Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  toki müşteri hizmetleri çağrı merkezi

  1 ziyaretçi

  toki müşteri hizmetleri çağrı merkezi Ne90'dan bulabilirsiniz

  TOKİ Müşteri Hizmetleri

  TOKİ Müşteri Hizmetleri

  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı veya yaygın kısaltmasıyla TOKİ, 1984 yılından beri faaliyet gösteriyor. Dar ve orta gelirli kişiler için konut tahsisi amacıyla faaliyetine devam eden kurum, Türkiye’nin birçok noktasında toplu konut projelerine imza atıyor. Aynı zamanda köy mimarilerinin geliştirilmesi, doğal afetin gerçekleştiği bölgelerde konut ve sosyal projelerin yapılması, inşa edilmesi veya teşvik edilmesi; gecekondu alanlarının geliştirilmesi vb. amaçlarla çalışmaktadır. TOKİ tarafından yapılan, teşvik edilen ya da geliştirilen yapılar arasında üniversite, stadyum, cami, kütüphane vb. de bulunuyor. 2023 itibariyle TOKİ, bir milyon iki yüz bin konut yapmayı hedeflemektedir. Özellikle dar ve orta gelirli kişilere yönelik yapılan konutlarda düşük maliyet ön plandadır. Ayrıca konutların depreme dayanıklılığı sağlanır. 

  TOKİ müşteri hizmetleri 444 86 54 numarasıyla başvuru tarihi, konut projeleri, borç sorgulama, bilgi edinme, staj, şikayet vb. konularda vatandaşlara destek sunuyor. Vatandaşlar, TOKİ çağrı merkezi numarasıyla iletişime geçerek toplu konut veya diğer projeler hakkında bilgi sahibi olmaktadır.

  İçeriğimizin devamında TOKİ müşteri merkezi ve alternatif iletişim kanallarını inceleyebilir ya da TOKİ hakkında en çok merak edilen sorulara göz atabilirsiniz.

  TOKİ Çağrı Merkezi

  TOKİ İletişim

  TOKİ Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  TOKİ ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? En çok merak edilen soruları sizin için araştırdık ve özenle yanıtladık! Yorumlarda TOKİ çağrı merkezi ve diğer konularla ilgili görüş ya da önerilerinizi belirtebilirsiniz.

  TOKİ Başvuru 2022 Ne Zaman?

  TOKİ, 2022 başvuru takvimi Mart – Nisan aylarında açıklandı. Aynı zamanda projeler ile ilgili belirli dönemlerde yeni başvuru tarihleri duyuruluyor. Başvuru tarihleri, projenin yer aldığı il ve ilçeye göre farklılık göstermektedir. Aktif projeleri görmek içintıklayın.

  TOKİ Başvuru Şartları Nelerdir?

  TOKİ başvuru şartları alt ve orta gelirliler için farklılık gösteriyor, ancak temel şartlar şu şekilde:

  Ayrıntılı bilgi için TOKİ müşteri hizmetleri numarası 444 86 54 ile görüşebilirsiniz. 

  TOKİ Kimlere Çıkar?

  TOKİ, T.C. vatandaşı olan ve konut projesi şartlarını taşıyan herkese çıkabilir. Konut tahsisi TOKİ tarafından belirlenen tarihte kura sonucu ile belirleniyor. 

  TOKİ Alt Gelir Grubu Evini Kiraya Verebilir Mi?

  TOKİ projelerinden alt gelir grubu için ayrılan kısımdan yararlanan kişiler evini kiraya veremez. Sözleşme süresi bitene kadar başvuru yapan kişinin evde oturması gerekir. 

  TOKİ Orta Gelir Grubu Nedir?

  TOKİ, toplumun her kesiminden kişinin konutlardan faydalanabilmesi için orta gelir grubunu duyurmuştur. Buna göre hanenin aylık geliri 10.000 TL üzerindeyse TOKİ orta gelir grubu evlerine başvurabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için TOKİ çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

  TOKİ Başvurusu Nasıl Yapılır?

  TOKİ, konut başvuruları için E – Devlet’ten ‘konut / iş yeri başvurusu’ formunu doldurabilirsiniz. Formu doldurmak için E – devlet’e giriş yapın ve arama kısmına ‘konut başvurusu’ yazın. Aynı zamanda Halkbank ve Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla da TOKİ başvurusu yapabilirsiniz.

  TOKİ Evlerinde Tapu Ne Zaman Alınır?

  TOKİ’den ev almaya hak kazanan kişiler, borcunu bitirmesi halinde tapusunu alabiliyor. Borcu henüz bitmeyen evler için tapu verilmiyor.

  TOKİ Evleri Kiraya Verilir Mi?

  Standart 3+1 olarak düzenlenen TOKİ evleri kiraya verilebiliyor. Ancak alt gelir grubu için tahsis edilen evlerin kiraya verilmesi yasal değil.

  Yazı kaynağı : cagrimerkezinumarasi.com

  TOKİ MÜŞTERİ HİZMETLERİ - ANKARA - ÇANKAYA - 444 86 ...

  TOKİ MÜŞTERİ HİZMETLERİ - ANKARA - ÇANKAYA - 444 86 ...

  Mail adresi yanlış olmuş dogrusu budur ilgilenirseniz sevinirim

  Yazı kaynağı : www.tikla.com.tr

  TOKİ Çağrı Merkezi Şikayetleri - Şikayetvar

  TOKİ Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

  TOKİ

  Toplu Konut İdaresi’nin kısaltması olan TOKİ, sosyal konut üretimi alanında faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin nüfus artışı oldukça hızlı iken kişi başına düşen gelir az olduğu için konut sahibi olmak ülkemizde oldukça zorludur. Bu yüzden 1984 yılında sosyal devlet ilkesinin bir gereği olarak TOKİ kuruldu. Dönemin cumhurbaşkanı olan 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından verilen talimat üzerine kurum kurulmuştur. Başbakanlığa bağlı bir kuruluş olarak faaliyet göstermektedir.

  Mevzuattaki sorunlar nedeniyle atıl duruma gelen TOKİ, tekrara 1990 yıllarında faaliyetlerine başlamıştır. 1999’da yaşanan büyük Marmara depremi nedeniyle kurumun önemi daha da anlaşılmıştır. Bu yüzden konut üretiminde TOKİ artık rol almaya başlamıştır.

  Dar Gelirliyi Ev Sahibi Yapma Hedefi

  TOKİ’nin en büyük hedefi dar ve orta gelir düzeyindeki kişileri ev sahibi yapmaktır. Ancak bu konutlardan yararlanmak için başta Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gibi şartları sağlamak gerekmektedir. Bu yüzden TOKİ tarafından geliştirilen projeler belirli gelir düzeyindeki insanlar hedef alınarak yapılmaktadır. Bazen emekliler hedef alınırken bazen alt ya da orta gelir seviyesi hedef alınarak projeler üretilmektedir. Projenin hitap ettiği kitleye göre de ek şartlar aranmaktadır.

  TOKİ’nin Görevleri

  TOKİ’nin ilk ve asli görevi dar ve orta gelir sahibi kişileri ev sahibi yapmak iken bazı görevler de üstlenmektedir. Kentsel dönüşüm ile doğru kentleşme için çalışmalar yürütmek de kurumun en asli görevlerindendir. Bu sayede planlı kentleşme sağlanacaktır. Diğer bir asli görevi ise uydu kentler yaparak nüfus yoğunluğu olan yerleri rahatlatmaktır. Bu görevi özellikle metropollerde ve büyükşehirlerde önem kazanmaktadır. Bu sayede her geçen gün çekilmez olan nüfus yoğunluğu sorunları azaltılmaktadır. Altyapı, trafik gibi sorunları azaltmak başta gelmektedir.

  TOKİ’nin Gelir Kaynakları

  TOKİ yaptığı çalışmalarda ve projelerde kendisine ayrılan kaynağı kullanmaktadır. TOKİ, kurulduğu zaman TOKİ’ye kaynak sağlamak amacıyla kurulan Toplu Konut Fonu’na projeler için kaynak aktarılmaktaydı. Ancak bu fon 2001 kaldırılmıştır. Şimdi ise TOKİ, gayrimenkul satışı, kira bedeli, kredi, faiz, bütçe ödeneği gibi kaynaklardan elde ettiği gelir ile projelerini yürütmektedir.

  TOKİ’nin bir amacı ise hazineden yardım almadan projelerini hayata geçirebilmektedir. Bu nedenle TOKİ, artık üst gelir grubuna hitap eden marka konutlar üretmek için de projeler yapmaktadır. Buradan elde edilen üst düzeydeki gelirle sayesinde, diğer yatırımlara kaynak oluşturmak amaçlanmaktadır. Bu yöntemde TOKİ, arazilerini müteahhitlere vererek belirli sürede işi bitirmelerini istemekte ve buradan pay elde etmektedir. Bu kaynak da sosyal konut projelerine kullanılmaktadır.

  TOKİ Merkez Binası’nın telefon numarası, faks numarası ve adres bilgileri bulunmaktadır. Bu iletişim bilgilerinden TOKİ merkez ile iletişime geçerek istek, şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz. Ayrıca yorumlar kısmından TOKİ ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

  TOKİ Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
  0(312) 565 20 00

  TOKİ Faks Numarası
  0(312) 266 77 48

  TOKİ Adres
  Bilkent Plaza B1 Blok 06800
  Bilkent – Çankaya / ANKARA

  Arama Terimleri: toki çağrı merkezi, toki telefon numarası, toki faks numarası, toki müşteri hizmetleri, toki irtibat tel, toki şikayetvar, toki şikayet hattı,toki iletişim

  Yazı kaynağı : cagrimerkezimiz.com

  Sosyal Konut Hamlesi

  CUMHURİYET TARİHİNİN

  EN BÜYÜK

  SOSYAL KONUT HAMLESİ

  İlk defa ev sahibi olacak, ilk defa iş yeri kuracak herkese hayırlı uğurlu olsun.

  Yazı kaynağı : www.toki.gov.tr

  TOKİ Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

  30 Ocak 2021 tarihinde güncellendi.

  Toplu konut İdaresinin bir kısaltması olan TOKİ, sosyal konut üretimi alanında varlığını sürdürmektedir.

  Türkiye’nin nüfus artışı epey süratli iken şahıs başına düşen gelirin azlığı ile  konut sahibi olmak ülkemizde epey zorludur. , bu yüzden 1984 senesinde sosyal devlet ilkesinin bir gereği olarak TOKİ dönemin cumhurbaşkanı olan Turgut Özal’ın destekleri ve izni ile açılmıştır.

  TOKİ  Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası , Çağrı Merkezi İletişim bilgileri alttaki gibidir.

  Direk beklemeden müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz.

  0(312) 565 20 00

  TOKİ Faks Numarası alttaki gibidir.

  0(312) 266 77 48

  TOKİ Adres

  Bilkent Plaza B1 Blok 06800
  Bilkent – Çankaya / ANKARA

  Başbakanlığa bağlı olan Toki , o dönem faaliyetlerini sürdürse de daha sonra ilgi azalmış ve faaliyetleri durma noktasına gelmiştir , daha sonra başbakanlığın desteği ile dar gelirliyi ev sahibi yapma yolunda büyük adımlar atmış neredeyse her ilde büyük projelerde dar gelirliyi düşük bütçe ve aylık ödeme kolaylıkları ile ev sahibi yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir.

  Cüzi bir peşinat veya kura için katılım payı veren dar gelirli daha önce hiç ev sahibi olmama gibi bir şart aranmaktadır.

  Durumu Olmayan Nerelerde Ev Sahibi Oluyor 

  Toki’nin il veya ilçe bazlı projelerinden gerekli altyapı yer imar sorunu çözüldükten sonra katılım ve proje başlıyor , gerekli katılım ücretinin ödenmesi ve kura sonucuna kadar bir ödeme yapılmıyor , akabinde kazanmanız durumunda ev size teslim edilene kadar da bir ödeme yapmıyorsunuz.

  Toki’nin geliri eski zamanlardaki gibi bir kaynak aktarımı ile gerçekleşmemektedir , şu anki yapı olarak gerek farklı iştiraklerle ortaklıklar , gerek satış ve kira gelirleri , gerek katılım payları toplama süresi ve sonuçlanana kadar alınan paraların faiz gelirleri ile ciddi bir işletme haline gelmiştir , devletten bu anlamda ekstra bir katılım payı almamaktadır.

  Toki’nin aslında görevi  ;dar gelirli ve nüfusun yoğun olduğu yerlerde yüksek binalı evler yapıp barınma ihtiyacını en ucuz şekilde karşılamaktadır , bu yüzden çok cüzi kar marjları ile hizmet verip bir banka yada kendi bünyesinde faiz veren işletmelerin yaptığı gibi bundan çok yüksek karlar sağlamamaktadır , Türkiye’nin bir çok yerininde yaptığı projeler genel olarak şehir dışında veya arsa’nın belediye veya il ilçe’ye ait olduğu yerlerde bu arsaları alıp imara açmaktadır , burada yardım edilecek olan kesim dar gelirli olduğu için bir rant olarak bakılmamaktadır.

  Toki’ye ait iletişim veya çağrı merkezi numarası bulunmaktadır , toki’ye direk bağlanma seçeneği ile dilediğiniz konuda proje hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.direkbaglanma.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap