Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  vedat bilgin asgari ücret son dakika

  1 ziyaretçi

  vedat bilgin asgari ücret son dakika Ne90'dan bulabilirsiniz

  SON DAKİKA HABERİ: Bakan Bilgin'den asgari ücret açıklaması

  SON DAKİKA HABERİ: Bakan Bilgin'den asgari ücret açıklaması

  Son dakika haberi! 

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, milyonların merakla beklediği asgari ücretle ilgili açıklama yaptı.

  Ankara'da Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu aylık meslek kurulları toplantısında konuşan Bilgin, "Geçtiğimiz dönem asgari ücrete tarihin en yüksek oranında zam yaptık. Temmuzda da yaptık. Aralık geliyor, aralıkta da yapacağız. Biz, çalışanlarımızı, emekçilerimizi enflasyonun tahribatından kurtaracağız. İnsanlarımızı rahatlatmamız lazım" dedi.

  "PRİM GÜN SAYILARINI EŞİTLEMEMİZ LAZIM"

  Prim gün sayısındaki farklılığın ciddi bir sorun olduğunu belirten Bilgin, "Bunu eşitlememiz lazım. Bunu eşitleyecek bir düzenlemeyi yapacağımızı söyleyeyim" dedi.

  Bilgin şöyle devam etti: "Burada emekli olanlar arasındaki farklılaşmayı, emekliliği hak etme şartlarını standardize etmemiz lazım. Bu hem farklı düzeylerde, farklı mesleklerde çalışan insanlar arasında adaletsizlik duygusunun oluşmasını ortadan kaldırır hem de toplumda bir güven duygusu, devletle toplum arasındaki güven ilişkisini güçlendirir."

  "EYT'Yİ ÇÖZECEĞİZ"

  “Enflasyonun meydana getirdiği sorunları asgari ücretle çözeceğiz, 3600 ile çözüyoruz, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile çözeceğiz” diyen Bilgin, geçici işçiler ve taşeronların kamuya alınmasıyla ilgili sorunları da çözeceklerini sözlerine ekledi.

  Yazı kaynağı : www.ntv.com.tr

  SON DAKİKA: Bakan Bilgin'den asgari ücret zammı açıklaması: Aralık geliyor...

  SON DAKİKA: Bakan Bilgin'den asgari ücret zammı açıklaması: Aralık geliyor...

  ASGARİ ÜCRET ZAMMI İÇİN 'ENFLASYON' VURGUSU

  Asgari ücret zammı için 'enflasyon' vurgusu yapan Bakan Bilgin sözlerini şöyle sürdürdü:

  Biz, çalışanlarımızı, emekçilerimizi enflasyonun tahribatından kurtaracağız. İnsanlarımızı rahatlatmamız lazım.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Son Dakika... Bakan Bilgin'den asgari ücret açıklaması: 'Aralık geliyor...'

  Bakan Bilgin'den asgari ücret ve EYT açıklaması

  Bakan Bilgin'den asgari ücret ve EYT açıklaması

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonunun (TESK) Mesleki Eğitim ve Geliştirme Kurulu Toplantısına katıldı.

  İşçilerin emeğiyle, iş adamlarının sermayesiyle para kazandığını ifade eden Bilgin, esnafın işine hem sermayesini hem de emeğini koyan kesim olduğunu söyledi.

  Toplumun orta kesiminin esnaftan oluştuğunu belirten Bilgin, "Bir toplumda sağlıklı bir toplumsal düzen varsa esnafların mutlu olması, esnafların sorununun çözülüyor olması lazım. Özellikle değişim dönemlerinde, sorunların arttığı, enflasyonun yüksek olduğu dönemlerde bunu daha çok hissederiz." diye konuştu.

  "Prim gün sayısındaki farklılık ciddi bir sorun"

  Türkiye'nin Kovid-19 salgını sürecinde sosyal devlet kapsamında yaptıklarıyla dünyaya örnek olduğunu dile getiren Bilgin, şunları kaydetti:

  "Devletimiz, ABD gibi 20 trilyon doları aşan bir milli gelire sahip değil, İngiltere ya da Almanya gibi milli gelire sahip değil. Ne kadarız? 1 trilyon dolara yakınız. Buna rağmen Türkiye, 20 trilyon dolarlık ekonominin yaptığını, sosyal bakımdan yaptı, vatandaşlarını korudu. Dolasıyla Sayın Cumhurbaşkanımız bu enflasyon döneminde 'yurttaşlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz' dedi. Bu konuda bakanlık olarak üzerimize düşen her şeyi yaptık. Asgari ücreti tarihinin en yüksek zammıyla arttırdık. Arkasından temmuzda da bir artış yaptık. Şimdi aralık geliyor, aralıkta da yapacağız. Yani biz yurttaşlarımızı, çalışanlarımızı, emekçilerimizi enflasyonun tahribatından kurtaracağız."

  Esnaf ne kadar güçlü olursa toplumun o kadar güçlü olacağını vurgulayan Bilgin, şunları söyledi:

  "Esnafın bazı sorunları mevzuatla ilgili sorunlar. Çözülebilecek sorunları hemen çözmemiz lazım. Prim gün sayısındaki farklılık ciddi bir sorun. Bunu eşitlememiz lazım. Bunu eşitleyecek bir düzenlemeyi yapacağımızı size söyleyeyim. Burada emekliliği hak etme şartlarını standardize etmemiz lazım. Bu hem farklı mesleklerde çalışan insanlar arasında adaletsizlik duygusunun oluşmasını ortadan kaldırır hem de devletle toplum arasındaki güven duygusunu güçlendirir. Çalışma Bakanlığı her insanımızın yanındadır."

  "Geçici işçiler sorununu çözeceğiz"

  Bakan Bilgin, enflasyona rağmen Türkiye'nin büyümeye devam ettiğini belirterek, şöyle konuştu:

  "Geçtiğimiz iki çeyrek Türkiye yüzde 7,5 ve yüzde 7,6 büyüdü. Ne yaptık? Yaklaşık 1 milyona yakın istihdam ürettik. Sorunun çözümü bu. Enflasyonu küçülerek değil, büyüyerek çözeceğiz. Üretimle, ihracatla çözeceğiz. Türkiye ne kadar ihracat yaparsa ne kadar turizm geliri elde ederse enflasyona karşı o kadar üretime dayalı gücünü kullanıp bu sorunu aşma kabiliyetine sahip olur. Dolayısıyla enflasyonun meydana getirdiği tahribatı büyüme yoluyla, üretim gücümüzle aşacağız. Biz de bakanlık olarak sosyal politikalarla enflasyonun meydana getirdiği eşitsizlikleri ve sorunları çözeceğiz. Asgari ücretle çözeceğiz, 3600 ile çözüyoruz, EYT ile çözeceğiz. Bunların hepsi önümüzdeki dosyalar. Birer birer çözeceğiz. Geçici işçiler sorununu çözeceğiz. Taşeronların kadroya alınmasında, o dönem 90 bin kişi kapsam dışı kalmıştı. Onların sorununu çözeceğiz. Bütün bunları çözüp çözüp ilerleyeceğiz."

  Yazı kaynağı : www.trthaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap