Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  takdir ve teşekkür alan öğrencilere karne ödülü devlet karşılıksız 5 bin 104 tl ödeme yapacak

  1 ziyaretçi

  takdir ve teşekkür alan öğrencilere karne ödülü devlet karşılıksız 5 bin 104 tl ödeme yapacak Ne90'dan bulabilirsiniz

  Takdir ve teşekkür alan öğrencilere karne ödülü: Devlet karşılıksız 5 bin 104 TL ödeme yapacak!

  Takdir ve teşekkür alan öğrencilere karne ödülü: Devlet karşılıksız 5 bin 104 TL ödeme yapacak!

  BAŞVURULARI NE ZAMAN?

  Her sene iki defa verilecek olan başarı teşvik paketinde ilk dönem sonunda ve yaz tatilinde ödemeler yapılacak. İkinci dönem için yapılacak olan başarı teşvik başvuruları ise gelecek hafta başlayacak.

  BAŞVURU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

  Cumhurbaşkanı’nın başarıyı teşvik etmek adına duyurduğu bu ödemelere ikinci dönem başvuruları gelecek hafta başlayacak. Başvurular ise bulunulan ilin sosyal yardımlaşma ve dayanışma dernekleri üzerinden yapılacak.

  ÖDEMELER NE ZAMAN YAPILACAK?

  Bugünlerde bir bir öğrenciler yarı yıl tatillerine başlarken, en başarılı olan öğrencilere önümüzdeki günlerde ödemelerin yatırılması bekleniyor.

  BAKAN YANIK DETAYLARINI AÇIKLADI!

  Bakan Yanık, “Başarı Teşvik Programı” ile en az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarında örgün eğitim gören öğrencisi bulunan ihtiyaç sahibi hanelere, her yıl eğitim süresi boyunca aylık 300 lira destek sağlayacaklarını bildirdi.

  Yazı kaynağı : www.antalyahakkinda.com

  Takdir, teşekkür alanlar dikkat! Devletten 5.104 TL'ye kadar karne ödülü

  Takdir, teşekkür alanlar dikkat! Devletten 5.104 TL ödül

  Takdir, teşekkür alanlar dikkat! Devletten 5.104 TL ödül

  Öğrencilerin beklediği ara tatil başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, başarılı öğrencilere teşvik kapsamında karne hediyesi niteliğinde nakit ödemesi yapacaklarını belirtmişti.

  KARNESİNİ GÖSTERENE ÖDEME

  20 milyona yakın öğrenci karnelerini aldı. Karnesini gösteren öğrencilere ne kadar teşvik verileceği ise merak ediliyor.Düzenlemeye göre sosyal yardıma ihtiyacı olup, devlet okullarında eğitim gören ve derece yapan öğrencilere 5.104 TL ödeme yapılacak.

   Düzenlemeye göre sosyal yardıma ihtiyacı olup, devlet okullarında eğitim gören ve derece yapan öğrencilere 5.104 TL ödeme yapılacak.

  Verilecek olan tutar ise asgari ücret üzerinden hesaplanırken yükseköğretimde öğrenim gören öğrencilere ise aylık 100 TL destek yapılacağı bildirildi.

  Bu ödemeler, ihtiyaç sahibi ailelerin başarı sağlamış çocuklarına yapılacak.  İlkokul, ortaokul ve liselerde ilk 3 sıralamaya dahil olan okul genelinde ise ilk 5'te yer alan öğrencilere asgari ücretin yüzde 60'ı kadar ödeme yapılacak.

  Yazı kaynağı : www.gaziantepgunes.com

  Takdir ve teşekkür alan öğrencilere karne ödülü: Devlet karşılıksız 5 bin 104 TL ödeme yapacak

  Takdir,teşekkür alan öğrencilere 5 bin 104 TL

  Takdir, teşekkür alanlar dikkat! Devletten 5.104 TL'ye kadar karne ödülü

  Takdir, teşekkür alanlar dikkat! Devletten 5.104 TL'ye kadar karne ödülü

  Eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle 20 milyona yakın öğrenci cuma günü karnelerini aldı. Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devlet okullarında eğitim gören başarılı öğrencilere teşvik verileceğini açıklamıştı. 

  Derece yapan öğrencilere 5.104 TL ödeme yapılacak. Verilecek olan 5.104 TL ise asgari ücret üzerinden hesaplanırken yükseköğretimde öğrenim gören öğrencilere ise aylık 100 TL destek sağlanacağı kaydedildi.

  BU DESTEKTEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda tutarı duyurulurken aynı zamanda kimlerin bu ödemeden faydalanabileceği açıklandı. Bakan Derya Yanık tarafından yapılan açıklamalarına göre bu ödemeler, ihtiyaç sahibi ailelerin başarı sağlamış çocuklarına verilecek. İlkokul, ortaokul ve liselerde ilk 3 sıralamaya dahil olan okul genelinde ise ilk 5’te yer alan öğrencilere asgari ücretin yüzde 60’ı kadar ödeme sağlanacak.

  BAŞARI TEŞVİK ÖDEMESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Bu ödemelerin ikinci döneme ait başvuruları önümüzdeki hafta başlayacak. Başvurular ise bulunulan ilin sosyal yardımlaşma ve dayanışma dernekleri üzerinden gerçekleştiriliyor.

  İKİNCİ DÖNEM BAŞARI TEŞVİK BAŞVURULARI NE ZAMAN?

  Her yıl iki kez ödenecek olan başarı teşvik paketinde ilk dönem sonunda ve yaz tatili döneminde ödemeler yapılacak. İkinci dönem için yapılacak olan başarı teşvik başvuruları ise önümüzdeki hafta başlayacak.

  EĞİTİM, 24 Ocak 2023 12:05

  Yazı kaynağı : www.seydisehirhaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap