Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  uzman öğretmenlik maaş farkı ne zaman yatacak

  1 ziyaretçi

  uzman öğretmenlik maaş farkı ne zaman yatacak Ne90'dan bulabilirsiniz

  Uzman öğretmenlik sınavı maaş farkı ne zaman yatacak? Uzman öğretmen ve başöğretmen maaş farkı ne kadar?

  Uzman öğretmenlik sınavı maaş farkı ne zaman yatacak? Uzman öğretmen ve başöğretmen maaş farkı ne kadar?

  Öğretmenlikte 10 yılını dolduran, uzman öğretmen olmak isteyenler ile uzman öğretmen derecesinde olup başöğretmen kademesine geçmek isteyen öğretmenler 19 Kasım’da sınavlara katıldı. Uzman öğretmen ve başöğretmenlik sınavlarında 70 ve üzeri alan öğretmenler başarılı sayılarak hem maaşlarında hem de tazminat tutarlarında artış yaşayacak. Peki, Uzman öğretmenlik sınavı maaş farkı ne zaman yatacak?

  Uzman öğretmen ve başöğretmen maaş farkı ne kadar?

  Öğretmenlerin kademe atlamasıyla alacakları maaşlar ise değişiklik gösterecek.

  Örneğin meslekte 10 yılını dolduran normal bir öğretmen 11 bin 819 TL maaş alırken uzman öğretmen unvanına sahip olduktan sonra 13 bin 161 TL maaş alacak. Uzman öğretmen olmaya hak kazanan öğretmenlerin maaşlarına ek olarak 1. 342 TL yansıtılacak.

  MEB takvimine göre sınav sonuçları 12 Aralık tarihinde Bakanlığın resmi internet sayfasından erişime açılacak.

  Sınav değerlendirmeleri, 100 puan üzerinden yapılırken yanlış cevap sayıları doğru yanıtları etkilemeyecek. 70 ve üzeri puan aday adaylar uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavlarında başarılı olacak.

  Uzman öğretmenlik sınavı maaş farkı ne zaman yatacak?

  Sınav sonuçlarının açıklanması ardından uzman öğretmen olmaya hak kazanan adaylar 1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla geçerli olacak uygulama ile ek maaşlarını almaya başlayacak.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Uzman öğretmenlik sınavı maaş farkı ne zaman yatacak? Uzman öğretmen ve başöğretmen maaş farkı ne kadar?

  UZMAN ÖĞRETMEN MAAŞI ne kadar olacak, sınavı geçenler kaç TL fark alacak? Uzman öğretmen maaş farkı ne zaman yatacak?

  Uzman öğretmen maaş farkı: 2023 Uzman öğretmen ve başöğretmen maaşları ne kadar olacak, ne kadar artacak? - Yeni Şafak

  Uzman öğretmen maaş farkı: 2023 Uzman öğretmen ve başöğretmen maaşları ne kadar olacak, ne kadar artacak? - Yeni Şafak

  MEB takvmine göre; 2022 Başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik yazılı sınavı, 19 Kasım 2022 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Sonuçları ise 24 Kasım'da açıklandı. Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınav sonuçlarına göre başarılı olan öğretmenlerin maaşlarında artış yaşanacak.

  UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAVI NEDİR?

  10 yılını tamamlamış öğretmenlere hem bir derece yükselme fırsatı hem de maaşlarında ek ödeme fırsatı sunacak.

  UZMAN ÖĞRETMEN MAAŞ FARKI NE KADAR?

  Yüzde 20 gelir vergisi uygulanırsa 507,07 TL uzman öğretmenlik tazminatı bugün için alınmaktadır.

  UZMAN ÖĞRETMEN MAAŞLARI NE KADAR ARTACAK 2023?

  Uzman öğretmen olmaya hak kazanmış her öğretmen bir derece atlayacak ve maaşlarına ek olarak 1342 TL ücret alacaklar.

  Bu durumda 10 yıl görev yapmış bir öğretmen 11819 TL maaş alırken uzman öğretmen unvanını aldıktan sonra 13161 TL maaş alacak.

  UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLECEK?

  Adaylar, Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı sonuçları bilgisine http://www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden ulaşabilecek.

  UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

  Yazı kaynağı : www.yenisafak.com

  Uzman Öğretmen ve Başöğretmen Maaş Farkı Ne Kadar Olacak?

  2023 UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAVI MAAŞ FARKI NE KADAR? Uzman Öğretmenlik, Başöğretmenlik Maaş Farkı Hesaplama!

  2023 UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAVI MAAŞ FARKI NE KADAR? Uzman Öğretmenlik, Başöğretmenlik Maaş Farkı Hesaplama!

  2023 uzman öğretmenlik sınavı maaş farkı ne kadar? Öğretmenlerin 19 Kasım 2022 Cumartesi günü katılım gösterdiği uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavlarının soru ve cevapları yayınlandı. Sonuçlara göre sınavlardan istediği sonuçları elde eden öğretmenler uzman unvanına hak kazanacak ve maaşlarında yükselme yaşayacak. Peki  2023 uzman öğretmenlik sınav maaş farkı kaç TL olacak, başöğretmenler ne kadar maaş farkı alacak? İşte MEB uzman öğretmenlik sınav sonuçları açıklandığında belli olacak sınavın tüm detayları ve merak edilenleri...

  2023 UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAVI MAAŞ FARKI NE KADAR? 

  ÖMK Kanunu çerçevesinde gerçekleştirilen uzman öğretmenlik sınavında maaş farkları da belli oldu. 12 Aralık 2022 tarihinde MEB tarafından açıklanacak sınav sonuçlarının ardından sınavı kazanan öğretmenleri 2023 uzman öğretmenlik maaş farkı kapsamında şu miktarı elde edecek:

  2023 Ocak ayınden sonra gerçekleştirilen hesaplamalarına göre başöğretmenlikte 4500-5000 TL fark olacak. Uzman öğretmenlikte ise 3000 TL civarında fark olacak. Ciddi bir artış söz konusu. 1 derece, artı eğitim-öğretim tazminatında 3 katlık bir artış bulunuyor. Yani uzman öğretmen olunca bir derece aldığı gibi başöğretmen olduğu zaman da ek bir derece alacak.

  Yüzde 20 gelir vergisi uygulanırsa 507,07 TL uzmanöğretmenlik tazminatı bugün için alınmaktadır. Uzman öğretmen olmaya hak kazanmış her öğretmen bir derece atlayacak ve maaşlarına ek olarak 1342 TL ücret alacaklar. Bu durumda 10 yıl görev yapmış bir öğretmen 11819 TL maaş alırken uzman öğretmen unvanını aldıktan sonra 13161 TL maaş alacak.

  UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAVI NEDİR?

  Öğretmenlik Meslek Kanunu (ÖMK) çerçevesinde geçtiğimiz uygulamaya konulan Uzman Öğretmenlik Sınavı, meslekte belli bir yılı doldurarak unvan ve maaş artışı yaşamak isteyen öğretmenlerin katılım göstermekte zorunlu olduğu sınavdır. 2022 uzman öğretmenlik sınavı 19 Kasım günü 81 ilde 1489 okulda 28 bin 650 salonda gerçekleştirildi. Adaylara öğretmen ve öğrenme süreçleri alanından 15, ölçme ve değerlendirmeden 12, özel eğitim ve rehberlik bölümünden 15, eğitim araştırmaları ve AR-GE çalışmalarından 10, eğitimde kapsayıcılıktan 12, çevre eğitimi ve iklim değişikliğinden 10, sosyal iletişimden 10, dijital yetkinlikten 8, okul güvenliğinden 8’ olmak üzere 100 soru soruldu. 

  Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap