Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  telefon ve tabletlerde ötv kdv kalkıyor mu

  1 ziyaretçi

  telefon ve tabletlerde ötv kdv kalkıyor mu Ne90'dan bulabilirsiniz

  Cep telefonlarında ÖTV indirimi olacak mı? 2023'te tablet, cep telefonu ÖTV kalkıyor mu?

  Cep telefonlarında ÖTV indirimi olacak mı? 2023'te tablet, cep telefonu ÖTV kalkıyor mu?

  Cep telefonlarında ÖTV indirimi olacak mı ve 2023'te tablet, cep telefonu ÖTV kalkıyor mu merak ediliyor. Sosyal medyada ortaya atılan cep telefonları ve tabletlerden alınacak ÖTV'nin kaldırılacağı iddiası kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Cep telefonlarında ÖTV indirimi olacak mı? 2023'te tablet, cep telefonu ÖTV kalkıyor mu? soorularına yanıt aranıyor Cep telefonlarında ÖTV indirimi olacak mı? 2023'te tablet, cep telefonu ÖTV kalkıyor mu? Detaylar haberimizdedir…

  CEP TELEFONLARINDA ÖTV İNDİRİMİ OLACAK MI?

  Hazine ve Maliye Bakanlığı bazı haber sitelerinde de yer alan iddiaya ilişkin yaptığı açıklamada "Gündemde böyle bir çalışma bulunmamaktadır" ifadelerini kullandı.

  Hazine Ve Maliye Bakanlığı iddialara ilişkin açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan bilgi paylaşımında, "'Telefon ve tabletlerden ÖTV alınmayacak' şeklinde haberler ile ilgili bilgi paylaşımı gereği duyulmuştur. Gündemde böyle bir çalışma bulunmamaktadır" ifadeleri kullanıldı.

  VERGİSİZ İPHONE 14 NE KADAR?

  iPhone 14 128 GB'nin Apple'ın resmi sitesinde satış fiyatı 30 bin 999 lira olarak gözüküyor. Apple'ın yaptığı bilgilendirme notuna göre bir iPhone 14 128 GB'lik akıllı telefonda 13 bin 489 lira vergi bulunuyor. Bu miktara ÖTV, KDV ve diğer iletişim vergileri dahil.

  Bu rakamlar göz önüne alındığında iPhone 14'ün vergisiz fiyatı 17 bin 510 liraya düşüyor. Aynı telefonun ABD satış fiyatı ise 799 dolar yani güncel kurla 15 bin 6 TL. Vergiler çıkartıldığında bile Türkiye'de iPhone 14 ABD fiyatından 2500 lira fazlaya satılıyor.

  ÖZEL İLETİŞİM VERGİSİ ARTMIŞTI

  2023 yılına girerken birçok vergi miktarı yeniden değerleme oranıyla artış göstermişti. Bu kalemlerden biri de Özel İletişim Vergisi. Telefon faturalarına yansıyan bu vergi yüzde 122.93 oranında zamlanarak 117 liradan 260 TL'ye çıktı. 12 takside bölünen bu vergi her ay faturalara 21.67 Türk Lirası olarak yansıyacak.

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Telefonda ÖTV vergi kalkacak mı, indirim mi gelecek? Teknolojik ürünlerde KDV ÖTV indirimi var mı, gelecek mi?

  Telefonda ÖTV vergi kalkacak mı, indirim mi gelecek? Teknolojik ürünlerde KDV ÖTV indirimi var mı, gelecek mi?

  KDV İNDİRİMİ OLACAK MI?

  "Başka meselelerle ilgili çalışmalarımız da var. Gençlerin bir takım beklentileri var, özellikle bilgisayar ve elektronik alımlarla ilgili KDV alınmamasına ilişkin... "

  ÖTV İNDİRİMİ GELECEK Mİ?

  "Sayın Bakanlarımız çalışıyorlar. Milletimizin beklentilerine uygun şekilde hareket edeceğiz."

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Telefonda ÖTV kaldırılacak mı? Teknolojik cihazlarda ÖTV ve KDV düzenlemesi yolda!

  Telefonda ÖTV kaldırılacak mı? Teknolojik cihazlarda ÖTV ve KDV düzenlemesi yolda!

  Teknolojik cihazlar ve cep telefonları günümüz dünyasının en çok kullanılan ürünleri arasında. Türkiye'de 55 milyonu (2022) aşkın akıllı telefonun, 84 milyondan daha fazla abone sayısının olduğu belirtiliyor. Bu sayılar her geçen gün artarken telefondan alınan KDV ve ÖTV oranına yönelik yeni bir açıklama yapıldı. AK Parti Genel Başkanı Erkan Kandemir, CNN TÜRK televizyonundaki yayında yeni düzenlemeler üzerinde çalışıldığını belirtirken ilk sinyali de verdi. Peki telefondan alınan KDV ve ÖTV kaldırılacak mı?

  Prefabrik ev yardımı başvurusu nasıl yapılıyor? Başvuru koşulları ve şartları!

  TELEFONDA YENİ DÖNEM: KDV VE ÖTV'DE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

  İstanbul Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, telefon üzerine yapılan çalışmaları şöyle değerlendirdi:

  "Başka meselelerle ilgili çalışmalarımız da var. Gençlerin bir takım beklentileri var, özellikle bilgisayar ve elektronik alımlarla ilgili KDV alınmamasına ilişkin... "

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir

  Erkan Kandemir, CNN TÜRK moderatörü Dicle Canova'nın ÖTV'ye dair sorusuna da şu cevabı verdi:

  "Sayın Bakanlarımız çalışıyorlar. Milletimizin beklentilerine uygun şekilde hareket edeceğiz."

  Kandemir ayrıca bu yöndeki genel bilgilendirmenin 28 Ekim Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacağını aktardı. 

  Egzoz muayene ücreti 2022 | Egzoz gazı emisyon ölçümü yaptırmamanın cezası ne kadar?

  VERGİ MATRAHLARI DÜZENLENMİŞTİ!

  Resmi Gazete'nin 19 Nisan 2022 tarihli sayısında cep telefonundaki ÖTV matrahının güncellendiği kamuoyuna duyuruldu. Buna göre eskiden yüzde 25'lik ÖTV'ye tabi tutulan 640 TL'lik cihaz sınırı 1.500 TL'ye; yüzde 40'lık dilimde yer alan 1.500 TL'lik cihazlar 3.000 TL'ye yükseltilmiş, 3.000 TL ve üzerindeki cihazlar da yüzde 50'lik dilimde kalmıştı. 

  iPhone 13 Mini model cep telefonu

  Bu sayede ÖTV matrahı 640 TL ile 1.500 TL arasında bulunan cihazlar yüzde 10,71 indirim görürken; 1.500-3.000 TL'deki cihazlar yüzde 6,67 daha uygun hale geldi. Yani 640-1.500 TL arasındaki telefonlar 113 TL ile 265 TL civarında, 1.500 TL ile 3.000 TL'lik cihazlar da 177 TL ile 377 TL tutarında azaldı. 3.000 TL'nin üzerindeki cihazlarda ise herhangi bir değişiklik yapılmadı.

  TOGG C-SUV fiyatı ne kadar olacak? Üst kademeden flaş açıklama! Yüzde 10'luk ÖTV dilimi...

  Buna ek olarak ikinci el cep telefonlarındaki KDV oranı yüzde 1'e düşürüldü. Normalde ikinci el telefonlardan da yüzde 18 oranında KDV tahsil ediliyordu.

  Yazı kaynağı : ekonomi.haber7.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap