Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  türkiye noterler birliği smmm girişi

  1 ziyaretçi

  türkiye noterler birliği smmm girişi Ne90'dan bulabilirsiniz

  Türkiye Noterler Birliği DBOHiz

  DEFTER BELGE ONAYLAMA İŞLEMLERİ VE TİCARİ DEFTERLERİN ELEKTRONİK ORTAMDA BİLDİRİM İŞLEMLERİ​

  Defter ve Belgelerin Noterliklerde onaylandıktan sonra elektronik ortamda Gelir İdaresi Başkanlığı’na bildirimleri 1.Mayıs.2011 tarihinde başlatılmıştır. Noterlik Bilgi Sistemi kurulmadan önce yapılan bu entegrasyon sonucunda, yukarıda verilen tarihten itibaren bildirim işlemleri kağıt ortamından kurtarılmış, kolay erişilebilir ve denetlenebilir bilgi olarak elektronik ortamda Gelir İdaresi Başkanlığına bildirilmeye başlanmıştır.

  Defter ve belge işlemlerinde, mükellefin ya da temsilcisinin başvurusu ile Noterlik personeli tarafından kayıt altına alınan bilgilerden meşruhatlar dökülerek noter tarafından onaylanmakta, meşruhat ve onay bilgileri daha sonra elektronik ortamda Gelir İdaresi Başkanlığına yasal süresi içinde bildirilmektedir.

  Sistem sadece noterlikler tarafından değil, yaklaşık 50.000 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) tarafından da kullanılmaktadır. Sisteme giriş yapmak isteyen SMMM noterden kullanıcı şifresi almakta, onaylanmasını istediği mükellefinin defter ve belgelerinin bilgilerini kayıt etmektedir, daha sonra notere gelerek işlemlerini tamamlamaktadır. Bu yöntem sayesinde işlemler hızlı ve hatasız olarak yapılabilmektedir. Ülke çapında 50.000 dolayında SMMM bu sistemi kullandığı için, geçmiş yıllarda olan yılsonu iş yoğunluğu önlenmiş ve işlemlerin zamanında bitirilmesi sağlanmıştır.

  Kullanıcıların bilişim ortamlarından en üst düzeyde yararlanabilmesi için düzenlemeler yapılmış, geçmiş yıllarda girilen defter ve belge verileri yeni yıla sistem tarafından dönüştürülerek, tüm verileri yeniden girme külfetinden kurtarılmıştır.

  SMMM iseniz buradan defter bilgi giriş işlemleri sayfasına erişebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : portal.tnb.org.tr

  Noterler Birliği SMMM Defter Bilgi Girişi

  Noterler Birliği SMMM Defter Bilgi Girişi

  >>> Giriş Yapmak İçin Resime Tıklayabilirsiniz<<<

  >>> Giriş Yapmak İçin Resime Tıklayabilirsiniz<<<

  Yazı kaynağı : www.bdturkey.com

  Türkiye Noterler Birliği

  Simge Bilgisayar-Mikro Bayi- :: Mikro Güncelleme-Türkiye Noterler Birliği, Noterlik Bilgi Sistemi SMMM Defter Bilgi Girişi Uygulaması

  Türkiye Noterler Birliği, Noterlik Bilgi Sistemi SMMM Defter Bilgi Girişi Uygulaması

  Daha önce programlarımızdaki Numaratör (089970) girişinden dökülen noter sayfası bilgileri, bundan sonra Türkiye Noterler Birliğinin, noterlik bilgi sisteminden elektronik olarak hazırlanacaktır.

  www.tnb.org.tr adresinde bulunan SMMM Defter bilgi birişi uygulamasına kullanmış olduğumuz programımızda bulunan mükellef bilgilerinin aktarılması uygulaması eklenmiştir.

  Uygulamayı kullanabilmek için öncelikle, Kuruluş programına giriniz (KUR9000, Mikrokur). Kuruluş menüsünden Firma tanıtım kartı (501110)’nı açınız.

  Firmanızı seçtikten sonra, Defter nevi alanına kadar geliniz.

  Firma temsilcileri butonuna basınız. SM/SMMM olan firma temsilcisini seçiniz. Diğer butonuna basınız.

  Türkiye Noterler Birliği şifresini tanımlayınız. Alt+S tuşlarını kullanarak kaydediniz.

  mikro v14

  Uygulama programına giriniz (BÜRO9000, Mikbüro ve içinde muhasebe modülü bulunan programlar).

  Muhasebe modülü altında bulunan parametreler ve tanımlamalar menüsüne eklenen E-Noter (Türkiye Noterler Birliği) (089971) uygulamasına giriniz. Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

  mikro destek

  Yeni liste ekle butonuna basarak defter listesi tanımlayabilirsiniz. Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

  Mikro Yetkili Satıcı

  Liste defterleri butonuna basarak defter bilgilerini programa tanıtabilirsiniz.

  Aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir.

  Yeni defter takımı ekle butonuna basınız.

  Mükellef bilgileri karşınıza gelecektir.

  Seçili mükellefe ait defterler butonuna basınız.

  Yeni defter ekle butonuna basınız.

  Aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir. Bu ekrandan defter türünü, defter onay türünü, defter dönemini, defterin çift mi tek sayfa mı kullanılacağını, sayfa sayısını veya başlangıç/bitiş sayfa numarasını girmelisiniz. Devam butonuna basınız. Tüm defterleri bu şekilde tanımlayınız. Tanımlamalarınız bittiğinde Devam butonuna basınız. Kayıt ekranına ulaşmak için devam butonuna basınız ve bekleyiniz.

  mikro

  Tüm işlemler bittikten sonra, aşağıdaki ekrandan, Meşruhat yazdır (Siteye giriş) butonuna basarak geçici onay için siteye giriniz.

  v14

  Mikro 14

  Siteye girdikten sonra geçici onay için, meşruhatı ve listeyi yazdırabilirsiniz. Yazdırma işlemi site içinden yapıldığı için, SMMM Defter bilgi girişi ekranındaki kullanım kılavuzundaki yönergeleri takip ediniz.

  Yazı kaynağı : simge.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap