Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  teşekkür almak için ortalamanın kaç olması gerekiyor

  1 ziyaretçi

  teşekkür almak için ortalamanın kaç olması gerekiyor Ne90'dan bulabilirsiniz

  Takdir, teşekkür belgesi kaç puanla alınır? Takdir, teşekkür belgesi hesaplama…

  Takdir, teşekkür belgesi kaç puanla alınır? Takdir, teşekkür belgesi hesaplama…

  Takdir, teşekkür belgesi kaç puanla alınır? Takdir, teşekkür belgesi hesaplama…

  Takdir, teşekkür belgesi almak için, not ortalamasını yüksek tutan öğrenciler, kaç puanla alınır merak ediliyor. Derslerinde üstün başarı gösterip başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 ve üzeri aralığında olan öğrenciler teşekkür ve takdir belgesi alabiliyor.

  Karnelerin verilmesine kısa bir süre kala öğrencilerin notları da belli olmaya başladı. İlk dönemin sonu gelirken öğrenciler ve veliler takdir teşekkürün nasıl hesaplanacağını merak edilen konuların başında geliyor. İşte takdir teşekkür hesaplama yapmanın yöntemi…

  TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

  Takdir belgesi ve teşekkür belgesi alabilmek için gerekli şartlar, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde belirlenmiştir.

  Yönetmeliğe göre;

  Derslerinde üstün başarı gösterip tüm derslerinde başarılı olan ve dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 puandan aşağıda olmayan öğrenciler ile davranış puanı 100 olan öğrenciler içerisinden, öğrenci ödül ve disiplin kurulunca belge alacaklar belirlenir.

  70,00 – 84,99 puan aralığında olanlar teşekkür belgesi,

  85,00 ve daha üstü bir puana sahip olanlar takdir belgesi,

  Ortaöğrenim süresince en az 3 öğretim yılı dönemleri boyunca takdir belgesi almış olanlar da üstün başarı belgesi ile ödüllendirilir.

  Öğrencilerin sınavlardan aldıkları puanlar, performans çalışma puanları, eğer varsa proje puanları, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında okutulan uygulamalı dersler için de ayrıca hizmet ya da temrin puanlarının aritmetik ortalamasıyla elde edilen puanların aritmetik ortalamaları alınır. Böylece öğrencilerin bir dersi için dönem puanı hesaplaması yapılmış olur.

  Aritmetik ortalama hesaplanırken bölme işleminde virgülden sonra gelen 2 basamak yürütülür. Yılsonunda derslerden başarılı olunabilmesi için; iki dönem puanı aritmetik ortalaması minimum 50 puan olmalıdır veya birinci dönemde alınan puan ne olursa olsun ikinci dönem puanı en az 70 olmalıdır.

  KARNE NOT ORTALAMASI NASIL HESAPLANIR?

  Karnelerin alınmasına günler kala araştırılan not ortalaması hesaplama işlemi, küçük işlemlerle kolayca gerçekleştirilebiliyor.

  Not ortalaması, 1. yazılı puanının 2. ve varsa 3. yazılı puanı ile toplanmasının ardından toplam yazılı sayısına bölünmesiyle ortaya çıkmaktadır.

  Tüm dersler için bu işlemi gerçekleştiren öğrenciler, ders başına çıkan not ortalamalarının hepsini toplar.

  Topladıkları not ortalamasını ise o dönem kaç ders aldıysa ona böler.

  Öğrenciler böylece o dönemin karne not ortalamasını öğrenmiş olur.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Teşekkür belgesi kaç puanla alınır? 2022 takdir ve teşekkür belgesi hesaplama nasıl yapılır?

  Teşekkür belgesi kaç puanla alınır? 2022 takdir ve teşekkür belgesi hesaplama nasıl yapılır?

  Teşekkür belgesi kaç puanla alınır? 2022 takdir ve teşekkür belgesi hesaplama nasıl yapılır?

  2021-2022 eğitim öğretim yılında ikinci dönem geride kalıyor. Bu yıl ikinci kez karne alacak öğrenciler takdir ve teşekkür belgesi hesaplama ile önceden notlarının karşılığında belge alıp alamayacaklarını öğrenebiliyorlar. Peki, teşekkür belgesi kaç puanla alınır?

  Milyonlarca öğrenci bugün bu yılın ikinci karne sevincini yaşayacak. Karne almalarına sayılı saatler kala belge kazanma durumu olanlar ise hesaplamalara şimdiden başladı. Peki, takdir ve teşekkür nasıl alınıyor, hesaplamalar nasıl yapılıyor?

  TEŞEKKÜR BELGESİ KAÇ PUANLA ALINIR?

  70,00 – 84,99 puan aralığında olanlar teşekkür belgesi alırken 85,00 ve daha üstü bir puana sahip olanlar takdir belgesi alıyorlar.

  TAKDİR VE TEŞEKKÜR HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

  Takdir ve teşekkür hesaplaması yaparken notunuz ve ders saati bilgileri kullanılıyor. Notunuzu ders saatinizle çarptıktan sonra çıkan sonucu haftalık toplam ders saatinize böldüğünüzde o dönemli nor ortalamanızı öğrenmiş olursunuz.

  Örnek olarak: Türkçe 4 saat not 80 (4*80 = 320)

  Matematik 3 saat not 75 (3*75= 225)

  Beden eğitimi 2 saat not 100 (2*100 = 200)

  Fen Bilgisi 2 saat not 60 (2*60 = 120) olan bir öğrencide

  Toplam ders saati 11 olur toplam not 865 olur.

  865 /11 = 78,63 bu öğrencinin not ortalaması olur ve öğrenci 78,63 ortalama ile teşekkür belgesi almaya hak kazanır.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır? 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. ve 12. sınıf takdir, teşekkür not ortalaması kaç olmalı? - Günün Haberleri

  Takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır? 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. ve 12. sınıf takdir, teşekkür not ortalaması kaç olmalı? - Günün Haberleri

  Takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır? 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. ve 12. sınıf takdir, teşekkür not ortalaması kaç olmalı?

  İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini devam ettiren öğrenciler takdir teşekkür hesaplama ile ilgili detayları araştırmayı sürdürüyor. 4. sınıftan itibaren verilen takdir ve teşekkürler öğrencinin not ortalaması hesaplanarak veriliyor. Peki, takdir teşekkür not ortalaması kaç olmalı?

  İlköğretim, ortaöğretim ve lise öğrencileri takdir teşekkür için not ortalamalarını araştırmayı sürdürüyorlar. Önümüzdeki günlerde karne sevinci yaşayacak olan öğrenciler resmi notlar öncesi puanlarını merak ediyor. Peki, not ortalaması kaç olanlar takdir veya teşekkür alabilecekler?

  TAKDİR, TEŞEKKÜR NOT ORTALAMASI KAÇ OLMALI?

  E okul’da yer alan puanlar haftalık ders saati ile çarpıldıktan sonra genel not toplam ders saatine bölündü ve böylelikle dönem sonu not ortalaması elde edildi. Dönem sonu not ortalaması 70.00 ile 84.99 arasında olan öğrenciler teşekkür belgesi alırken, 85.00 üstü olan öğrenciler takdir belgesi almaya hak kazandılar.

  TAKDİR, TEŞEKKÜR HESAPLAMA 4. 5. 6. 7.  8. 9. 10. 11. 12. SINIF

  Takdir ve teşekkür hesaplamak için bir dersten alınan puan o dersin saatiyle çarpılıyor. Tüm derslere aynı işlem yapıldıktan sonra genel tablo oluşuyor. Bu genel tablo da haftalık ders saatine bölündükten sonra dönem not ortalaması ortaya çıkıyor.

  Örnek olarak Türkçe not ortalaması 75 haftalık ders saati 3 olarak hesaplanırsa 222 puan Türkçe dersinden alınmış olur. Diyelim ki bütün derslerin toplam ortalaması 2 bin 340 puan etti.

  2 bin 340 puanı haftalık ders saati 30’a böldüğümüzde not ortalaması olan 78 çıkar.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap