Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ulusal hane ziyareti yardımı ne zaman yatacak

  1 ziyaretçi

  ulusal hane ziyareti yardımı ne zaman yatacak Ne90'dan bulabilirsiniz

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Ulusal Hane Ziyareti Yardım Programı

  Ulusal Hane Ziyaretleri ile Ailelerin İhtiyaçlarına Uygun Hizmet Modellerinin Sunulmasına Devam Ediliyor | Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü | Ulusal Hane Ziyaretleri ile Ailelerin İhtiyaçlarına Uygun Hizmet Modellerinin Sunulmasına Devam Ediliyor

  Ulusal Hane Ziyaretleri ile Ailelerin İhtiyaçlarına Uygun Hizmet Modellerinin Sunulmasına Devam Ediliyor | Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü | Ulusal Hane Ziyaretleri ile Ailelerin İhtiyaçlarına Uygun Hizmet Modellerinin Sunulmasına Devam Ediliyor

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan Ulusal Hane Ziyaretleri ile uzman personeller ev ev dolaşarak ailelerin ihtiyaç ve taleplerine uygun sosyal hizmet modellerini sunmaya devam ediyor. Görüşmelerde, hanelerin sosyal yardım ve sosyal hizmet ihtiyaçlarını tespit etmeyi amaçlayan sorular sorulurken; yararlanabileceği hizmetleri görebilmek için kişiden istenilen kimlik bilgileri sürecin tüm aşamasında gizli tutuluyor.

  İhtiyaç sahibi vatandaşlara daha hızlı ve yerinde hizmet sunmak için başlatılan Ulusal Hane Ziyaretleri, düzenli veya süreli yardım programlarından faydalanan vatandaşların yanı sıra hizmetlere ulaşmakta zorlanan hanelere de gerçekleştiriliyor.

  Vatandaşlar, Ulusal Hane Ziyareti Yapan Personelleri Nasıl Tanıyabilir?

  Personeller hane ziyaretlerini gerçekleştirirken; Bakanlığın logosunun yer aldığı kurum kimliği ve yaka kartlarını yanlarında bulundururken; logonun yer aldığı, uygun renk ve standartlarda mont veya yelek giyiyor.

  Görevliler, çalıştıkları Sosyal Hizmet Merkezlerinin (SHM) iletişim bilgilerinin bulunduğu kartvizitlerle bilgilendirici el broşürlerini beraberinde taşıyor. Bu kartvizitleri hanede görüştükleri kişi ile paylaşarak kendisi ile ilgili bilgilerin güvenliğinin teyidini sağlıyor. Ayrıca, ziyaret sırasında personeller, kurum bilgilerinin ve logosunun yer aldığı giydirilmiş ulaşım araçlarını kullanıyor.

  Ziyaretlerde Görevli Personeller Görüştükleri Hane Sahiplerine Ne Sorar?

  Görüşmeler yaklaşık 30 dakika sürüyor. Görüşmede, hanelerin sosyal yardım ve sosyal hizmet ihtiyaçlarını tespit etmeyi amaçlayan sorular soruluyor. Sorular, sosyal yardım ihtiyaçları, aile danışmanlık veya eğitim ihtiyaçları, engelli veya yaşlı bireylere yönelik ihtiyaçlar, çocuk, kadın, şehit yakını, gazi hizmetlerine yönelik ihtiyaçlar gibi başlıklarda toplanıyor. Bu sorular vesilesiyle hanenin tüm ihtiyaçları tespit ediliyor, herhangi bir ihtiyacı yoksa ihtiyaç halinde destek alabileceği kamu kurum ve kuruluşlar hakkında bilgi veriliyor. 

  Yapılan görüşmede kişiyi bilişim sistemine eşleştirmek, aldığı hizmetleri ve yapılan yönlendirmeleri takip etmek, Bakanlığın sunduğu hizmetler arasında yararlanabileceği tüm hizmetleri görebilmek ve Aile Bilgi Sistemine dahil etmek için kimlik bilgisi soruluyor. Bakanlığın hizmetlerine yönelik ihtiyaçlar var ise hanede gerekli başvuru alınıyor. İstenilen bu bilgiler sürecin tüm aşamasında gizli tutuluyor. Ayrıca, vatandaşlar soruları cevaplamaya zorunlu tutulmuyor.

  Program Kapsamında Yapılan Görüşmelerin Güvenliği Nasıl Sağlanır?

  Ulusal Hane Ziyaretleri, SHM’lerde görevli meslek personeli, Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) personelleri aracılığı ile yapılıyor. Bilgiler, Kişisel Verilerin Korunması kapsamında kamunun sorumluluğunda güvenli bir biçimde saklanıyor.

  Yapılan tüm ziyaretlerin kayıtları, bilişim sistemi üzerinden izlenebiliyor ve doğruluğu teyit edilebiliyor. Hangi adrese gidildiği, hangi kurumlara yönlendirmeler yapıldığı, hanede ne tür sosyal yardım ve sosyal hizmet ihtiyaçları olduğunun kayıtları sistem üzerinden takip edilebiliyor.

  Yazı kaynağı : www.aile.gov.tr

  Ulusal Hane Ziyaretleri Programı nedir? her ay mı ödeniyor? Ulusal Hane Ziyaretleri Programı ödemeleri her ay mı ödeniyor?

  Ulusal Hane Ziyareti Programı nedir? Ailelere 600 TL aylık destek - Yeni Akit

  Ulusal Hane Ziyareti Programı nedir? Ailelere 600 TL aylık destek - Yeni Akit

  Akit haber güncel son dakika gündem haberleri ve haber arşivi.

  Biz her vakit, hakikati haykırdık ve gerçeğin izinde olduk. Her devrin gazetesi olmadık, milletin gazetesi olduk.

  www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.

  Yüklenme süresi 0.0098 sn.

  Yazı kaynağı : m.yeniakit.com.tr

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı "Ulusal Hane Ziyaretleri"yle ihtiyaçları tespit ediyor

  Şirket haberleri

  Finans terminali

  Anadolu images

  Enerji terminali

  Haber Akademisi

  Yeşilhat

  Ayrımcılık Hattı

  Teyit Hattı

  Kariyer AA

  Kurumsal haberler

  Yazı kaynağı : www.aa.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap