Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  türk telekom sms ile internet sorgulama

  1 ziyaretçi

  türk telekom sms ile internet sorgulama Ne90'dan bulabilirsiniz

  Hattımda Ne Kadar Lira Kaldı?

  Bakiye Sorgulama Yöntemleri:

  1. Online İşlemler: Hattınızda ne kadar TL kaldığını öğrenebilmek için Türk Telekom Online İşlemler'i ziyaret edebilirsiniz. Ziyaret etmek için tıklayınız​.

  2. Bilgi Mesajı: Ücretli yaptığınız her arama ve gönderdiğiniz her SMS sonrası, hattınızda kalan TL bilgisi, kullanım süresi ve tutarı ile birlikte otomatik olarak ekranınıza gönderilmektedir. Bu hizmetten tüm faturasız hat aboneleri,herhangi bir işlem yapmadan ve ücret ödemeden faydalanabilmektedir.

  Bu servis, tüm faturasız abonelerimize otomatik olarak tanımlanmaktadır. Servisi kullanmak istemiyorsanız Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ne Türk Telekom hattınız ile 500, sabit hat ya da diğer operatörlerden 444 1 500 Sesli Yanıt Sistemi üzerinden ulaşarak iptal edebilirsiniz.

  3. 9333 ile bakiye sorgulamak için: 9333‘ü arayarak ya da TL yazıp 9333’e mesaj göndererek hattınızdaki bakiyeyi öğrenebilirsiniz.

  4. *123# ile bakiye sorgulamak için: *123#‘yi arayarak telefonunuzun ekranında mevcut TL miktarınızı görebilirsiniz.

  5. Menüden bakiye sorgulamak için: Cep telefonunuzdaki “Servis” menüsünün altındaki “Asistan” menüsünü izleyip, “Kredi” menüsünden “Kalan” menüsünü seçerek, yolladığınız ücretsiz kısa mesaja gelen cevapla hattınızdaki kalan TL miktarını öğrenebilirsiniz.

  Kalan bakiye bilgisi servisleri ücretsizdir.

  Yazı kaynağı : bireysel.turktelekom.com.tr

  Türk Telekom Faturasız Hat Paket Öğren (Türk Telekom Bakiye Sorgulama)

  Türk Telekom Faturasız Hat Paket Öğren (Türk Telekom Bakiye Sorgulama)

  Faturasız Hat Paket Öğren Türk Telekom Bakiye Sorgulama

  Dijitalleşmenin getirdiği büyük avantaj sayesinde Türk Telekom aboneleri kolay ve hızlı bir şekilde bakiyelerini öğrenebilme şansına sahipler. Biz de ‘Türk Telekom faturasız hat paket öğren’ başlıklı yazımızla bakiye öğrenme yollarını detaylı bir şekilde açıklayarak akıllardaki soru işaretlerini gidereceğiz.

  Türk Telekom, abonelerine bakiyelerini ücretsiz bir şekilde öğrenebilmeleri için birçok yöntem sunuyor. Bunların hepsi telefon üzerinden sağlanabiliyor. Bu yöntemlerle kullanıcılar kalan dakika, SMS, internet ve TL bakiyelerine çok kolay ulaşabilirler. Türk Telekom’da SMS atılarak, arama yapılarak veya internet yardımıyla kalan miktarları görebileceğiniz çeşitli hizmetler bulunmaktadır. ‘Türk Telekom faturasız hat paket öğren’ yazımızla da çevrimiçi ve çevrimdışı olarak kullanabileceğiniz çeşitli yolları size aktaracağız.

  SMS Yoluyla Türk Telekom Faturasız Hat Paket Öğren

  Türk Telekom kullanıcıları, ücretsiz olarak gönderecekleri kısa bir SMS ile hızlıca bakiyelerini öğrenebilirler. Türk Telekom faturasız hat kullananlar ‘KALAN’ yazarak 5555’e atacakları mesaj ile kalan internet, SMS ve dakika miktarlarına ulaşabilirler. Atılan mesaj sonrası çok sürmeden detaylı bir geri dönüş sağlanmaktadır. Ancak son 2 saat içindeki kullanımlar bu bilgilendirmeye yansımamaktadır.  

  Bir başka SMS yoluyla bakiye sorgulama ise Avea’dan Türk Telekom'a taşınan bir hizmet olan 9333 numarasına kısa mesaj atmaktır. TL miktarını öğrenmek istiyorsanız ‘TL’ yazarak 9333’e göndermeniz durumunda bilgilendirme gelecektir. Aynı zamanda 9333 numarasını arayarak da bakiyenize ait bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Arama Yoluyla Türk Telekom Faturasız Hat Paket Öğren

  Türk Telekom faturasız hat paket öğren konulu yazımızda ikinci yöntem olarak arayarak istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi 9333’ü arayarak bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra müşteri hizmetleri ile görüşerek bakiye bilgilerinizi elde edebilirsiniz. Türk Telekom müşteri hizmetleri numarası; 444 1 444 şeklindedir. Bu numarayı arayarak çağrı merkezinden yardım alabilirsiniz. Sesli yanıt sistemiyle de size bakiye bilginizin aktarılması mümkündür. 

  Arama yoluyla bakiye sorgulamaya tuşlama yöntemi de eklenebilir. Bu da arama ekranına ‘123#’ yazarak arama tuşuna basmanız durumunda kalan kullanımlarınızın hepsi size bildirilir.  

  İnternet Yoluyla Türk Telekom Faturasız Hat Paket Öğren

  Türk Telekom Online İşlemler mobil uygulaması ile de kolay ve hızlı bir şekilde bakiyenizi görebilirsiniz. Google Play veya App Store ile edinebileceğiniz bu uygulama hem bakiye öğrenme hem de diğer işlemleriniz için size büyük avantaj sağlayacaktır. Uygulamayı indirdikten sonra telefon numaranız ve bir şifre ile girişiniz sağlanır. Buradan tarifeniz ve paketiniz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra paketinizin geçerlilik süresini de öğrenebilirsiniz. Avantajlı ve bütçenize uygun paketlere ulaşabilir ve tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda hattınıza TL yükleyebilir ve gönderebilirsiniz.

  Bu uygulama ücretsiz olup bakiyenizdeki internet miktarınızda bir değişiklik yapmaz. Türk Telekom’un mobil uygulaması size çok fazla kolaylık ve imkân sağlıyor. Ancak uygulamayı telefonunuza indirmek istemiyor veya indiremiyorsanız aynı imkanlara Türk Telekom’un resmi internet sitesinden de ulaşabilirsiniz. Burada Online İşlemler sekmesini seçerek aynı uygulamadaki gibi cep telefon numaranız ve şifre ile giriş yapabilirsiniz. Paket sorgulama butonunu kullanarak paket bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.  Faturasız hat sahipleri burada kalan kullanımlarının yanında ne kadar süre daha kullanabileceklerini görebilirler.

  İnternet yoluyla bakiyenizi sorgulamak için bir başka yol Cep Asistan’dır. Cep telefonunuzda ‘Servis’ isimli menüyü paketinizin bilgilerine ulaşmak için kullanabilirsiniz. Bunun için Servis menüsünün alt tarafında bulunan Asistan menüsüne tıklayarak ‘Kredi’ bölümünden ‘Kalan’ menüsünü seçtiğinizde telefonunuza kısa bir mesajla kalan bakiyeniz gönderilir.

  Kalan Kullanım Bildirimi ile Türk Telekom Faturasız Hat Paket Öğren

  Yukarıda bahsettiğimiz tüm yollar bakiyenizi öğrenememeniz durumunda size kısa sürede yardımcı olacaktır. Bununla birlikte Türk Telekom, faturasız abonelerine kalan kullanımlarını bildirmek için SMS yollamaktadır.

  Tüm Türk Telekom kullanıcıları bu hizmetten yararlanmaktadır. Eğer size bu bildirimler gelmiyor ise bu servis sizin hattınızda kapalı olabilir. Ancak bu bildirimler size geliyor ve bundan rahatsızlık duyuyorsanız, bakiyenizi sadece istediğiniz zaman öğrenmek istiyorsanız kalan kullanım bildirimini kapatabilirsiniz.

  Türk Telekom kalan kullanım bildirimini kapatmak için 444 1 444’ü arayarak müşteri hizmetlerinin yardımını alabilirsiniz. Aynı zamanda Türk Telekom mağazalarına da bu servisi kapatmak için başvurabilirsiniz. Son olarak ve en kolayı ise SMS ile bu hizmeti sonlandırmaktır. Bunun için THKIPTAL yazıp boşluk bırakarak hizmet numarası yazarak 6606’ya SMS atarak servisi kapatabilirsiniz.

  Türk Telekom, faturasız abonelerine farklı ücretlerde paketler sunuyor ve bu paketlerin içeriklerindeki kullanım miktarları da değişiyor. Türk Telekom paketlerinde genellikle SMS, internet ve dakika olarak üç alan bulunur. Kullanıcılar kendilerine en uygun tarifeyi seçer ve kullanırlar. Ama faturasız abonelerin belirli sınırdaki kullanım haklarını aşmaları durumunda ekstra ücret ödemeleri gerekiyor. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için bakiye sorgulama ve kontrol etme faturasız aboneler için oldukça önemlidir. Türk Telekom faturasız hat paket öğren başlığı altında yazdığımız yazımızda bu gibi sorunları yaşamamanız için gerekli yolları sizlere aktardık.

  Yazı kaynağı : www.zhaber.com.tr

  Türk Telekom Kalan Kullanım Sorgulama

  Türk Telekom Kalan Kullanım Sorgulama

  Türk Telekom müşterilerinin sürekli olarak sorgulama yaptığı işlemlerden bir tanesi de kalan kullanım sorgulamasıdır. Paket kullanan veya fatura kullanan kişiler fazla ücret ödememek için kalan kullanımlarını sorgulayarak ona göre hareket etmektedirler. Telefonunuzdan ise kolaylıkla Türk Telekom kalan kullanım miktarınızı öğrenebilirsiniz. Bunların yanı sıra TTNET kalan kullanım sorgulaması da yapabilirsiniz.

  Türk Telekom hattı kullananlar, kullandıkları hattın kullanım haklarını aşmamak için kalan kullanımlarını düzenli olarak öğrenirler. Türk Telekom kalan kullanım öğrenme yöntemlerini tek bir mesajla kullanabilirsiniz. Türk Telekom kalan kullanım sorgulama adımlar nelerdir, Türk Telekom kalan kullanım sms numaraları nedir, hemen öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin!

  Türk Telekom Bakiye Sorgulama Numarası

  Türk Telekom müşterileri kalan kullanımları için telefonlarındaki uygulamalar veya telefondan mesaj atarak öğrenim sağlayabilirler. Telefon üzerinden indirilen uygulamalar sayesinde bir defaya mahsus şifre girdikten sonra sürekli olarak açık olan uygulamadan kalan kullanımlarınızı kolayca görebilirsiniz. Telefonun mesaj bölümünden DETAY yazarak 9333’e mesaj atarak SMS, internet ve dakika kullanımlarından geriye kalanları görebilirisiniz. Faturalı Hatlarda ise DAKIKA yazıp 5555 veya 6000, SMS yazıp 5555 veya 6000, İnternet yazıp 5555 veya 6000’e mesaj atmanız yeterli olacaktır. 

  Türk Telekom geniş bir ürün çeşidine sahip olduğu için Türk Telekom kalan kullanım sorgulama işlemi için uygulamadan giriş yaparak veya internet sitesi üzerinden online işlemler menüsünden adımları izleyerek kullanımlarınız hakkında detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Site üzerinden giriş yapabilmek için Tek Şifre kullanarak giriş yapabilirsiniz daha sonra şifrenizi değiştirerek kullanımlarınızı sorgulayabilirsiniz. TTNet kullanıcıları kota sorgulaması yaparken TTNet mobil kullanıcıları ile dakika, SMS ve internet kullanımlarını kontrol edebilmektedir. Kurumsal bir site olan Türk Telekom müşterilerine sağladıkları hizmetler sayesinde müşterilerin beğenisini kazanmıştır. Her geçen gün büyüyen bir kitleye daha iyi hizmet vermek adına sürekli olarak kendini geliştirmiştir. Bununla birlikte müşterilerinin ihtiyaçlarını daha kolay karşılamaktadır. 

  Türk Telekom Kalan Kullanım Sorgulama Yöntemleri

  Türk Telekom sunmuş olduğu hizmetler arasında internet, mobil ve tivibu özelliği ile geniş bir kitleye hitap etmiştir. Hizmet alan kişiler gerek kotalı internet gerekse kotasız internet ve faturalı veya mobil paketler ile hizmet almaktadır. Bu hizmetleri kullananlar kalan kullanım sorgulama işlemleri için bir takım yolları izlemeleri gerekmektedir. Öncelikle TTNet müşterileri için sorgulama yöntemlerini incelersek eğer, iki yöntem ile kotanızı sorgulayabilir ve kullanımlarınız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Öncelikle Türk Telekom kalan kullanım sorgulama işlemi için, Türk Telekom sitesine giriş yaparak online işlemler menüsüne girebilirsiniz. Daha sonra uygulamalar sekmesinden kota bölümüne gelerek kalan kullanımlarınızı görebilirsiniz. Diğer yöntem ise çağrı merkezini arayarak kotanız hakkında bilgi talep edebilirsiniz. 

  TTNet Mobil kullanan müşteriler için farklı yöntemler ile kalan kullanımları öğrenmek mümkündür. Çok alternatifin olması müşterilerinin seçimlerine göre değişmektedir. Üç farklı yöntem ile öğrenmek mümkündür.

  TTNet internet kullanıcılarına göre kalan kullanımlarını görmek biraz daha geniş kapsamdadır. Bunlardan ilki olan Türk Telekom uygulaması ile İOS veya Android telefonlarınızla kalan kullanımları görmek hızlı ve kolay olacaktır. Uygulama girebilmek için telefonunuzda #952* tuşuna basarak şifre alabilirsiniz. Daha sonra o şifre ile uygulamaya giriş sağlayabilirsiniz. Uygulamayı açar açmaz kullanımlarınız ana ekranda görülecektir. Kullanım detayları için dakika, internet ve sms üzerine dokunduğunuzda detayları daha iyi görebilirsiniz.

  Kalan kullanım Türk Telekom sitesine giderek online işlemler menüsüne tıklayarak kalan kullanımlarınız için detaylı bilgi alabilirsiniz. Öncelikle siteye giriş sağlamak için şifreniz olması lazım şayet şifreniz yoksa #952* arama ekranından tuşlayarak daha sonra arama tuşuna basarak şifrenizi alabilirsiniz. Daha sonra online işlemlere girerek kalan kullanımlarınızı görebilir ve detaylı bilgilere ulaşmak için seçtiğiniz hizmeti tıklamanız yeterli olacaktır. 

  En son olarak kısa mesaj yöntemi ile kalan kullanımlarınızı öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken mesaj bölümüne girerek KALAN yazıp 5555’e kısa mesaj atmak olacaktır. Daha sonra size detaylı bir mesaj gelerek kalan kullanımlarınız hakkınızda detay verecektir. Türk Telekom kalan kullanım ögrenme için sesli mesaj olarak da 9333’ü arayarak kalan kullanımlarınız hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.anthaber.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap