Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  vodafone mobil ödeme ile alışveriş yapılan siteler

  1 ziyaretçi

  vodafone mobil ödeme ile alışveriş yapılan siteler Ne90'dan bulabilirsiniz

  Vodafone Mobil Ödeme | Servisler | Bireysel: Vodafone Türkiye

  Mobil ödeme, internet üzerinden satın alacağınız herhangi bir ürün ya da hizmet için hattınız üzerinden ödeme yapılması demektir. Alışveriş ödemelerinizi kredi kartı ya da nakit yerine cep telefonu faturanız ile tamamlamanıza olanak tanır. Ödeme işleminizin gerçekleşmesi için bazı işletmeler üçüncü taraf mobil ödeme uygulamaları kullanırken  bazı işletmeler ise mobil cihazların sahip olduğu dijital cüzdanları kullanır. Mobil cihazınızda bulunan cüzdan uygulamaları bankacılık bilgilerinizi doğrudan cihazınızda saklamanıza olanak sağlar ve böylece zaman kaybı yaşamadan kolaylıkla ödemelerinizi yapmanıza yardımcı olur. Mobil ödeme sistemleri yasal düzenlemelere tabi tutulmuştur.

  Mobil ödemeleri yalnızca cep telefonu numaranızı kullanarak gerçekleştirirsiniz. Üye işyerlerinde yapılan harcama faturalı hat sahiplerinin faturasından, ön ödemeli hat sahiplerinin ise bakiyelerinden düşülerek gerçekleştirilir. Mobil ödeme yöntemi kolay, pratik ve güvenli bir ödeme yöntemidir. Mobil ödeme kolaylığından yararlanabilmek için mobil cihazınızdaki ödeme yöntemlerinin arasına “Mobil Ödeme” seçeneğini de eklemelisiniz.

  Yazı kaynağı : www.vodafone.com.tr

  Vodafone Mobil Ödeme

  Vodafone Mobil Ödeme servisi bütün cep telefonları ile kullanılabilir mi?

  Vodafone Mobil Ödeme SMS atabilen/alabilen tüm cep telefonları ile uyumludur.

  Vodafone Mobil Ödeme servisi ile yaptığım harcamaların bedelini GSM faturasından ayrı olarak veya taksit ile ödeyebilir miyim?

  Vodafone Mobil Ödeme servisi kapsamında yapılan harcamalar, takip eden dönem faturasına yansıtılmaktadır. GSM servisleri ve Mobil Ödeme Servisi kapsamında faturanıza yansımış olan alışveriş tutarları toplam olarak Vodafone faturanızda görünmektedir. Bu nedenle, ayrı ödeme veya taksitlendirme gerçekleştirilememektedir.

  Vodafone Mobil Ödeme Servisi ile yaptığım işlemi iptal edebilir miyim?

  Vodafone Mobil Ödeme sadece üye iş yerlerinizdeki alışverişinize aracılık eden bir servistir. İptal işlemleri ile ilgili üye iş yerleri ile görüşülmelidir.

  Satın aldığım bir ürünü iade edebilir miyim?

  Evet. İlgili iş yerine bildirmeniz sonrası 6 ay içerisinde iade Vodafone faturanıza veya bakiyenize İADE olarak yansıyacaktır.

  Vodafone Mobil Ödeme ile istediğim tutarda ve istediğim kadar alışveriş gerçekleştirebilir miyim?

  *Limitler müşterinin ödeme performansına göre belirlenmiştir.
  *Limit aşımı durumunda işlem yapılamaz. Vodafone Mobil Ödeme Servisi kapatıp tekrar açıldığında limit kullanımı sıfırlanmaz, kaldığı yerden devam eder.

  Vodafone Mobil Ödeme kalan limitimi nasıl öğrenebilirim?

  Mobil ödeme limitlerinizi öğrenmek için Vodafone Çağrı Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

  Vodafone Mobil Ödeme sisteminde ödeme onayı için mesaj gelmedi. Ne yapmalıyım?

  Alışveriş yaptığınız iş yerinin Müşteri Hizmetleri’yle iletişime geçebilirsiniz.

  Hattım kayboldu veya çalındı. Ne yapmalıyım?

  Hattınızın kaybolması veya çalınması durumunda, GSM hizmetlerinden ve Mobil Ödeme Servisi’nden izinsiz yararlanılmasını engellemek için GSM hattını geçici olarak kapatmanız (veya Mobil Ödeme Servisini kapatmanız) gerekmektedir.

  Kara listede olan numaralar bu servisten yararlanabilir mi?

  Hayır yararlanamaz.

  Vodafone Mobil Ödeme işlemini onayladım ancak işlemim gerçekleşmedi. Neden?

  İşlem limitinizi doldurduğunuz takdirde işleminiz gerçekleşmeyecektir. Aynı zamanda Onay SMS’inize hatalı döndüğünüz veya 3 dakika içinde dönmediğiniz takdirde işleminiz gerçekleşmemiş olabilir.

  Alışveriş yapmak istediğimde hattımın Mobil Ödemeye kapalı olduğuna dair SMS alıyorum. Ne yapmam gerekir?

  Bireysel hattınız mobil ödemeye kapalı ise;
  . Yanımda uygulması ayarlar sekmesi üzerinden aktifleştirerek,
  · 542 Vodafone Müşteri hizmetlerini arayarak veya,
  · 7878 Vodafone Mobil Ödeme SMS kısa numarasına ücretsiz olarak MOBILODEME AC veya MOBILODEME KAPAT smsi ile atarak açtırabilirsiniz.
  Kurumsal hattınız mobil ödemeye kapalı ise;
  · Şirket yetkiliniz ile iletişime geçmelisiniz veya,
  · Şirket yetkilisi iseniz 542 Vodafone Müşteri Hizmetlerini arayarak şirket hatlarınızı mobil ödemeye açabilirsiniz.

  Yaptığım alışverişin detaylarını nerede ve nasıl görebilirim?

  Faturalı Vodafone hat sahipleri alışverişlerini aylık faturalarında ‘Mobil Ödeme’ başlığı ile görüntüleyebilir, faturasız Vodafone hat sahipleri 542 Vodafone Müşteri Hizmetlerini arayarak mobil ödeme alışveriş detaylarını sorgulayabilirler.

  Mobil ödeme servisni kapattıktan sonra üyelik için ilgili tutarın çekileceği gün tekrar mobil ödeme servisim aktif hale gelir mi?

  Evet, Google Play ve App Store üzerinden yapılan işlemlerde Mobil Ödeme kapalı olsa dahi işlem sırasında Mobil Ödeme açılarak işlemin yapılması sağlanmaktadır. Bu nedenle Mobil Ödemeniz kapatılmış olsa da, abonelik işlemi sırasında tekrardan açılacaktır. Google Play ve App Store uygulaması üzerinden aboneliklerin sorgulaması ve bu aboneliğinin iptal edilmesi gerekmektedir.

  Duran yapıdaki tarifelerde (hesabını bilen, duran, fatura aşmayan/ekstra, duran akıl küpü tarifeler) mobil ödeme servisi kullanılabilir mi?

  Duran tarifelerdeki müşteriler mobil ödeme kullanabilmek için 6 TL’lik ek paket (HYBRDUSG01) almaları gerekmektedir. Bir sonraki aylarda Mobil ödeme aylık ücretinin düzenli olarak tahsil edilebilmesi için mobil ödeme servisi yenilenmeden önce Ek Paketlerini yenilemeleri gerekmektedir

  Vodafone Mobil Ödeme servisini kullanarak ödemesini yaptığım ürünler ile ilgili sorularımı veya şikayetlerimi kime iletmeliyim?

  Alışverişinizle ilgili tüm soru ve talepleriniz için ödemeyi yaptığınız üye işyerinin müşteri hizmetleriyle
  iletişime geçmelisiniz.

  GSM Numaramı devretiğimde ya da değiştirdiğimde üyelik içeren alışveriş ödemelerim yeni numaramdan devam edebilir mi?

  GSM numaranızı değiştirdiğinizde ya da devrettiğiniz üyelik içeren ödemelerinizin devam edebilmeniz için üye işyerine yeni numaranız ile ilgili bilgi iletmeniz gerekmektedir.

  Mobil Ödeme servisi yurtdışındayken kullanılabilir mi?

  Hayır.

  Aktif statüde olmayan hatlar (kısıtlı2,faturadan kısıtlı ,dondurulmuş v.b) mobil ödeme servisinden yararlanabilir mi?

  Hayır yararlanamaz.

  Cep Avans TL veya Hediye TL’lerim ile Vodafone Mobil Ödeme servisini kullanabilir miyim?

  Cep Avans TL ve kampanyalar kapsamında kazanılan hediye bakiyeler Vodafone Mobil Ödeme servisinde kullanılamaz. Yeni aktivasyon esnasında verilen başlangıç paketi bakiyesi kullanılabilir.

  Yazı kaynağı : www.vodafone.com.tr

  Vodafone Mobil Ödeme ile Hangi Sitelerden Alışveriş Yapabilirim?

  Vodafone Pay | Yeni Nesil Mobil Cüzdan

  Vodafone Mobil Ödeme Şikayetleri - Şikayetvar

  Vodafone Mobil Ödeme ile Alışveriş Yapılan Siteler 2021

  Vodafone Mobil Ödeme ile Alışveriş Yapılan Siteler 2021

  İnternet üzerinden alışveriş yapmak günümüzün en keyifli aktivitelerinden birisi haline geldi. Bu durumun altında yatan çeşitli nedenler var ancak kesin bir nedenden bahsetmek çoğu zaman oldukça zor gibi görünüyor. Bu nedenler elbette ki önemli ancak uzun vadeli düşünüldüğünde bu nedenlerden daha ziyade, bu nedenlerin ortaya çıkarttıkları sonuçlar ile ilgilenmemiz gerekiyor. Geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde özellikle de pandemi etkisiyle birlikte ülkemizde ve dünyada e-ticaret inanılmaz bir güç kazandı diyebiliriz.  Meyt org internet adresimizden canlı destek ekibi ile veya whatsap üzerinden bağlantıya geçerek vodafone mobil ödeme ile alışveriş yapılan siteler içinde mobil ödeme kabul etmeyenler için nakit döngüsü sağlayabilirsiniz. Bunun için sizleri karşılayan 7/24 canlı destek ekibi hazır bulunmaktadır. Bu sayede kısa zamanda mobil ödeme bakiyenizi nakit olarak banka, kripto para cüzdanı veya banka hesabınıza iletilir. Sizde dilediğiniz siteden alış veriş yapmaya başlayabilirsiniz. Güven konusunda da en küçük sorun yaşatmayan adresimiz mobil ödeme nakite çevirmede vodafone üzerinden de işlemlerine devam etmektedir. Kendi bakiyeniz üzerinden alış veriş yapmak istediğinizde dolandırılma riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

  Vodafone Mobil Ödeme İle Alış Veriş yapılan Siteler Neden Tercih Edildi

  İnsanlar artık çok daha kolaycı bir hale gelmeye başladılar ve e-ticaret yardımıyla yeni bir şeyler almak çok daha konforlu bir hale geldi. Özellikle de Getir gibi bazı başarılı projeler bu durumu doruklara çıkarttı.

  E-Ticaret işlemlerinin büyümesiyle birlikte çok doğal olarak mağazalar ve AVM’ler güç kaybetti. Tabi ki de pandemi etkisinin azalmasıyla birlikte AVM’ler eski güçlerine yaklaşmaya başladılar ancak bu durum hala devam ediyor.

  İnternet üzerinden alışveriş yapılan sitelerin çok önemli bir çoğunluğu Mobil Ödeme ile Alışveriş yapma imkânı sunmaya başladılar. Çünkü herkes kredi kartına sahip olamayabiliyor ve mobil ödeme yapmak çoğu zaman insanlara daha güvenilir bir imaj sunuyor denilebilir.

  Tüm bu etkilerin günümüz dünyasında yoğun bir şekilde yaşandığını inkâr etmek mümkün değil. Özellikle de günümüzde artık mobil ödeme sistemlerinin son derece güçlü bir hale geldiğini söylemek gerekiyor. Bu sistemlerin en önemlisi olarak kayıtlara geçen Vodafone Mobil Ödeme sistemi son zamanlarda hem güvenilirlik hem de işlem hızı açısından gerçekten de farklı bir boyuta ulaştı denebilir.

  Vodafone Mobil Ödeme ile Alışveriş Seçeneği Sunan Siteler

        Ne yazık ki mobil ödeme günümüzde bu kadar ön plana çıkmış olmasına rağmen hala öncü e-ticaret sitelerinin bir kısmı bu ödeme şeklini görmezden gelebiliyorlar. Bu nedenle Vodafone Mobil Ödeme ile Alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar hangi sitelerde bu ödeme yöntemi olduğu konusunda araştırma yapmaya ihtiyaç duyuyorlar. Peki, gerçekten de bu siteler hangileri? Genellikle bu sitelerin oyun içi ödeme olan siteler olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü oyun kullanıcılarının önemli bir kısmı kredi kartı sahibi olamıyor ve ödemelerini yapamıyorlar. Bu tip bir durumda tabi ki de şirketlerin mobil ödemeye izin vermeleri oldukça anlaşılır bir hale geliyor. Böylesi bir avantaj sonuçta hem oyuncular için hem oyun şirketleri için çok önemli bir etkiye sebep oluyor. Sonuç olarak bu sitelerin bazılarını paylaşacak olursak şu şekilde bir liste yapabileceğimizi söylemek doğru olacaktır;

  App Store, Google Play, Galaxy Store Akışı, AppGallery Akışı, Spotify Servis Akışı.

  Joygame, Riot Games gibi çok fazla oyuna ev sahipliği yapan ve bu oyunların içerisinde satış yapan oyun firmalarının çok büyük çoğunluğu.

  E-Ticaret siteleri.

   Fakat milyonlarca vodafone mobil ödeme ile alış veriş yapılan siteler içinden ürün almak isteyen veya maddi olarak eline nakit geçmesini isteyen kullanıcılar meyt org üzerinden vodafone mobil ödeme nakite çevirme ile belli sitelere bağlı kalmadan alış veriş yapmaktadır. Hatta birçok mobil bayiye bozumu gene sitemizden yapılması ile aile içinde yer alan kişilerin mobil ödeme bakiyeleri anında paraya dönüştürülmektedir. Bu kısımda her zaman yapmış olduğumuz uyarıyı tekrar yapalım her sektörün çürük elması olduğu gibi mobil ödeme dolandırıcılığı kullanıcı sayısının artması ile hızla katlanmıştır. Bu nedenle güven noktasında yüzde yüz başarı elde etmiş olan adresimiz sizlere bu anlamda sadece kendi adına garanti vermektedir.

  Liste üzerinde göreceğiniz gibi gerçekten de mobil ödeme bozdurma yapabileceğiniz çok çeşitli siteler mevcut ve bu sitelerin her birini kullanarak alışveriş yapma imkânınız var. Zaten çok yakın bir süre içerisinde Türkiye’deki neredeyse her e-ticaret sitesi Vodafone Mobil Ödeme sistemlerine geçiş yapacak gibi görünüyorlar. Bu durum kısa süreliğine de olsa gerçekleşmediği için bazı sınırlı sitelerden alışveriş yapma imkânı dışında seçenek söz konusu değil. Ancak yine de birkaç yıl öncesine göre çok daha iyi bir durum olduğunu söylemek hiç de yanlış olmayacaktır. Vodafone mobil ödeme ile alış veriş yapılan siteler hakkında aklınıza takılan soru veya sorunlar için zaman fark etmeden canlı destek ekibimizden veya whatsap hattımızdan bilgi alabilirsiniz. Güven ve garantinin tek adresinde bulunmaktasınız. Hayırlı alış verişler.

  Yazı kaynağı : www.meyt.org

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap