Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  tercih kılavuzu aranan nitelik kodları

  1 ziyaretçi

  tercih kılavuzu aranan nitelik kodları Ne90'dan bulabilirsiniz

  KPSS nitelik kodlar� listesi (T�m nitelik kodlar� burada)

  KPSS tercih kılavuzu nitelik kodları ne demek? KPSS-2021/1 tercih tarihleri!

  KPSS tercih kılavuzu nitelik kodları ne demek? KPSS-2021/1 tercih tarihleri!

  KPSS tercih kılavuzu nitelik kodları ne demek? KPSS-2021/1 tercih tarihleri!

  KPSS tercih kılavuzunun yayımlanmasının ardından KPSS-2021/1 tercihleri 1 Temmuz tarihinde başladı. Adaylar tercihlerini belirtilen tarihin mesai bitimine kadar gerçekleştirebilecekler. KPSS-2021/1 tercih döneminin başlamasıyla birlikte tercihlerle ilgili pek çok detay araştırılmaya başladı. Peki, KPSS tercih kılavuzu nitelik kodları ne demek?

  KPSS-2021/1 tercihleri için merakla beklenen sürece girildi. Kamuda personel olarak atanmayı bekleyen adaylar bu yılın ÖSYM takvimine göre KPSS-2021/1 tercihlerini 1-8 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirecekler. Tercih sonuçlarına göre "Bazı Kurum ve Kuruluşların Kadro ve Pozisyonlarına 1. Yerleştirme" atamaları ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek. Sürecin başlamasının ardında kılavuzda yer alan nitelik kodları araştırılmaya başladı.

  KPSS TERCİH KILAVUZU NİTELİK KODLARI NE DEMEK?

  Nitelik kodu, adayların tercih yapacağı alana/bölüme göre belirlenen ve adaylarda bulunması gereken özelliklerin belirtildiği kısa kodlardır. Bir kadro veya pozisyon için mezun olunan program/alan koşulu birden fazla ise bunlardan birinin karşılanması yeterlidir. Aşağıdaki örneklerdeki gibidir.

  4431 NİTELİK KODU: İşletme, İşletmecilik, İşletme-Maliye, İş İdaresi, İş İdaresi ve İktisat, Yönetim ve Organizasyon, Yönetim Bilimleri, Yönetim Bilimleri ve Liderlik, Muhasebe Finansman, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Pazarlama lisans programlarının birinden mezun olmak.

  7322 NİTELİK KODU: Başvurma Özel Şartları - Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

  7247 NİTELİK KODU: Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışmasına engel bir durumu bulunmamak.

  4421 NİTELİK KODU: Ekonomi, İktisat, İş İdaresi ve İktisat, Ekonomi ve İdari Bilimler, Ekonomi-Yönetim Bilimleri, Ekonomi Politik ve Toplum Felsefesi lisans programlarının birinden mezun olmak.

  4099 NİTELİK KODU: Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları lisans programlarının birinden mezun olmak.

  KPSS-2021/1 TERCİH KILAVUZU NİTELİK KODLARI İÇİN TIKLAYIN!

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Sağlık Bakanlığı 2022/11 Tercih Nitelik Kodları - Lise, Ön Lisans ve Lisans

  Sağlık Bakanlığı 2022/11 Tercih Nitelik Kodları - Lise, Ön Lisans ve Lisans

  Sağlık Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 31 bin 183 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı 2022/11 Sözleşmeli personel alımı tercih kılavuzu yayımladı. Yayımlanan tercih kılavuzu ile başvuru tarihleri ve kontenjanlar açıklandı. Uzun zamandır beklenen ilan için müjde sonunda geldi. Bu yönde Bakanlık bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 31 bin 183 kişilik kadro ile Personel Alımı yapılacak.

  Tercih kılavuzu için adayların merak ettiği özel nitelikler ve Nitelik kodlarını sizlerle paylaşacağız.

  Sağlık Bakanlığı 31 Bin 183 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak!

  Bakanlık daha önce de duyurduğu duyuru ile Tercih kılavuzu ile 2022 yılı sonuna kadar bünyesine 31 bin 183 kişilik kadro ile Sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda alımlar Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunları içerisinden gerçekleştirilecek. Bu kapsamda,

  olmak üzere toplamda 31 bin 183 personel istihdamı edilecektir.

  KPSS 2022/11 Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzu Yayımlandı!

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme merkezi başkanlığından 28 Kasım 2022 tarihi ile gelmiş olan müjdeye göre Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu yayımlandı. Söz konusu kılavuzda sadece Genel bilgiler duyurulmuş oluğu başvuru şartları ve başvuru bilgileri gibi detaylar verilmiştir. Ancak İlgili alım kadroları için nitelik kodları paylaşılmamıştır.

  KONTENJAN DAĞILIMI VE KPSS 2022/11 TERCİH KILAVUZU BURADA: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/saglik-bakanligi-kpss-202211-ile-31-bin-183-personel-alimi-tercih-h43205.html

  TERCİH YAPACAK LİSE, ÖN LİSANS LİSANS - KADIN ERKEK ADAYLAR BURADA! SENDE İNSTAGRAMA KATIL

  İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

  Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu Nitelik Kodları Nedir?

  Bildiğiniz gibi Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımları nitelik kodları ile yapılmaktadır. Bu kapsamda ÖSYÖ resmi internet sitesinde Sağlık Bakanlığı nitelik kodları verilmemiştir. İşin Olsa ekibi olarak mezuniyete göre nitelik kodlarını sizlere paylaşıyoruz. İlgili nitelik kodları geçmiş tercih kılavuzuna ait olup bu kılavuzda da aynı olacaktır.

  Lise ( Ortaöğretim ) Mezunları İçin Nitelik Kodları

  Nitelik Kodu: 2087 Ortaöğretim Kurumlarının Acil Sağlık Hizmetleri Alanı - Acil Tıp Teknisyenliği Dalından mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 2089 Ortaöğretim Kurumlarının Anestezi ve Reanimasyon Alanı - Anestezi Teknisyenliği Dalından mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 2091 Ortaöğretim Kurumlarının Çevre Sağlığı Alanı - Çevre Sağlığı Teknisyenliği Dalından mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 2097 Ortaöğretim Kurumlarının Radyoloji Alanı - Radyoloji Teknisyenliği Dalından mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 2099 Ortaöğretim Kurumlarının Tıbbi Laboratuvar Alanı - Tıbbi Laboratuvar Teknisyenliği Dalından mezun olmak.

  Nitelik Kodu:​​​​​​​ 2125 Ortaöğretim Kurumlarının Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı - Ebelik-Hemşirelik Dalının, Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı - Hemşirelik Dalının veya Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı - Sağlık Memurluğu Dalının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu:​​​​​​​ 2125 Ortaöğretim Kurumlarının Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı - Ebelik-Hemşirelik Dalının, Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı - Hemşirelik Dalının veya Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı - Sağlık Memurluğu Dalının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu:​​​​​​​ 2125 Ortaöğretim Kurumlarının Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı - Ebelik-Hemşirelik Dalının, Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı - Hemşirelik Dalının veya Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı - Sağlık Memurluğu Dalının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu:​​​​​​​ 2001 Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.

  Nitelik Kodu:​​​​​​​ 6506 B Sınıfı Sürücü Belgesi sahibi olmak.

  Nitelik Kodu:​​​​​​​  6510 C Sınıfı Sürücü Belgesi sahibi olmak.

  Nitelik Kodu:​​​​​​​ 6514 D Sınıfı Sürücü Belgesi sahibi olmak.

  Nitelik Kodu:​​​​​​​ 7302 18.07.1997 tarihli ve 23053 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 75’inci maddesinde 2015 yılında yapılan değişikliklerle sürücü belgelerinde yeni bir sistem öngörülmüş ve 2016 yılı itibarıyla yeni sisteme geçilmiştir. Mezkur Yönetmeliğin geçici 10’uncu maddesinde bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce alınmış ve sahibine römork takarak araç kullanma yetkisi veren sürücü belgeleri veya sürücü sertifikalarının yeni sınıf sürücü belgeleri ile değiştirilmesi sırasında yeni sınıfına ilave olarak “E” ibaresinin ekleneceği belirtildiğinden, B sınıfı sürücü belgesi istenilen kadroları BE sınıfı sürücü belgesine sahip olanların, C sınıfı sürücü belgesi istenilen kadroları CE sınıfı sürücü belgesine sahip olanların, D sınıfı sürücü belgesi istenilen kadroları DE sınıfı sürücü belgesine sahip olanların, D1 sınıfı sürücü belgesi istenilen kadroları D1E sınıfı sürücü belgesine sahip olanların da tercih edebilmeleri mümkündür. Yine aynı Yönetmelik hükümleri doğrultusunda eski sürücü belgelerinin 31/12/2024 tarihine kadar yeni sürücü belgeleri ile değiştirebilmesi öngörüldüğünden eski sürücü belgelerinin geçerliliği de devam etmektedir.

  Ön Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları:

  Nitelik Kodu: 3005 Acil Bakım Teknikerliği, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Paramedik, Acil Yardım, Ambulans ve Acil Bakım, İlk ve Acil Yardım önlisans programlarının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 3007 Anestezi veya Anestezi Teknikerliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 3008 Eczane Teknikerliği, Eczane Hizmetleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 3009 Ameliyathane Teknikerliği, Cerrahi Teknikerliği, Ameliyathane Hizmetleri, Cerrahi önlisans programlarının birinden mezun olmak. 

  Nitelik Kodu: 3011 Ağız Diş Sağlığı, Ağız ve Diş Sağlığı, Diş Hekimliği-Hijyen, Diş Teknik Sekreterliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 3013 Diş Protez, Diş Protez Teknikerliği, Diş Protez Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 3015 Evde Hasta Bakımı önlisans programından mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 3016 Podoloji önlisans programından mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 3023 Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuar Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 3020 Yaşlı Bakım Hizmetleri, Yaşlı Bakımı, Yaşlı Hizmetleri Bakımı önlisans programlarının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu:  3024 Adli Tıp Teknikerliği, Otopsi Yardımcılığı, Adli Tıp önlisans programlarının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 3025 Pataloji Laboratuar, Patoloji Laboratuvar Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 3029 Odyometri veya Odiometri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 3031 Optisyenlik veya Optometri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 3033 Protez ve Ortez, Ortopedik Protez ve Ortez önlisans programlarının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 3037 Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 3039 Radyoterapi önlisans programından mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 3041 Elektronörofizyoloji önlisans programından mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 3045 İş ve Uğraşı Terapisi önlisans programından mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 3047 Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans programından mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 3051 Fizik Tedavi, Fizyoterapi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Hidroterapi önlisans programlarının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 3057 Diyaliz önlisans programından mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 3064 Çevre, Çevre Sağlığı, Çevre Kirlenmesi ve Kontrolü, Çevre Koruma, Çevre Koruma ve Kontrol önlisans programlarının birinden mezun olmak.

  Lisans Mezunu Nitelik Kodları:

  Nitelik Kodu: 4131 Psikoloji lisans programından mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 4148 Çocuk Gelişimi, Çocuk Sağlığı ve Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi lisans programlarının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 4177 Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar lisans programlarının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 4524 İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri lisans programından mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 4525 İstatistik veya Matematik ve İstatistik lisans programından mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 4531 Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 4571 Biyoloji, Tıbbi Biyolojik Bilimler, Biyoloji Bilimleri ve Biyomühendislik, Moleküler Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji lisans programlarının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 4577 Biyomedikal Mühendisliği veya Tıp Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 4587 Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans programlarının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 4597 Sağlık Yönetimi, Sağlık İdaresi, Sağlık Kurumları Yönetimi, Sağlık Kurumları Yöneticiliği, Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği, Sağlık Kurumları İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 4599 Perfüzyon lisans programından mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 4600 Ergoterapi lisans programından mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 4601 Dil ve Konuşma Terapisi lisans programından mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 4602 Odyoloji lisans programından mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 4603 Ebelik lisans programından mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 4605 Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri, Sağlık Memurluğu lisans programlarının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 4611 Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, ElektrikElektronik Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 4669 İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 4677 Çevre Mühendisliği lisans programından mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 4703 Endüstri Mühendisliği, Endüstri Sistemleri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, Üretim Sistemleri Mühendisliği, Üretim Mühendisliği, İmalat Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 4797 Beslenme ve Diyetetik lisans programından mezun olmak.

  Nitelik Kodu: 7332 Dil ve Konuşma Terapisti pozisyonlarına, dil ve konuşma terapisi alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine dil ve konuşma terapisi alanında yüksek lisans veya doktora yapan veya lisansüstü eğitiminin (yüksek lisans veya doktora) Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca bu alanlara eşdeğer olduğunu gösterir belgeye sahip adaylar başvurabilecektir.

  Nitelik Kodu: 7333 Odyolog pozisyonlarına, odyoloji alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine odyoloji yüksek lisansı veya doktorası yapan veya lisansüstü eğitiminin (yüksek lisans veya doktora) Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca bu alanlara eşdeğer olduğunu gösterir belgeye sahip adaylar başvurabilecektir.

  Nitelik Kodu: 7334 Perfüzyonist pozisyonlarına, perfüzyon alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine perfüzyon alanında yüksek lisans yapan veya lisansüstü eğitiminin (yüksek lisans) Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca bu alanlara eşdeğer olduğunu gösterir belgeye sahip adaylar başvurabilecektir.

  Nitelik Kodu: 7335 Sağlık Fizikçisi pozisyonlarına, fizik, fizik mühendisliği veya nükleer enerji mühendisliği eğitimi üzerine radyoterapi fiziği, diagnostik radyoloji fiziği veya nükleer tıp fiziği dallarının birinde yüksek lisans mezunu olan veya lisansüstü eğitiminin (yüksek lisans) Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca bu alanlara eşdeğer olduğunu gösterir belgeye sahip adaylar başvurabilecektir.

  Tercihler Süreci Başladı!

  Sağlık Bakanlığı 2022/11 Tercih kılavuzuna başvurular sadece 30 Kasım 2022 tarihi ile 5 Aralık 2022 tarihleri arasında alınacak. Tercihler ÖSYM AİS sistemi üzerinden personel alımı yapılacak olup tercih ücreti olarak 30 TL istenmektedir.

  GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

  İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

  Android Uygulama için >>>> BURAYA

  Yazı kaynağı : www.isinolsa.com

  KPSS tercih kodları nedir, nitelik kodları ne işe yarar? Ortaöğretim, ön lisans, lisans KPSS nitelik kodları!

  KPSS tercih kodları nedir, nitelik kodları ne işe yarar? Ortaöğretim, ön lisans, lisans KPSS nitelik kodları!

  ÖSYM tarafından KPSS 2021/2 tercih kılavuzu yayımlandı. KPSS tercih kılavuzu detayları sorgulanmaya başlandı. 2021-KPSS Lisans, 2021-KPSS Ortaöğretim ve 2021-KPSS Ön Lisans sınavlarından en az birine girmiş olan memur adayları tercih yapabilecek. Peki, KPSS tercih kodları nedir, nitelik kodları ne işe yarar? Ortaöğretim, ön lisans, lisans KPSS nitelik kodları…

  KPSS TERCİH KILAVUZU YAYIMLANDI!

  KPSS ORTAÖĞRETİM TERCİH KILAVUZU

  KPSS ÖN LİSANS TERCİH KILAVUZU

  KPSS LİSANS TERCİH KILAVUZU

  NİTELİK KODU NEDİR?

  Nitelik kodu, adayların tercih yapacağı alana/bölüme göre belirlenen ve adaylarda bulunması gereken özelliklerin belirtildiği kısa kodlardır. Bir kadro veya pozisyon için mezun olunan program/alan koşulu birden fazla ise bunlardan birinin karşılanması yeterlidir. Aşağıdaki örneklerdeki gibidir.

  4431 NİTELİK KODU: İşletme, İşletmecilik, İşletme-Maliye, İş İdaresi, İş İdaresi ve İktisat, Yönetim ve Organizasyon, Yönetim Bilimleri, Yönetim Bilimleri ve Liderlik, Muhasebe Finansman, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Pazarlama lisans programlarının birinden mezun olmak.

  7322 NİTELİK KODU: Başvurma Özel Şartları - Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

  7247 NİTELİK KODU: Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışmasına engel bir durumu bulunmamak.

  4421 NİTELİK KODU: Ekonomi, İktisat, İş İdaresi ve İktisat, Ekonomi ve İdari Bilimler, Ekonomi-Yönetim Bilimleri, Ekonomi Politik ve Toplum Felsefesi lisans programlarının birinden mezun olmak.

  4099 NİTELİK KODU: Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları lisans programlarının birinden mezun olmak.

  KPSS TERCİH İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

  Adaylar ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerini yapabilecekler. Tercih işlemleri, KPSS-2021/2 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacak. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekiyor.

  KPSS TERCİH ÜCRETİ NE KADAR?

  KPSS tercih ücreti 25 TL'dir. Adaylar tercihlerini yaptıktan sonra yerleştirme ücretini yatıracaklardır. Yerleştirme ücretini yatırmayan adayların yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak ve yerleştirme işlemine dahil edilmeyecektir. Yatırılan yerleştirme ücretleri her ne sebeple olursa olsun iade edilmeyecek ve devredilmeyecektir.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap