladı. Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Kurum tercih başvuruları kişisel e-devlet kullanıcı adı ve şifre kullanmak suretiyle e-devlet sistemi üzerinden alınacak.

  SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?

  Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 40 (kırk) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir. Kurum tercih başvuruları kişisel e-devlet kullanıcı adı ve şifre kullanmak suretiyle e-devlet sistemi üzerinden alınacak olup adaylar tercih başvurularını onaylatmak üzere herhangi bir ilçe veya il millî eğitim müdürlüğüne gitmeyeceklerdir.

  Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir. Adaylar tercih dışı seçenek olarak; “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum.” “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir. Tercihlerine atanamayan adaylardan “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

  TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ...

  Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan; bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgi teknolojileri bölümü mezunları ile yönetim bilişim sistemleri bölüm mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir. Ön Başvuru aşamasında hangi alana başvuru yapılmışsa Tercih Başvurusu aşamasında o alanda tercih yapılabilecektir.

  e-DEVLET SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU SAYFASI

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Sözleşmeli öğretmenlik başvuru kılavuzu yayımlandı

  Sözleşmeli öğretmenlik başvuru kılavuzu yayımlandı

  SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİĞE BAŞVURU VE ATAMA DUYURUSU

  Bakanlığımıza bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik kapsamında 15.000 pozisyona sözleşmeli öğretmen atamak üzere Ek 1 Atama Yapılacak Alanlar ile Başvuruya Esas Olacak Taban Puan ve Kontenjan Listesinde belirtilen alanlarda başvuru alınacaktır.

  1. Başvuru Şartları

  1.1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

  1.2. Türk vatandaşı olmak (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları için Türk vatandaşı olma şartı aranmayacaktır.),

  1.3. Mezun olunan yükseköğretim programı, Bakanlığın öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararına göre atama yapılacak alana uygun olmak,

  1.4. Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olanların ihtiyacı karşılamadığı alanlara atanacaklar hariç olmak üzere, Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programından birinin başarıyla tamamlamış olmak,

  1.5. Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yüksek öğrenimlerinin ve/veya pedagojik formasyon belgelerinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği kabul edilmiş olmak,

  1.6. 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında atanacağı alan için puan türleri (KPSSP10 ve KPSSP121) itibarıyla 50 ve üzerinde puan almış olmak,

  1.7. Devlet memurluğundan veya öğretmenlik mesleğinden çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak,

  1.8. 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli olarak çalışmakta iken sözleşmeleri feshedilenler bakımından, başvuru tarihinin son günü itibarıyla bir yıl bekleme süresini tamamlamış olmak.

  2. Başvuru

  2.1. Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak sözlü sınava davet edilmek üzere yapılacak başvuru elektronik ortamda (http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden) alınacaktır. Bu başvuruda adaylar, Ek 2 Sözlü Sınav Merkezleri listesinde belirtilen sınav merkezlerinden en fazla beş tercih yapabilecektir. Tercih ettiği sınav merkezlerinden birine yerleştirilemeyenler, söz konusu sınav merkezleri arasından Bakanlıkça belirlenecek sınav merkezinde sözlü sınava alınacaktır. Başvuru takvimi Ek 4'te belirtilmiştir.

  2.2. Başvuru onayları, il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince yapılacaktır.

  2.3. Mezuniyetleri birden fazla alana kaynak teşkil eden adaylar, sadece bir alana başvuruda bulunabilecektir.

  2.4. Adaylar, Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (Almanca, İngilizce), Rehberlik, Okul Öncesi ve Sınıf Öğretmenliği alanları bakımından KPSSP121 puan türünden, diğer alanlar bakımından ise KPSSP10 puan türünden 50 ve üzerinde puan almış olmaları kaydıyla başvurabilecektir.

  2.5. Adaylar, elektronik ortamda yaptıkları başvuruları ve bu başvurulara ilişkin "Elektronik Başvuru Formu"nun çıktısını, şahsen ya da noter aracılığıyla vekalet verecekleri kişiler vasıtasıyla il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine onaylatacaktır.

  Kılavuzun tamamı için KILAVUZ

  Yazı kaynağı : akademikadro.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap