Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  whatsapp gelen fotoğrafları galeriye kaydetmeme

  1 ziyaretçi

  whatsapp gelen fotoğrafları galeriye kaydetmeme Ne90'dan bulabilirsiniz

  WhatsApp’ta fotoğraf ve videoları otomatik indirme (galeriye kaydetme) nasıl kapatılır?

  Whatsapp Fotoğrafları Galeriye Kaydetme

  Whatsapp'dan Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetme veya Kaydetmeyi Engelleme - Teloji

  Whatsapp'dan Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetme veya Kaydetmeyi Engelleme - Teloji

  Hepimizin en çok kullandığı uygulamalardan biri Whatsapp’tır. Özellikle cuma günleri, bayramlarda ve yeni yıl gibi günlerde birbirimize resimli mesajlar göndeririz. Ancak çoğu zaman bu resimli mesajlar galerimizde çok yer kaplar ve zamanla can sıkıcı olmaya başlar. İşte bunun için whatsapp’ın sunmuş olduğu bir ayar ile gelen fotoğraf ve diğer medyaların telefon Galerisine otomatik olarak kaydedilmesini engelleyebiliriz.

  Şimdi burada iki soru ile karşı karşıyayız. Birincisi whatsapp’dan gelen fotoğrafların telefon galerisine kaydedilmesini engellemek, ikincisi ise whatsapp’dan gelen fotoğraflar galeride görünmüyor sorunu. Bu yazımızda her iki soruyu da cevaplayacağız.

  Whatsapp Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetme veya Kaydetmeyi Engelleme (Android)

  Android’de Whatsapp uygulamasını açıp ekranın sağ köşesinde yer alan … üç noktaya dokunup Ayarlar > Depolama ve veriler yolunu izleyin. Medyayı otomatik indir başlığı altında Mobil veri kullanırken, Wi-Fi ağına bağlıyken ve Dolaşımdayken durumları için otomatik olarak indirilmesini istediğiniz medyaları (Fotoğraflar, Ses, Videolar, Belgeler) seçin. Veya hiçbirinin otomatik indirilmesini istemiyorsanız, hiçbirini seçmeyin.

  whatsapp otomatik indirme

  Whatsapp Gelen Fotoğraflar Galeride Görünmüyor Sorunu ve Çözümü

  Whatsapp uygulamasını açıp ekranın sağ köşesinde yer alan … üç noktaya dokunup Ayarlar > Sohbetler yolunu izleyin. Açılan sayfada Sohbet Ayarları bağlığı altında yer alan Medya görünürlüğü seçeneğini aktifleştirin. Böylece yeni indirilen medyaları telefonunuzun Galerinde görebilirsiniz.

  whatsapp medyayi galeride gosterme

  Whatsapp Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetme veya Kaydetmeyi Engelleme (iPhone)

  iPhone kullanıcıları, Whatsapp uygulamasını açıp Ayarlar > Sohbetler yolunu izleyip Film Rulosuna Kaydet seçeneğini aktif ederek fotoğrafların galeriye kaydedilmesini veya pasif ederek kaydedilmemesini sağlayabilirler.

  whatsapp iphone film rulosuna kaydet

  Yukarıda anlattığımız gibi varsayılan olarak fotoğrafların galeriye kaydedilmesini veya kaydedilmemesini seçtikten sonra dilediğiniz kişiler için farklı ayar yapabilirsiniz. Örneğin tüm kullanıcılar için fotoğrafların galeride gösterilmesini engellediniz ancak bir arkadaşınızın gönderdiği fotoğrafların galeride gösterilmesini istiyorsanız, o kişinin detay sayfasını açın. Android’de Medya Görünürlüğü, iPhone’da ise Film Rulosuna Kaydet seçeneğiyle kişiye özel kaydetme tercihinizi yapabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : teloji.com

  WhatsApp Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor, Nasıl Düzeltilir?

  WhatsApp Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor, Nasıl Düzeltilir?

  Kullanıcılar, WhatsApp'ta başkası tarafından gönderilen medya dosyalarının otomatik olarak galeriye kaydedilmemesi durumunda "WhatsApp gelen fotoğraflar galeride gözükmüyor, WhatsApp'tan gönderilen görüntüleri galeride görüntülemek için ne yapılmalı?" Gibi soruların cevabını araştırıyor. Bu içeriğimizde WhatsApp gelen fotoğrafları galeriye kaydetme sorununun neden olduğunu ve nasıl çözüleceğini öğreneceksiniz.

  Çok sayıda kullanıcı, anlık mesajlaşma uygulaması üzerinden gelen görsellerin galeride görünmediğini söylüyor. WhatsApp Messenger dünya çapında popüler bir anlık mesajlaşma uygulaması olduğu için bu tür bir sorunla karşılaşan binlerce kullanıcının olduğunu söylemek doğru bir tahmin olacaktır. 

  WhatsApp Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor, Nasıl Düzeltilir?

  Eğer WhatsApp'ta çok fazla fotoğraf geliyor ve gelen fotoğrafları galeriye kaydetmek istemiyorsanız medya görünürlüğünü pasif hale getirebilirsiniz ya da gelen fotoğrafları galeride kayıt olmasını istiyorsanız medya görünürlüğünü aktif hale getirebilirsiniz. 

  Birçok WhatsApp grubundan gelen fotoğraf ve video birçok insanın galerisini doldurmakta ve depolama alanında sıkıntılar çıkarmaktadır. Bu durum ilerleyen günlerde telefonun ısınmasına ve yavaşlamasına neden olmaktadır.

  iPhone'da WhatsApp'tan Atılan Görüntüleri Kaydetme

  WhatsApp Gelen Fotoğraflar Neden Galeride Gözükmüyor?

  WhatsApp'ta görüntülerin galeriye otomatik olarak kaydedilmemesi sorununu çözmeden önce bu probleme yol açan faktörlerin neler olduğunu bilmek gerekir. WhatsApp'ta tarafınıza gönderilen fotoğraf ve videoların galeriye kaydedilmemesinin birden fazla nedeni bulunuyor.

  Kullanıcı, Fotoğrafı veya Videoyu Gönderdikten Kısa Bir Süre Sonra Silmiş Olabilir.​

  Size fotoğraf veya video gönderen birisi, görüntüyü iki taraftan da silme seçeneğini kullanırsa bu görüntü sadece sohbetten değil aynı zamanda galerinizden de silinir.

  Cihazınızda Yeterli Depolama Alanı Olmayabilir.

  Medya dosyalarının galerinize kaydedilmemesinin nedenleri arasında yeterli kullanılabilir alanın olmaması yer alıyor. Akıllı telefonunuzda yeterli depolama alanı yoksa anlık mesajlaşma uygulaması üzerinden gelen fotoğraf ve videolar otomatik olarak kaydedilmez.

  İnternet Bağlantısı Olmayabilir.

  Dünya çapında çok büyük bir popülerliğe sahip olan anlık mesajlaşma uygulaması, görselleri ve videoları galeriye otomatik olarak kaydedebilmek için internet bağlantısına ihtiyaç duyar. İnternet bağlantısı yoksa galeriye otomatik kaydetme işlemi gerçekleşmez.

  WhatsApp'a Bu İşlem İçin İzin Vermemiş Olabilirsiniz.

  Fotoğraf ve videoların otomatik olarak galeriye kaydedilebilmesi için kullanıcının uygulama üzerinden izin vermesi gerekir. Eğer bu işlem için izin verilmemişse söz konusu problem ile karşı karşıya kalınır.

  Veri Tasarruf Modu Açık Olabilir.

  Milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan anlık mesajlaşma platformunda otomatik kaydetme işleminin gerçekleşmemesine yol açabilecek bir faktör daha mevcut. Veri tasarruf modu açık olabilir. Uygulamanın ayarlarından bu seçeneği etkinleştirmişseniz görüntüleri manuel olarak indirmeniz gerekir. İndirmediğiniz görüntüler, galerinize de otomatik olarak kaydedilmez.

  Bu içeriğimizde popüler anlık mesajlaşma uygulamasında çok sayıda kullanıcının karşılaştığı problemin neden meydana geldiğini ve sorunu çözmek için hangi yöntemlerin uygulanması gerektiğini açıkladık. Konuya dair düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.WhatsApp Kalite Kaybı Olmadan Fotoğraf ve Video Nasıl Gönderilir? Meraklıları yazımıza göz atabilir. 

  Whatsapp Aero APK İndir

  Yazı kaynağı : www.tamindir.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap