Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  telefon gizli numaradan nasıl çıkarılır

  1 ziyaretçi

  telefon gizli numaradan nasıl çıkarılır Ne90'dan bulabilirsiniz

  Özel Numara Nasıl Kapatılır? Gizli Numara Engelleme, Kapatma Yöntemleri Nelerdir?

  Özel Numara Nasıl Kapatılır? Gizli Numara Engelleme, Kapatma Yöntemleri Nelerdir?

  Özel ve gizli numaralardan gelen çağrıların engellenmesi için telefon aranma özelliğinde bu özelliklerin devre dışı bırakılması gerekir. Bu şekilde istenmeyen çağrılardan korunmak mümkün olur.

  Özel Numara Nasıl Kapatılır?

  Gizli ya da özel numara adı verilen arama özelliği karşı tarafa numaranızı kapatarak arama yapmanızı sağlayan bir özelliktir. Telefon arama kısmına #31# karakterlerinin tuşlanmasıyla birlikte telefon numarası gizli moda geçer ve bu modda yapılan aramalarda kullanıcının telefon numarası karşı taraf tarafından görülmez.

  Bu bir güvenlik önlemi olarak kullanılabilen bir yöntem olsa da bazı durumlarda gizli numaralardan gelen çağrılar telefon kullanıcılarının huzursuz hissetmesine neden olur. Bu durumda gizli numara çağrılarının birkaç basit tuşlama yöntemiyle kapatılması mümkündür. Bu sorun Turkcell, Türk Telekom, Vodafone gibi farklı hat kullanıcılarının uygulayabileceği basit adımlarla oldukça kısa sürede çözümlenir.

  Gizli Numara Engelleme, Kapatma Yöntemleri Nelerdir?

  Gizli numaralardan gelen çağrıları engellemek için farklı operatörlerde farklı işlemlerin uygulanması gerekir.

  1- Turkcell:

  Turkcell operatörünü kullananların gizli numara çağrılarını engellemesi için aşağıdaki adımları uygulamaları yeterlidir.

  Öncelikle telefon arama bölümüne giderek *253# karakterlerini tuşlayın ve arama yapın. Bu işlem hattınızı gizli numaralar karşı kapatacaktı.

  Daha sonra aynı adımı tekrarlarsanız gizli numara aramalarına tekrar açık hale gelirsiniz.

  2- Vodafone:

  Vodafone hattı kullanıcıları gizli çağrıları kapatmak için mesaj özelliklerini kullanabilirler.

  İlk önce telefonun mesajlar bölümüne giderek yeni mesaj oluşturma seçeneğine girin.

  Sonrasında metin kısmına "GIZLI AZ" yazarak mesajı 7046'ya gönderin.

  Bu şekilde telefonunuz gizli çağrılara kapalı hale gelir.

  3- Türk Telekom:

  Türk Telekom kullanıcıları arama yöntemlerini kullanarak gizli çağrıları kapatabilirler.

  Telefonunuzun arama kısmına gidin ve *253# karakterlerini tuşlayın.

  Arama gerçekleştirerek gizli çağrı alma özelliğini kapatabilirsiniz.

  Tekrar aynı işlemi uyguladığınızda bu özellik devre dışı kalır.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Gizli ve Numara Açma, Kapatma - Turkcell, Vodafone, TT

  Gizli ve Numara Açma, Kapatma - Turkcell, Vodafone, TT

  Gizli numara yöntemi ile arama yapmak, bazı insanlar için bir güvenlik önlemi, bazı insanlar için ise tam bir tehdit olarak görülüyor. Bir kişiyi numaranızı gizleyerek ararsanız, aradığınız kişi sizin kim olduğunuza dair herhangi bir iz göremiyor, hatta hiçbir şekilde bunu öğrenemiyor. Bu iyi bir yöntem gibi görünse de, sizi de biri gizli numara yöntemi ile aradığı zaman, siz de bu bilinmezlik içinde kalıyorsunuz.

  Günümüzde artık numara engelleme gibi pek çok seçenek olsa da yine de can sıkıcı bir durumun nereden çıkacağını bilemezsiniz. Gizli numara yöntemiyle arayan kişinin tarafından düşünecek olursak, telefon numaranızın çok da tanımadığınız insanların eline düşmesini istemezsiniz. Eğer gizli numaraların sizi aramalarını istemiyorsanız, bunu kolayca engelleyebilirsiniz.

  Özel numara kapatma Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gibi GSM operatörleri tarafından kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde sunuluyor. Mobil uygulama mağazalarında bu engelleme işlemini yapacağını iddia eden mobil uygulamalar olsa da onlar yalnızca görünen numaralar üzerinden işlem yapabilirler. Gizli numara yöntemi ile arama yapmak ya da gizli numaraları engellemek GSM operatörünüzün yapabileceği bir işlem ve bunun için pek çok basit yol var.

  Vodafone özel numara kapatma, açma ve engelleme işlemleri

  Vodafone gizli numaradan arama yapma işlemleri:

  Eğer tam olarak tanımadığınız bir kişiyle ya da bir yerle telefon görüşmesi yapacaksanız, numaranızı gizlemek istemeniz en doğal hakkınız. Bunun için iki tane seçeceğiniz var. Bir tanesi arama ekranı üzerinden numaranızı gizlemek, bir tanesi ise telefonunuzun Ayarlar bölümünden numaranızı gizlemek.

  Vodafone da diğer operatör gibi abonelerine bu imkanı sunuyor. Yapacağınız birkaç küçük işlemle, kişisel güvenliğinizi koruyarak dilediğiniz görüşmeyi gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayın, arama ekranı üzerinden numaranızı gizlerseniz, bu tek sefere mahsus bir numara gizleme olacaktır. 

  Eğer aradığınız numaranın sahibi hattını özel numara kapatma işlemi yapmadıysa, telefon numaranız görünmeden istediğiniz görüşmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

  Vodafone gizli numara çağrılarını engelleme ya da kabul etme:

  Eğer bir Vodafone abonesiyseniz size gelen gizli numara yöntemiyle yapılan aramaları kolayca engelleyebilirsiniz. Vodafone bunun için abonelerine farklı yollar sunuyor. Online Self Servis hizmeti üzerinden de gerçekleştirebileceğiniz bu hizmeti, hızlı bir SMS göndererek de çözebilirsiniz.

  Bu mesajın ardından telefon numaralarınız gizli numara aramalarına kapanacaktır. Bu hizmeti iptal etmek isterseniz, aynı mesajı aynı şekilde göndermeniz yeterli olacaktır. 

  Turkcell gizli numara açma, kapatma ve engelleme işlemleri: 

  Turkcell gizli numaradan arama yapma işlemleri: 

  Tüm GSM operatörleri gibi Turkcell de abonelerine numara gizliliği konusunda yardımcı oluyor. Turkcell aboneleri de güvenmedikleri bir kişiyle veya başka bir yerle telefon görüşmesi yapmadan önce numaralarını gizleyerek, daha sonra yaşanabilecek istenmeyen durumlardan kaçınabilirler. Burada da karşınıza iki seçenek çıkıyor. Arama ekranı üzerinden ya da telefonunuzun Ayarlar bölümünden telefon numaranızı gizleyebilirsiniz. Unutmayın, arama ekranı üzerinden numaranızı gizlerseniz, bu tek sefere mahsus bir numara gizleme olacaktır. 

  Elbette burada da durum aynı. Aradığınız abone, telefon numarasını gizli numara yöntemiyle aramalara kapattıysa, bu görüşmeyi gerçekleştiremezsiniz.

  Özel numara kapatma Turkcell

  Turkcell, aboneleri için can sıkıcı gizli numara aramalarını engelleme imkanı sunuyor. Hiç beklemediğiniz bir anda gelen, rahatsız edici ve tehditkar olabilecek gizli numara aramalarını engellemek istiyorsanız, yapacağınız küçük bir işlem var. Turkcell ayrıca diğer GSM operatörlerinden farklı olarak, telefon numaranızı gizli numara aramalarına kapattığınız zaman, sizi arayan gizli numara sahibine bir uyarı mesajı dinletiyor ve eğer numarasını gizlemezse, size ulaşabileceğini açıklıyor. Özel numara kapatma Turkcell üzerinden şu adımları izleyerek gerçekleştirilebilir;

  Bu aramayı gerçekleştirdiğiniz zaman hattınız artık gizli numara aramalarına kapalı olacaktır. Bu hizmeti kapatmak isterseniz, aynı işlemi tekrar yapmanız yeterli.

  Türk Telekom gizli numara açma, kapatma ve engelleme işlemleri: 

  Türk Telekom gizli numaradan arama yapma işlemleri:

  Gizli numara ile arama gerçekleştirmek isteyen aboneleri için Türk Telekom da böyle bir hizmet sağlıyor. Arama güvenliğinizi en üst noktada tutmak isteyen bir Türk Telekom abonesiyseniz, siz de numaranızı gizleyerek arama gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için de iki seçeneğiniz bulunuyor. Arama ekranı üzerinden ya da telefonunuzun Ayarlar bölümünden numaranızı gizleyebilirsiniz. 

  Unutulmaması gereken nokta, aradığınız numaranın hattını gizli numara yöntemiyle aramalara kapatmamış olması. Eğer gizli numara aramalarını engellemiş olan bir telefon numarası sahibini arıyorsanız, arama başarısız olacaktır. Ayrıca unutmayın, arama ekranı üzerinden numaranızı gizlerseniz, bu tek sefere mahsus bir numara gizleme olacaktır. 

  Türk Telekom gizli numara çağrılarını engelleme ya da kabul etme:

  Türk Telekom da diğer GSM operatörleri gibi abonelerinin özel hayatına saygı duyuyor ve gizli numara yöntemiyle aranmak istemeyen kullanıcılarına bu hizmeti sağlıyor. Bu hizmeti kullanarak can sıkıcı gizli numara aramalarını engelleyebilirsiniz. 

  Bu arama sonrası hattınız gizli numara aramalarına tamamen kapalı olacaktır. Bu işlemi ilk yaptığınız zaman telefon numaranız gizli numara aramalarına kapatılacaktır, eğer bu işlemi tekrar yaparsanız da gizli numara aramalarına hattınızı tekrar açmış olacaksınız. Yani kontrol sizin elinizde.

  Gizli numara yöntemiyle arama yapmak özellikle cep telefonları ilk yaygınlaştığı dönemde son derece yaygındı fakat günümüzde artık sosyal medya ve internetin gelişmesi sonucu buna pek ihtiyaç kalmadı. Yine de eğer rahatsız edici aramalar almak istemiyorsanız ya da aradığınız kişinin sizin telefon numaranızı görmesini istemiyorsanız, anlattığımız yöntemleri uygulayabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.webtekno.com

  Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone gizli numaraya açma nasıl yapılır? Telefonu gizli ve özel numara çağrılarına açma

  Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone gizli numaraya açma nasıl yapılır? Telefonu gizli ve özel numara çağrılarına açma

  Günümüzde özel ve bilinmeyen numaralardan çağrı almayı tercih etmeyen birçok kişi bulunuyor. Bu yüzden telefon hattı üzerinden basit bir tuşlama yöntemi ile hattı özel ve bilinmeyen numaralara kapalı tutmak mümkün. Telefonunuzdan sizi arayan kişinin kimliğini ve numarasını görmenizi engelleyen çağrılar özel ve bilinmeyen arama yöntemini kullanarak sizi arayan kişilerdir. Gizli ve özel arama yöntemini kullanarak, kişiler bazı güvenlik önlemi almış olur. Ancak bu durum çağrıyı alan kişiler tarafından rahatsızlık verici bir durum olarak karşılanabiliyor. Bu yüzden telefonunu özel ve gizli numaraya gizleyen kişiler bulunmaktadır. Telefonunu gizli ve özel aramalara kapatan kişiler, bu kararını değiştirmek isterse, basit bir işlem ile telefonunu tekrar bu gizli çağrılara açabilir.

  Gizli, özel veya bilinmeyen numara nedir?

  Özel numara genellikle bir güvenlik yöntemi olarak kullanılmaktadır. Aramak istediğiniz kişiyi numaranızı gizleyerek aradığınız zaman, karşı taraf sizin numara bilgilerinizi göremez ve aramanın kimden geldiğini bilemez. Bu sayede numaranız karşı tarafa iletilmeden de görüşmenizi yapmanız mümkün olur.

  Ancak aynı şekilde bilinmeyen bir numaradan arama aldığınızda kimin size ulaşmak istediğini anlamanız mümkün olmuyor ve bazı kişiler tarafından bu durum tehdit unsuru olarak kabul ediliyor. Özel ve bilinmeyen numaralardan gelen çağrıları almak istemeyen kullanıcılar, hatlarını bu durum için kapatarak kendilerini bu durumdan kurtarmış oluyorlar.

  Turkcell özel numara açma işlemi nasıl yapılır?

  Turkcell operatör kullanıcılarının, gizli numaradan gelen aramaları engelleme şansı vardır. Beklemediğiniz anlarda gelen ve rahatsızlık verebilen bu özel ve gizli numaralardan çağrı almamak için yapılacak oldukça kısa süreli ve basit bir işlem var. Gizli numaralardan çağrı almamak için yapacağınız işlemi tekrarlayarak, hattınızı özel ve gizli numaralara açık hale getirebilirsiniz.

  Vodafone özel numara açma işlemi nasıl yapılır?

  Vodafone abonelerine, hatlarını gizli numaraya kapama veya açma işlemi için farklı yöntemler kullanabilecekleri hizmetler sunulmuştur. Basit bir SMS gönderme yöntemi ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  Türk Telekom özel numara açma işlemi nasıl yapılır?

  Türk Telekom operatör kullanıcıları için de özel ve gizli numaraları açma hizmeti sunulmuştur.

  Bimcell özel numara açma işlemi nasıl yapılır?

  Bimcell kullanıcıları da, tıpkı diğer GSM operatör kullanıcıları gibi hatlarını gizli numaralara açık veya gizli hale getirerek kullanabilirler.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap