Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  teknolojik ürünlerde ötv indirimi

  1 ziyaretçi

  teknolojik ürünlerde ötv indirimi Ne90'dan bulabilirsiniz

  Erdoğan duyuracak: Gençlere teknoloji ürünleri indirimi

  Erdoğan duyuracak: Gençlere teknoloji ürünleri indirimi

  AK Parti, seçim beyannamesine ilişkin çalışmalarına hız verdi. Çalışmadaki proje ve uygulamalar belirlenirken, yaz boyunca vatandaş ile kucaklaşan AK Partili milletvekillerinin görüş ve önerileri de dikkate alınacak.

  Çünkü milletvekilleri, vatandaşın nabzı ve beklentilerini rapor haline getirip parti genel merkezine sunmaya başladı. Çalışmaları süren belgede yer alması beklenen konular ve projeler şöyle:

  OMURGA DAR GELİRLİ VE EKONOMİ: Seçim süreci ve belgenin omurgasını ekonomi, özellikle de dar gelirli ve çalışan kesimlerin yaşamını rahatlatacak adımlar oluşturacak.

  100'ÜNCÜ YIL VURGUSU: Beyannamede, 2023 yılının Cumhuriyet'in de 100'üncü yılı olduğuna vurgu yapılacak. "100'üncü yılda, yeni yüzyılımızda Türkiye'yi bambaşka bir lige taşımak sorumluluğumuz var" söylemi kullanılacak.

  İCRAAT ANLATILACAK: AK Parti'nin 20 yıllık icraat özeti niteliğinde bölümler yer alacak.

  YERLİ OTOMOBİL: Yerli otomobilde ilk seri üretimin 29 Ekim'de banttan inmesi bekleniyor. Beyannamede yerli otomobili tercih edeceklere yönelik indirimlere yer verilmesi planlanıyor.

  TÜM KESİMLER KAPSAMDA: Karadeniz gazı, yeni konut projeleri, EYT, sözleşmeli personelin kadroya alınması, taşeron çalışanlara yönelik atılacak adımlar, emekli maaşları, asgari ücret ile ilgili hedeflere yer verilecek.

  ÇİFTÇİ KADIN PROJESİ: Gıda güvenliğinin sağlanması, şehirlere göçün önlenmesine dönük projeler de beyannamede yer alacak. Bu kapsamda kadın çiftçilerin sosyal güvenlik primlerine yönelik devlet desteği verilmesi gündeme gelecek.

  GENÇLERE VERGİ İNDİRİMLİ UCUZ TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ: Gençlere yönelik sürpriz projeler açıklanacak. Örneğin bilgisayar ve cep telefonu gibi elektronik eşya alımında gençlere yönelik vergi indirimleri gündeme gelebilecek.

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Teknolojik ürünlere vergi indirimi mi geliyor? - ShiftDelete.Net

  Teknolojik ürünlere vergi indirimi mi geliyor? - ShiftDelete.Net


  Nil Ticaret Merkezi – Giriş Katı
  Yeşilce Mah. Yunus Emre Cd. No:8
  34418 – Kâğıthane/İstanbul

  [email protected]

  Yazı kaynağı : shiftdelete.net

  Teknolojik Ürünlerin Fiyatı KDV ya da ÖTV'siz Nasıl Olurdu?

  Teknolojik Ürünlerin Fiyatı KDV ya da ÖTV'siz Nasıl Olurdu?

  Bugün herhangi bir teknolojik ürün almaya kalktığımızda, karşımıza çok uçuk seviyelerde fiyatlar çıkabiliyor. Özellikle gençleri etkileyen bu olumsuz duruma, temel olarak dövizin Türk Lirası karşısındaki değerinden kaynaklansa da özellikle bazı ürünlerde fiyatları neredeyse yarı yarıya etkileyen vergiler de sebep oluyor.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün özellikle gençleri bir nebze sevindirme potansiyeli olan bir açıklama yaptı ve teknolojik ürünlere erişimi kolaylaştıracak bir düzenlemenin yapılacağını duyurdu. Düzenlemenin ne olacağına dair herhangi bir açıklama yapılmasa da gözler, teknolojik ürünlerdeki vergilere döndü.

  Teknolojik ürünleri ucuzlatacak, ödemeleri kolaylaştıracak düzenleme geliyor!

  Günümüzde KDV’de sadeleştirme ve %18 oranının düşürülmesi gündemdeyken, diğer yandan da bazı teknolojik cihazların, özellikle telefonların yüksek ÖTV kaleminden etkilendiğini düşünürsek, bu iki kalemden birinde indirim yapılabilme ihtimalinin olduğunu söyleyebiliriz. Peki, bu vergiler ya hiç olmasaydı?

  Bu küçük hesaplamamız için bir gencin hayatında olabilecek günümüz teknolojilerinden bazı örnek ürünlerin fiyatlarını baz aldık. Daha sonra bu ürünlerden alınan KDV ve varsa ÖTV miktarlarının kaç TL’ye denk geldiğini hesapladık. Sonrasında ürünün satış fiyatından bu kalemleri çıkararak birbirinden bağımsız şekilde ÖTV veya KDV’siz fiyatlarını listeledik. ÖTV'siz fiyatlarda KDV'nin olduğunu belirtelim.

  Dizüstü bilgisayar: Huawei Matebook D16

  Akıllı telefon: iPhone 13

  Tablet: iPad mini

  Oyun konsolu: PlayStation 5

  Akıllı Saat: Apple Watch SE

  Kulaklık: JBL Tune 500 BT

  Kamera: Logitech C920

  Mikrofon: HyperX Solocast

  Hoparlör: Logitech Z213

  Bonus: Piyasadaki en ucuz sıfır araba (şimdilik) – Fiat Egea Sedan

  Yazı kaynağı : www.webtekno.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap