Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  tavuk bacagı gömmek ne demek

  1 ziyaretçi

  tavuk bacagı gömmek ne demek Ne90'dan bulabilirsiniz

  Tavuk bacağı gömmek nedir? Tavuk bacağı neden gömülür?

  Tavuk bacağı gömmek nedir? Tavuk bacağı neden gömülür?

  Tavuk bacağı gömmek ne anlama gelir, tavuk bacağının gömülmesinin bir anlamı var mı, nedir?

  avuk bacağı neden gömülür, büyü için yapıldığı doğru mu?

  "TAVUK BACAĞI GÖMMEK"

  Türkiye'de "tavuk bacağı gömmek" uzun bir süre konuşulan konular arasında yer alıyordu. Özellikle de spor dünyasında. Fenerbahçe'ye yönelik açılan şike davasının en çok konuşulan konuları arasında yer alan bir mesele olmuştu.

  TAVUK BACAĞI NEDEN GÖMÜLÜR?

  Spor dünyasının en çok konuşulan konuları arasında yer aldığı için, "tavuk bacağı gömmek" neredeyse bir deyim halini aldı, diyebiliriz. 

  Bu ifadenin sık sık kullanılmasının nedeni, Fenerbahçe yönetiminin bir zamanlar önemli maçlarda "büyü" yaptırdığı efsanelerinin dolaşmasıydı. 

  Spor magazin veya spor dedikodu sayfalarında dolaşan iddialara göre; Fenerbahçe yönetimi Aziz Yıldırım döneminde önemli maçlar öncesinde büyü yaptırırdı.

  Yapılan büyüler arasında ise raki kaleye veya kendi kalelelerine "tavuk bacağı gömmek" yöntemi de vardı. 

  Büyü veya sihir gibi kavramların  dinen ve yasal olarak tamamen yasak olmasına karşın bu tür işlemlerin bazı kişiler tarafından yapıldığı biliniyor. 

  "Tavuk bacağının gömülmesi" büyüsünün ise tutulan dileklerin yerine getirilmesi amacıyla yapıldığı biliniyor.

  TAVUK BACAĞININ HİKAYESİ

  "Tavuk bacağı gömme" hikayesinin temeli Fenerbahçe'nin "şike davası"na kadar uzanıyor.

  Aziz Yıldırım'ın yargılandığı davanın iddianamesinde ve sorgulamalarda Fenerbahçe'nin büyü yaptırdığına yönelik iddialar yer alıyordu.

  Mahkeme tutunaklarına da yansıyan bazı iddialara göre Aziz Yıldırım, bütün maçlardan önce bolu'da bir hocaya 5 bin lira para göndererek dua etmesini istiyordu.

  O dönem gazetelerde yer alan iddialara göre Aziz Yıldırım'ın para göndererek dua istediği hocanın aslında bir kadın olduğu öğrenilmişti.

  "Ayşe teyze" olarakbilinen kadının öldüğü biliniyor.

  Aynı davanın iddianamesinde yer alan iddiaya göe;

  Fenerbahçe yönetimi Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda büyü yapıyordu. İki kadının bir maç öncesi sahaya iki tavuk bacağı gömdüğü de iddialar arasında yer aldı. 

  Kaynak: Sonhaberler.com / ÖZEL

  (Kaynak gösterilmeden alıntılanması halinde yasal işlem başlatılacaktır)

  Yazı kaynağı : www.sonhaberler.com

  Sahaya Tavuk Bacağı Gömmek - Galatasaray Sözlük

  Tavuk Ayağı Define İşareti

  Tavuk Ayağı Define İşareti

  Tavuk ayağı; Ayak yapısı dere yapısıyla alakalıdır; 1 dere 3 kola ayrılır; tam ortada 3 bakraç takyonus bulunur.  bu para eşkiya  parasıdır dikkat edin bu paradan 3 yerde vardır.

  Diğer tecrübe: Civcivli tavuğun hediyesi  tavuğun sırtındaki civcivin baktığı yerdedir. ana parayı bulmak için tavuğun ayağını bulmak gerekir. gerçek mal tavuğun yürüyüş istikametinde olup;  ters bir civcivle sizi  arka tarafa yönlendirir. burada kurnaz olun. eğer ayar parmaklarından biri farklıysa yön o taraftır. onada dikkat edin.

  Diğer tecrübe: Genelde Son nokta işaretidir; Mala doğru yürümeyi ifade eder. son nokta burası değilse buradan görülür  olmalıdır. 3  tepe varsa bakın. hangi parmak farklıysa  farklı parmak ile 3 tepeyi eşleştirin.  malın yeri orasıdır. bu her zaman tepe olmayabilir; 3 yaşlı ağaçta aynıdır.  bu ağaçların 2 si ahlat biri erguvansa mal erguvandadır.  bu 3 lerden biri mutlaka farklıdır.  farklı olan malı verir.

  Tavuk Ayağı Define İşareti Diğer Anlamı: Ayağın önünde murç izi varsa; murç ve parmak arası ölçülür; 1 cm si 70 cm olarak hesaplanır; murç izine doğru gidilir. örnek olarak murç ve parmak arasındaki mesafe  10 cm ise; 10 x 7 = 7 metre gidilmelidir.

  Tavuk ayak parmakları önünde mutlaka bir işaret daha vardır; bu en çok yuvarlak oymadır. genelde küçük murç izi şeklinde olur. çoğunlukla yön verir. tavuk ayağı son işarettir; tüm hakikat buradadır.

  Kaynak: Define Sohbeti

  Yazı kaynağı : www.defineanlami.com

  Rüyada Tavuk Gömmek görmek, Rüyada Tavuk Gömmek ne demek, Rüyada Tavuk Gömmek ne anlama gelir? Tavuk Gömmek ile ilgili rüya tabirleri diyanet

  Kedili Şehirin Mistiği: Kahve, Horus Ve Camel'dan Kutsal Ice Solosu Adına!

  Haw

  Suların Gölgesinde

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap