Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  uzaktan tezsiz yüksek lisans ücretleri

  1 ziyaretçi

  uzaktan tezsiz yüksek lisans ücretleri Ne90'dan bulabilirsiniz

  ÜCRETLER

  ÜCRETLER

  2022 Yılı Lisansüstü Eğitim Ücretleri

  Aşağıdaki tabloda 2022-2023 eğitim öğretim yılına ait eğitim ücretleri tablosunu görebilirsiniz.

  Tezsiz programlarda öğrenim ücretleri dönemlik alınan 1 ders için kredi başına değişmektedir.Örnek olarak üniversiteye göre değişiklik göstermekle birlikte kredi tutarları ortalama 250 TL – 350 TL arasında değişmektedir.1 dönemde 15 kredi aldınızı varsayarsanız 3.750 TL – 5.250 TL gibi bir dönemlik ücret ödersiniz.Kredi ücretleri üniversitelerin senato kararlarına göre değişmektedir.
  MBA Ücretleri İçin Tıklayın

  Uzaktan Eğitim Ücretleri İçin Tıklayın

  Tezsiz Program Ücretleri İçin Tıklayın

  Yurtdışı Yüksek Lisans Eğitim Ücreti

  Yurtdışında yüksek lisans yapmanın toplam harcamaları başvuru yaptığınız okulun yer aldığı ülkeye, şehire, başvurduğunuz programa, ve kişisel harcamalarınıza göre çok değişkenlik gösteren bir aralıktadır.

  Başvurularınızı yapmadan önce ilgili okulların web sitelerinden, forumlardan ve mümkünse ilgili programda yüksek lisans eğitimi yapmış/yapmakta olan birinden detaylı bilgi almanız faydalı olacaktır.

  Harcamalarınızı hesaplarken dikkat etmeniz gereken ana başlıklar aşağıdaki gibidir;

  Masraflarınızı hesaplarken alabileceğiniz bursları da değerlendirmelisiniz ancak bursları ek gelir olarak düşünmeniz yaşanabilecek aksaklıkların yüksek lisans eğitiminizi yarıda bırakmanızı engelleyecektir.
  Harcamalar, Masraflar / Ücretler

  Yurtdışında yüksek lisans yapmaya karar verdiğiniz andan itibaren detaylıca araştırmanız gereken konuların başında ortalama yıllık masraflarınız ve eğitimin toplam maliyeti gelmektedir. Okulların ücretleri dışında (bir çok okulun eğitim ücretleri web sitelerinde yer almaktadır)

  Yıllık masraflar yaşam tarzınıza, okul ücretinize, uçak bilet fiyatlarına göre değişiklik gösterecektir. Bu nedenle yurtdışında yüksek lisans masrafları için genel bir aralık belirlemek mümkün ve gerçekçi değildir.
  Yurtdışında yüksek lisans ücretleri için ülkemizdeki kurum ve kuruluşlardan ve aynı zamanda kabul edildiğiniz üniversiteden de burs alabileceğinizi unutmayın. Yurtdışı Bursları İçin Tıklayın

  Yazı kaynağı : yukseklisans.com.tr

  En Ucuz Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Ücretleri

  Tezsiz Yüksek Lisans Ücretleri

  Tezsiz Yüksek Lisans Ücretleri

  Tezsiz yüksek lisans ücretleri bölüm ve üniversitelere göre çeşitlilik gösteriyor. Akademisyenlik yolunda ilerlemek istemeyenler tezsiz yüksek lisans ile iş hayatında terfi alabiliyor. Aynı zamanda ALES şartının aranmaması ve birçok üniversitenin uzak eğitim ile tezsiz yüksek lisans imkanı sunması tercih edilme oranlarını arttırıyor.

  Tezsiz yüksek lisans başvuru tarihleri üniversiteler tarafından açıklanıyor. Genellikle güz dönemi için Ağustos – Eylül aylarında tarihler üniversitelerin web sitelerinden bildiriliyor. Siz de tezsiz yüksek lisans yapmak istiyorsanız aşağıdaki üniversite ve ücretlerini inceleyebilirsiniz. Bölüm, üniversite ve tezsiz yüksek lisans ücretleri kıyaslaması yaparak en doğru yükseköğretim kurumu bulunabilir. 

  En Ucuz Tezsiz Yüksek Lisans Ücretleri

  Yüksek lisans yapmak için iki farklı yol vardır. Tezli yüksek lisans için öğrencilerin tez yazması ve ALES puanının olması en önemli farkları oluşturur. Tezsiz yüksek lisans eğitiminde ise öğrencilerin yılsonunda proje ödevini teslim etmesi gerekir ve ALES puanı istenmez.

  Tezsiz yüksek lisans ücretleri tezli yüksek lisansa göre daha uygundur. Ayrıca üniversitelerin uzaktan eğitim yüksek lisans sunması da iş, şehir vb. engellere takılan kişiler için büyük bir avantaj oluşturmaktadır. En ucuz tezsiz yüksek lisans ücretleri genellikle devlet üniversitelerindedir. Ancak vakıf üniversiteleri de öğrencilere uygun fiyatlı yüksek lisans imkanı da sunmaktadır.

  Devlet Üniversiteleri Tezsiz Yüksek Lisans Ücretleri

  Devlet üniversiteleri tezsiz yüksek lisans için fiziki katılım veya online eğitim imkanı sunuyor. Ancak kontenjanların sınırlı olması nedeniyle kısa sürede katılım sağlanıyor. Bu nedenle devlet üniversitelerinde tezsiz yüksek lisans düşünüyorsanız başvuru tarihlerini yakından takip etmeniz gerekiyor.

  Devlet üniversiteleri tezsiz yüksek lisans ücretleri 10.000 TL’ye kadar yükselebilir. Aşağıda devlet üniversiteleri tezsiz yüksek lisans ücretleri ve bölümlerini inceleyebilirsiniz.

  Adnan Menderes Üniversitesi

  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi tezli, tezsiz ve doktora eğitimleri ile geniş bir kontenjan olanağı sunuyor. Aynı zamanda Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri enstitüleri ile birçok bölüm için en ucuz tezsiz yüksek lisans imkanı da bulunuyor.

  Adnan Menderes Üniversitesi tezsiz yüksek lisans ücretleri ve bölümlerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

  Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi

  Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi sadece bir bölüm için uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans imkanı tanıyor. En az iki en fazla ise üç yarıyıl eğitim ile lisans mezunları bu üniversiteyi tercih edebilir.

  İbrahim Çeçen Üniversitesi tezsiz uzaktan eğitim ile ilgili başvuru koşullarına göz atmak için tıklayınız.

  Akdeniz Üniversitesi

  Antalya’da bulunan Akdeniz Üniversitesi, tezsiz uzaktan yüksek lisans eğitimi vermektedir. Yönetim ve Siyaset, Tarım Ekonomisi üzere iki farklı alanda öğrenciler eğitim alabilir.

  Akdeniz Üniversitesi uzaktan yüksek lisans ücretleri ve başvuru koşullarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

  Amasya Üniversitesi

  En ucuz uzaktan yüksek lisans ücreti ile dikkat çeken yükseköğretim kurumlarından bir diğeri ise Amasya Üniversitesi’dir. Kredi başına ücretlendirme yapılan Amasya Üniversitesi’nde her dönem için de 139 TL materyal ücreti alınmaktadır. Devlet üniversitesi olması nedeniyle birçok üniversiteye göre yüksek lisans fiyatları daha uygun.

  Amasya Üniversitesi uzaktan yüksek lisans ile ilgili ayrıntılı bilgilere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  Anadolu Üniversitesi

  Anadolu Üniversitesi en fazla program seçeneği sunan yükseköğretim kurumları arasında yer alıyor. Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Eğitim Bilimleri ile ilgili yüksek lisans programlarının birçoğunu Anadolu Üniversitesi’nde bulabilirsiniz. Ders saatine göre belirlenen ödemelerde en az 10 dersin alınması gerekiyor.

  Anadolu Üniversitesi uzaktan yüksek lisans bölümlerini incelemek ve başvuru tarihlerini incelemek için buraya tıklayınız.

  Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi

  Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Türkiye’nin en yeni devlet üniversiteleri arasında yer alıyor. Birçok üniversiteye oranla tezsiz yüksek lisans için çok daha fazla bölüm seçme imkanı sunuyor. Dersler uzaktan eğitim ile yapılıyor ve ücretler dönem başında ödeniyor.

  Ankara Üniversitesi

  Uzaktan öğretim tezsiz yüksek lisans eğitimi için Ankara Üniversitesi’ni de tercih edebilirsiniz. Yüksek lisans eğitimini tamamlamak için en az on dersten başarılı olmanız gerekiyor. Uzaktan eğitim yüksek lisans için tez istenmezken dönemlik 540 TL materyal ücreti bulunuyor.

  Ankara Üniversitesi uzaktan eğitim yüksek lisans ücretleri ve bölümlerine erişim sağlamak için tıklayınız.

  Atatürk Üniversitesi

  Erzurum Atatürk Üniversitesi tezsiz uzaktan eğitim ile yüksek lisans eğitimi veren üniversiteler arasında yer alıyor. En ucuz uzaktan yüksek lisans arayışındaysanız Atatürk Üniversitesi iyi bir tercih olabilir. Yirmi beş kişi kayıt yaptırdığında dersler başlıyor. Başvuru tarihleri ise ATAUZEM tarafından açıklanmaktadır.

  Atatürk Üniversitesi tezsiz yüksek lisans ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için buraya tıklayınız.

  Boğaziçi Üniversitesi

  Boğaziçi Üniversitesi, ikinci öğretim tezsiz yüksek lisans eğitimi sunmaktadır. Ancak tezsiz yüksek lisans için de ALES şartı aranıyor. Buna göre adayların ALES, TOEFL, GRE, IELTS gibi sınavlardan en az %50 civarında puan / skor alması gerekmektedir.

  Aynı zamanda iki adet referans mektubu da isteniyor. Boğaziçi Üniversitesi tezsiz yüksek lisans ücretleri için ise üniversite ile iletişime geçilmelidir. Otomotiv mühendisliği, yazılım mühendisliği, finans mühendisliği, sınıf öğretmenliği ve Executive MBA gibi farklı bölümlerde tezsiz yüksek lisans yapılabilir.

  Boğaziçi Üniversitesi tezsiz yüksek lisans ücretleri ve bölümleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye erişmek için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  Celâl Bayar Üniversitesi

  Manisa Celâl Bayar Üniversitesi, en ucuz yüksek lisans eğitimi alabileceğiniz yükseköğretim kurumları arasında yer alıyor. Bölüm sayısı sınırlı olsa da kontenjan sayıları birçok üniversiteye oranla daha yüksek.

  Celal Bayar Üniversitesi uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans ücretleri ile ilgili başvuru koşullarına göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  Cumhuriyet Üniversitesi

  Sivas’ta eğitim veren Cumhuriyet Üniversitesi, tezli ve tezsiz yüksek lisans eğitiminin haricinde doktora öğrencilerini de kabul ediyor. Eğitim Bilimleri, Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri ve Fen Bilimleri enstitüleri ile birçok bölüm için yüksek lisans öğrencisi kolayca başvuru yapabilir.

  Cumhuriyet Üniversitesi tezsiz ikinci öğretim yüksek lisans başvuru tarihleri ve ücretlerine erişim sağlamak için tıklayınız.

  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) normal eğitim ve uzaktan eğitim ile tezsiz yüksek lisans avantajı sağlıyor. Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler programıyla yedi farklı bölüm arasından tercih yapılabilir.

   Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans ücretleri ve başvuru koşulları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  Çukurova Üniversitesi

  Adana Çukurova Üniversitesi e-MBA ile birçok programda tezsiz yüksek lisans eğitimi veriyor. Çukurova Üniversitesi’nde tezsiz yüksek lisans eğitimi almak istediğinizde ise sadece iki kere okula gelmeniz yeterli oluyor. Sınav, proje, ders katılımı vb. faaliyetler online kanallar üzerinden yürütülüyor.

  Çukurova Üniversitesi tezsiz yüksek lisans eğitimi ile ilgili detaylara göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  Dokuz Eylül Üniversitesi

  Dokuz Eylül Üniversitesi çok sayıda bölüm için yüksek lisans eğitimi veriyor. Uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin, yıllık 570 TL materyal ücretini ödemesi de gerekmektedir.

  Dokuz Eylül Üniversitesi uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans başvuru tarihleri ve koşullarını incelemek için buraya tıklayınız.

  Ege Üniversitesi

  Türkiye’nin dördüncü üniversitesi olma özelliğini taşıyan Ege Üniversitesi, İzmir’de eğitim veriyor. Eğitim Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler enstitüleri ile yüksek lisans öğrencileri bu üniversiteyi de tercih edebilir. Tezsiz yüksek lisans eğitimi ikinci öğretim olarak yapılıyor. Uzaktan yüksek lisans ise eğitim programları ve öğretimi bölümü için tercih edilebilir.

  Ege Üniversitesi tezsiz yüksek lisans ücretleri ve ilgili duyuruları yakından incelemek için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  Erciyes Üniversitesi

  Kayseri Erciyes Üniversitesi, en ucuz tezsiz yüksek lisans ücretleri ile sık sık tercih ediliyor. Tezsiz yüksek lisans eğitiminde ikinci öğretim dersleri yapılıyor. Ancak kontenjanı dolmayan bölümlerle ilgili ders iptali gerçekleşebiliyor. Birçok tezsiz yüksek lisans bölümü için yazılı veya sözlü mülakat yapılmıyor.

  Erciyes Üniversitesi’nin yüksek lisans ücretlerini incelemek için bu sayfaya tıklayarak erişim sağlayabilirsiniz.

  Fırat Üniversitesi

  Elazığ Fırat Üniversitesi, ikinci öğretim ve uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans olmak üzere iki farklı yöntemle eğitim veriyor. Eğitim Yönetimi, Eğitim Teknolojisi, Eğitim Programları ve Yönetimi bölümleri uzaktan yüksek lisans için tercih edilebilir. Diğer bölümler ikinci öğretim yüksek lisans ile eğitim veriyor.

  Fırat Üniversitesi yüksek lisans başvuru tarihlerini takip etmek ve koşulları incelemek için bu sayfaya tıklayabilirsiniz.

  Gazi Üniversitesi

  Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında yer alan Gazi Üniversitesi, Ankara’da eğitim veriyor. Gazi Üniversitesi yüksek lisans ücretleri her bir ders için aynı olarak duyuruldu. Buna göre tezsiz yüksek lisans öğrencileri 3 kredi / 1 ders için 640 TL ödemek zorundadır.

  Gazi Üniversitesi tezsiz yüksek lisans koşullarını incelemek için tıklayınız.

  Gaziantep Üniversitesi

  Gaziantep Üniversitesi en ucuz tezsiz yüksek lisans eğitimi alabileceğiniz üniversiteler arasında yer alıyor. Ayrıca birçok yükseköğretim kurumuna göre daha fazla bölüm imkanı da tanımaktadır. Ödemeler, dönem başında iki eşit taksitte yapılabiliyor.

  Gaziantep Üniversitesi yüksek lisans ile ilgili ayrıntılı bilgilere erişim sağlamak için tıklayınız.

  Gaziosmanpaşa Üniversitesi

  Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, en ucuz tezsiz yüksek lisans ücretleri ile dikkat çeken üniversiteler arasında yer alıyor. Ücretler, iki dönemin başında iki eşit taksitte ödenebilir. Aynı zamanda öğrencilerin 150 TL materyal ücretini de ödemesi gerekiyor. Başvurularda ALES ve dil puanı şartı aranmıyor.

  Gaziosmanpaşa Üniversitesi tezsiz yüksek lisans başvuru koşulları ve ilanlarını takip etmek için tıklayınız.

  Hacettepe Üniversitesi

  Türkiye’nin en iyi yükseköğretim kurumları arasında bulunan Hacettepe Üniversitesi, tezsiz yüksek lisans için de çok sayıda bölüm seçme imkanı sunuyor. Hacettepe Üniversitesi, tezsiz yüksek lisans ücretleri kredi başına fiyatlandırılıyor. Birçok üniversiteye göre fiyatları daha yüksek.

  Hacettepe Üniversitesi tezsiz yüksek lisans başvuru şartlarına yakından göz atmak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  Kafkas Üniversitesi

  Kars Kafkas Üniversitesi iki bölüm için tezsiz yüksek lisans eğitimi veriyor. Yüksek lisans eğitimleri ikinci öğretim şekli ile gerçekleştiriliyor.

  Kafkas Üniversitesi yüksek lisans duyurularını takip etmek için tıklayınız.

  Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

  Ucuz tezsiz yüksek lisans eğitimi arayışındaysanız Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ni de tercih edebilirsiniz. Yüksek lisans eğitimleri, uzaktan veya ikinci öğretim olarak yapılıyor. Ödemeler, iki eşit taksitte yapılabilir.

  Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin tezsiz yüksek lisans ücretlerini incelemek için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  Kastamonu Üniversitesi

  Kastamonu Üniversitesi, ikinci öğretim ve uzaktan eğitim yüksek lisans imkanı sunan yükseköğretim kurumları arasında bulunuyor. İki eşit taksitte ödeme yapılırken dersten kalan öğrencilerin aynı dersi alabilmesi için 500 TL daha fazla ödemesi gerekiyor.

  Kastamonu Üniversitesi tezsiz yüksek lisans bölümleri ve ders içeriklerini incelemek için tıklayınız.

  Karadeniz Teknik Üniversitesi

  1953 yılında eğitime başlayan Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), Karadeniz’in ilk üniversitesi olma özelliğini taşıyor. Tezsiz yüksek lisans eğitimleri ise ikinci öğretim veya online olarak yapılıyor.

  Karadeniz Teknik Üniversitesi yüksek lisans bölümlerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

  Kırıkkale Üniversitesi

  1992 yılında eğitim hayatına başlayan Kırıkkale Üniversitesi, on iki fakülte, bir meslek yüksekokulu ve üç enstitü ile hizmet veriyor. Tezsiz yüksek lisans ücretleri, iki eşit taksit halinde ödenirken yılsonunda da dönem projesi için ödeme yapılması gerekiyor.

  Kırıkkale Üniversitesi tezsiz yüksek lisans eğitimi ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  Marmara Üniversitesi

  Marmara Üniversitesi, Türkiye’nin en iyi yükseköğretim kurumları arasında yer alan ve köklü geçmişiyle ön plana çıkan üniversitelerden biri. Tezsiz yüksek lisans için ALES ve yabancı dil puanı istemiyor. Başvurular ise akademik not ortalamasına göre sıralanıyor.

  Marmara Üniversitesi tezsiz yüksek lisans ücretlerini incelemek için tıklayınız.

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi

  Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi, uzaktan eğitim ve ikinci öğretim olarak yüksek lisans eğitimi veriyor. Ödemeler, eğitim başlangıcı öncesinde yapılırken bazı bölümler için 150 TL materyal ücreti de isteniyor.

  OMÜ yüksek lisans başvuru tarihleri, başvuru koşulları ve yüksek lisans ücretlerini yakından incelemek için tıklayınız.

  Ortadoğu Teknik Üniversitesi

  Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) kuruluşundan bu yana Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında ilk beş sırada yer alıyor. Ankara’da eğitim veren ODTÜ’nün tezsiz yüksek lisans ücretlerini aşağıda inceleyebilirsiniz. ODTÜ, tezsiz yüksek lisans eğitimini ikinci öğretim veya normal eğitim olarak veriyor.

  ODTÜ yüksek lisans programlarını yakından incelemek için tıklayınız.

  Sakarya Üniversitesi

  Tezsiz yüksek lisansı uzaktan eğitim ve ikinci öğretim olarak veren üniversitelerden biri de Sakarya Üniversitesi’dir. Başvurularda sadece lisans mezunları kabul edilirken ALES puanı istenmiyor.

  Sakarya Üniversitesi yüksek lisans öğrenim ücretlerini incelemek için tıklayınız.

  Selçuk Üniversitesi

  Konya Selçuk Üniversitesi, uygun fiyata tezsiz yüksek lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumları listesinde yer alıyor. Ödemeler ise üç eşit taksitte yapılırken öğrencilere ekonomik kolaylık da sağlanıyor.

  Selçuk Üniversitesi’nin tezsiz yüksek lisans bölümlerini ve ücretlerine yakından göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  Süleyman Demirel Üniversitesi

  Süleyman Demirel Üniversitesi, uzun yıllardır Isparta’da eğitim veriyor. Lisans mezunları için birçok bölümde tezsiz yüksek lisans eğitimi sağlarken ücretlerini de makul seviyelerde tutmaktadır. Ucuz tezsiz yüksek lisans eğitimi arıyorsanız SDÜ’yü tercih edebilirsiniz.

  SDÜ tezsiz yüksek lisans bölümleri, ücretleri ve başvuru koşullarını bu sayfaya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

  Trakya Üniversitesi

  Trakya Üniversitesi, Edirne’de on üç fakülte ve üç enstitü ile eğitim vermeye devam ediyor. Tezsiz yüksek lisans öğrencileri için ise genelde ikinci öğretim ile eğitim verirken bazı bölümlerde uzaktan eğitim de bulunuyor.

  Trakya Üniversitesi yüksek lisans bölümlerini incelemek ve başvuru tarihlerini takip etmek için tıklayınız.

  Yıldız Teknik Üniversitesi

  Türkiye’nin en köklü üniversiteleri arasında yer alan Yıldız Teknik Üniversitesi, tezli ve tezsiz yüksek lisans eğitimi veriyor. Tezsiz yüksek lisans eğitimleri genellikle ikinci öğretim olarak yapılıyor. Uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans imkanı da bulunuyor.

  Yıldız Teknik Üniversitesi yüksek lisans eğitimi ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  Özel Üniversite Tezsiz Yüksek Lisans Ücretleri

  Özel üniversite tezsiz yüksek lisans ücretleri devlete bağlı üniversitelere oranla daha yüksektir. Ancak kontenjan sayıları ve bölüm çeşitliliği daha fazladır. Neredeyse her özel üniversitede kendiniz için en uygun bölümü bulabilirsiniz.

  Özel üniversitelerde tezsiz yüksek lisans genellikle uzaktan eğitim ile yapılır. Ancak normal eğitim ve ikinci öğretimi uygulayan üniversiteler de bulunuyor. Aşağıda özel üniversite tezsiz yüksek lisans ücretleri ve bölümlerine göz atabilirsiniz.

  Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi

  Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi, üç farklı enstitü ile tezsiz yüksek lisans imkanı sunuyor. Ancak birçok üniversiteye oranla kontenjan sayıları daha düşük. Bu nedenle bu üniversitede yüksek lisans almayı düşünüyorsanız başvuru tarihlerini yakından takip etmelisiniz.

  Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi tezsiz ve tezli yüksek lisans ücretlerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

  Atılım Üniversitesi

  Ankara’da hizmet veren Atılım Üniversitesi, tezsiz ve tezli yüksek lisans ücretini aynı seviyede tutan sayılı üniversitelerden biri. Sağlık Bilimleri, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler enstitüleri ile yüksek lisans eğitimi sunuyor.

  Atılım Üniversitesi yüksek lisans bölümlerini incelemek için buraya tıklayınız.

  Bahçeşehir Üniversitesi

  Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul / Beşiktaş’ta eğitim hizmeti veriyor. Ayrıca farklı semtlerde de yerleşkeleri bulunuyor. Bahçeşehir üniversitesi tezsiz yüksek lisans ücretleri tüm bölümler için farklılık gösteriyor. Aşağıda örnekleri inceleyebilirsiniz.

  Bahçeşehir Üniversitesi yüksek lisans ücretlerini incelemek ve başvuru koşullarına göz atmak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  Başkent Üniversitesi

  Başkent Üniversitesi tezsiz yüksek lisans eğitimini online gerçekleştiriliyor. Uzaktan eğitim tezsiz  yüksek lisans eğitimi için bazı bölümlerde yabancı dil puanı aranıyor. Yabancı dil puanının istenmediği bölümlerde ise genel ortalamaya göre sıralama yapılıyor.

  Başkent Üniversitesi yüksek lisans bölümlerini incelemek ve başvuru tarihlerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

  Beykent Üniversitesi

  Beykent Üniversitesi birçok özel üniversiteye göre ucuz tezsiz yüksek lisans imkanı sunuyor. Ödemeler, üç eşit taksitte yapılırken Beykent Üniversitesi mezunları %50 indirim avantajından yararlanabiliyor.

  Beykent Üniversitesi tezsiz ve tezli yüksek lisans ücretlerine erişmek için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  Doğuş Üniversitesi

  1995 yılında Ümraniye / İstanbul’da eğitim vermeye başlayan Doğuş Üniversitesi, en kalabalık üniversiteler arasında yer alıyor. Aşağıda yer alan tezsiz yüksek lisans ücretleri, üç dönemlik toplam tutarı belirtiyor.

  Doğuş Üniversitesi yüksek lisans ücretlerine ulaşmak için tıklayınız.

  Hasan Kalyoncu Üniversitesi

  Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Gaziantep’te 2008 yılından beri eğitim hizmeti veriyor. Yedi fakülte ve iki enstitü ile hizmet veren üniversite, birçok bölüm için tezsiz yüksek lisans imkanı sunuyor.

  Hasan Kalyoncu Üniversitesi tezsiz ve tezli yüksek lisans ücretleri ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

  İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi

  Ankara’da bulunan İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, Türkiye’nin ilk vakıf üniversitesi olma özelliğini taşıyor. 1984 yılında eğitime başlayan Bilkent Üniversitesi, kurulduğu günden günümüze kadar en iyi üniversiteler arasında yer almaktadır.

  İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi tezsiz yüksek lisans ile ilgili duyuruları takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

  İstanbul Gelişim Üniversitesi

  İstanbul Gelişim Üniversitesi tezli ve tezsiz yüksek lisans eğitimi için kontenjan sayısını fazla tutuyor. Aynı zamanda tezli ve tezsiz yüksek lisans arasında geçiş imkanı da sağlamaktadır. Bazı bölümlerde İngilizce eğitim de veriliyor.

  İstanbul Gelişim Üniversitesi yüksek lisans ücretlerini incelemek ve duyurulara göz atmak için buraya tıklayınız.

  İstanbul Okan Üniversitesi

  İstanbul Okan Üniversitesi, on fakülte ve eğitim enstitüsü ile eğitim hizmeti veriyor. Yirmi yılı aşkın süredir eğitim veren Okan Üniversitesi, çok sayıda bölüm için hem tezli hem de tezsiz yüksek lisans imkanı tanıyor.

  İstanbul Okan Üniversitesi tezsiz yüksek lisans ücretleri ve başvuru koşullarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

  İstanbul Ticaret Üniversitesi

  2001 yılında kurulan İstanbul Ticaret Üniversitesi, iki farklı yerleşkesinde eğitim vermektedir. Ticaret ve iş ağırlıklı bölümleri ile her yıl çok sayıda öğrenciyi kabul etmektedir. İstanbul Ticaret Üniversitesi tezsiz yüksek lisans ücretlerini aşağıda inceleyebilirsiniz:

  İstanbul Ticaret Üniversitesi yüksek lisans ücretleri ve indirim oranlarını görmek için tıklayınız.

  İzmir Ekonomi Üniversitesi

  2001 yılında kurulan İzmir Ekonomi Üniversitesi, Ege Bölgesi’nin ilk vakıf üniversitesidir. Ekonomi ve matematik ağırlıklı bölümlerinde İngilizce ve Türkçe eğitim verilir. Ancak birçok bölümde eğitim dili İngilizcedir.

  İzmir Ekonomi Üniversitesi tezsiz yüksek lisans bölümleri ve ücretlerini yakından incelemek için tıklayınız.

  Kadir Has Üniversitesi

  Kadir Has Üniversitesi, İstanbul’da eğitim veriyor. Beş fakülte, iki enstitü ve üç yüksekokul ile binlerce öğrenciye eğitim veren Kadir Has Üniversitesi 1997 yılında açılmıştır.

  Kadir Has Üniversitesi tezsiz yüksek lisans programlarını incelemek ve başvuru tarihlerine göz atmak için tıklayınız.

  Koç Üniversitesi

  Türkiye’nin ve dünyanın en iyi üniversiteleri arasında kabul edilen Koç Üniversitesi, güçlü bir akademik kadroya sahip. Koç Üniversitesi, yüksek öğrenim ücretlerine rağmen her yıl kontenjan sayısını dolduruyor. Bu nedenle tezsiz yüksek lisans başvuru tarihlerini yakından takip etmelisiniz.

  Koç Üniversitesi tüm tezsiz yüksek lisans bölümleri ve ücretleri ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  KTO Karatay Üniversitesi

  Konya KTO Karatay Üniversitesi, Konya’nın ilk vakıf üniversitesidir ve 2005 yılında kurulmuştur. Konya Ticaret Odası Vakfı tarafından kurulan üniversite ticari ve iş alanlarında bölümleriyle öne çıkmaktadır. KTO Karatay Üniversitesi tezsiz yüksek lisans ücretlerini aşağıda inceleyebilirsiniz:

  KTO Karatay Üniversitesi tezsiz yüksek lisans bölümleri ile ilgili daha fazla bilgiye erişim sağlamak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  Özyeğin Üniversitesi

  İstanbul / Çekmeköy’de eğitim veren Özyeğin Üniversitesi, 2007 yılında kurulmuştur. Beş fakülte, üç enstitü ve iki yüksekokul ile eğitim hayatına devam etmektedir. Kalabalık öğrenci sayısı gereği tezsiz yüksek lisans bölümleri birçok üniversiteye oranla daha fazla kontenjana sahiptir.

  Özyeğin Üniversitesi tezsiz ve tezli yüksek lisans ücretlerini incelemek için tıklayınız.

  Sabancı Üniversitesi

  Türkiye’de ilk defa liberal eğitim veren Sabancı Üniversitesi, 1994 yılında kurulmuştur. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasındadır. Yönetim Bilimleri, Fen Bilimler ve Sosyal Bilimler olmak üzere üç farklı enstitüde yüksek lisans eğitimi vermektedir.

  Sabancı Üniversitesi yüksek lisans ücretleri ve başvuru tarihlerini yakından incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

  Üsküdar Üniversitesi

  Davranış ve ruh sağlığı alanlarına yönelik kurulan Üsküdar Üniversitesi, 2011 yılından beri eğitim hayatına devam etmektedir. Beş fakülte ve beş enstitü ile tezsiz yüksek lisans bölümleri açısından da çok sayıda çeşitlilik sunuyor. Üsküdar Üniversitesi tezsiz yüksek lisans ücretleri aşağıda:

  Üsküdar Üniversitesi tezsiz yüksek lisans bölümleri, ücretleri ve başvuru şartlarına yakından göz atmak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  Yaşar Üniversitesi

  İzmir’de eğitim veren Yaşar Üniversitesi’nin eğitim dili İngilizcedir. Hukuk bölümü dışında yüksek lisans programlarında da İngilizce eğitim verilir. Dileyen öğrenciler yüksek lisans eğitimine başlamadan önce ücrete tabii hazırlık sınıfında eğitim görebilir.

  Yaşar Üniversitesi tezsiz yüksek lisans ücretleri ve başvuru tarihleri ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşmak için tıklayınız.

  Yeditepe Üniversitesi

  İstanbul’da eğitim veren Yeditepe Üniversitesi, Türkiye’nin en eski yüksek öğretim kurumları arasında yer almaktadır. On üç fakülte ve beş enstitü ile çok sayıda lisans ve yüksek lisans programına devam etmektedir.

  Yeditepe Üniversitesi tezsiz yüksek lisans bölümleri ve ücretlerini incelemek için tıklayınız.

  Yazı kaynağı : neredeokunur.com

  Fen Bilimleri Enstitüsü

  Fen Bilimleri Enstitüsü

  2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı
  GÜZ Yarıyılı

  II. Öğretim Tezli Yüksek Lisans,
  II. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans ve Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programlarının
  Ücretleri ve Ödemeleri

  Başarısız olunan her ders tekrarı durumunda ders ücreti alınacaktır. Bitirme projesi için 1 saatlik ücret tahakkuk ettirilmektedir (tekrarı durumunda 1 saatlik ücret tekrar alınacaktır).

  ÖDEME YÖNTEMİ

  harc.marmara.edu.tr adresinden kredi kartıyla veya öğrenci numarası ile Halkbank şubelerinde veya ATM lerinde ödemeyi yapabilirler.

  Yazı kaynağı : fbe.marmara.edu.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap