Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  uzman öğretmenlik sınav sonucu meb

  1 ziyaretçi

  uzman öğretmenlik sınav sonucu meb Ne90'dan bulabilirsiniz

  UZMAN ÖĞRETMENLİK sınav sonuçları sorgulama MEB ekranı! 2022 Başöğretmenlik ve Uzman öğretmenlik sınav sonuçları yayında

  MEB AÇIKLADI: UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SONUÇLARI || Uzman Öğretmenlik sonuçları nasıl sorgulanır?

  Uzman Öğretmenlik Sınav Sonuçları Açıklandı.

  Uzman Öğretmenlik Sınav Sonuçları Açıklandı.

  19 kasım 2022 tarihinde yapılan Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınav sonuçları açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 81 ilden gelen öğretmenlerle 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle yemek programına katıldı. Programda gündeme ve eğitime ilişkin birçok konuda açıklama yapan Erdoğan, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik yazılı sınav sonuçlarını da açıkladı.

  - T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınav Sonucu aşağıdan bakabilrisiniz.

  https://www.meb.gov.tr/sinavlar/sonuc/sorgu.php?SINAV_ID=EC3B15ED327E4E8703B37C29494C691D

  Sınav sonucu aşağıdaki istatistikler oluştu.

  Erdoğan'ın açıklamasına göre 432 bin 672 öğretmen uzman öğretmenlik yazılı sınavına katıldı. Bu öğretmenlerin 422 bin 368'i başarılı oldu. Uzman öğretmenlik yazılı sınavından muaf olanlarla birlikte MEB'deki uzman öğretmen sayısı 516 bin 974'e yükseldi.

  Başöğretmenlik yazılı sınavına başvuran 68 bin 067 uzman öğretmenden 66 bin 422'si başarılı olarak başöğretmen olmaya hak kazandı. Doktora eğitimini tamamlayan 297 öğretmenle birlikte MEB'deki başöğretmen sayısı da 66 bin 697'ye yükselmiş oldu.

  Uzman öğretmenlik sınavına giren öğretmenlerden 10 bin 304'ü başöğretmenlik sınavına giren uzman öğretmenlerden ise bin 645'i başarısız olarak sınavı kazanamayan toplam öğretmen sayısı ise 11 bin 949 oldu.

  fiu-3zdx0aeq85x.jpeg

  Yazı kaynağı : www.ogretmenlericin.com

  UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SONUÇLARI 2022 AÇIKLANDI: MEB Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınav Sonuçları sorgulama ekranı (SONUÇLAR BELLİ OLDU)

  UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SONUÇLARI 2022 AÇIKLANDI: MEB Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınav Sonuçları sorgulama ekranı (SONUÇLAR BELLİ OLDU)

  UZMAN ÖĞRETMENLİK SONUÇLARI AÇIKLANDI! İŞTE SONUÇ SORGULAMA EKRANI

  19 Kasım’da düzenlenen Uzman öğretmenlik sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.

  2022 Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınav Sonucu, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklandı.

  Sınav sonucuna göre uzman öğretmen veya başöğretmen unvanı alanlara, sertifikanın düzenlendiği tarihi takip eden ay başından itibaren unvanları için öngörülen eğitim öğretim tazminatı ödenecek ve her unvan için ayrı ayrı olmak üzere bir derece verilecek.

  UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınav sonuçları sorgulama: 2022 Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınav Sonucu nasıl nereden öğrenilir? - Yeni Şafak

  Uzman öğretmenlik sınav sonuçları sorgulama... MEB Uzman öğretmenlik sonuçları 2022 açıklandı!

  Uzman öğretmenlik sınav sonuçları sorgulama... MEB Uzman öğretmenlik sonuçları 2022 açıklandı!

  Uzman öğretmenlik sınav sonuçları sorgulama... MEB Uzman öğretmenlik sonuçları 2022 açıklandı!

  Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı (uzman öğretmenlik) 19 Kasım'da düzenlendi. Sınava katılım sağlayan öğretmenler sonuçların açıklanacağı tarihi araştırmaya başlamıştı. Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınav sonuçları açıklandı. İşte MEB Uzman öğretmenlik sonuçları sayfası...

  Uzman öğretmenlik sınav sonuçlarıyla ilgili detaylar adayların gündeminde yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Uzman öğretmenlik sınavı, 19 Kasım Cumartesi günü, 81 ilde 1489 okulda 28 bin 650 salonda saat 10.00'da merkezi sistemle tek oturum şeklinde yapıldı. Sınavda beşer seçenekli 100 soru sorulacak ve sınav süresi 150 dakika olarak belirlendi. Uzman öğretmenlik sınavı saat 12.30'da sona erdi. 

  UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

  Uzman ve başöğretmenlik eğitim programı sonu yazılı sınav sonuçları, 12 Aralık 2022 tarihinde ilan edilecekti. Son dakika bilgiye göre Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlik Kariyer Basamakları sınav Sonuçları açıklandı. 

  UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

  UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SONUCU SORGULAMA MEBBİS

  Sertifika almaya hak kazanan öğretmenlerin sertifikaları, 4 Ocak 2023 tarihinde düzenlenecek ve uzman ya da başöğretmen unvanı alan öğretmenler, 15 Ocak 2023 tarihinde söz konusu unvanlar için öngörülen eğitim öğretim tazminatından yararlanabilecek.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap