Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  turkceden endonezce çeviri

  1 ziyaretçi

  turkceden endonezce çeviri Ne90'dan bulabilirsiniz

  Türkçe - Endonezya çeviri | TRANSLATOR.EU

  Endonezce Türkçe Çeviri

  Türkçe Endonezya Dili Cümle Çeviri | Türkçe Endonezya Dili Sözlük | ÇevirSözlük.com

  Türkçe Endonezce Çeviri

  Endonezce Türkçe Çeviri

  Endonezce Türkçe Çeviri

  Endonezce Türkçe çeviri, Malaycanın bir lehçesi olarak ortaya çıkan Endonezce, halk tarafından ayrılan lehçeleri nedeniyle hala tam olarak standart forma kavuşamamıştır. Endonezya’da konuşulan yerel dillerin sayısı o kadar çoktur ki standart forma en yakın olan Bahasa Endonezce ve Jawa Endonezce dahi en fazla %20-30 oranlarına ulaşabilmiştir. Asya’da ticari faaliyetlerin güçlü bir üretim kaynağı olan Endonezya için ithalat son derece önemlidir. Türkiye’ye de Endonezya’dan yüksek hacimde ithalat gerçekleşir ve Türkçe Endonezce çeviri sektörü canlanmaktadır. Avrupa ülkelerinin üretim merkezlerinin başında gelen Endonezya, bu ülkelerden dolaylı olarak Türkiye’ye mal taşımaktadır. Bu nedenle Ticari Endonezce çeviri, en fazla işlem gören çeviri alanlarından biridir. Endonezce çeviri hakkında detaylar…

  endonezce türkçe, endonezce çeviri

  Türkçe Endonezce ve Endonezce Türkçe 

  Endonezce; Endonezya’daki eğitim, iletişim, ticaret, teknoloji, sağlık, uluslararası ilişkiler ve kitle iletişim araçlarının dili olarak kullanılan ve tercih edilen bir dildir. Bu dilin farklı lehçeleri ile karşılaşılsa da uluslararası ilişkileri sağlarken çeviriler standart Endonezcede gerçekleşir. Endonezya, Asya pazarında yoğun olarak faaliyet gösteren ve Türkiye ile sıkı ticari anlaşmalara sahip olan bir ülkedir. Özellikle giyim üretim, hazır gıda gibi alanlarda artan ticari oluşumlar, ülkeler arasında çeviriye ihtiyaç duyulmasını sağlar.

  Endonezce Çeviri ve Tercüme

  Bundan 20 yıl önce Türkiye’de giyilmeyen markalar ya da yenilmeyen Asya’ya özgü tatlar, artık uluslararası gastroloji ve moda bariyerlerinin kalkması ile yaygınlaşmıştır. Örneğin bir marka Endonezya’da kışlık koleksiyon çıkararak Türkiye’ye gönderir. Fakat buradaki kullanıcı kitlesi ürün bilgileri, yıkama talimatları gibi konularda etiket tercümesi gibi gereksinimler duyar. Ayrıca yapılan anlaşmalar da Türkçe Endonezce çeviri sonucunda ortaya çıkar. Bu sebeple artan ticari ilişkiler, Türkiye ve Endonezya arasındaki çeviri hacmini de etkilemiştir. Okeanos Tercüme, Endonezce çevirmenleri ile her yıl daha yoğun çeviriler gerçekleştirerek müşterilerinin beklentilerini karşılamayı amaç edinmektedir.

  Turkceden Endonezce Çeviri İle İlgili Bazı Bilgiler

  Endonezce (https://en.wikipedia.org/wiki/Indonesian_language), Avustronezce dillerinden biridir ve Endonezya’da diğer diller arasında lingua franca işlevi görür. Doğu Timor’da da İngilizce ile birlikte kullanılan diğer dildir. 1945’teki bağımsızlık ile dil Malaycadan ayrılmış; fakat bazı özellikleri taşımaya devam etmiştir. Telaffuz ve sözvarlığı açısından farklı olan bu iki dilden Endonezce, kelimelerini Felemenkçe ve Cavacadan almıştır. Endonezya’da dili konuşan sayısı 45 milyon civarında olsa da dünya etrafında ikinci dil olarak yaklaşık 160 milyon kişi tarafından konuşulur. Endonezceye dair ilginç kısım da budur. Halkın çoğu, standart Endonezce konuşabilir, okuyabilir ya da bir şeyler dinleyebilir ama; evlerine döndüklerinde kendi yerel dillerini tercih ederler. Bunun sebebi, çoğu Endonezyalının kendi yerel lehçeleri ile standart lehçeyi karıştırma eğiliminde olmasıdır.

  Felemenk kolonileşmesi, dilde derin bir iz bırakmıştır ve kelimelerin bazıları ortaktır. Ayrıca Portekizce, Çince, Arapça ve Hintçeden de alınan kelimeler vardır. Arapçadan alınan kelimeler, İslamiyet’ten doğan bir ilişkinin sonucudur. Son yıllarda artan dizi film sektörüne uluslararası platformlarda dahil olan Türkiye’nin sanatsal faaliyetleri Endonezyalılar tarafından yakından takip edilmektedir. Bu nedenle Türkçe Endonezce çevir alt yazı ve dublaj çevirmenliği gelişmiş bir alandır.

  Endonezce çeviri fiyatları için tıklayınız…

  endonezya, endonezce

  Endonezce Ticari ve Belge Çeviri

  İthalat ülkeleri arasında iş gücü olarak ön plana çıkan Endonezya, dünyanın her noktasına çeşitli türlerde mal ve hizmet sevk etmektedir. Bunun başlıca sebebi olarak henüz gelişmekte olan bu ülkenin hizmet sektöründense üretim tarım sektörüne olan eğilimi başta gelir. Hazır giyim sektöründe, gıda sektöründe ve diğer sektörlerde üretimin Endonezya’da gerçekleştiği ve çeşitli ülkelere ithalatı görülür. Bu gibi pazarlama ve satış alanlarında ise ticari tercüme ön plana çıkar. Türkiye’ye gelen ürünlerin gümrük işlemleri ve yasal süreçleri için Endonezce Türkçe hukuki çeviri ve ticari tercüme istenilir. Çoğu zaman Yeminli Endonezce tercüman tarafından tamamlanan bu işlemler olmadan ithalat gerçekleşmez. Endonezce Türkçe çevirisi yapılan belgeler arasında ürün bilgileri, sağlık onayları, gönderen ve alıcı firmanın detayları gibi evraklar yer almaktadır.

  Asya ülkeleri içinde en çeşitli dillere sahip olan Endonezya’da yaklaşık olarak 700 kadar yerli dil konuşulmaktadır. Bu noktada, her lehçeyi ve dili bilmek imkânsızdır. Standart diller olarak Bahasa ve Jawa Endonezcesi için tercüme hizmeti de mevcuttur.. Endonezce tercüman olarak çalışan kişilerin dilde uzmanlık edinmesi kadar tercüme yapacakları alanda da terminolojik bilgi sahibi olmaları gerekir. Örneğin Endonezce medikal tercüme yapacak bir kişinin tıp alanında önceden çeviri yapmış olması ve temel tıp bilgisine sahip olması gerekir. Aynı durum diğer özel alanlar için de geçerlidir. Endonezce tercümanlar; genellikle çeviri bürosu için çalışır. Yeminli Endonezce tercümanlar da bireysel ya da tercüme bürolarına bağlı olarak çalışmaktadır. Okeanos Tercüme Bürosu nitelikli Endonezce tercüme ekibi ile tanışarak ortak projelerde çalışmak için web sitemiz ve iletişim kanallarımız aracılığı ile bize ulaşın.

  Endonezce Taleplerinizde Okeanos Tercüme…

  Okeanos Tercüme, profesyonel Endonezce tercümanları ile çıktığı bu yolda kaliteli ve güvenilir Endonezce çeviri olanakları sunmaktadır. Bireysel çevirilerinizi ya da toplu ekip çalışmalarınızı, Okeanos Tercüme Bürosu’na göndererek hızlı ve kalite kontrolü sağlanarak teslim alırsınız. Belge çevirisi, Yeminli Endonezce tercüme, Endonezce sözlü tercüme ve daha birçok farklı türde müşterilerimizin çeviri ihtiyaçlarını karşılayarak uzun yıllardır sürdürdüğümüz etik değerlerden taviz vermiyoruz. Deneyimli ve uzman çevirmen ekibimiz, proje yöneticileri liderliğinde Endonezceden Türkçeye ya da Türkçeden Endonezceye çeviri dosyalarınızın titizlikle tercümesini yapıyor.

  Çeviri projeleri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için, [email protected] adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.okeanostercume.com.tr

  Türkçe - Endonezya - Türkçe Çevirmen | Endonezya-Türkçe Çevrimiçi Çeviri ve Sözlük - Lingvanex.

  Türkçe - Endonezya - Türkçe Çevirmen | Endonezya-Türkçe Çevrimiçi Çeviri ve Sözlük - Lingvanex.

  Lingvanex çeviri uygulamaları size her zaman yardımcı olacaktır! Android, iOS, MacBook, Google'dan akıllı asistanlar, Amazon Alexa ve Microsoft Cortana, akıllı saatler, herhangi bir tarayıcı gibi çeşitli cihazlarda çalışan uygulamalarımız, her yerde Türkçe'den Endonezya diline çeviri yapmanıza yardımcı olacak! Kolay ve ücretsiz! Lingvanex ayrıca Endonezya'dan Türkçe'ye çevrimiçi çeviri sağlar.

  Lingvanex çeviri yazılımı tarafından Türkçe'den Endonezya'a çeviri, sözcüklerin, deyimlerin ve metinlerin Türkçe'den Endonezya ve 110'dan fazla dile eksiksiz bir çevirisini elde etmenize yardımcı olacaktır.

  Bir Endonezya Türkçe metni ücretsiz olarak hızlı ve anında çevirmek için Lingvanex uygulamalarını kullanın. Lingvanex, Google'dan Türkçe'den Endonezya'a ve Endonezya'dan Türkçe'ye çeviri hizmetine erişilebilir bir alternatif sunar.

  Yazı kaynağı : lingvanex.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap