Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  uçakta bluetooth kulaklık kullanılır mı

  1 ziyaretçi

  uçakta bluetooth kulaklık kullanılır mı Ne90'dan bulabilirsiniz

  Bluetooth kulaklıklarımı uçak seyahatinde kullanabilir miyim?

  Uçakta Bluetooth kulaklık kullanabilir miyim?

  Uçakta Bluetooth kulaklık kullanabilir miyim?

  Bluetooth uçak

  Gittikçe daha fazla insan seyahat ediyor ve çoğu insan arabanın en güvenli araç değil, uçak olduğunu fark etti. Kısa geziler olmadıkça uçakla gitmek Ancak bu kadar çok uçma alışkanlığımızla, bazen uçakta ne giyip neyin giyemeyeceğimizi merak ediyoruz.

  Birkaç gün önce uçakta harici batarya kullanma veya taşıma olasılığı sorusunu çözdük ve bugün hakkında pek çok bilginin eksik olduğu başka bir genel sorudan bahsetmek istiyoruz. Uçuş koşullarında açıkça belirten bir firma yok ama … Bluetooth kulaklıklarla müzik dinleyerek uçabilir miyiz?

  Uçak Bluetooth Kulaklıkları

  Bluetooth kulaklık kullanarak uçabilir misin?

  Cevap evet, ancak sınırlamalar var. Sınırlama, içinde uçtuğumuz havayolu şirketi tarafından empoze edildiğinden, onu kullanmanıza izin veren bazı uçuş şirketleri hakkında yorum yapacağız.

  Çoğu bize izin veriyor uçuş sırasında Bluetooth kulaklık kullanın, kalkış ve iniş sırasında değil, ancak cep telefonumuz uçak modunda olmalıdır. Hepiniz uçak modunu koyduğumuzda cep telefonunun WiFi, veri veya Bluetooth’un etkinleştirilmesine izin vermediğini, bu nedenle bazı durumlarda bunları kullanmanın mümkün olmayacağını biliyorsunuz.

  Bluetooth kullanarak uçmaya izin veren şirketler

  Bu şirketler, Bluetooth kulaklıkların kullanımına izin verdiklerini, ancak kendi şartlarıyla, ancak uçak modu da etkinleştirildi.

  Gördüğünüz gibi, onları kullanmamıza izin vermelerine rağmen, çoğu kılavuzlarında kablosuz bağlantıların devre dışı bırakılması gerektiğini belirtmeye devam ediyor. Bugüne kadar cep telefonumuzu uçuş moduna almasak bile hiçbir şey olmazdı ama belki herkes yapsa üretilebilirdi. girişim uçağın radyo sistemlerinde, uçağın normal çalışmasını etkileyecek.

  Bluetooth kullanılamıyorsa ne yapmalı?

  Bluetooth kulaklık kullanamamanız durumunda, bir jak getirmenin hiçbir maliyeti yoktur, Xiaomi’nin gerçekten ucuz olanları veya bunları bağlamak için mükemmel olan bir USB C – jak adaptörü vardır.

  Yazı kaynağı : computercoach.co.nz

  Uçakta Bluetooth Kulaklık

  Uçak İçinde Elektronik Cihaz Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Uçak İçinde Elektronik Cihaz Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Uçak İçinde Elektronik Cihaz Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Uçak seyahatlerinizin öncesinde elektronik cihazların kullanılmasına getirilen kısıtlamalar ile ilgili olarak küçük bir kafa karışıklığı yaşayabilmeniz mümkündür. Ancak endişelenmenize gerek yok çünkü uçakta bulunan kabin görevlileri gerekli yönlendirmeleri ve uyarıları sizin için her zaman tekrar edebilirler. Peki uçağın içinde kullanımı yasak ya da kısıtlı olan elektronik cihazlar nelerdir? Uçak içinde elektronik cihaz kullanımı konusunda detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

  Öncelikle belirtmemizde büyük fayda var, uçağın kalkışı ve inişi süresince elektronik saat, kalp ve işitme cihazları haricinde kalan tüm elektronik cihazların kullanılması yasaklanmıştır. Bunun yanında uçak normal uçuş seyrine geçtikten sonra kullanımına izin verilmekte olan elektronik cihazlar da bulunmaktadır. Bu sebepten tüm elektronik cihaz kullanım listesine bakmanızda fayda vardır.

  Uçuş boyunca kullanımı yasak olmayan elektronik cihazlar:

  İşitme cihazları, kalp cihazları, güneş enerjisiyle çalışan aletler, pilli aletler.

  Uçak kalkmadan ve indikten sonra kemer ışıklarının sönmesinden sonra kullanılmasına izin verilen cihazlar:

  Uçak personeline ait cep telefonları ve yolculara ait özel cep telefonlarıdır.

  Uçuş esnasında kullanımına izin verilen cihazlar:

  Video kameralar ve kayıt cihazları, bilgisayar oyunları, fotoğraf makineleri, elektronik oyuncaklar, MP3 tarzında kulaklıkla kullanılabilen müzik çalarlar, laptoplar ve Dvd oynatıcılar, hesap makineleri ve tablet bilgisayarlardır.

  Uçuşta kullanımı kesinlikle yasak olan cihazlarsa:

  Cep telefonları, telsizler, uzaktan kumandalı oyuncaklar, hoparlörlü cihazlar, yazıcılar, kayıt durumunda olan mini disk cihazları, büyük müzik setleri, kulaklığı olmayan cep radyoları, küçük televizyonlar ve bluetooth alıcılarıdır.

  Uçuş sırasında özel izinle kullanılabilecek cihazlar:

  Tıbbi amaçlı elektronik cihazlar.

  Uçakta veya uçak yolculuğunda elektronik cihaz kullanımı genel olarak bu şekildedir. Uçakta hangi elektronik cihazlar kullanılır, uçakta yasak olan elektronik cihazlar, uçuşlarda elektronik cihaz kullanımı gibi konularda bilgi vermeye çalıştık. Sizlere tavsiyemiz uçuşlarınız öncesi bu bilgileri aklınızda bulundurmanız ve uçuş personelinin bu konuda uyarılarını dikkate almanızdır. Bu tip konuların güvenli bir uçuş geçirmeniz için önemi büyüktür. Gelişen teknoloji ile birlikte uçaklarda elektronik cihaz kullanımı ve uçak içi eğlence sistemlerinde ciddi gelişmeler meydana gelmiştir. Bu konulardaki yenilikleri de takip etmenizi tavsiye ederiz. Şimdiden iyi uçuşlar.

  Yazı kaynağı : www.ucakbileti.com

  Uçuş Rehberi

  Uçuş Rehberi

  Uçaklarda Elektronik Cihaz Kullanımı

  Uçuş Süreçlerine Göre Elektronik Cihaz Kullanımı

  Uçakta kullanımı kısıtlı olmayan elektronik cihazlar aşağıdaki gibi sıralanıyor;

  *Kalp çalıştıran cihazlar

  *İşitme cihazları

  *Elektronik saatler

  *Güneş enerjisi ile çalışan cihazlar

  *Çağrı cihazları (sadece alıcılar)

  *Mikro piller ile çalışan cihazlar

  Uçak kalkışını tamamladıktan ve seyir sürecine geçtikten sonra "Kemerlerinizi bağlayınız" uyarısı kapanır. Bu durumda elektronik cihazlarınızdan aşağıdakileri kullanabilirsiniz;

  *CD-ROM'u bulunan laptoplar veya DVD oynatıcılar

  *Tabletler

  *Yazıcısı bulunmayan hesap makineleri

  *MP3 çalarlar, CD-playerlar ve mini disk playerlar

  *Game Boy

  *Kameralar ve dijital kayıt cihazları

  *GPS alıcıları

  *Elektrikli tıraş makineleri

  *Elektronik oyuncaklar

  Cep telefonları acil olarak ihtiyaç duyabileceğiniz cihazlardır. Bu nedenle istisnai durumlarda, kaptanın onayı doğrultusunda uçakta cep telefonunuzu kısa bir görüşme veya sadece mesaj için kullanmanız mümkün. Kaptan onayı olmadan, cep telefonunu uçakta kullanmak tamamen yasaktır. Tüm bu elektronik cihazların dışında, uçağın her sürecinde kullanılması yasak olan cihazlar aşağıdaki gibi sıralanıyor;

  *Radyo frekansı ile çalışan cihazlar

  *Her türlü yazıcı veya alıcılar (TV / radyo/ taşınabilir müzik setleri / GPS vs)

  *Kablosuz bilgisayar ekipmanları (fare gibi) DC/DVD ve kayıt halinde rekorderler

  *Kızılötesi ve Bluetooth çalışan tüm cihazlar

  *GSM modemler

  *Uzaktan kumandalı elektronik cihazlar

  *Telemetrik ekipman ve sayaçlar

  *"Uçuş modu"nda olan her tür cihaz

  Yazı kaynağı : www.hepfly.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap