Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  temizlik alanında kullanılan teknolojik ürünler

  1 ziyaretçi

  temizlik alanında kullanılan teknolojik ürünler Ne90'dan bulabilirsiniz

  Evinizde temizlik alanında kullanılan teknolojik ürünlere başka hangi örnekleri verebilirsiniz

  Evinizde Temizlik Alanında Kullanılan Teknolojik Ürünlere Örnekler

  Evinizde temizlik alanında kullanılan teknolojik ürünlere başka hangi örnekl

  Evde Temizlik Yaparken Kullandığımız Teknolojik Ürünler Nelerdir

  Temizlik Yaparken Kullandığımız Teknolojik Ürünler, Evde Temizliğinde Yardımcı Olan Teknolojik Ürünler

  Teknoloji her alanında gelişimini eşit oranda sürdürmeye devam ediyor. Elektrikli aletler dışında evimizde temizlik yaparken bununla birlikte yardımcı kimyasal ürünler sağlanıyor. Elektrikle çalışan bir çok teknolojik ürün dahi ev temizliğinde kullanımı devam etmektedir. Hayatımızı kolaylaştırdıkları gibi evimizdeki temizliğimize yardım sağlıyorlar. Temizlik konusunda çeşitli alanlarda yapılabilir ev ortamında yapılırken aşağıdaki gibi malzemelerden yararlanırız.

  Temizlik yaparken kullandığımız teknolojik ürünler şöyle:
  Elektrik süpürgesi
  Bulaşık makinesi
  Halı yıkama makinesi
  Toz alma makinesi
  Duvar parlatma makinesi
  Çamaşır makinesi

  Yazı kaynağı : www.gokbilgi.com

  3. Sınıf Hayat Bilgisi Kullandığımız Aletler Ve Teknolojik Ürünler konu anlatımı

  3. Sınıf Hayat Bilgisi Kullandığımız Aletler Ve Teknolojik Ürünler konu anlatımı

  Teknolojik aletler bizim için çok önemlidir. Onlar hayatlarımızı daha rahat bir şekilde yaşamanıza imkan verir. İnsan gücünün yapamayacağı birçok şeyi yapar ve üstelik bunları hatasız gerçekleştirir. Bunun öncesinde temizlik, yemek yapmak, haberleşmek ve daha birçok değişik unsur yer almaktadır.

   Kullandığımız Aletler ve Teknolojik Ürünler

   İnsanların hayatlarını kolaylaştırmak için mucitler tarafından icat edilmiş cihazlar teknolojik aletler olarak bilinir. Mucit işi yapan kişidir. Yani evimizde kullandığımız birçok değişik teknolojik aletleri mucitler tasarlar. Özellikle teknolojik aletler yapılacak işlerin süresini kısaltır. Aynı zamanda insanların yapmakta zorluk çekeceği ve yorulacağı pek çok işi, çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirir. Böylece işlere harcayacağımız emeği azaltır. Şimdi ayrı ayrı bu teknolojik aletleri inceleyelim.

   Beslenme alanındaki teknolojik aletler: Pek çok gıda ürünü ve yemeklerimizi saklamak ya da yemek yapmak için değişik teknolojik aletler bulunmaktadır.

   - Buzdolabı

   - Fırın

   - Tost makinesi

   - Derin dondurucu

   - Su ısıtıcı

   - Fritöz

   - Mikrodalga fırın

   - Mutfak robotu

   - Meyve sıkacağı

   - Ekmek makinesi

   İletişim ve eğlence alanında teknolojik aletler: Boş zamanlarımızı değerlendireceğimiz ve eğlenceli bir vakit geçireceğimiz farklı teknolojik aletler vardır. Üstelik bu teknolojik aletler ayrıca ödevlerimizi yaparken bize yardımcı olur ve birçok bilgi almamızı sağlar.

   - Televizyon

   - Bilgisayar

   - Telefon

   - Tablet

   - Oyun konsolları

   Isınma alanındaki teknolojik aletler: Kış ayları geldiği zaman bizi soğuklardan koruyacak birçok değişik teknolojik alet bulunmaktadır. Şimdi bunları neler olduğuna bakalım.

   - Kalorifer sistemleri

   - Kombi

   - Elektrikli ısıtıcılar

   Temizlik alanındaki teknolojik aletler: Özellikle evimizdeki eşyalarımızı temizlemek ve onları her zaman temiz tutabilmek için, birçok değişik teknolojik alet bulunmaktadır. Böylece biz yorulmadan çok daha hızlı şekilde ve kolayca bu teknolojik aletler eşyalarımızı yıkar ve temizler. Aynı zamanda bu teknolojik ürünler evimizi de temiz tutmamız için bize yardımcı olur.

   - Çamaşır makinesi

   - Bulaşık makinesi

   - Elektrik süpürgesi

   - Ütü

   - Saç kurutma makinesi

   - Kurutma makinesi

   Güvenlik alanındaki teknolojik aletler: Evimizin güvenli olması ve rahatça evimizde oturabilmemiz için, güvenlik alanında teknolojik aletler vardır. Bu aletler başkalarının bizden habersiz evimize girmesine engel olur.

   - Akıllı ev sistemleri

   - Güvenlik kameraları

   Yukarıda saydığımız bütün teknolojik aletler artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Onları gün içerisinde değişik amaçlar için kullanırız. Böylece hayatımız çok daha kolay ve keyifli hale gelir.

   Not: Teknolojik aletleri kullanırken çok dikkat etmemiz gerekir. Bu cihazları kullanırken aile büyüklerimizden mutlaka yardım istemeliyiz. Onlar olmadan evimizdeki teknolojik aletleri kullanmamalıyız. Teknolojiyi doğru kullanmaz isek birçok zararlı durum ile karşı karşıya kalabiliriz.

   Ayrıca evimizdeki teknolojik aletleri gerekli olduğu zamanlarda kullanmalıyız. Böylece tasarruf sağlayabiliriz ve aile bütçemizi koruyabiliriz. Aynı zamanda teknolojik aletleri çok fazla kullanmaz isek, o zaman bu cihazlar eskimez ve daha uzun süre kullanılabilir. Üstelik bu şekilde çevremizi de korumuş oluruz.

   Ödevimizi yapmamız gerektiği zamanlarda ve kitap okumamız gerektiği zamanlarda teknolojik aletler ile oynamamalıyız. Özellikle bilgisayar ve cep telefonu ile televizyondan uzak durmalıyız. Bu teknolojik aletleri sadece boş zamanlarımızda kullanmalıyız. Böylece ödevlerimizi eksik bırakmadan düzenli şekilde yapabiliriz.

   Not: Eğer evdeki teknolojik aletleri yanlış kullanan kardeşlerimiz ya da arkadaşlarımız var ise, onları mutlaka kibar bir şekilde uyarmalıyız. Nasıl ve ne kadar kullanmaları gerektiği konusunda onlara bilgi vermeliyiz.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Evinizde eğlenme ve bilgi edinme amacıyla, temizlik alanında, beslenme alanında kullanılan teknolojik ürünlere başka hangi örnekleri verebilirsiniz?

  Evinizde eğlenme ve bilgi edinme amacıyla, temizlik alanında, beslenme alanında kullanılan teknolojik ürünlere başka hangi örnekleri verebilirsiniz?

  Evinizde eğlenme ve bilgi edinme amacıyla kullandığınız teknolojik ürünlere başka hangi örnekleri verebilirsiniz?

  Günümüz dünyasında bilgisayar, cep telefonu, televizyon ve radyo bilgi edinme için kullandığımız teknolojik ürünlerdir.

  Evinizde temizlik alanında kullanılan teknolojik ürünlere başka hangi örnekleri verebilirsiniz?

  Elektrik süpürgesi, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi,  elbise kurutma makineleri temizlik alanında kullandığımız aletlerdir.

  Evinizde beslenme alanında kullanılan teknolojik ürünlere başka hangi örnekleri verebilirsiniz?

  Beslenme için buzdolabı, fırın, ocak, ekmek makinesi, tost makinesi, çay makineleri, akıllı tencereler beslenme için kullandığımız ürünlere örnek verilebilir.
   

  Minibüs ve metro dışında ulaşım amacıyla yararlandığınız teknolojik ürünlere başka hangi örnekleri verebilirsiniz?

  Ulaşım alanında alternatik oldukça fazla. Metro, uçak, helikopter, otomobil, minibüs, otobüs, havaray, tramway, metrobüs, vapur, deniz taksi gibi ulaşım araçları örnek verilebilir.
   

  Yukarıda sayılanlar dışında sağlık alanında kullanılan teknolojik ürünlere başka hangi örnekleri verebilirsiniz?

  Sağlık alanında özellikle hastanelerde oldukça fazla cihaz var. Röntgen cihazları, MR cihazları, tomografi cihazları, tansiyon aletleri, ameliyat robotları, EKG cihazları teknolojik ürün olarak örnek verilebilir.

  Eğitim alanında kullanılan diğer teknolojik ürünler hangileridir?

  Eğitim alanında en büyük teknolojik alet bilgisayar – internet ikilisidir. Akıllı tahtalar, tabletler, cep telefonları, projektörler yine örnek olarak verilebilir.

  Yazı kaynağı : www.dershane.tv

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap