Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  takdir alan öğrencilere hediye 2023 başvurusu nasıl yapılır

  1 ziyaretçi

  takdir alan öğrencilere hediye 2023 başvurusu nasıl yapılır Ne90'dan bulabilirsiniz

  Karnesi İyi Olan Öğrencilere Yardım Başvurusu 2023 Öğrenciye 5104 TL Destek

  Karnesi İyi Olan Öğrencilere Yardım Başvurusu 2023 Öğrenciye 5104 TL Destek

  İyi karnesi olan öğrenciler yardım başvurusunu hak ediyorç Başarılı öğrencilere 5104 TL ödül! Başvuru için tüm detaylar!
  İyi karnesi olan öğrenciler yardım ediliyor 5104 TL Başarılı öğrencilere, başarılı öğrencilere destek olun. Başarılı öğrencilere verilen destek ülke genelinde artarak devam ediyor. 81 ilde transkripti başarılı olan öğrenciler için destek başvurusu yapılabilmektedir. Milyonlarca öğrenci transkriptlerini aldıktan sonra takdir ve teşekkür aldı. Bazıları mutlu bir şekilde kağıtları eve götürdü. Pek çok kişi, tanınma veya başarı sertifikası alan öğrencilerin desteklenip desteklenmediğini merak eder. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu konuda çok önemli bir konuşma yaptı. Hediye kartınız var mı? Notları iyi olan öğrencilere ne tür destekler veriliyor? 5104 TL Öğrenci Desteğine nasıl ulaşabilirim? Tüm detayları içeriğimizde görebilirsiniz.

  Karnesi iyi olan öğrencilere yardım var! Başarılı öğrenciye 5104 TL veriliyor
  Cumhurbaşkanları Recep Tayyip Erdoğan kısa süre önce kabine toplantısında çok önemli açıklamalar gerçekleştirmişti. Başarı teşvik programı ile alakalı detayları ortaya çıkmıştı. Erdoğan “sosyal yardım hakkına sahip olan aileler için devlet okullarında okuyan ve sınıflarında dereceye giren ilk ve ortaöğretim öğrencisine net asgari ücretin %60 ne kadar destekler vereceğiz.” Bunun dışında yüksek öğretim gören öğrenciler devlet tarafından bir takım destekler veriliyor. Bunun dışında YÖK’ün belirlemiş olduğu 500 üniversiteye girme hakkı kazanan öğrencileri de devletten bir takım destekler veriliyor.

  Sosyal yardım alanı ailelerde Meslek Lisesi mezunu öğrenciler için Lise sonrası Meslek edindirme kursuna giden öğrenciler içinde birtakım destekler bulunmaktadır. Bu gençler asgari net ücret oranında desteklenmektedir. Ayrıca devlet, aile çocuklarının bilim, spor ve sanat yarışmalarına katılma ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. Bu amaçla da önemli bir bütçe ayrılmıştır. Teşvik planında öğrencilere ve gençlere dağıtılmak üzere 150 milyon lira destek verilecek. Bununla ilgili detaylar Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından da yayınlanacaktır.

  Başarı Teşvik Primi Nasıl Alınır?

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı. İlk, orta ve liselerde ilk üçe giren öğrencilere asgari ücretin %60'ı oranında destek verilecek. 2023 yılında net asgari ücret 8.500 TL, başarı primi ise 5.104 TL'ye çıkıyor. Nafaka başvuru detaylarını da sizler için hazırladık.

  Öğrenci Teşvik Bursu Başvurusu
  Yılda iki kez verilen burslar yalnızca birinci dönemin sonunda verilecek ve yaz tatilinde verilen devlet bursları için başvurular önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak. Başvuru yapan öğrencilerin başarılı olması ve okulda bir derece kazanması gerekir.

  Devlet desteği ve yardımı için başvurular önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak. Başvuru detayları ve yönergelerin yer aldığı başvuru linkine web sitemizdeki resmi duyurudan ulaşabilirsiniz.

  Başarılı olan öğrencilere devlet tarafından 2023 yılında başarı destek programı kapsamında çok yeni destekler verilecek.

  Yazı kaynağı : haberler33.com

  Karnesi iyi gelen öğrenciye yardım 2023! 5.104 TL karne hediyesi sizi bekliyor, paranızı hemen alabilirsiniz

  Karnesi iyi gelen öğrenciye yardım 2023! 5.104 TL karne hediyesi sizi bekliyor, paranızı hemen alabilirsiniz

  20 Ocak 2023 Cuma günü birinci dönemin son ders zili çaldı ve öğrenciler karnelerini alarak 15 günlük tatillerine başladı. Karne alan öğrencilerin yüzünü güldürecek bir haber de devletten geldi. Karnesi iyi gelen öğrenciye devlet tarafından para desteği verilecek. Öğrenciler için muhteşem bir karne hediyesi olan bu ödeme ile ilgili detaylar yoğun bir şekilde araştırılıyor. Peki, bunun için şartlar neler, ne yapılması gerekiyor? Kimler bu destekten yararlanabiliyor? İşte detaylar…

  DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDEME YAPILACAK

  2022-2023 eğitim-öğretim yılının birinci dönemi 20 Ocak Cuma günü sona erdi. Yarıyıl tatiliyle birlikte öğrenciler birinci dönem karnelerini de aldı. Karne alan öğrencilerin yüzünü güldüren müjde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Başarı Teşvik Programı kapsamında dereceye girmiş olan öğrencilere ödeme yapılacağını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklaması öğrencileri heyecanlandırdı. Cuma günü karnelerini alan milyonlarca öğrenci devletin vereceği karne ödemesi ile ilgili araştırmalara başladı.

  5.104 TL ÖDEME YAPILACAK

  Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen Kabine toplantısının ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başarı Teşvik Programı kapsamında yapılacak ödemeler hakkında detaylı bilgi verdi. Erdoğan’ın açıklamaları kapsamında devlet okullarında okuyan ve dereceye girmiş olan ilk ve ortaöğretim öğrencilerine net asgari ücretin yüzde 60’ına kadar, yükseköğretim öğrencilerine ise net asgari ücret kadar dönemler arasında ödemeler yapılacak. Ayrıca 4 yıllık örgün eğitim kapsamında yükseköğretim kurumlarını kazanmış olan aynı kapsamdaki öğrencilere de aylık 100 TL destek ödemesi yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu duyurusu kapsamında net asgari ücretin yüzde 60’ı kadar yapılacak olan ödeme 5.104 TL olarak belirlendi.

  BAŞARI TEŞVİK PROGRAMINDAN KİMLER YARARLANACAK?

  Başarı Teşvik Programından sosyal yardım derneklerinde kayıtlı olan ve sosyal yardım alan çok sayıda ailenin çocuğu yararlanabilecek. Başarı Teşvik Programı kapsamında yapılacak olan ödemeler ihtiyaç sahibi öğrencilere verilecek. Konu hakkında bir açıklama da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan geldi. Konuyla ilgili detayları aktaran Bakan Yanık, ‘İlkokul, ortaokul ve lisede ilk üçe beşe girenlere asgari ücretin yüzde 60’ı kadar teşvik ödemesi yapılacaktır.’ dedi. Başarı teşvik ödemeleri, birinci ve ikinci dönem olmak üzere yılda iki defa yapılacaktır.

  Yazı kaynağı : www.tum-haberler.com

  Şahinbey Belediyesi bisiklet başvurusu 2023 | TIKLA, BAŞVUR

  Şahinbey Belediyesi bisiklet başvurusu 2023 | TIKLA, BAŞVUR

  Gaziantep Şahinbey Belediyesi, geçtiğimiz yıl gençlerin spor yapmasını teşvik amacıyla 6 takdir alan öğrencilere karne hediyesi 40 bin bisiklet hediye etmişti.

  Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

  “Şahinbey Belediyesi olarak çok genç bir nüfusa sahibiz. Genç dostu bir belediyeyiz. Gençlerimizi eğitimde, sanatta, sporda ve bilimde desteklemeye devam ediyoruz. Bugüne kadar 5 okul, 207 Gençlik Merkezi, 8 Millet kıraathanesi yaparak gençlerimizin hizmetine sunduk. Ayrıca eğitimi desteklemek adına 11.956.325 kitap, soru bankası yardımcı ders kitaplarını gençlerimize dağıttık. Pandemi sürecinde öğrencilerimize 52.000 tablet ve dizüstü bilgisayar hediye ettik.

  Eğitimde, sporda ve bilimde başarıyı desteklemeye devam ediyoruz. Bugüne kadar 111.000 öğrencimizi uçakla Çanakkale’de ecdadıyla buluşturduk. Okul 1’ncisi, 2’ncisi ve 3’üncüsü olan gençlerimizi Umre, Bosna Hersek ve Ayasofya ziyaretleriyle ödüllendirdik. Yine başarıyı teşvik adına üst üste 6 takdir almış olan 20.000 öğrencimize bisiklet hediye etmiştik. Aynı şartlarda 20.000 bisikletin dağıtımına başladık. Böylelikle 40.000 başarılı öğrencimize bisiklet hediye etmiş olacağız”

  sahinbey-belediyesi-bisiklet-basvurusu-2023-tikla-basvur.jpeg

  ŞAHİNBEY BELEDİYESİ BİSİKLET BAŞVURUSU 2023

  Geçtiğimiz yıllarda öğrencilere karne hediyesi olarak 40 bin bisiklet dağıtan Şahinbey Belediyesi’nden bu sene henüz bir açıklama gelmedi. Bisiklet başvurularının başlamasının ardından gelişmelere bu sayfadan ulaşabilir, başvurularınızı ise aşağıdaki link üzerinden yapabilirsiniz.

  2023 ŞAHİNBEY BELEDİYESİ BİSİKLET BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

  sahinbey-belediyesi-bisiklet-basvurusu-2023-tikla-basvur-006.jpg

  ŞAHİNBEY BELEDİYESİ BİSİKLET BAŞVURUSU 2023 BAŞVURU ŞARTLARI

  Şahinbey bisiklet hediyesi başvurusu için geçtiğimiz yıllarda aranan şartlar şu şekilde:

  Eğitim Hayatı Boyunca 6 takdir almış ve daha önce bilgileri Belediyemize ulaşmış olan aktif ortaokul ve lise öğrencileri başvurabilir.

  Projeden sadece Şahinbey İlçesinde ikamet eden veya Şahinbey İlçesindeki okullarda öğrenim gören öğrenciler yaralanabilir.

  Daha önce herhangi bir nedenle (daha önce yapılan dağıtımlar, yarışmalar, vb.) bisiklet almış olan öğrenciler bu projeden yararlanamazlar.

  Randevu alabilmeniz için öğrenci bilgilerinin önceden Belediyemizce kayıt altına alınarak gerekli incelemenin tamamlanmış olması gerekir.

  Bisiklet hakkı kazanan öğrencinin bisikleti 18 yaşından büyük velisine teslim edilecektir. 18 yaşından küçük öğrencilerin bisikletini teslim almak üzere öğrencinin kimliği ile birlikte velisinin gelmesi gerekmektedir.

  sahinbey-belediyesi-bisiklet-basvurusu-2023-tikla-basvur.jpg

  Haber Dairesi (Gaziantep Haber)

  Yazı kaynağı : haberdairesi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap